бъдещият ми съпруг "поддържа" друга жена

  • 29 145
  • 293
  •   1
Отговори
# 105
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Възползвала се е емоционално

Не думай!  smile3502 Popcorn

Май някой от нас се възползва емоционално.  smile3520

Само не знам кое повече ме забавлява: безумията, изписани от авторката, или съфорумките, които се пънат да я спасяват.  newsm03

# 106
  • Мнения: 4 215
свое семейство, деца с мен
До тук добре. Ами останалото - иска да няма финансови задължения към теб и тези ваши бъдещи деца, иска да продължава да финансира "ОНАЯ" и т.н. и т.н.?
Ти явно не си ок с тези негови искания. И КО прАИМ сега?

# 107
  • Мнения: 1 540
Бих искала да ви помоля за съвет какво да правя. Ще се омъжвам, а бъдещият ми съпруг е давал по една заплата на една никаквица, която си има и мъж и 3 деца. Тя го е омайвала да ги поддържа финасово. Той твърди, че той от добро християско сърце го прави, обаче сега ОНАЯ! го съветва да направим брачен договор, в който каквито и пари да ми даде, ако потрябват за мой заем, - те да са заем, който се олихвява. А той й е дал колкото за 3 стаен апартамент в София в рамките на 7 години, в които е поддържал от християнско милосърдие семейството й, и е плащал заемите и на нея и на съпругът й. "Давал" бил пък то щяло "да му се върне" по някакъв начин, и те "обещали" да му ги върнат, ама когато могат, ако могат.

Той е станал "вярващ християнин" след като е започнал да й дава, а тя е станала вярваща по същото време. И сега, този новоизлюпен "вярващ християнин" иска в брачният договор той да няма нищо общо със заеми към имотите ми, (но да остане наследник на тях) той няма никакви, иска да сме разделно имуществео, да не плаща издръжка на децата ако имаме, да не плаща издръжка на мен, ако се разведем и искам да си стоя вкъщи да гледам нашите деца. И всичките тия "умни" акъли идват от ЕЙ ТАЯ Пловдивска селянка, на която все някой й е длъжен, все някой на нея нещо не й дал, пък сега не можела да започне работа, щото ако почне работа няма да може да взима помощи, пък така с помощите било добре.

Това, което ви моля е - МОЛЯ, дайте ми съвет как да я изгоня тая от бъдещето ми семейство. КАК да я огранича тая да мъти главата а бъдещият ми съпруг. На мен ми е пределно ясно, че той е жестоко манипулиран в продължение на години и не вижда нещата ясно, а те са пределно ясни: ОНАЯ я третира като съпругата, тази, която има нужда, тази, на която ще дава пари за семейството (й), а мен, бъдещата му съпруга - като любовица. Аз така се чувствам.

Но сега се жени за мен и е време да остави това семейство да се оправя с живота ако може, а ако не може - да не го завлича него в пропастта. Той след някой и друг ден ще си има свое семейство и НЕ е християнско и НЕ е морално ТАЯ да продължава да ми манипулира мъжът. Как да я откъсна? Посъветвайте ме моля.
Или са любовници или това е някаква секта така като чета.Аз лично не бих се чудила как да оправя нещата,бих си заминала на момента.

# 108
  • София
  • Мнения: 11 532
smileys, защо? Възможно е и да е истина, всякакви кукувици и хахавелници има JoyJoy

# 109
  • у дома...
  • Мнения: 3 099
Вариантите са три - това е поредната пързалка; авторката е мазохист (любов, чувства, спасителка) - заради едните чувства иска брак с мъж, който издържа друга жена и децата от християнско милосърдие; този мъж или взима много голяма заплата или има нещо златно по себе си, та две жени едва ли не се бият за него.

# 110
  • Мнения: 1 540
Направих си труда да изчета всички 8 страници до тук,и оставам с впечатление,че авторката е с прекалено ниско самочувствие.Не прочетох един коментар в който някой да я окуражава да си стегне мъжа и да се оженят.Авторке осъзнай се намираш се в някакъв много страшен филм и ако не се осъзнаеш на време ще има сериозни последствия.Как може да мислиш за брак с такъв човек,който иска договори,не иска да отговаря за теб и евентуално бъдещо дете,но с радост помага на жена с мъж и 3 деца която не иска да работи,за да не спрат помощите.Съжалявам,ама луд не е мъжа нито ОНАЯ а ти,да лудата си ти,за да търпиш целия тоя абсурд и да се чудиш как да го "Спасиш" Нали твърдиш,че е умен мъж ами щом е такъв значи той ясно и съзнателно помага и има интерес и не нищо не е приключило между него и нея или има дете от нея или го ч*ка много добре и знае какво да му говори,за да му замае главата,нищо чудно да са и някои сектанти,тогава ще е въпрос на време да завъртят и твоята глава тогава ще имаш ти семейство и сватба през крив макарон.Как може нещата да са толкова прозрачни и очевидни и ти да стоиш там и да се гласиш за семейство.Какво си мислиш,че като се омъжиш за него и му родиш дете ти ще станеш центъра на вниманието му ли  Laughing Лъжеш се жестоко,тогава ще страдаш не само ти ами и детето ти,да сега може би четеш и не ни приемаш на сериозно,но след време ще видиш,че всички тук сме били прави.Аз ти желая успех и дано се осъзнаеш докато е време иначе темата със сигурност ще има продължение.

# 111
  • Мнения: X
свое семейство, деца с мен
newsm78
Мъж, който иска това, не се занимава с чужди жени и деца, нито доброволно иска да се откаже да издържа собствените си деца.
Та, какво точно иска, не е много ясно.....
Да не би ти да си паралията?Та да очаква някакво облажване от теб?

# 112
  • Мнения: 1 698
Авторке, с брачен договор не може да се уреди, че бащата няма да плаща издръжка на бъдещите си деца при евентуален развод. Дори и да се впише такава клауза, тя ще е недействителна като противоречаща на закона и на морала.
Вероятно съпругът на издържаната жена е пастор или стоящ високо в йерархията на съответната религиозна организация, а жена му е неговата вярна спътница, отдадена на него и призванието му и майка героиня на три деца. Годеникът ти е намерил призванието си и привилегията да им помага. Господ ще го възнагради за това. Нямате представа това колко ласкае егото на някои хора. За пред хората, защото работата очевидно намирисва, и от християнски подбуди в името на морала и ценностите го съветват да се задоми. Нали са му приятели, а той им е благодетел, мислят му доброто. Същевременно обаче, осъзнават, че при един бъдещ брак годеникът ти няма да може да им помага по същия начин и предвидливо го съветват да се предпази.
Авторке, бягай от тази връзка и не подписвай нищо. Най-вече бягай, защото дори и да не се омъжиш за този човек, ако делиш с него един бюджет, то и ти ще започнеш да ги издържаш. Казваш, че приятелят ти е на една заплата, ами тя ще отива за тях, пък вие двамата ще кърпите с твоите доходи. Скоро и част от твоите спестявания, имоти и средства ще поемат към тези праведни хорица и трите им деца.
Ако искаш прочети моите теми, в момента се развеждам с такъв човек. Само че там жената е неговата майка. Съвсем сериозно ми е твърдял, че майка му е праведница. Лично съм виждала тази праведница във видимо нетрезво състояние, често ми е миришела на поет от предишния ден твърд алкохол. Скоро не идвала да види внуците си, а съпругът ми - свещеник и служител в администрацията църквата не ми е давал никакви средства за двете ни бебета вече месец. За другото надникни в темите ми, както са ти писали. Ако искаш, пиши ми на лични. Ако желанието ти е да си имаш деца, има начини  и за това, но този човек и неговите "достойни за възхищение дела" не ти трябват.

Авторке, нали разбираш, че и съпругът на издържаната жена е в схемата? Защото иначе никой нормален и уважаващ себе си мъж няма да допусне това съпругата му да получава средства от друг мъж. Много вероятно той е отдаден ежедневно и ежечасно в служба на Бога и ближния и няма възможност да работи с ръцете си или с ума си. Вероятно няма някакви особени умения /професионален опит или образование/, или дори да има, го мързи да ги упражнява и е напуснал работа в полза на призванието си.
Също така, нали разбираш, че и на теб евентуално се гледа като на източник на финансиране на благородното дело, на което са се посветили. Ако имаш някакви спестявания, наследство или сигурен доход, бъди готова те да отидат за каузата.
И още нещо - ако, не дай Боже не можеш да забременееш, тези хора веднага ще ти обяснят, че е противно на Бога да правите инвитро и ще стане каквото Бог реши. Така съпругът ти няма да харчи средства за това, а като бездетни почти всичките  Ви средства ще отиват за финансиране на подобни призвани люде, техните деца, съпруги и т.н. Ако пък решиш да се разведеш, да знаеш, че извършваш огромен грях, за който Господ ще те съди и накаже.
Авторке, както ги описваш, тези хора приличат на сектанти, но не изключвам и в православните среди да има някакви такива, особено ако преди да припознаят Православието са били част от секта и после са се "обърнали". За справка съпругът ми на младини е бил част от евангелска организация, а после е станал православен. За съжаление повечето православни свещеници и епископи си затварят очите пред такива мошеници, просто не се интересуват и последните си мамят и лъжат на воля.
За патилата ми с човека, с когото съм в развод, можеш да прочетеш.
Напълно подкрепям писалите преди мен да бягаш веднага от този човек. Пак ти повтарям, че днес една жена, ако иска никога няма да остане без дете.

Мандозиел, от твоя предишна тема прочетох на колко години си. Моля те, бягай от тази връзка с всичка сила и колкото те държат краката ти. Животът е пред теб. Имаш време да намериш нормални взаимоотношения и нормален човек.

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 18:00 от bubanka

# 113
  • Мнения: 3 691
След новите отговори на Mandosiel , някак оставам с впечатлението, че я интересува повече връщането на парите, които бъдещото нещо е дало на другата жена.

# 114
  • Мнения: 1 698
По-скоро се страхува, че ако поддържаното семейство не върне парите, това ще продължава и в бъдеще. А може и тези средства да са добре дошли за едно новосформиращо се семейство, тя спомена, че годеникът й няма имоти и е на една заплата. Все пак той, подкрепен от "приятелите" си иска брачен договор, а не авторката.
Със сигурност, тези пари няма да бъдат върнати, авторката да не се заблуждава.
Авторке, спомена, че поддържаното семейство е теглило кредити, а приятелят ти им дава пари, за да ги погасяват. Пази се, защото ако им стане поръчител, тогава кредиторите ще подгонят директно него.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Според мен намирисва на някаква секта. Със сигурност има нещо нечитаво, нездраво в това морално и материално неформално обвързване на жениха с другото семейство Thinking

# 116
  • Мнения: 1 698
Светлана, със сигурност е така. Моя приятелка за кратко време беше адвокат на едни хорица от евангелска организация, които бяха измамени от техни събратя - бизнесмени. Схемата - влагат при бизнесмените пари, последните им дават за тях лихва,по-голяма от тези на банките. Някои бяха инвестирали само суми, но други бяха теглили огромни кредити, за които бяха ипотекирали имотите си. И като истински жертвени овце потърпевшите се отказаха да търсят правосъдие.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Светлана, със сигурност е така. Моя приятелка за кратко време беше адвокат на едни хорица от евангелска организация, които бяха измамени от техни събратя - бизнесмени. Схемата - влагат при бизнесмените пари, последните им дават за тях лихва,по-голяма от тези на банките. Някои бяха инвестирали само суми, но други бяха теглили огромни кредити, за които бяха ипотекирали имотите си. И като истински жертвени овце потърпевшите се отказаха да търсят правосъдие.

Вероятно става думата за SCI, чийто бивш шеф е евангелски пастор.

# 118
  • Мнения: 1 698
Може, това беше някаква пирамида с карти, в които трупаш пари, но преди това трябва да инвестираш. Четох, че се е вихрела из Пловдивско. Но може и да не е това, просто хората да си работят за себе си.

# 119
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 915
Mandosiel,  за какъв чеп ти е този мъж?! Аз дори не бих нарекла мъж човек, който е лабилен, податлив на манипулации и без собствено мнение. Ти да не си мислиш, че като го вземеш под крилото си и той изведнъж ще се освести, ще прогледне и ще си смени характера?! Глупости. Цял живот ще трябва да го дундуркаш, да му трепериш и да го дебнеш какво прави!!! С какъв акъл искаш деца от мъж, който още от сега ти твърди, че не иска да ги издържа, ако се разведете?! Че това е обидно от всякъде!!!

Този мъж да не е единствения на света, че си се хванала за него като удавник за сламка?!

Общи условия

Активация на акаунт