бъдещият ми съпруг "поддържа" друга жена

  • 29 149
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 215
Оф, поредната потребителка с "бъдещ съпруг".
А този "бъдещ съпруг" май не вижда в твое лице "бъдеща съпруга"...
Присъединявам се към съветите да изчезваш по най-бързия начин от тази връзка барабар с чувствата си.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 734
Добре де, това Онзи ли е от края на 2016 (някой беше цитирал темата) или нова звезда, която за седем месеца ти е предложила брак?
Мисля, че твърде много държиш да имаш съпруг възможно най-скоро и не ти се влага повече време да намериш нормален човек.

# 62
  • Мнения: 32 316
Що, много луди има днес. А и ако е попревтасала мома, на 36+, като нищо може да иска на всяка цена да се омъжи.

Не е до години, а до наличие на разум.

не искам да се бутам ама какво да правя ... чувства Embarassed

Стой за малко да си взема пуканките  Peace

# 63
  • Испания
  • Мнения: 37 503

Стой за малко да си взема пуканките  Peace

Заповядай от моите! Предлагам ги от стр. 1.

Скрит текст:
Бих искала да ви помоля за съвет какво да правя. Ще се омъжвам, а бъдещият ми съпруг е давал по една заплата на една никаквица, която си има и мъж и 3 деца. Тя го е омайвала да ги поддържа финасово. Той твърди, че той от добро християско сърце го прави, обаче сега ОНАЯ! го съветва да направим брачен договор, в който каквито и пари да ми даде, ако потрябват за мой заем - те да са заем, който се олихвява. А той й е дал колкото за 3 стаен апартамент в София в рамките на 7 години, в които е поддържал от християнско милосътдие семейството й, и е плащал заемите и на нея и на съпругът й. Той е станал "вярващ християнин" след като е започнал да й дава, а тя е станала вярваща по същото време. И сега, този новоизлюпен християнин иска в брачният договор той да няма нищо общо със заеми към имотите ми, той няма никакви, иска да сме разделно, да не плаща издръжка на децата ако имаме, да не плаща издръжка на мен, ако се разведем и искам да си стоя вкъщи да гледам нашите деца. И всичките тия "умни" акъли идват от една Пловдивска селянка, на която все някой й е длъжен, се някой на нея нещо не й дал, пък сега не можела да започне работа, щото ако почне работа няма да може да взима помощи, пък така с помощите било добре. Това, което ви моля е - МОЛЯ, дайте ми съвет как да я изгоня тая от бъдещето ми семейство. КАК да я огранича тая да мъти главата а бъдещият ми съпруг. На мен ми е пределно ясно, че той е жестоко манипулиран в продължение на години. Но сега се жени за мен и е време да остави това семейство да се оправя с живота ако може, а ако не може - да не го завлича него в пропастта. Той след някой и друг ден ще си има свое семейство и НЕ е християнско и НЕ е морално ТАЯ да продължава да ми манипулира мъжът. Как да я откъсна? Посъветвайте ме моля.

Стани и ти вярваща.    smile3502 Popcorn


# 64
  • Мнения: X
Бих искала да ви помоля за съвет какво да правя. Ще се омъжвам, а бъдещият ми съпруг е давал по една заплата на една никаквица, която си има и мъж и 3 деца.
Скрит текст:
Тя го е омайвала да ги поддържа финасово. Той твърди, че той от добро християско сърце го прави, обаче сега ОНАЯ! го съветва да направим брачен договор, в който каквито и пари да ми даде, ако потрябват за мой заем, - те да са заем, който се олихвява. А той й е дал колкото за 3 стаен апартамент в София в рамките на 7 години, в които е поддържал от християнско милосърдие семейството й, и е плащал заемите и на нея и на съпругът й. "Давал" бил пък то щяло "да му се върне" по някакъв начин, и те "обещали" да му ги върнат, ама когато могат, ако могат.

Той е станал "вярващ християнин" след като е започнал да й дава, а тя е станала вярваща по същото време. И сега, този новоизлюпен "вярващ християнин" иска в брачният договор той да няма нищо общо със заеми към имотите ми, (но да остане наследник на тях) той няма никакви, иска да сме разделно имуществео, да не плаща издръжка на децата ако имаме, да не плаща издръжка на мен, ако се разведем и искам да си стоя вкъщи да гледам нашите деца. И всичките тия "умни" акъли идват от ЕЙ ТАЯ Пловдивска селянка, на която все някой й е длъжен, все някой на нея нещо не й дал, пък сега не можела да започне работа, щото ако почне работа няма да може да взима помощи, пък така с помощите било добре.

Това, което ви моля е - МОЛЯ, дайте ми съвет как да я изгоня тая от бъдещето ми семейство. КАК да я огранича тая да мъти главата а бъдещият ми съпруг. На мен ми е пределно ясно, че той е жестоко манипулиран в продължение на години и не вижда нещата ясно, а те са пределно ясни: ОНАЯ я третира като съпругата, тази, която има нужда, тази, на която ще дава пари за семейството (й), а мен, бъдещата му съпруга - като любовица. Аз така се чувствам.

Но сега се жени за мен и е време да остави това семейство да се оправя с живота ако може, а ако не може - да не го завлича него в пропастта. Той след някой и друг ден ще си има свое семейство и НЕ е християнско и НЕ е морално ТАЯ да продължава да ми манипулира мъжът. Как да я откъсна? Посъветвайте ме моля.
А за чий точно ти е подобен .....боклук?      newsm78 newsm78

Значи, момичето дето се оплакваше, че гаджето й виси по пейките до ранни зори, направо да почва да черпи и да благодари на Господ.
Че ей на какви идиоти има, и пак се намират жени да им търпят мурафетите.

# 65
  • Мнения: 32 316
То на такива жени не може да им се съчувства. Те са за смях. Тъжно.

# 66
  • Мнения: 2 650
Ти кога разбра за Тая...и защо Тая, нали подържал /твоят бъдещ Тоя/ цялото семейство. И какви са тези  клаузи в брачния договор -  да ти давал пари на заем и ти да връщаш с лихва после...или това - да се откажеш от издръжка на бъдещите ВИ деца при евентуален развод  Rolling Eyes Това е някаква чиста идиотия , ама знам ли... може някой по-запознат да каже  възможно ли е това в Бг.
Извинявай, ама твоят бъдещ мъж, освен, че е някакъв супер нечитав да ти ги дрънка такива, ами е и тъп, щото ако иска да извлече полза от теб, щеше да подходи по друг начин , а също и ти трябва да си много тъпа , че да се  съгласиш на брак в така представените "романтични" планове.

# 67
  • Мнения: 8 856
Темата изобщо не ми се вижда истинска, не може да има подобни възрастни индивиди като авторката. Naughty
Има малка вероятност авторката да е с изключително ниска самооценка, но това пак не е причина да позволява подобно отношение към себе си.
По-възможно да е новоизлюпена сектантка, на която все още не са промили мозъка до такава степен, че да подпише този договор с радост.
Най-вероятно едно от децата на ОНАЯ или повече от едно да са от твоя хубостник, авторке. Затова тя смята за напълно в реда на нещата да диктува условията
Имам и въпрос към авторката: ОНАЗИ или мъжът й какво място заемат в йерархията на сектата, пардон църквата ви? Не очаквам адекватен отговор, по-скоро насочвам четящите към размисли относно тази възможност.
ПП. Да, в Пловдив има много секти, направо не мога да повярвам в какво превръщат иначе свестни хора....

# 68
  • Мнения: 3 703
И какви са тези  клаузи в брачния договор -  да ти давал пари на заем и ти да връщаш с лихва после...или това - да се откажеш от издръжка на бъдещите ВИ деца при евентуален развод  Rolling Eyes Това е някаква чиста идиотия , ама знам ли... може някой по-запознат да каже  възможно ли е това в Бг.

Стана ми любопитно и порових малко:

Съдържание на брачния договор

Чл. 38. (1) Брачният договор съдържа уговорки само относно имуществени отношения между страните като:
1. правата на страните върху имуществото, което се придобива по време на брака;
2. правата на страните върху притежаваното от тях имущество преди брака;
3. начините на управление и разпореждане с имуществото, включително и със семейното жилище;
4. участието на страните в разходите и задълженията;
5. имуществените последици при развод;
6. издръжката на съпрузите по време на брака, както и при развод;
7. издръжката на децата от брака;
8. други имуществени отношения, доколкото това не противоречи на разпоредбите на този кодекс.
(2) Имуществените отношения между страните могат да бъдат уредени и чрез препращане към някой от законовите режими. Не е допустима уговорка предбрачно имущество на една от страните да стане съпружеска имуществена общност.
(3) Брачният договор не може да съдържа разпореждания за случай на смърт. Ограничението не се отнася за разпорежданията относно дяловете на съпрузите при прекратяване на уговорена съпружеска имуществена общност.
(4) За неуредените с брачния договор имуществени отношения се прилага законовият режим на общност.
...
Прекратяване и разваляне на брачния договор

Чл. 42. (1) Брачният договор се прекратява:
1. по взаимно съгласие на страните; в този случай те могат да изберат законов режим или да сключат нов договор; ако не направят това - прилага се законовият режим на общност;
2. по иск на единия съпруг при съществена промяна на обстоятелствата, ако договорът сериозно застрашава интересите на съпруга, на ненавършилите пълнолетие деца или на семейството;
3. при прекратяване на брака, освен клаузите, които уреждат последиците от прекратяването и са предназначени да действат и след него.
(2) Брачният договор може да бъде развален по съдебен ред по чл. 87, ал. 1 от Закона за задълженията и договорите, ако това не противоречи на принципите на този кодекс и на добрите нрави. Развалянето може да бъде и частично. Развалянето има действие за в бъдеще.

източник

# 69
  • Мнения: 2 650
Е, да де! Как според това ще се  регламентира даване на пари  на заем с лихва  Rolling Eyes А по въпросът за издръжка на децата - става въпрос за сума или процент от нещо като сума / по споразумение/, не изобщо  отказ от издръжка всякаква / за децата/...поне аз така го разчитам.

# 70
  • Мнения: X
как й ги е давал тия пари - не ме интересува, това е било преди да се запознаем. ОБАЧЕ, ако тя не му ги върне тези пари, които той й е давал, когато те са имали трудности, то аз ще имам проблем с това, т.к. отглеждането на бъдещите ни деца не е по-малко важно на света от отглеждането на нейните.
Без Онези пари, давани на Оная не можете да отгледате бъдещи Ваши деца?
А, Вие работите в колекторска фирма.  Mr. Green
ПП. Да, в Пловдив има много секти, направо не мога да повярвам в какво превръщат иначе свестни хора....
Едната покровителства домашното образование.

# 71
  • Мнения: 32 316
Авторката няма как да изисква другата жена да връща парите. Първо защото парите не са дадени от нея. И второ, защото дадените пари може да не са били заем, а просто безвъзмездна помощ.

# 72
  • Мнения: 3 703
Е, да де! Как според това ще се  регламентира даване на пари  на заем с лихва  Rolling Eyes А по въпросът за издръжка на децата - става въпрос за сума или процент от нещо като сума / по споразумение/, не изобщо  отказ от издръжка всякаква / за децата/...поне аз така го разчитам.
Бе на мен цялото това начинание с брачния договор на измама ми прилича. Ще я накарат да подпише нещо без правна стойност, което заради едните чувства и наивитет ще спазва, или ако се изръсят за нотариус и адвокат - техен, ще с усукани клаузи, но така ще и ги обяснят, че те да са облагодетелстваните.
При всички случаи авторката на темата да направи консултация с адвокат, но без да информира за това другата страна.

# 73
  • Мнения: 2 650
Аниш, то авторката на темата ако беше с нормално мислене, изобщо  щеше да ѝ е светнала цяла коледна елха, че тази връзка е нечитава...та  ей сега ще тръгне и по адвокати  Laughing

# 74
  • Мнения: 3 703
Аниш, то авторката на темата ако беше с нормално мислене, изобщо  щеше да ѝ е светнала цяла коледна елха, че тази връзка е нечитава...та  ей сега ще тръгне и по адвокати  Laughing
Мхммм... Бе аз да и хвърля пояс, пък тя ако иска да се спасява.

Общи условия

Активация на акаунт