НПМГ - 2

  • 102 801
  • 785
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21 455
За кой клас става въпрос?
В осми клас няма профилиращи предмети, нито по старата, нито по новата програма.

# 76
  • Мнения: 6 706
За кой клас става въпрос?
В осми клас няма профилиращи предмети, нито по старата, нито по новата програма.


Детето в момента е 12 клас, но след като е попитало, никой не му е дал отговор. Не можах да присъствам на родителската среща, за да повдигна въпроса.
Ако кандидатства например в медицински университет, в правилника за прием е записано, че при липса на ДЗИ се взимат оценките от дипломата за средно образование. Въпросът е в дипломата точно кои оценки по Химия и Биология ЗП ще бъдат включени и детето ще ги ползва за балообразуващи след като е изучавало Химия 5 години от 8 до 12 клас. Тази от 8ми клас влиза в свидетелството за основно образование, така че тя отпада, но от другите класове какво се случва?

# 77
  • Мнения: 21 455
http://dox.bg/files/dw?a=b68edc8947
Качих файла с формиране на дипломата. Сваляла съм го от сайта на гимназията преди време. Може още да е там, не съм проверявала. Файлът е за випуск 2014, но доколкото следващите випуски се обучават по същите учебни програми, промяна за сегашния 12. клас би трябвало да няма. Най-отдолу има табове с буквите на паралелките, изберете тази, която е вашата.

# 78
  • Мнения: 292
Вече се уточниха часовете за сипа по латински: всеки понеделник и събота от 13:30 часа.
Школата по астрономия е в събота сутрин и ако правилно съм била информирана е от 9 до 11 часа, което за съжаление съвпада отчасти с школата по математика.
Който има повече информация за спортовете моля да сподели.
Аз имам инфомация само за народните танци.

# 79
  • Мнения: 2 024
Вече се уточниха часовете за сипа по латински: всеки понеделник и събота от 13:30 часа.
Школата по астрономия е в събота сутрин и ако правилно съм била информирана е от 9 до 11 часа, което за съжаление съвпада отчасти с школата по математика.
Който има повече информация за спортовете моля да сподели.
Аз имам инфомация само за народните танци.

За латинския - трябва да се избере понеделник или събота, или и двата дни трябва да се ходи? Също, знаеш ли в кои кабинети ще се провежда? Интересува ни конкретно съботата (ако може да се ходи само този  ден).

Също и кабинета по астономия - кой ще е?

Благодаря!

Simple Smile

# 80
  • Мнения: 292
Здравей agitak,
за латинският трябва да се избере един от двата дни (поне аз така разбрах), но за по-сигурно пиши на г-на по латински:
Георги Митов ( georgimitov96@gmail.com )
Не знам къде се провежда астрономията. Надявам се девойката да успее да ги намери в събота. Ще работи по системата: 'Виж там, оправяй се ' Wink

# 81
  • Мнения: 10 503
Зори, синът ми каза, че курсовете по Астрономия ще се проведат в 30-ти кабинет с г-жа Жана Кюркчиева от 9:00 часа, 3 учебни часа.

# 82
# 83
  • Мнения: 292
Зори, синът ми каза, че курсовете по Астрономия ще се проведат в 30-ти кабинет с г-жа Жана Кюркчиева от 9:00 часа, 3 учебни часа.

blackcat6, Благодаря много за инфото. Simple Smile
Тя щерката ги е намерила. Имало занимания и през седмицата, но тя не се е сетила да попита кога са точно, за да ходи тогава и да не пропуска половината занимания.
Иначе тя ми снима някаква обява от училище със следното съдържание:
1. Експериментални задачи по физика: събота, 9:00
2. Решаване на задачи за олимпияди - 11 клас, събота, 9:00 (Тук не мога да различа на снимката 11 клас ли пише или 11'в', и дали пише олимпияди или олимпийци Rolling Eyes)
3. Приложна астрономия - събота, 11:30 (това не знам за големи ученици ли е или е за малки)
Заповядайте пред хранилището!

# 84
  • Мнения: 292
Тази събота школата по астрономия от 9 не се е провела заради подборен кръг, но за сметка на това е имало занимания по астрономия от 11 при някакъв г-н. Щерката много е харесала заниманията - било супер интересно.
Оказа се, че събота е имало организиран поход до Черни връх, за който научих твърде късно и за който е имало съобщение на официалната фейсбук страница на НПМГ - ще се наложи да я следя отблизо занапред...

Последна редакция: пн, 23 окт 2017, 11:05 от zori80

# 85
  • Мнения: 1
За всички, на които още им предстои кандидатстване за гимназия,
Уважаеми родители на седмокласници и на всички любознателни деца,

Съвсем скоро, на 4 и 5 ноември ще се проведат Дни на отворените врати в Националната природо-математическа гимназия ,,Акад. Л. Чакалов”. Седмокласниците и техните родители ще имат възможността да се запознаят детайлно с условията за кандидатстване, учебните планове, извънкласните дейности и перспективите за развитие, предлагани от катедрите на НПМГ. Предвиждат се срещи с преподаватели, ученици и възпитаници на гимназията.
По време на събитието ще се проведе и „НПМГ Форум“, в чиито рамки завършили възпитаници на НПМГ ще предадат на кандидат-гимназистите своя опит и знания под формата на лекции, семинари и дискусии.


Повече информация за събитието - фейсбук страница.

# 86
  • Мнения: 4
Здравейте,

Интересува ме освен Националната Математическа Олимпиада по Математика кои други Състезания от "Календара на МОН" могат да участват в класирането за специалностите Математика и Информатика.

Питам специално за Математика, тъй като останалите състезания са упоменати в секцията Прием на НПМГ Simple Smile

# 87
  • Мнения: 21 455
Здравейте,

Интересува ме освен Националната Математическа Олимпиада по Математика кои други Състезания от "Календара на МОН" могат да участват в класирането за специалностите Математика и Информатика.

Питам специално за Математика, тъй като останалите състезания са упоменати в секцията Прием на НПМГ Simple Smile
Само олимпиадата по БЕЛ, но и тя, и тази по математика при следното условие:
(7) (Предишна ал. 5, изм., бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017
г.) Учениците, класирани на първо, второ и трето място на националните кръгове на олимпиадата по български език и литература, на олимпиадата по математика и/или на олимпиадата по допълнителен учебен предмет по ал. 1, т. 1, имат право да участват в класирането с максимален резултат вместо резултата от националното външно оценяване по съответните учебни предмети.

# 88
  • Мнения: 4
Здравейте,

Интересува ме освен Националната Математическа Олимпиада по Математика кои други Състезания от "Календара на МОН" могат да участват в класирането за специалностите Математика и Информатика.

Питам специално за Математика, тъй като останалите състезания са упоменати в секцията Прием на НПМГ Simple Smile
Само олимпиадата по БЕЛ, но и тя, и тази по математика при следното условие:
(7) (Предишна ал. 5, изм., бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017
г.) Учениците, класирани на първо, второ и трето място на националните кръгове на олимпиадата по български език и литература, на олимпиадата по математика и/или на олимпиадата по допълнителен учебен предмет по ал. 1, т. 1, имат право да участват в класирането с максимален резултат вместо резултата от националното външно оценяване по съответните учебни предмети.

Благодаря Ви,

А кой е нормативният документ, който цитирате?

# 89
  • Мнения: 21 455
НАРЕДБА № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование

Общи условия

Активация на акаунт