За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 7-а тема

  • 93 779
  • 754
  •   1
Отговори
# 120
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Доматите изварявам до почти готово доматено пюре. Наливам в буркани и стерилизирам  10мин. Когато стане пипера по-късно, пека, беля, смилам, сварявам си моркови, които също смилам или пасирам и  съединявам смесите. Прибавям затоплено олио и кавардисвам колкото да се обърка хубаво и да клокне всичко заедно за кратко.

С готови пюрета става най-бързо и без пържене. По магазините има разни, безобразни, както доматени така и пиперкови. Въпрос на предпочитания е.


пп свеки сгъстява с варени картофи. Лично на мен не ми харесва, но също е вариант.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2017, 12:30 от мамаРаче

# 121
  • София
  • Мнения: 1 832
Да, купих доматено пюре, само за една доза изварих домати.

# 122
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Здравейте,

ето и моята борба с чушките и доматите през изминалата седмица:

Мързелив доматен сос за паста и пица http://ilrai.blogspot.bg/2017/09/blog-post_10.html



И салата от мариновани чушки и патладжани http://ilrai.blogspot.bg/2017/09/blog-post_7.html

# 123
  • Мнения: 874
         Търся рецепта за пълнени камби със зеле и моркови,но без термична оброботка.
Имам спомен от детството за такива камби,които се приготвят в бидон или кофа,и които са безобразно вкусни,но няма начин да се снабдя с рецептата,затова,моля,ако някой я има,да я сподели тук  Simple Smile

# 124
  • Русе
  • Мнения: 5 208
         Търся рецепта за пълнени камби със зеле и моркови,но без термична оброботка.
Имам спомен от детството за такива камби,които се приготвят в бидон или кофа,и които са безобразно вкусни,но няма начин да се снабдя с рецептата,затова,моля,ако някой я има,да я сподели тук  Simple Smile

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/09/blog-post_6.html

# 125
  • Мнения: 874
 i_peych,благодаря за рецептата,но сякаш не е това,което търся   Thinking, онези чушки бяха си твърди и хрупкави,а в тази рецепта минават през термична обработка  newsm78

# 126
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Чар, погледни в този линк . Може да си напълниш камбите както харесвате и да се използва само някоя от маринаните.  Туршията сърми е уникално вкусна, но солта и идва малко според мен.

# 127
  • Русе
  • Мнения: 5 208
i_peych,благодаря за рецептата,но сякаш не е това,което търся   Thinking, онези чушки бяха си твърди и хрупкави,а в тази рецепта минават през термична обработка  newsm78

Камби пълнени със зеле и моркови

Продукти: 3 кг камби, 1 кг зеле нарязано на дребно, 1 кг моркови настъргани, 150 г сол, 300 г захар, 500 мл оцет, целина с листата нарязана на ситно.

Начин на приготвяне: Камбите се почистват внимателно /да не се разкъсат/ от дръжките и семето. Наръсват се със смес от солта и захарта. Престояват така 12 часа. Оцетът се смесва с оцедената течност от камбите и възварява. Заливат се омесените зеле и моркови. След като изстинат се прибавят нарязаните листа от целина и глава. С така приготвената смес се пълнят камбите, нареждат в буркани и заливат с прецедената марината. Затварят се плътно и съхраняват на хладно.
Имам я като рецепта, не съм я изпробвал.
Успех!

# 128
  • Мнения: 10 264
Копирам си въпроса от другата тема. Да ви попитам за някоя хубава рецепта за туршия без аспирин. Понеже не живея в БГ и аспирин има много, но кой какъв е и дали става за зимнини идея си нямам. А и аз 1-2 буркана искам да си направя, маза няма да пълня. По-скоро от сантиментални чувства. Предпочитам от карфиол, моркови, зеле да речем, камби по-малко, че хрупкави въобще не знам как могат да се докарат. Бях намерила едни пакетчета с готова марината и в интерес на истината доста добре ставаше на вкус, но и тях трудно намирам. Знам, че не са полезни тия пакетираните истории, но ние в годината 2-3 буркана изяждаме, та не вярвам кой знае колко да си навредим. Но трудно намирам и от тях както казах и питам за нещо изпитано. Благодаря предварително bouquet bouquet bouquet.

# 129
  • Мнения: 9 108
фиксовете на д р Йоткер са такива. Не са проблем, като не прекаляваш с тях. Не знам при вас дали има и можеш ли да си поръчаш онлайн. 
тази туршия е хрупкава http://pep-4o.blogspot.bg/2010/09/blog-post_06.html Когато я правим на село не слагам нито натриев бензоат, нито аспирини - само сол, захар, оцет... тия неща. Там е на студено и знам, че издържа. Но тук я държа в етажната стаичка и слагам по аспирин. Така че направи си спокойно от нея няколко буркана, ако ти е хладно мястото - ще издържи и до пролет.

# 130
  • Мнения: 10 264
Благодаря много bouquet. Точно нещо такова търсех. А иначе и в нас се отделят чушките, та за това написах и без, но ако реша мога и да си сложа. Аз 2 буркана да направя най-много (или дозата която е споеманата в рецептата) и ще ги държа в хладилника. Така, че не ми е проблем студеното място. Предполагам бахара е за аромат, просто не знам как да го намеря тук и може и да го пропусна. Оцета колко градуса е?

# 131
  • Мнения: 9 108
6.бахара за аромат, да, може да го пропуснеш. Дала съм пропорциите за един буркан , ползвай тях и първите четири пет шест дни дръж на топло , тогава прибирай на студено място

# 132
  • Мнения: 1 917
Някой знае ли изпитана рецепта за Ловджийска туршия?
Аз направих по една рецепта от нета, но се получи доста кисела. Има ли начин да се поправи да не е толкова кисела?

# 133
  • Мнения: 9 108
Да  отлееш  част от сиропа Да прибавиш същото количество вода още малко захар и сол да превариш и да залееш отново Иначе аз имам рецепта от мама , но не ми харесва и не я правя

# 134

Общи условия

Активация на акаунт