В момента чета...54

  • 59 897
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 16 207
Книгата е интересна. Започвай да я четеш,не се спирай!

# 46
  • Мнения: 5 368
То хубаво да не се спирам, но тук има един Сомоса, който не иска да пуска Laughing Тази книга също върви към 5 звезди в GR, само един Тетрамерон разваля пейзажа Crossing Arms Laughing

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Приключих с "Фирмата" на Гришам - страхотна и започнах "Играта на Ендър".

# 48
  • Мнения: 8 231
Четох "Играта на Ендър" за първи път в гимназията (всъщност преди това бях чела първоначалния разказ в списание Космос). Оттогава през няколко години си я препрочитам. И тази книга не престава да ме удивлява - толкова много размисли и чувства предизвиква в мен. Няма друга, която да ме е впечатлила на 15-16г и да продължава да ми въздейства на 40+.
Продълженията - "Говорител от името на мъртвите", " Ксеноцид" и "Рожби на съзнанието" са също много хубави. Последната в по-малка степен.
Другата поредица за Бийн, за мен не струва.

# 49
  • Мнения: 5 405
Кооолко много имаше да чета само!
Записвам се с Момичето преди на Дж. П. Дилейни. С всяка страница става все по-интересно и искам още и още. GrinGrinning

# 50
  • Мнения: 1 243
Току-що си взех Стъкленият замък от библиотеката и 2 книжки на Пол Остър. Като прочетох списъка на номинирани за награда Менбукър и реших да се запозная с творчеството му.

Ейй супер! Heart Eyes Кои книжки си взе на Остър?

# 51
  • София
  • Мнения: 420
Приключих и с "Хлебарките" на Несбьо. "Прилеп" повече ми хареса. Криминалната история във втората книга е доста "суха"
Утре ще мисля с какво да продължа, но като нищо ще е пак Несбьо.
Човекът идеално укрива убиецът в книгите си. Много върти. Харесва ми. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 5 368
От утре се връщам на Юрт и Русенфелт, че оставих книгата да си отлежава на 270 страница заради тази на Хосе Карлос Сомоса, която преди малко приключих. Ако ми хареса кримката, ще потърся и другите книги на тандема. А Сомоса е както винаги на ниво. Заслужи си 5-те звездички в GR. Лошото е, че ми остана само една негова книга и след това трябва да чакам нов превод на издателство Колибри, а си нямам ни най-малка представа кога ще стане това.

# 53
  • Мнения: 8 231
Как не съм посегнала досега към Юрт и Русенфелт..  Във възторг съм от "Човекът, който не беше убиец". Толкова много да ми допада.
Сега ще търся в библиотеката и втората книга, третата я имам електронно.
И един въпрос. Тандемът само три книги ли има издадени на български?

# 54
  • Мнения: 5 368
У нас са 4. Четвъртата се казва Момичето, което запази мълчание. Имало и пета, която е била последна от поредицата. Поне така разбрах newsm78

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 16 207
Петата книга ще излезе до края на годината в Бг. Поне това помня от момичетата,които бяха коментирали тук.

# 56
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема, Happy Mijjj ツ!  bouquet

В момента чета "Три ябълки паднаха от небето" на Нарине Абгарян - затрогващи истории, доста тъжни, много мъка има събрана из страниците, но затисната от реалността. Животът продължава...

Преди нея прочетох "Петте четвъртини на портокала". Обожавам я Харис. Heart Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 420
И аз чета "Три ябълки паднаха от небето". Бързо се чете, но нещо ме депресира - та не съм сигурна, че улучих момента. Но все пак ми е интересна. Поредното доказателство, че човек оцелява, независимо какво му поднася съдбата, с повечко късмет.

# 58
  • Мнения: 630
Прочетох "Влюбени разкази" на Димитър Шумналиев. Бях я чела преди години, сега си я припомних, има жестоки разказчета Simple Smile

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Поприключвам "Джентълмени и играчи" на Джоан Харис.
За мен е по-различна книга от това което съм чела от нея до сега и ме изненадва приятно. Най-вече с изграждането на образите - плътни и реални, без да се открояват излишно, но вглеждайки се отблизо и разкривайки се, проличава нишката на характера и личността, белязани от живота. Като сако от туид.
Крими нишката не ме развълнува и похвата на успоредния разказ също, но изповедите на основните герои са изключително убедителни и въвличащи. Раните, нанесени в тинейджърска възраст трудно зарастват и счупеното личи, а понякога и остава криво до край.

Общи условия

Активация на акаунт