В момента чета...54

  • 59 895
  • 739
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 315
В Читанката има сборник на Вера Мутафчиева и там има един разказ "Анна Комнина". За това ли става дума или има друга книга? Аз също харесвам много Вера Мутафчиева.
Не е разказ, а книга - "Аз, Анна Коминина"

# 31
  • Мнения: 630
Разбрах ви, благодаря. Просто в книгата й "Седмият грях" има такъв разказ и исках да си сверя часовника. Simple Smile

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Благодаря за темата!
Аз приключвам Леопардът на Несбьо. Много увлекателна книга,страхотна история,много добре разказана.
Смятам да продължа с Фантом или Полиция.

# 33
  • Мнения: 5 367
Продължи с Фантом. Тя е следващата по хронология. Полиция е последната... засега. Очаква се в близките месеци да излезе Жажда.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз стигнах до Пентаграма от поредицата за  Хари Хуле. Дотук много добре ми върви, пише изключително увлекателно. Немезида не ми хареса особено, но Червеношийката ме грабна от първата страница.

В момента чета Стивън Кинг - Revival. Малко ми е скучна, на Кинг по- бавна книга не съм чела досега. Вече я преполових, няма да я оставям, защото ми е интересно какво ще се случи..Но не бих й дала особено висока оценка.

# 35
  • Мнения: 1 243

Привет, момичета, и от мен в новата тема.

Чета от известно време "4321", новата книга на Пол Остър. Доста трудно ми беше докато "включа" на вълната на романа, въпреки безупречното писане на Остър (ама наистина безупречно!). Започнах обаче да се чувствам все по-анагжирана със сюжета и със сигурност ще я прочета.

Снощи видях, че книгата е в дългия списък за наградата „Мен Букър“ и много се зарадвах. Какъвто е монументален литературен експеримент, в който са вложени толкова усилия и писателски умения, нищо чудно да спечели. Simple Smile

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 16 199
Честита ни нова темичка!
Аз чета Глен Купър ,,Ще дойде дяволът,,. Интересна ми е,нямам търпение да я дочета,за да разбера какъв ще е края.
Още не съм решила с какво ще продължа.
Имам за дочитане Сафон и ,,Сянката на вътъра,, Незнайно защо,не ми потръна тази книга,а другите ми вървяха бързо и много увлекателно.

# 37
  • Мнения: 3 046
Щиглецът доста противоречив; в крайна сметка почнах "Какво забрави Алис" - Лиан Мориарти; едва ли е "връх" на литературните постижения, но засега пасва на настроенията ми - лежерни, "про" бременни Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 1 244
За да не е голо записване, да кажа, че и аз се сдобих с Големите, малки лъжи и Какво забрави Алис на Мориарти (втората трябваше малко да я издирвам, че се е поизчерпала и ходих до Хермес, няма време да чакам поръчка). Ще ги нося на почивката. Иначе продължавам с първия Шогун.

# 39
  • Мнения: 2 038
Аз се разписвам в новата тема с преполовена вече "Пътуване по посока на сянката". Прекрасен език има Яна Букова, но нишката на сюжета е толкова тънка и така изпълнена с недомлъвки и догадки, че минута невнимание и си изпуснал връзката между героите. Все пак за мен е една от най-добрите съвременни български книги и със сигурност няма да ми е последна на авторката.

Електронно продължавам с "Амазонката на Варое" на Биолчев. Ако видите жена с четец да се смее сама в метрото, аз съм.

# 40
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Запис да не ви изпусна. Много е тежка, да, "Стъкленият замък", Лу. Sad На моменти дори не можех  и не исках да повярвам, че някои неща са истина.
Аз напредвам с "Щиглецът". Какво да кажа до тук
.
Скрит текст:
Наркоманските и пиянски сцени с Борис ми идват в повече. Отношенията им май тръгват и в друга посока...дано се лъжа и да не трябва  и това да изтърпя Laughing

Лолита,
Скрит текст:
няма да тръгнат в тази посока, не се тревожи Wink За мен тази сцени са абсолютно оправдани, постигната е оптималната атмосфера на изтъняващата нишка между реалност и халюцинация, а също и тотално безвремие сред пясъците на един по-различен от обичайния Лас Вегас. Да не говорим за препратките към текстовете на Radiohead и още много други. Абе перфектна е в многопластовостта си Purple Heart Но ако човек не надникне между редовете или тези препратки просто не са негови, тогава нищо чудно да му дойде нанагорно в този момент.

Аз приключих "Стъкленият замък". Просто не знам какво да напиша....Но ми е 5 звезди отвсякъде. Смазваща.
Мисля да се разтуша с нещо скандинавско и непретенциозничко - "Убийства в Шведската академия.

# 41
  • София
  • Мнения: 700
Продължавам с Полиция на Несбьо. Погълнала ме е изцяло - искам непрекъснато да чета, но тази седмица нямах много време. Надявам се през почивните дни да я прочета, но пък като знам, че е последната засега и хич не ми се приключва. С нетърпение ще я чакам Жажда Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 6 055
Току-що си взех Стъкленият замък от библиотеката и 2 книжки на Пол Остър. Като прочетох списъка на номинирани за награда Менбукър и реших да се запозная с творчеството му.
Щях да взема и Аз, Анна Комнина, но единствения екземпляр беше в потресаващо състояние, направо се разпадаше. Disappointed Relieved

# 43
  • Мнения: 8 231
Свърших "Прилепът". Много, много ми хареса и ще си заредя и другите книги на Несбьо.
Днес минах през библиотеката и си излязох с "Човекът, който не беше убиец". Да видим нея колко ще я влача, но нямам никакво време за четене последните седмици.

# 44
  • Мнения: 5 367
Чакам отзиви за книгата на Юрт и Русенфелт. Моята седи от няколко дена на 270 страница Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт