Сърница

  • 20 637
  • 105
  •   1
Отговори
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Създадох темата,защото търсих с търсачката такава,но ми излязоха само за  комплекс Романтика.
Сърница е любимото ни място за почивка.Съпруга ми е рибар,всяка година ходим цялото семейство там.До сега сме почивали в различни комплекси с вили и бунгала около града, тази година обаче ще само двамата и искам да е хотел в самия град и да има ресторант.
Някой ще ми препоръча ли такъв хотел в самия град и други хубави заведения?Били сме в мотел "Сърница" и там храната ни харесва,но сега не искам да съм извън града, за да ми са по-близо магазините и кафетата.
Ще съм ви благодарна, ако споделите ако споделите вашите впечатления за хотелите и заведенията,както и за самия град.
Ако някой се интересува от местата, които ние сме посещавали ще споделя за тях.


 

# 1
  • Мнения: 1 154
Здравей, не мога да помогна със съвет, защото не съм ходила, но моя мъж също е рибар и няколко пъти съм се чудила дали да не организирам почивка и там. Винаги съм попадала на вили "Романтика" в интернет. Може ли да споделиш от кои места за настаняване си доволна, по кое време от годината ходите и къде е най-подходящо и за детето (2г.)

# 2
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Здравей.До сега, сме били във Вип комплекс,бунгала Джесурови в местността "Орлино",мотел "Сърница" и хотел "Сиа".
Вип комплекс не е за вас,понеже са големи вили и цената е висока, а за двама с малко дете не си заслужава, според мен.
 Бунгалата са със малка кухня с и спални.В кухнята има хладилник,мивка и съдове.Не си спомням дали имаше микровълнова.Носехме си газов котлон а там имаше и барбекю.Има и детска площадка,на съседните бунгала и вила са,но децата си играеха там. Самите бунгала ми харесват на мен,но е малко далече от язовира и града.
Мотел Сърница е подходящ за вас,има голяма площадка и ресторант с вкусна храна.Мисля,че няма кухненски боксове.Комплекса се намира в началото на Сърница,до язовира.До центъра трябва да ходите с колата.Хотел Сиа също е подходящ за вас.Той се намира след Сърница,по пътя за  Романтика.
Хотела има както площадка за игра,така и детски басейн.Доколкото знам, има и обща кухня в която може да си приготвите храна,но има и ресторант.Храната в ресторанта беше вкусна, но обслужването беше доста бавно.Нямам представа дали има апартаменти с кухненски бокс.Това може да провериш на сайта им.
В магазините е евтино и има всичко от което имате нужда,много добре са заредени.По ресторантите в града, не сме сядали,както разбра, но има сладкарница със страхотни торти в която има и детска площадка.
Ако още нещо те интересува с удоволствие ще ти отговоря.




 

# 3
  • София
  • Мнения: 1 040
Скоро ще ходим в Романтика и после ще разкажа.Дано да ни хареса

# 4
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Скоро ще ходим в Романтика и после ще разкажа.Дано да ни хареса
Савина мястото е много красиво и ще ви хареса.Комплекса е много добре измислен,но е доста скъпо според мен.Има и други добри места за по-малко пари.
Ще чакаме подробен разказ.Интересува ме каква е цената на влакчето и разходката с кораб тази година?

# 5
  • Мнения: 3 271
Идващата седмица ми се искаше да отидем за 1 нощувка в Сърница но на няколко места където се обадих всичко е заето.

# 6
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Идващата седмица ми се искаше да отидем за 1 нощувка в Сърница но на няколко места където се обадих всичко е заето.
Какво точно ви трябва?
Тук провери ли? Семеен Хотел Ардалиеви, гр.Сърница
hotel-ardalievi.com

# 7
  • Мнения: 3 271
Да и тук проверихме.Утре ще се чуем отново защото не можеха да кажат дали имат място за конкретната дата.Искам да е чисто и приятно с добра кухня.

# 8
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Мотел Сърница има добра кухня и е чисто и приятно,но не е в града.Дано успеете да намерите нещо и ако намерите, да кажеш.Аз харесах хотел Аликанте и ще запазвам за края на август.Надявам се и ресторанта им да е добър.

# 9
  • Мнения: 3 271
Много се бях навила за Алеканте но и там няма места.Слави се с много добра кухня а и самия хотел е с добри отзиви

# 10
  • София
  • Мнения: 1 040
Нищо не знам за цените-в сайта няма информация за корабчето-може да се вечеря там.Ако някой е ходил,ще съм благодарна да сподели.Също и за влакчето няма.На 16-17 ще споделя.

# 11
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Нищо не знам за цените-в сайта няма информация за корабчето-може да се вечеря там.Ако някой е ходил,ще съм благодарна да сподели.Също и за влакчето няма.На 16-17 ще споделя.
Аз исках да кажа,като се върнете да споделиш какви са цените.Миналата година беше 5 лева влакчето.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 040
Аз пък ще помоля и за отзиви за този хотел Аликанте-за догодина евентуално.Благодаря Hug

# 13
  • Мнения: 3 271
Живот и здраве на 8 ще сме в Сърница /Ардалиеви /и ако имаме време да  пообиколим ще дам някаква информация .

# 14
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Ние още не сме решили дали ще сме там.Съпруга ми е в чужбина и още не знам точните дати.Ако няма места там,ще търсим на място.Почти в всяка къща дават стаи и се надявам да намерим.
Ако сме в комплекса ще дам отзиви.Ще се радвам да споделяме всичко за любимата ми Сърница.
Мога ако искате и снимки да качвам.Имам доста от различните години.
Препоръчвам ви да си купите от сиренето и кашкавала им.Има млечен магазин на центъра.Ръчния кашаквал е страхотен,както и сиренето.




# 15
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Ние още не сме решили дали ще сме там.Съпруга ми е в чужбина и още не знам точните дати.Ако няма места там,ще търсим на място.Почти в всяка къща дават стаи и се надявам да намерим.
Ако сме в комплекса ще дам отзиви.Ще се радвам да споделяме всичко за любимата ми Сърница.
Мога ако искате и снимки да качвам.Имам доста от различните години.
Препоръчвам ви да си купите от сиренето и кашкавала им.Има млечен магазин на центъра.Ръчния кашаквал е страхотен,както и сиренето.





Да се допълня.Попитах в страницата на комплекса и ми отговориха че е 10 лева е влакчето.За мен това е ужасно висока цена.Не съм сигурна,измисли ли си го жената която ми отговори,защото не беше от комплекса но се надявам да не е така.Разходката с него е приятна но цената е висока.

# 16
  • Мнения: 3 271
Да споделя моите впечатления от Сърница. Сякаш очаквах нещо повече от там.Ако трябва да повтори задължително ще е около самия язовир.За хотела съм със смесени чувства.В началото е и лесно се намира.Ако е пълен хотела .трудно ще паркирате.Ако е на сами пътя пред хотела нощно време става явно гонки с коли и е нещо страшно.Едно момче ни настанява .ами горкото е толкова неориентирано че е чак изнервящо.Искаше да платим веднага но не знаеше каква е цената пък с нощувка ли била или с нощувка и вечеря.Не знае къде може да паркираме.В стаята беше чисто.Нямахме топла вода /бойлера не беше включен/Радвам се че не поискахме в нощувката ни да е включена вечеря.В механата се пуши и не се диша от мирис на цигари.Сутринта слизаме на закуска масите с не почистени покривки.Всеки почва да си тръска и оправя покривките. Сладкарница Рай  чудесна .с много пресни десерти.усмихнат млад персонал.За вечеря от много препоръки на месните посетихме комплекс Романтика.Впечатлена съм от комплекса.Много добре поддържана база.За влакчето беше спряло до сладкарницата /нямаше желаещи/нямаше никой около него за да попитаме за цената.

# 17
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Мими съжалявам,че сте разочаровани от хотела.Наистина около язовира е добре.Аз градчето го харесвам защото има всичко което ти потрябва, а не е скъпо.То си е родопско градче,трудно можем да очакваме да е като голям курорт,но определено предпочитам Сърница пред Доспат, където пък съвсем няма никакво развлечение.
Ние ходим точно заради язовира и да си починем на чист въздух.
Сладкарницата наистина си е сладък рай Simple Smile.

# 18
  • Мнения: 3 271
Ние обожаваме Родопите /обиколили сме ги всичките/Наистина цените са съвсем нормални.Дори за Романтика се бях настроила за фрапиращи цени.Сравнение със Смолен /където бяхме първия ден/в Сърница беше доста по хладно.

# 19
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Ех Родопите,моята планина,язовирите-страстта на мм.Затова само около тях обикаляме.
Не сме ходили в село Гела,заслужава ли си, ако сте ходили вие?

# 20
  • Мнения: 3 271
Вчера минахме само през Широка лъка.Гела е на 6км но се бяхме поизморили от Каньона на водопадите и не отидохме.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 040
Нещо повече за комплекса можеш ли да разкажеш,че ние тръгваме в сряда? Ние ще сме в хотела,иначе има бунгала и вили.Къде е тази сладкарница Рай? Мерси Hug

# 22
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
В хотела на комплекса не съм ходила аз,пили сме кафе в заведението.И се разхождахме свободно по кея.Харесва ми обстановката има всичко и за деца и за възрастни,само цените ми се видяха завишени.
Сладкарницата е точно на центъра на Сърница,точно над паркинга.
Няма как да я сбъркате.
Малко по надоло също има хубаво кафе.Има и закусвалня отсреща на сладкарницата.

# 23
  • Мнения: 3 271
Много добре поддържана територия.Детския кът изглеждаше много добре.до басейна се намира и е заграден.Децата спокойно могат да си играят.Ако не искате да се храните в ресторанта може сами да си направите  барбекю .гледам повечето си носят и всеки си преглася.Има 2 бр кафе автомата .магазин /не сме гледали какво предлагат/На язовира имаше дори и шезлонги в единия край.За цените не съм се вглеждала много но не ми направи да са толкова високи.Аз ядох пъстърва -9лв.шопска- 4.80лв ако става това за ориентир.

# 24
  • Мнения: 1 985
Здравейте,
И аз се включвам със свежо инфо. В момента сме във ВИП комплекса. На мен много ми хареса, чисто и просторно е, мисля, че е идеално за хора с малко дете. Единственият недостатък според мен е, че вилите са много близо една до друга и миналата вечер бяхме принудени да слушаме мръсната чалга на съседите, като охраната не ни съдейства особено за вътворяване на ред. А и друго се сещам - няма ресторант, та вариантите са два - готвиш или с колата и до самия град. 
В тази връзка препоръчвам ресторанта на хотел Панорама. Снощи бяхме там - вкусно, евтино, с уникална гледка и детска площадка.
Днес се разходихме до вилно селище Ива. Стори ми се много приятно, с много зеленина и простор. Правя уточнение обаче, че не сме влизали в бунгалата, та не смея да препоръчвам.
 

# 25
  • София
  • Мнения: 1 040
Благодаря Hug Вип комплекса е друго място,така ли? Ние сме в Комплекс Романтика-на сайта си пише,че има ресторант.Сигурно са различни места.

# 26
  • Мнения: 1 985
Различно е, но са много близо едно до друго - пет минути пеша. Simple Smile
Сега се сещам, че преди няколко години бяхме в хотел "Емили". Също не е лошо, пак на самия язовир.

# 27
  • Мнения: 3 271
Благодаря Hug Вип комплекса е друго място,така ли? Ние сме в Комплекс Романтика-на сайта си пише,че има ресторант.Сигурно са различни места.
Различни места са.Но са съвсем наблизо.От Романика се вижда Випа

# 28
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Погледнах този хотел Емили.Не го бях чувала и виждала до сега,не е лошо но не е и лукс, но 70 лева за двойна стая ми идва в повече. Във Вип Комплекс за 120 цяла вила..Ресторанти има навсякъде и може да се храниш в тях ако не искаш да готвиш.
Такива цени са ми странни за една стая.

# 29
  • Мнения: 3 271
Отзивите за Емали бяха лоши които четох.В грабо постоянно има техни ваучери .

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Отзивите за Емали бяха лоши които четох.В грабо постоянно има техни ваучери .
Не съм ходила в Емили, но имах среща със собственика му покрай работата ми. Еми няма такъв селяндур! Много пъти съм виждала ваучери в грабо, но и пари да ми дават не бих отишла там, след срещата с него. Представям си как се държи в хотела, щом на "чужда територията" се държеше така надменно.
Savina123, ще чакам отзиви за цените в ресторанта на Романтика, както и за всичко останало.

# 31
  • Мнения: X
Били сме веднъж в Сърница със семейни приятели, тогава бяхме без дете. Изключително приятно село, населението е помашко, невероятно мили и любезни хора - във всяко магазинче или кафене, в което влязохме, впечатлението ми беше такова. Отседнахме в малък семеен хотел, който беше най-чистия хотел, в който съм бил някога. Имаше и страхотна гледка към язовира. Може да е било, защото стаите бяха чисто нови тогава, може към нас да е имало специално отношение, защото двойката с които бяхме имаха приятели от Сърница, които ни насочиха всичките към въпросния хотел, но не вярвам чак такива усилия само за нас да са си правили - от типа да гладят чаршафите, сутринта да изпекат родопски клин за закуска и т.н. Според мен просто наистина се стараеха - селото е бедно, няма много работа и се опитват много да развият туризъм там. За съжаление не успявам да открия визитката на въпросния хотел, но като гледам в гугл хотелите и снимките - съм почти сигурен, че беше "Бозови". Това беше преди 3-4 години поне, от тогава Сърница стана община, възможно е да се е развил местния туризъм (с всички позитиви и негативи от това) и да не ми е актуално мнението. Но тогава страшно много ми хареса и бяхме решили да се върнем пак там (затова и пазих визитката до преди две години). За ходене с деца не мога да кажа как ще е и дали ще има достатъчно забавления за тях в селото.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 857
Всяка година в края на лятото почиваме в Родопите, а от четири години- в Сърница. Бяхме веднъж в хотел Панорама , хареса ни, чисто, уютно..Но искахме да сме в къщичка или бунгало. И наехме бунгало във вилно селище Ива. Сега ще сме там за трети път и сме много доволни. То не е точно бунгало, прилича си на малка къщичка, на брега на язовира е. 60лв е нощувката. Има веранда, язовира е на около 30 метра от нея. Това си е нашето място. Всеки ден си правим разходки по римския път между Сърница и Доспат. Приказно е.

# 33
  • Мнения: 642
Тази година почивахме в района на Сърница - ваканционно селище "Орлино". Много ни хареса почивката близо до язовир. За мен абсолютно заменя морето. Хората в Сърница са много мили ,отзивчиви, работливи. Хубави неща мога да кажа за мястото. Пътят от Велинград до Сърница и този от Сърница до Доспат в първата си част са малко кофти, но гледките си заслужават. Открихме прекрасни планински кътчета на България(ние сме от най- северната равнинна част) и за нас беше страхотно преживяване. Колелета, лодка, плажче - имаше от всичко. Като прибавим и малко пещери и екопътеки- получи се доста активна почивка, от която се върнахме доста заредени с енергия.

# 34
  • Мнения: 3 271
И аз се сетих тъкмо за пътя.Ако имате избор най добре да се мини Велинград -Сърница /малко по добър път/.Доспат -Сърница много копки много нещо.

# 35
  • София
  • Мнения: 500
Искахме да почиваме в бунгало (вила) на язовир Доспат този уикенд, но няма никъде места само на къмпинга, но нямаме каравана! Намерихме на Цигов Чарк вила, но не е същото.......

# 36
  • Мнения: 1 354
Здравейте, това лято бяхме мъничко(за съжаление) на Широка поляна и страшно много ми хареса района! Може ли да препоръчате място в Сърница без ограничение в бюджета възможно с най-хубава гледка и удобства.
Разбира се не търсим лукс, а нормални условия и макс.природа Simple Smile Гледам "Романтика", но базата не ми изглежда нещо особено....

# 37
  • София
  • Мнения: 1 433
страхотна тема, отдавна се каним, та ви чета с голям интерес bouquet

# 38
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Здравейте, това лято бяхме мъничко(за съжаление) на Широка поляна и страшно много ми хареса района! Може ли да препоръчате място в Сърница без ограничение в бюджета възможно с най-хубава гледка и удобства.
Разбира се не търсим лукс, а нормални условия и макс.природа Simple Smile Гледам "Романтика", но базата не ми изглежда нещо особено....
Ако базата на романтика не ви се струва нещо особено,то определено търсите лукс Simple Smile
Романтика е  от най-добрите  в Сърница.
Гледките там навсякъде са хубави. Зависи какво точно търсите,вила с кухня за готвене или хотел с ресторант.
Хотел Сия е добър.Писала съм отзив.Има и басейни и ресторант и барбекю за самостоятелно приготвяне на скара. Мотел Сърница е със страхотна гледка но щом Романтика не ви допада и той няма,защото е по-простичък.
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s … HOcCxR0MuA0KqryZQ
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s … hmNw0E0npusTlZVQg
Две места с хубава гледка.
Ето и един хотел в самата Сърница.
http://www.accommodation-bg.com/%D0%A5%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D … %B2%D0%B8-**.html

# 39
  • София
  • Мнения: 1 040
Здравейте, ние сме в Романтика.Ето и моите впечатления-много ни харесва.Хотелът-апартамента е хубав, уникална гледка.Широко е,удобно.Няма само климатици и сушилник.Ресторант-много вкусно готвят,големи порции.Цените са нормални-напр.порция 3 кюфтета с гарнитура домати,краставици-5лв.Пататника е страхотен.За закуска има мекици, пържени филийки, компле,принцеси и др.За обяд 3 вида супи.Басейн-водата е студена,може би дойдохме след студения фронт,който мина.Иначе казаха,че е по-топъл.Корабче-цената е 10лв за възрастен и 5лв дете до 6г.Разходката е мн.приятна.Влакче-3лв в двете посоки-до Сърница.Престоят е 30мин.В това време посетихме сладкарницата в града-бананов шейк е хубав,шоколадовата торта ме върна в детството.Сега ще караме водно колело-ще пиша по-късно за цената.Спа центъра се плаща и не съм ходила.Има игри,детето ще ходи следобяд-билярд и джаги.Ами това е засега, комплексът е мн.хубав и не ни се тръгва.Поздрави Hug

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Savina, има ли нужда от климатик, или си е хладно (за през деня и нощта питам)? А по принцип има ли с какво да се отопля, ако е студено вън?

# 41
  • София
  • Мнения: 1 040
Като цяло няма нужда от климатик, сутрин и вечер си става хладно.В стаите има радиатори.Ето и за другите атракции-водно колело-10лв за 1 час, обикновено колело 5лв,ел.скутер 15лв.От тази година има сафари в гората с джип-60лв струва,събира се група.Ходи се до местност Стената,ние не ходихме.Ако има въпроси съм насреща Hug

# 42
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Ние запазихме стая в Аликанте за три дни.36 лева е на ден със закуска.В понеделник от морето отиваме там. Ще пиша подробности като се настаним.

# 43
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Да дам мнение за Аликанте.Чудесно е.Стаята ни е със скосен покрив на третия етаж.Широка е стаята,има всичко необходимо и е чисто.Леглата са много удобни.Голям гардероб,хладилник и климатик има и банята е просторна,само не са обмислили къде да сложат тоалетната.Сложили са я в скосената част и е неудобно за високи хора.
Комплекса е голям.Има хубаво кафе и ресторант с чудесна тераса с изглед.Пакета ни е с закуска. Закуската днес беше: огромна кифла с шоколад,сок и топла напитка по избор.
Храната в ресторанта е вкусна (това което опитахме)и порциите са големи.
Имат и пекарна с всякакви закуски.Супермаркета им работи от 6 до 11 вечерта.Аптеката е точно до комплекса.Препоръчвам го и бих го посетила отново.

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 11:51 от daviz

# 44
  • Мнения: 1 985
Само искам на вметна, че крем карамелът в ресторант Алеканте е най- вкусният евър!

# 45
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Само искам на вметна, че крем карамелът в ресторант Алеканте е най- вкусният евър!
Благодаря за инфото,ще го пробваме довечера. Днес времето е лошо,вали и не можем да се разходим.Дано спре по-късно.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 857
Бихте ли споделили къде се намира сладкарницата, за която толкова се пише тук? Вече четвърта година ще почиваме в Сърница и не сме я посетили.😊

# 47
  • Мнения: 1 985
Точно в центъра, срещу хотел Аликанте Wink

# 48
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Бихте ли споделили къде се намира сладкарницата, за която толкова се пише тук? Вече четвърта година ще почиваме в Сърница и не сме я посетили.😊
Лелее Валенце,много голяма грешка. Simple Smile Wink Извинявай за думичките.Закачка е. Но, определено сте изпуснали.
Ние току що бяхме.Ядохме крем карамел че в Аликанте нямаше.Не беше лош но можеше да е една идея по-карамелен.

# 49
  • София
  • Мнения: 9 857
Ха ха грешката ще бъде тотално, мащабно и вкусно поправена още тия дни!
Не знам къде е Аликанте, защото ние преминаваме през Сърница, заобикаляме и отиваме във ваканционно селище Ива, но предполагам , че ще го намерим лесно. аз се сещам само за едно кафе на центъра, до Общината, много хубаво е отвън, с едни като фотьойли, да не е това?

# 50
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
 и
Ха ха грешката ще бъде тотално, мащабно и вкусно поправена още тия дни!
Не знам къде е Аликанте, защото ние преминаваме през Сърница, заобикаляме и отиваме във ваканционно селище Ива, но предполагам , че ще го намерим лесно. аз се сещам само за едно кафе на центъра, до Общината, много хубаво е отвън, с едни като фотьойли, да не е това?
Да,точно това е сладкарницата.То си пише Сладък рай на голяма табела.
Нови са фотьойлите отвън и са ми толкова удобни.
Имам чувството че всичко има в тая Сърница.Днес си купих боровинки за сладко и чиста телешка кайма за 7 лв килограма...😱 А децата си купиха много готини пуловери с бухалчета. Има един магазин по пътя нагоре след сладкарницата,много модерни дрехи има.Направо се учудвам че единствено пътя не се ангажират да оправят, а е толкова развито градчето вече.

# 51
  • Мнения: 4
Здравейте! Гледам, че отдавна не е писано в темата. Предстои ни така очакваната почивка и мога да споделя прясна/ актуална информация/цени от тази година, ако някой се интересува дали има промяна. След всичко, което прочетохме и разгледахме мисля, че ще бъде наистина страхотно- място, гледки, храна и развлечения! От 26.08.2019г. ще бъдем в к-с Романтика, гр. Сърнница.Bus Nature Mount Fuji

# 52
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Ще ви хареса,сигурна съм.
Ще е хубаво да споделиш информация за комплекса.
На мен ми се вижда скъпо там и не сме го посещавали.
Иначе през седмица две сме на Сърница(мъжа ми е рибар).
Не съм писала тук,защото и друг не пише и темата замира.
Ако нещо ви интересува съм на линия.

# 53
  • Мнения: 4
И аз мисля, че ще ни хареса. Изглежда страхотно кътче. Почивката ни е организирана от тур. агенция. Тръгваме от Варна през Пловдив- Сърница 4 нощувки , а на връщане през Велинград-Варна. Цената ни включва транспорт, нощувки и закуски - 220 лв. на човек.  Не знам дали е скъпо, за първи път отиваме там.

# 54
  • Панагюрище
  • Мнения: 24
Записвам се... И аз да следя темата
И ние ще сме в Сърница, за първи път😊
Досега не сме почива ли на планина, все на море...
Надявам се да ни хареса!
Детето да остане доволно, и след две морета тази година, да оцени красотата на планината и природата
Интересувам се от места за хранене, ако може да споделите
Иначе от темата, и темата за Родопите, вече съм набелязала места, които ще посетим
Ресторанта на хотел Аликанте
Сладкарница Сладък Рай
Комплекс Романтика
Запазила съм във ваканционно селище "Ива"
Искам да попитам, т. к. ми казаха, че там има барбекю, ако решим нещо да си приготвим на място, дали има в Сърница магазин за месо и риба, пресни, незамрзени..?

# 55
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Има два супермаркета, добре заредени. Охладено месо имаше.Риба не сме взимали.
Има магазин за млечни продукти на тяхната мандра.Много са добри.
Препоръчвам и ресторант родопски скали.Много красив и вкусно беше това което хапвахме,както и ресторанта на Арделиеви.Там храната и обстановката също са хубави и на добри цени.
Видях че има и заведение с готвено за обед но до там не сме стигнали.
На детето ще му хареса.Возете го с влакчето. На центъра има и детска площадка.Във вашия комплекс също май има?
Доколкото знам басейна на Романтика може да се ползва срещу заплащане също.

# 56
  • Панагюрище
  • Мнения: 24
Има два супермаркета, добре заредени. Охладено месо имаше.Риба не сме взимали.
Има магазин за млечни продукти на тяхната мандра.Много са добри.
Препоръчвам и ресторант родопски скали.Много красив и вкусно беше това което хапвахме,както и ресторанта на Арделиеви.Там храната и обстановката също са хубави и на добри цени.
Видях че има и заведение с готвено за обед но до там не сме стигнали.
На детето ще му хареса.Возете го с влакчето. На центъра има и детска площадка.Във вашия комплекс също май има?
Доколкото знам басейна на Романтика може да се ползва срещу заплащане също.


Благодаря, много!!!
Ще дам отзиви, за детска площадка не съм питала... Аз всъщност исках да запазя в Романтика, но нямаше места, попитах за басейна, казаха ми, че не може да се ползва, само за гости на комплекса е...

# 57
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Риба може да вземете от рибарника. Американка и сьомгова пастърва. Може да има и други видове.

# 58
  • Мнения: 1 154
Здравейте, има ли хотел в Сърница с басейн? Къде бихте ми препоръчали да почиваме с 2 деца (на 4години и 3 месеца). Искам да е някъде, където да играе голямото дете, а пък и да има къде да разхождам малкото с количка (слинг).

# 59
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Здравейте, има ли хотел в Сърница с басейн? Къде бихте ми препоръчали да почиваме с 2 деца (на 4години и 3 месеца). Искам да е някъде, където да играе голямото дете, а пък и да има къде да разхождам малкото с количка (слинг).
Хотелите с басейн които аз знам са Романтика и Сия.Но хотелите са на брега на язовира след Сърница,не в самия град. За разходки  с бебчето е чудесно.И двете места имат детски площадки и басейни.
Има и къща за гости Башеви които също направиха басейн.
Там само, че трябва да си приготвяте храна,няма ресторант.Тя е в началото на града.Отсреща е мотел Сърница и там може да хапвате.
Пред  Вип комплекс има малък басейн,от тези с дървената облицовка.Тези вили са точно до хотел Сия. Имат детска площадка.
За тези места знам че са с басейни,може да има и други.

# 60
  • Мнения: 744
Здравейте, има ли хотел в Сърница с басейн? Къде бихте ми препоръчали да почиваме с 2 деца (на 4години и 3 месеца). Искам да е някъде, където да играе голямото дете, а пък и да има къде да разхождам малкото с количка (слинг).

Миналата седмица бяхме в комплекс "Романтика". Извън Сърница се намира, както са ви обяснили по- горе. Басейнът се ползва само от гости на хотела, но водата е студена и дори при температура на въздуха от 27-29 градуса, чак към обяд евентуално леко се затопля. За деца не мисля, че е подходящ точно заради температурата. Иначе комплексът много ни хареса- има влакче до Сърница, катамаран, с който може да се направи разходка из язовира и детска площадка с пързалки и люлки.

# 61
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Това за басейна в Романтика, не го знаех.
Като решите да резервирате,питайте за басейните топли ли са.
Ако не държите да има ресторант и Башеви и Вип комплекс са много добри.
Сия също много ни допада.
Но за водата сигурно ще трябва да питате.В планината е все пак.

# 62
  • Мнения: 2 622
В Сърница, по точно във Ваканционно селище Ива, сме изкарвали една от най добрите почивки. Не знам само сега в края на август дали няма да е хладно вече. Иначе местността е много красива,а града предлага почти всички удобства като магазини, аптека и прословутата сладкарница на центъра Grinning

# 63
  • Мнения: 3 137
Не пропускайте да опитате сиренето, което продават във фирмения магазин на местната мандра - на самата главна улица, някъде срещу площада, до супермаркета. Уникално вкусно е!

# 64
  • Мнения: 1 614
Момичета,кой хотел в Сърница бихте ми препоръчали за Великден ? Желателно е да има ресторант с вкусна храна и да е добре отоплен. И друг въпрос - как е в момента пътя до там ? С ниска кола сме

# 65
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Момичета,кой хотел в Сърница бихте ми препоръчали за Великден ? Желателно е да има ресторант с вкусна храна и да е добре отоплен. И друг въпрос - как е в момента пътя до там ? С ниска кола сме
Отбивката от към пътя за Доспат е ремонтирана.
В момента съм на язовира и пътя в чудесен.
Този пред Велинград не мода да кажа какъв е.
Хубава храна има и в Аликанте и в Ардалиеви и в едно заведение малко по нагоре от центъра.Май родопска среща се казваше.
Тези съм посещавала за тях мога да дам отзиви за храна. Топло е и на двете места.В Аликанте са по хубави стаите.
За комплекс Романтика не мога да кажа как е храната. Мястото иначе е хубаво.

# 66
  • Мнения: 1 614
Много благодаря за отзива !! Колебая се м/у Романтика и Аликанте сякаш
... поне от това,което чета до момента...

# 67
  • Мнения: 4
Края на август  бяхме в Романтика. Хладничко си е. Харесахме много стаите в къщичките, спретнати, чистички...мястото е добро, а гледката разкошна. Бихме отишли отново. За пътя не мога да кажа- бяхме с автобус. За басейна ми беше хладничко, но имаше, които го ползваха. Храната в ресторанта им е добра поне от това, което успях да опитам... има за всеки вкус. Бях лепнала страхотен местен вирус и половината почивка бях с повръщане и други екстри... Пропуснах няколко закуски...вечери. Даваха закуската за в стаята, а за вечеря на свободна косумация. Приготвиха препечени филийки...лъжица брашно посред нощ против повръщане. Всички бяха много мили в обслужването. Препоръчвам!

# 68
  • Мнения: 1 614
Благодаря Ви, резервирах в Романтика.След празниците ще дам отзиви Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 3 457
И аз се оглеждам за приятен уикенд сред природата в района.Бихте ли споделили актуални отзиви от някое местенце ако сте ходили скоро.Особено в новата ситуация...

# 70
  • Мнения: 1 614
Заради вируса не успяхме да идем по Великден в "Романтика" и новите дати са за 20 август...Препоръчайте ми маршрути в околността и някакви развлечения Simple Smile Благодаря  предварително!!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 040
Развлечения- разходка с влакче до Сърница, сладкарница в центъра- хубава е.Може да се наеме велосипед и др.от самата Романтика.Басейнът беше студен ние като ходихме, но може да има промяна.Ние разглеждахме и Доспат.Ходихме и до Пампорово, Триград, лифт до кул.Снежанка и мелби в сладкарницата горе.Но си е пътуване до там.Приятна почивка!

# 72
  • София
  • Мнения: 1 040
И разходка с корабче има също.😊

# 73
  • Мнения: 5
Здравейте, плануваме септември да ходим за няколко дни в Сърница. Разгледах каквото намерих в нета и засега съм се спряла на Романтика и Ива. Някои може ли да се включи със скорошни наблюдения от там. С дете на 4 години сме и най-важното е да има развлечения за него.

# 74
  • Панагюрище
  • Мнения: 24
Здравейте, плануваме септември да ходим за няколко дни в Сърница. Разгледах каквото намерих в нета и засега съм се спряла на Романтика и Ива. Някои може ли да се включи със скорошни наблюдения от там. С дете на 4 години сме и най-важното е да има развлечения за него.
Здравей,
ние бяхме миналия септември, във ваканционно селище "Ива", много често ходехме до "Романтика"
Много са красиви и двете места, по различен начин
Природата е уникална
За детето в интерес на истината, чак развлечения, не може да се каже.
И в "Ива" и в "Романтика" има детски площадки
В "Романтика" има басейн.
За влакчето и разходката с корабчето, сигурно вече си прочела.
Има магия в това място
Септември, в началото за мен си беше доста хладничко, да те предупредя

# 75
  • Мнения: 1 614
Завърши и нашата прекрасна почивка в ''Романтика".Уникална гледка,хубава база,вкусна храна и отзивчив персонал.Момчетата страшно се стараят.Возихме се на корабче,ходихме на Дяволската екопътека,Ягодина,Орлово око,Доспат,Лещен Ковачевица,Гоце Делчев,Велинград....
За басейна и влакчето не остана време,но водата така или иначе беше много студена.
Базата е пълна,имаше и няколко големи,шумни компании,така че ако някой търси тишина и спокойствие....не е точно неговото място в този момент !!

# 76
  • Мнения: 10
Здравейте, искам да попитам дали някой има информация в колко часа са разходките с корабчета?

# 77
  • Мнения: 361
Здравейте ! С компания от 6 човека искаме да летуваме във Ваканционно селище ИВА. Тъй като не можем да се съберем всички в една вила, ще се наложи и една стая в хотелската част да запазим. Та въпроса ми е хотелската част близо ли е до вилите ? Който е ходил ще има реална представа, дано се включи някой с пресни впечатления, благодаря!

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 10:45 от kikokolin

# 78
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Здравейте ! С компания от 6 човека искаме да летуваме във Ваканционно селище ИВА. Тъй като не можем да се съберем всички в една вила, ще се наложи и една стая в хотелската част да запазим. Та въпроса ми е хотелската част близо ли е до вилите ? Който е ходил ще има реална представа, дано се включи някой с пресни впечатления, благодаря!
Да, близо е. Много добър избор, ще ви хареса. От вилите химилайките са най-приятни. Има няколко беседки с барбекю. Отделно има и ресторант, но не знам дали все още функционира. Домакините са много любезни и отзивчиви. Ако сте ходили и друг път в Сърница, няма как да не сте чували за местната сладкарница. Горещо препоръчвам да я посетите.

# 79
  • Мнения: 361
Благодаря за отговора!! Тъкмо звъннах там, естествено че сме закъсняли!!!Няма нищо свободно за периода, който искаме, толкова съжалявам, мястото е уникално. Моля, препоръчайте ми къщи, бунгала...На брега на язовира ! Иначе хотелите, които препоръчвате в града също ще разгледам, но ние не искаме хотел, а свобода, близо до природата.

П.С. Намерих свободни бунгала на Романтика!!
За там имам въпроси сега, много се извинявам и благодаря на който ми отговори, защото това ще предопредели избора ми. Първи въпрос- в ресторанта скъпо ли е, вкусно ли е? Ако искаме , ще има ли възможност да си сядаме вечер на терасата на бунгалото и да си правим по някоя салата ? 4- ма възрастни сме, тераските на бунгалата събират ли толкова?

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 12:45 от kikokolin

# 80
  • Мнения: 85
Кikokolin  това лято бяхме отседнали в къща за гости Хисарски. Намира се на самия бряг на язовира във вилната зона, преди Романтика . Част от стаите са с гледка към язовира. Разгледайте я може да ви допадне. Собствениците са мили хора, които предлагат и вкусна  домашно приготвена храна. Има и оборудвана кухня и барбекю , където може и вие да си приготвяте и да сядате навън или вътре , където ви хареса.Има и басейн. От форума научих за мястото и не съжелявам. Препоръчвам.Ако имате въпроси питайте.

https://www.google.com/url?esrc=s&q=&rct=j&sa=U& … onPSBZ4hRKcKIMOaG

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 14:02 от vili6303

# 81
  • Мнения: 361
Благодаря , но все пак запазих на Романтика! Държим на бунгала. Има време до Август, надявам се, който посети да споделя тук актуална информация .

# 82
  • Мнения: 3 137
Какви точно бунгала резервирахте на Романтика? Гледам, че в сайта са обявили само тези с три легла. Преди имаше и с 4, и с 2 легла - сега няма ли ги?

# 83
  • Мнения: 361
Какви точно бунгала резервирахте на Романтика? Гледам, че в сайта са обявили само тези с три легла. Преди имаше и с 4, и с 2 легла - сега няма ли ги?


Резервирах такива от сайта, с по три легла. Поне така говорихме по телефона...Дано няма изненади като пристигнем. Rolling Eyes
А между другото много е неприятно това където по всички коментари го чета , че басейна е студен . Ами той не става за ползване едва ли не! Така ли да разбирам Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 13:23 от kikokolin

# 84
  • Мнения: 744
Какви точно бунгала резервирахте на Романтика? Гледам, че в сайта са обявили само тези с три легла. Преди имаше и с 4, и с 2 легла - сега няма ли ги?


Резервирах такива от сайта, с по три легла. Поне така говорихме по телефона...Дано няма изненади като пристигнем. Rolling Eyes
А между другото много е неприятно това където по всички коментари го чета , че басейна е студен . Ами той не става за ползване едва ли не! Така ли да разбирам Rolling Eyes
Да. Били сме август месец и малко хора се престрашаваха да влязат. 😂

# 85
  • София
  • Мнения: 11 472
Здравейте,
Живо ме интересува наистина ли басейнът в този комплекс Романтика е толкова студен, дори през август?
Та той е доста голям, защо въобще е инвестирано в него. А се интересувам, защото обмисляхме някоя и друга нощувка с децата, като в комбинация с преходи, следобедно те ще искат басейн...., но ако е студен?

# 86
  • Мнения: 3 137
Сърница не е за такъв тип почивки, свързани с басейни и слънчеви бани. Надморската височина там е голяма и винаги е приятно хладно, дори когато долу в страната са най-големите жеги. То и това е най-хубавото на тази част на Родопите - че можеш да си починеш от летните горещини и да се разходиш на прохлада в гората. Вечер си е направо студено, следобед е приятно хладно, по обяд е около 25 градуса, много рядко и за кратко 30 - кога да се стопли този басейн?! Те и да го подгряват всеки ден (което би било направо невероятно при сегашните цени на тока), той вечер ще изстива.
Който иска басейни, да ходи в Девин или Велинград. Но там пък е много горещо и юли-август не е приятно за разходки в гората.

# 87
  • София
  • Мнения: 11 472
Сърница не е за такъв тип почивки, свързани с басейни и слънчеви бани. Надморската височина там е голяма и винаги е приятно хладно, дори когато долу в страната са най-големите жеги. То и това е най-хубавото на тази част на Родопите - че можеш да си починеш от летните горещини и да се разходиш на прохлада в гората. Вечер си е направо студено, следобед е приятно хладно, по обяд е около 25 градуса, много рядко и за кратко 30 - кога да се стопли този басейн?! Те и да го подгряват всеки ден (което би било направо невероятно при сегашните цени на тока), той вечер ще изстива.
Който иска басейни, да ходи в Девин или Велинград. Но там пък е много горещо и юли-август не е приятно за разходки в гората.
Именно в тази връзка ми е въпроса - защо тогава има басейн....?
Не споменах, че планувам цял ден да се виси в басейна, точно обратното. Но пък при такъв студ, за какъвто говорите....

# 88
  • Мнения: 3 137
Първо, защото наличието на басейна е изискване за категоризацията на хотела с определен брой звезди /мисля, че 4 звезди няма как да се дадат без басейн/.
Второ, защото може и да са си мислели хората да го подгряват, но после да са видели, че не им излиза сметката.
Трето, защото не всеки държи басейнът да е топъл. Хората, които спортуват, а не се плацикат за удоволствие, не могат да го правят в топъл басейн. Вкъщи имам половин отбор състезатели по водна топка и те в топъл басейн не влизат, че им ставало лошо. Басейнът, в който тренират, е още по-студен, но синът ми казва "като направя две дължини бътерфлай и така загрявам, че почвам да изпарявам водата" Wink

# 89
  • Варна
  • Мнения: 615
За мен също е необяснима тази инвестиция, която е почти неизползваема. Едва ли е с идеята да спортуват професионалисти вътре. А подвежда много хора с деца, които не допускат колко е студен и си представям каква борба е да обясниш на децата как ей го на басейна, ама не може вътре.
Не съм отсядала в това селище, а в съседно вили Ива. Една от причините е че не искам да плащам по-високата им цена, в която е калкулирано и наличието на басейн.

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Собственикът на хотела търсеше минерална вода в района, за да пълни басейна с нея, но доколкото знам не е успял да открие.

# 91
  • Мнения: 361
Здравейте отново 😊Дойде най накрая дългоочаквания отпуск и пътуването до Сърница и Романтика предстои. За басейна... Ясно! А да попитам как са цените в ресторанта? Ние ще носим скара, но от сайта става ясно, че и нея няма да може да ползваме, освен на определени места в комплекса.. В Сърница има ли места с готвено и скара за вкъщи, откъдето да си купуваме? Със зеленчуци и плодове предполагам няма да има проблем, но храна? Няма да можем да си позволим ресторант всяка вечер със сигурност.

# 92
  • Мнения: 2 488
Информацията ми е от миналата година. В града има готвено от къде да се купува. Но на пътя край Романтика има страхотни чешми с навеси и барбекюта, че не е никакъв проблем там да си правите скари. Цели големи компании могат да се събират.

# 93
  • Мнения: 21
Ние бяхме преди 1 седмица в Романтика, ресторанта е малко скъпичък вечеря за двама 80-90 лева.Спахме в хотелската част ,стаите са добре бих отишъл пак...

# 94
  • София
  • Мнения: 11 472
Ние бяхме преди 1 седмица в Романтика, ресторанта е малко скъпичък вечеря за двама 80-90 лева.Спахме в хотелската част ,стаите са добре бих отишъл пак...
Aко не е неудобно, какво включваше приблизително вечерята за 80-90 лв. за двама?
(питам, че ние сме четирима Simple Smile
А закуската, като цена на вас как ви излизаше?

# 95
  • Мнения: 21
2 шопски салати по 2 ракии,пържен шаран и някаква плескавица...Забравих да кажа,че ястия със свинско месо няма.Закуската три мекици с мед и две кафета 8 лева...Имаше и други неща за закуска но това избрахме..

# 96
  • София
  • Мнения: 11 472
2 шопски салати по 2 ракии,пържен шаран и някаква плескавица...Забравих да кажа,че ястия със свинско месо няма.Закуската три мекици с мед и две кафета 8 лева...Имаше и други неща за закуска но това избрахме..
Благодаря ти! Сериозна цена за вечерята, която пък не е била чак толкова (из)обилна...

# 97
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
На центъра  до общината  имаше заведение което предлага готвена  храна за вкъщи.
Сега видях че и при ресторант Родопски скали, са направили бърза кухня.
Много вкусно готвят там. Цените когато съм ходила бяха прилични.
Сигурна съм, че по заведенията в града ще намерите по-нормални цени.
Романтика винаги е държала високи цени.
https://g.co/kgs/fczb4Z
https://g.co/kgs/ciucpg
Ако ходите на разходка до Доспат, препоръчвам ресторант Орфей.
Много вкусна храна и цените са народни.
Да не кажа нереални, за сегашната обстановка.

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 12:10 от daviz

# 98
  • Мнения: 39
Здравейте! Ние сме на Романтика - уникално място! Времето е хладно и басейна не мога да коментирам нищо. Снощи вечеряхме в ресторанта - храната е вкусна с малки изключения, а цените не бих казала фрапантно високи, или просто ние сме свикнали вече - живеем на морето 😂 Отседнали сме в хотелската част стаята е чиста, широка, с гледка към язовира, но сме с 3 деца на 3, 5 и 6 годинки и вчера в 16:30 дойде един мъж до нашата стая да ни направи забележка, че децата му пречат…Вчера следобяд ходихме до сладкарницата в Сърница по препоръка от вас и наистина е страхотна - хапнахме принцеси, торти, баклавичка 🥰

# 99
  • София
  • Мнения: 11 472
Благодарим за отзивите. С 3 деца колко ви излиза една вечеря, респ. една закуска, ако споделите?

# 100
  • Мнения: 39
Благодарим за отзивите. С 3 деца колко ви излиза една вечеря, респ. една закуска, ако споделите?

Снощи 4ма възрастни и 2 деца(най-малкия на 3 години не яде нормална храна - само детска кухня и му нося от Бургас 😂) платихме 220 лева сметка. За закуската не знам каква беше сметката - гьозлемето е 8 лв сервират го с домати краставички, мекици 3 броя в порция със сирене или мед 5 лева порцията, а пържените филии са на брой - 1,50 бр. Няма свинско месо в ресторанта. На обяд хапнахме супички - пилешка, топчета и шкембе - всички бяха мноооого вкусни Simple Smile

# 101
  • Мнения: 3 137
Свинско в ресторанта няма, а ракия има?! Уж са много "правоверни", а от печалбата от алкохола не се отказват ...
Няколко пъти съм ходила в "Романтика" (преди ковида беше) и тогава си продаваха свинско. Веднъж видях в ресторанта и местния ходжа. Разпознах го, защото по това време го разследваха за проповядване на радикален ислям и често го даваха по телевизията. Докато ходжата беше в ресторанта, собственичката беше сложила забрадка.  Никога дотогава не я бях виждала със забрадка в хотела. Та явно ходжата малко по малко е успял да ги "вкара в пътя". Жалко за хубавите хора - всички сърничани имам предвид. Не спират с опитите да им промиват мозъците.

# 102
  • Мнения: 1 686
36 лева на глава,, колко да е скъпо....

# 103
  • София
  • Мнения: 11 472
Поздрави от Романтика, в Сърница, гледката е от Стената на екопътека Сърница Ай.
Мястото е много приятно.

# 104
  • Мнения: 361
Здравейте! Може ли да споделите и други такива местенца, бунгала, къщички, по брега на язовир? Няма значение къде. 😊

# 105
  • Мнения: 3 386
Резервирахме в Оазис ризорт Родопи за Великден  - цяла къща, 4 семейства.
https://www.booking.com/hotel/bg/oasis-resort-rhodopes.bg.html

Някой да е посещавал комплекса?😊

Общи условия

Активация на акаунт