Тенджера под налягане

  • 64 069
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 461
Шани,така както ти давах акъл.... и на мен ми залепна един винен кебап вчера.... hahaha  hahaha  hahaha .Така,че си обясних  следното.Ако махнеш капака за да извира водата(щото е много примерно) след като е увряло - загаря...Другия път ще си я махна от котлона след като съм я отворила.....
И аз така предполагам ,че загаря след отваряне и оставяне ястието  да ври допълнително на котлона. Thinking

аз тъй сторих само веднъж. Иначе не го практикувам. Но ми е загаряло всякак.
Шани аз готвя така на моята тенджера и не мие загаряло до сега ядене.
Засилвам котлона на 4 и като започне да съска намалям на три.
Тогава съвсем леко и то на моменти изпуска пара.Да не забравяме ,че вътре яденето се готви под налягане така ,че спокойно може да се използва ниската степен както е по указание.А между другото може и времето за което приготвяш ястието да е повече и за това да ти загаря...знам ли  Thinking
Да речем цяло пиле като сложа в тенджерата под налягане и като заври за около 30 минути е готово.
Ти за колко време приготви пилешките пържолки с картофките?

# 76
  • sofia
  • Мнения: 408
Здравейте!
Имате ли представа дали се продава тенджера под налягане Тефал осем литрова или шест литровата е най голямата!В неделя бях в технополис и имаше останала само една последна шест литрова и продавачката каза , че имали и осем литрови.Но нещо ми се стори доста некомпетентна! Къде мога да намеря такава тенджера?

# 77
  • sofia
  • Мнения: 408
Като под Тефал разбирам -tefal clipso control.
Моля ви някой ако знае нещо да драсне два реда! Simple Smile

# 78
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Можеш да провериш в Бонжур(мисля,че и в София имате такъв магазин) там предлагат продукти на Тефал и преди време съм виждала . Peace

# 79
  • Мнения: 1 052
От Бонжур е моята, да Клипсо контрол е.

# 80
  • Мнения: 27
Как да направя заек в тенджера под налягане а ма не пълнен,по точно на порции,че мъжътъ ми ще има рожден ден и искам да сготвя заека.

# 81
  • Мнения: 22 867
Как да направя заек в тенджера под налягане а ма не пълнен,по точно на порции,че мъжътъ ми ще има рожден ден и искам да сготвя заека.

Избирай си! Grinning

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=613.15

http://kulinar.gbg.bg/index.php?p=recipe&id=1767

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=23&t=8381

http://culinary.pop.bg/freps_dish18.html

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 12:04 от labrex

# 82
  • Мнения: 27
Много си добричка Labrex. Много ми помогна.

# 83
  • Мнения: 22 867
Много си добричка Labrex. Много ми помогна.

Сега гледай и на рожденика да се хареса! Grinning Да му спретнеш незабравим купон!  bouquet

# 84
  • sofia
  • Мнения: 408
А дали има Клипсо контрол осем литрова или да си грабвам шест литровата и да си готвя?

# 85
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
А дали има Клипсо контрол осем литрова или да си грабвам шест литровата и да си готвя?
Когато аз реших да си взимам такава тенджера изчетох доста от форума и препоръките бяха "по-голяма, по-добре" Naughty
Така и направих, взех си 10литрова на Фагор от Технополис и съм много доволна. Peace
Дори в момента варя боб в нея, много хубава работа ми върши.  chef

# 86
  • Плевен
  • Мнения: 974
И моята тенджера е с марка Фагор, но Дядо Коледа ми е донесъл модел с две тенджери с различен литраж и приставка за готвене на пара. От както я имам само в нея готвя и съм супер доволна.
Благодарности към авторката на темата  bouquet. Ще изпробвам някои от рецептите, които е публикувала.

# 87
  • sofia
  • Мнения: 408
Момичета, може ли да се вари октопод в тенджера под налягане и колко време се вари?
От една седмица седи в камерата и се чудя кака да го приготвя! Embarassed

# 88
  • sofia
  • Мнения: 408
Забравих да се похваля  имам си тенджера  Фагор 8 литра, за сега съм доволна! Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 149
Аз без тенджера под налягъне съм за никъде.От както съм се омъжила(вече 3 год) я имам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт