В момента чета...54

  • 59 922
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 099
Прочетох Жажда на Несбьо. 4/5* и дадох. Малко ми беше предсказуема на моменти. Както и в други негови романи следва един определн модел на повествованието (предполагаме нормално за един автор), но не ме изненадваше и не ме държеше в напрежение изобщо. Остави си и отворени вратички накрая, та ще чакаме следващата книга.
Сега почнах Плажът, добре върви засега., ще я видя.

# 721
  • Мнения: 1 489
В момента чета "Дамата с червения мундир" от Марина Фиорато. Харесва ми. Чете се леко и е интересна. Ще споделя повече впечатления след като я дочета.


Много я харесвам Фиорато, но точно тази книга най-малко ми допадна, не че е лоша, но за мен другите и са по-добри.

Аз съм чела "Стъкларят от Мурано" и "Тайната на Ботичели. Също ми харесаха, но тази най- много. През цялото време, докато я четях си мислех, че ми прилича на вълшебните приказки. Героинята преминава през различни перипетии, има верен кон, преоблича се и т.н.
Ще потърся и другите й книги.

Започнах снощи "Момичето от влака". Отдавна й се каня, дано не ме разочарова.

# 722
  • Мнения: 8 247
Намерих си в градската библиотека "Различен клас" - топла-топла, скоро са я купили. Най-сетне мога да започна с "Джентълмени и играчи", от колко време ми ги хвалите тук Simple Smile

# 723
  • Мнения: 3 499
"Джентълмени и играчи" и "Различен клас" свързани ли са? Коя е първата?

# 724
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
'Джентълмени и играчи' е първата, а 'Различен клас' е продължението ѝ. 'Различен клас' повече ми хареса, обичам Харис Simple Smile

# 725
  • Мнения: 3 499
Благодаря. Харесвам Джоан Харис, но отдавна не съм чела нищо от нея. Скоро ще поправя тази грешка. Simple Smile

# 726
  • Мнения: 630
Прочетох "Снежния човек" на един дъх Crazy Много, ама много ми хареса.

# 727
  • София
  • Мнения: 23 051
Прочетох "Снежния човек" на един дъх Crazy Много, ама много ми хареса.

Сега по нея ли ще има филм?

# 728
  • София
  • Мнения: 44 233
Прочетох "Снежния човек" на един дъх Crazy Много, ама много ми хареса.

Сега по нея ли ще има филм?

Да Simple Smile

# 729
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 487
Аз изгълтах Пайнс( първата само, втората ще я потърся електронно) и се прицелих към Къщата на духовете на Алиенде. Ами чета я, ама хич не с удоволствие. Още една авторка, с която не се погаждам, но все й давам шанс. Тоз магически реализъм хич не е за мен.

# 730
  • Мнения: 4 581
Отново по повод предстоящия филм "Снежният човек", да си кажа, че не си представях така Хари, нито Катерина Брат. Тази актриса може би би могла да бъде Беате Льон, но не и Катерина. Интересно ми е дали във филма ще бъде включена Ракел, все пак тя е основна фигура в точно тази част от историите за инспектора. Евентуално коя актриса е избрана да я играе.

# 731
  • София
  • Мнения: 44 233
http://www.imdb.com/name/nm0001250/?ref_=tt_cl_t6 eто я Ракел
То пък оставаше да ги няма Ракел и Олег, щеше да е супер странно Simple Smile

# 732
  • Мнения: 4 581
Да, не съм гледала в този сайт.  Embarassed
И Ракел не си я представям такава.
Благодаря!  

Иначе по темата, чета "Фантом" на Несбьо.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 16 401


Започнах снощи "Момичето от влака". Отдавна й се каня, дано не ме разочарова.
Тази вечер от 21ч ще дават филма. Мисля,че по кино новс беше.

# 734
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 487
Аз филма го гледах, книгата ми е заредена в четеца, само си чака момента. Надявам се да е по- добра от филма!

Общи условия

Активация на акаунт