Пациенти на д-р Калчев и д-р Семерджиева Тема 2

  • 74 133
  • 724
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 781
Момичета, аз съм доста притеснена. От 4 месеца не мога да засека О. БТ графиката ми винаги е била като по учебник. Преди О ниска БТ, след О висока. Август графиката беше хаос. Септември също, като изобщо не ми дойде - цикъл 45 дена. Сега ноември съм 20-ти ден и още нямам О.
Притеснена съм защото пуснах АМХ и се оказа доста нисък. В първата лаборатория 0,7, а във втората 1,1.
Стегнала ми се е душата дали моят объркан цикъл не се дължи на изчерпан резерв.
Пия Омега 3 и 6 в комбинация с Вечерна иглика. Оказа се, че трябва да се пие до О, а аз от август я пия всеки ден. Според вас възможно ли е това да ми е объркало хормоните или просто вече нямам яйцеклетки, нямам О и оттам разбъркани хормони. Какво е вашето мнение?

# 646
  • Мнения: 2 673
Момичета, аз съм доста притеснена. От 4 месеца не мога да засека О. БТ графиката ми винаги е била като по учебник. Преди О ниска БТ, след О висока. Август графиката беше хаос. Септември също, като изобщо не ми дойде - цикъл 45 дена. Сега ноември съм 20-ти ден и още нямам О.
Притеснена съм защото пуснах АМХ и се оказа доста нисък. В първата лаборатория 0,7, а във втората 1,1.
Стегнала ми се е душата дали моят объркан цикъл не се дължи на изчерпан резерв.
Пия Омега 3 и 6 в комбинация с Вечерна иглика. Оказа се, че трябва да се пие до О, а аз от август я пия всеки ден. Според вас възможно ли е това да ми е объркало хормоните или просто вече нямам яйцеклетки, нямам О и оттам разбъркани хормони. Какво е вашето мнение?
Здравей! Не мисля, че цикълът ти се е объркал, защото имаш изчерпан резерв, то аз не мисля, че е и изчерпан съвсем де, моят е много по-зле. Пия същите добавки, както и много други, без да ги спирам. Имам овулация, а съм на 43г., но ми се измества много напред. Не съм компетентна, но не мисля, че е от добавките или от ИЯР. Септември, октомври, както и март, е нормално да има отклонения на МЦ. Знам го от лекар, защото на мен пък ми идва по-рано обикновено тогава. Успех! Hug

# 647
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Едно леко включване от мен. АМХ сам по себе си, не е достатъчно показателен. Трябва да се изследва с ФСХ и Инхибин на 3-ти ден от МЦ. Ще дам пример със себе си: Завишено ФСХ за годините ми - 8, 56; АМХ 1, 52 като до 1, 7 са стойностите; Инхибин В - 75 при референтни от 40 до 200 ...показва си, че резерва ми намалява.

# 648
  • Мнения: 2 673
Едно леко включване от мен. АМХ сам по себе си, не е достатъчно показателен. Трябва да се изследва с ФСХ и Инхибин на 3-ти ден от МЦ. Ще дам пример със себе си: Завишено ФСХ за годините ми - 8, 56; АМХ 1, 52 като до 1, 7 са стойностите; Инхибин В - 75 при референтни от 40 до 200 ...показва си, че резерва ми намалява.
Не знам вече кое е критерий. Те хормоните се менят всеки месец, че и АМХ. При мен проблемът е, че нямам фоликули, имах само 1 миналия месец, а ФСХ - 6, 05. Моят лекар го интересуват само фоликулите, ФСХ и Естрадиол. Не вярва в лечение с добавки, даже не ги коментира. Така или иначе, може да имаш нормален цикъл, без да имаш овулация. Но от добавки и ИЯР не мисля, че може да имаш нарушение на МЦ.

# 649
  • София
  • Мнения: 7 513
Воайорче, най-добре питай Денис в темата за добавките или хормоните.

# 650
  • Мнения: 846
Аз само да кажа, че бях с много сериозен ремонт след ТВЛ - рязане, горене и тн. Док като коментирахме операцията каза, че след като ми дойде може да почваме опити.
На мен ми цапа след процедурата 10 дни.

Момичета, много ви благодаря за бързите и обнадеждаващи отговори!
Стискайте палци в сряда... вече нямам търпение!

# 651
  • Мнения: 5 895
Воайорче, според мен не се вкарвай в излишни филми за овулация и т.н. Докато не се проследят нещата с ФМ може само да гадаеш. Колкото и да ти е бил полезен методът с БТ все пак не е 100% сигурен метод. Дори и тестовете не са. Хормоните понякога се шашкат и пак да си има нормално овулация. Може и да са по учебник и въпреки това нищо качествено да не се случва. Докато не почнат да се вадят всеки месец яйца и да се прецени горе долу дали стават. И пак е много относително и крайно недостатъчно за правенето на изводи. Просто опитай да забравиш за хормоните и действайте по план. Док не случайно не им обръща много внимание. Защото е по-важно колко антрални има. И най-вече дори и да са малко какво ще излезе от тях. Защото история познава какви ли не случаи. И един-два да има пак може да стане бебе.
Казвам го като човек, който от край време си има проблем с хормоните. През годините какви ли не крайности видях. Докато проследявахме още нещата с док в началото пък тотално се беше омазало положението. Щом в един момент дори док се притесни, че нещо хич не е нормално положението. Отделно пък колко ми е се е чудил на скапаните хормони и съответно уж идеално ехографски изгеждащ резерв. И така и не можа да ми даде някакво предполагаемо обяснения на аномалиите.

Последна редакция: нд, 12 ное 2017, 23:04 от 💎Bling-a-ling💎

# 652
  • София
  • Мнения: 781
Момичета, нямам думи, с които да ви благодаря, че ме успокоихте! Винаги като изпадна в криза, успявате да ми помогнете.
Как мислите, в моя случай как е по-добре да подходя - да правя свежи трансфери или да замразя поне 3 ембриончета и да правя само трансфери после? Вчера четох, че ако се направи трансфер на един добър и на един не много добър ембрион, не много добрият подпомагал имплантацията на добрия.
Някой нещо чува ли за новата клиника? Дали януари вече ще сме там?

# 653
  • София
  • Мнения: 7 513
Воайорче, всичко това зависи от качеството на ембрионите и твойто състояние след пункцията. Така че няма смисъл да гадаеш - док ще те посъветва кое е най-добре за твоя случай. Кога планираш да започнеш процедура? В Репробиомед се правят процедурите в момента. Много е приятна клиниката.

# 654
  • Мнения: 3 903
Аз да кажа, че ще стискам много палци на всички. Ние отиваме за догодина зет. Дано тя да ни е успешната! Simple Smile

# 655
  • София
  • Мнения: 781
Сънче, от сърце ти желая успех!
Дели, щях този месец да направя опит, но се разболях и нямаше как. Предвид намалелият ми резерв не мисля да изчаквам и протакам, без значение какво е финансовото или психичното ми състояние. Толкова ме е страх да не остана без мое дете...Искам си гените продължени пък! Най-много ги искам смесени с тези на ММ Smile Ще дебна хубава Я. Дано я хванем с док, че нали сега и празници идват...

# 656
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Значи аз имах шевове сшед пункцията и с док коментирахме дали е уместен трансфер и тогава ми каза че докато стане време матката да се разпъне толкова, че шева да е проблем, ще е минало достагъчно време за да се е възстановила. Тъй че не го мислете това с корекциите и хистерото. Щом док дава зелена светлина, значи е сигурен на 100%.

Аз за хормони нищо не казвам, понеже моите са голямаааа каша!
ФСХ 8-9, ЛХ 4-5, е2 до 50, амх 1.3, инхибин 400 (норма 200), да не ви казвам какво ми е минавало през ума... Инхибина е туморен маркер ... Пък нямам рак, че и родих ...

Моето разрехавяване беше обиколило ембрито от 3 страни отгоре, беше два пъти по-фолямо от самия ембрион. И изобщо извадих луд късмет, защото ако бях изкървила най-вероятно отлепванеро щеше да понесе и ембрито, нищо че беше в здрав участък. 3м дишах тихо и ставах само до тоалетна. В 12 свдмица Сигридов каза че вече няма риск и тогава проходих отново... Булвално от страх ходех някакви минимални крачки. След 7мия месец малко се успокоих и даже чистих ... В 9тия почти играх хоро Wink сега вече тичам след пълзяща рибка Wink

# 657
  • София
  • Мнения: 781
Момичета пак съм аз. Тъй като времето неумолимо ме притиска, ми се иска да си изпипам нещата много добре при следващ опит. В тази връзка се чудя дали има смисъл отново да пусна изследванията за НК клетки и тромбоцитно левкоцитни агрегати при доц. Русев, тъй като съм ги пускала преди повече от 2 години. Имам изписан 10 мл. интралипид преди О и след положителен тест, както и АП през ден след О. Прави ми впечатление, че това е най-често срещаната терапия, която той предписва и най-много да ми смени дозата интралипид.

# 658
  • Мнения: 19 706
Аз бих пуснала.

# 659
  • Мнения: 882
Воайорче, и аз бих пуснала, моите изследвания бяха от 2015 и док твърдо казваше, че нямало смисъл да ги повтарям, така 2 години си бях с терапията изписана тогава от доцента, което не съм сигурна колко е било ОК. Така че ако имаш възможност, ги повтори да знаеш, че сте изпипали всичко преди следващия опит.  Peace

Нещо не се ли чува за клиниката? Дали ще успеят да отворят преди НГ? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт