НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 116

  • 49 518
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Привет в новата седмица!    Hug
Учудвам се сама на себе си, колко лесно (все по-лесно) се връщам в "правия път" след някоя кулинарна "вакханалия"....    Laughing   Имам предвид, след морското разточителство от миналата седмица.
Каченият кг вече е в миналото, че и още около 500-600 са надолу....
Вчера ходихме до Кръстова гора.
Закуска в 8:1 чаша мазен свински бульон, 1 яйце обилно намазано с масло и бекон на тиган, около 100-на гр.Кафе.
Върнахме се около 16 часа, още не бях гладна.....    Simple Smile

Закуска днес-1 ч бульон, 2 яйца с масло, малко чоризо
обяд-свински гърди на фурна
вечеря-риба, купихме вчера пъстърва прясна....

Интересно, че жегата хич не ми пречи на мръвко-мазно-яденето.   Laughing   Цяло лято си ям доволно....Пазарувам месо средно на 3-4 дни, от един и същи магазин, последния път продавачката ми вика "Доста купони правите напоследък"....    Joy   "Светнах" я, че просто зареждам семейния хладилник.   И получих  поглед с повдигната вежда.     Mr. Green

# 706
  • Мнения: 18 587
Кантара показа цифрата 6!Най-после я видях тая заветна 6-ца!Радвам се много.
69 кг,оставят още 7 до предишните ми.Но аз искам да става 58 😊

# 707
  • София
  • Мнения: 220
Съгласна съм с Мери.
Аз лично извара не обичам и избягвам - едно, че не ми е вкусна, второ че няма хич мазнинка в нея. С протеините съм напред чрез месото и яйцата и си мисля, че дори може да прекалявам понякога и за това се въздържам да търся допълнително само протеини ...

О, аз и мазнинка ям  Laughing, и яйца, месо по- рядко.
Като цяло, този режим ми е много вкусен. Mr. Green

# 708
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз този понеделник не съм мръднала май,дори май съм леко подута,ама то така ще е  докато ям като прасе.Уж все позволени храни ям,ама пак зациклих,а от млечните ям само сирене в салатата и пак нищо.

# 709
  • Мнения: 5 102
Имам мноооого смътен спомен, че извара не е ок да се хапва при метаболитни проблеми? Нещо свързано с гликемичен индекс/лоудинг? И примерът беше, че билдърите яко набиват извара, защото помагало за растежа? Може ли някой да ми каже, че съм се объркала и да поясни, защото много обичам извара Grinning

# 710
  • Мнения: 69 203
Аз този понеделник не съм мръднала май,дори май съм леко подута,ама то така ще е  докато ям като прасе.Уж все позволени храни ям,ама пак зациклих,а от млечните ям само сирене в салатата и пак нищо.

Аз в началото на режима, докато се ориентирам, ядях много сланина. Всеки ден. Почти към всяко хранене, защото не можех да смятам и се страхувах, че няма да докарам мазнините. При това, които някои биха нарекли "свинско" ядене, не качих нищо, нито надебелях! Е, не свалих и не отслабнах, но учудващо за мен, не надебелях при толкова много сланина в менюто ми...

Мисълта ми е, че ако храненето е по режима, макар и обилно в рамките на няколко дена, както се комнетираше, не би следвало да доведе да напълняване...
 Та какъв ти е проблема - нали не си напълняла, не ходиш и хладна - та свиркай си...

Изварата като всички млечни не е ли силно инсулинугенна ?

# 711
  • Мнения: 375
Привет и от мен.
Завърнах се от почивката. Няма да казвам колко бира изпих, но за сметка на това съм яла само месо.
Днес вече си започвам метфогамата, утре сутрин ще направя нови мерки и теглилки и ще ги следя 2 пъти месечно.
Взела съм пуешки бутчета за вечеря, но не съм приготвяла до сега, та ще трябва и рецепта да търся.
Ще се връщам да чета назад, че хвърлях само по едно око  а ми се стори, че имаше интересна дискусия.

# 712
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Взела съм пуешки бутчета за вечеря, но не съм приготвяла до сега, та ще трябва и рецепта да търся.
Точно пуешки бутчета правя, като нямам време. Добавям само сол, черен пипер и мащерка или розмарин - каквото имам свежо. В йенагласа слагам 1 пръст бяло вино. Пека под капак на 180° до готовност. При мен - м/у час и час и 1/2.
Не съм сигурна дали са същите като тукашните бутчета, тук са бая големи и двама се наяждаме тъкмо с едно. Ако са по-малки, просто намали времето за печене.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 494
Здравейте. Simple Smile
От днес и аз реших да се присъединя към вас.Като за начало смятам да карам само на месо,яйца и зеленчуци,и в по-късен етап да вкл. сирена и т.н.Срам ме е да кажа,но започвам от 83кг височина 1,78см.До началото на миналата зима бях между 74-77кг,ама кво стана,що стана и аз нз как качих 6-7кг за една зима.Направо ужас.До скоро имах проблеми и нямаше как да започна по-рано режим,но сега вече всичко е наред и смятам да влизам в норма,че е крайно време.За сега целта ми е да стигна 75кг,пък дай Боже после ще ми е друга целта.

Ще се отчитам вечер какво съм яла през деня. Simple Smile
Може ли да напишете кой колко кг е свалил и за колко време,защото нямам време да чета всичко назад.благодаря ви предварително.
Успех на всички. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 69 203
Свалила съм само сантиметри и обиколки, килограми - не. Grinning

# 715
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Нищо не съм свалила аз. Не ми беше и цел. Още не ми е.
Тук-таме по някой см, който се стегна със спорт, защото тогава не бях на това хранене.

Още си обувам дънките от 9 клас, това трябва да е тъкмо преди 15 години, ако правилно смятам, теснички са ми, все пак, няма да ми е комфортно в тях цял ден, но на около 15 още растях и тялото ми още се променяше. С няколко кг повече оттогава всички казват, че изглеждам по-добре, имам и много повече сили. Казвам го, в случай, че някой се стреми към супер ниски кг и/или обиколки - не на всяка жена й стоят добре.

# 716
  • Мнения: 18 587
75 килограма стартирах,сега съм 69.Спазвам режима от няма 2 месеца.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз този понеделник не съм мръднала май,дори май съм леко подута,ама то така ще е  докато ям като прасе.Уж все позволени храни ям,ама пак зациклих,а от млечните ям само сирене в салатата и пак нищо.

Аз в началото на режима, докато се ориентирам, ядях много сланина. Всеки ден. Почти към всяко хранене, защото не можех да смятам и се страхувах, че няма да докарам мазнините. При това, които някои биха нарекли "свинско" ядене, не качих нищо, нито надебелях! Е, не свалих и не отслабнах, но учудващо за мен, не надебелях при толкова много сланина в менюто ми...

Мисълта ми е, че ако храненето е по режима, макар и обилно в рамките на няколко дена, както се комнетираше, не би следвало да доведе да напълняване...
 Та какъв ти е проблема - нали не си напълняла, не ходиш и хладна - та свиркай си...

Изварата като всички млечни не е ли силно инсулинугенна ?

Но аз се опитвам да отслабна затова.Вярно не съм напълняла,но...

# 718
  • Мнения: 69 203
Е това малко ли е?
Я си спомни преди как и от една солета се дебелееше... ooooh!

Ще свалиш, като си нацелиш храненето... нали и смяташ, едва ли бъркаш..

# 719
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Пуешки бутчета приготвям в слоукукъра и стават разкошни. По този начин могат да се приготвят и във фурна. Голямо парче масло, или няколко лъжици мас, разтапям и в него слагам сол, черен пипер, чубрица, червен пипер и доооста кимион. Обърквам. Слагам бутчетата в съда, сипвам два пръста вино ( ако е за фурна, в слоукукъра не слагам), поливам ги обилно с маслената смес и пека на бавно.

Общи условия

Активация на акаунт