За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 7-а тема

  • 93 514
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 688
От цялата операция - резултатът е 3 малки бурканчета /2*200 гр и 1 от бебешко пюре/.  Confused Парченцата плод останаха и ще се усещат при ядене. Обърнах ги с капачките надолу, дано се вакуумират.
Ако си го сипала горещо в затоплени буркани, би трябвало да се вакуумират. Ако утре сутринта не са хлътнали капачките, може да завариш 10-тина минути.

# 61
  • Мнения: 29 257
Благодаря ти, така ще направя.
Забравих да сложа лимонтозу, проблем ли е?

# 62
  • Мнения: 6 688
Аз не слагам, не съм имала проблем.

# 63
  • Мнения: 29 257
Благодаря ти. Сложено е вече в бурканите, така че, каквото е станало - такова!  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 1 600
Направих доволни количества сироп от арония,ако някой се нуждае от рецепта -ще споделя  Wink

Може ли рецептата? Предварително благодаря Simple Smile

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
От къде купувате желираща захар? Може ли рецепта за сладко с нея? Искам да хвана техниката  Simple Smile И като направите сладкото с нея, заварявате ли бурканите и ако да, колко време?

# 66
  • Мнения: 7 270
Направих доволни количества сироп от арония,ако някой се нуждае от рецепта -ще споделя  Wink

Може ли рецептата? Предварително благодаря Simple Smile
Заповядай
     Сироп от арония
Аронията се измива няколко пъти през гевгир,слага се в голяма тенджера и се залива с вода 2-3 пръста над плода.Ако има вишневи листа,се слага едно клонче за аромат.Похлупва се и се вари,докато плодчетата се разпукат и леко омекнат.Течността се прецежда и отново се слага да ври,като се прибавя на 1l.сок-600/700гр.захар и 1пак.лимонена киселина.Пълнят се бутилки с горещия сироп и се оставят да изстинат на капачка.Наздраве!

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 09:59 от denyil

# 67
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
Значи, обелих и нарязах на ситно прасковите. Доста от тях отидоха в кофата, че всъщност са био /разбирайте с червеи... Mr. Green/, но все пак остана една малка тавичка. Сложих 1/2 кг. захар и се пекат във фурната. Ще видим докъде ще я докарам.  Thinking Mr. Green

двечки сме Simple Smile
аз седя права до фурната и само надничам

 Mr. Green къде, в телефона ли  Wink извинявай, шегувам се.
Скрит текст:
Моят домат е изварен за доматен сос, снощи и днес белих чушките  за лютеницата , замразих ги. Наведнъж ще правя с доматения сос.



стана по-сладко от обикновено Simple Smile

# 68
  • Мнения: 9 107
Зависи от самите праскови.

# 69
  • Мнения: 6 688
От къде купувате желираща захар? Може ли рецепта за сладко с нея? Искам да хвана техниката  Simple Smile И като направите сладкото с нея, заварявате ли бурканите и ако да, колко време?
Аз купувам желиращата захар от Лидл. Сладкото правя по рецептата от пакета, спазвам я точно. Не заварявам бурканите, сипвам сладкото горещо.

# 70
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Много благодаря  bouquet

# 71
  • Мнения: 1 600
Направих доволни количества сироп от арония,ако някой се нуждае от рецепта -ще споделя  Wink

Може ли рецептата? Предварително благодаря Simple Smile
Заповядай
     Сироп от арония
Аронията се измива няколко пъти през гевгир,слага се в голяма тенджера и се залива с вода 2-3 пръста над плода.Ако има вишневи листа,се слага едно клонче за аромат.Похлупва се и се вари,докато плодчетата се разпукат и леко омекнат.Течността се прецежда и отново се слага да ври,като се прибавя на 1l.сок-600/700гр.захар и 1пак.лимонена киселина.Пълнят се бутилки с горещия сироп и се оставят да изстинат на капачка.Наздраве!
Благодаря Flowers Hibiscus

# 72
  • Мнения: 144
От къде купувате желираща захар? Може ли рецепта за сладко с нея? Искам да хвана техниката  Simple Smile И като направите сладкото с нея, заварявате ли бурканите и ако да, колко време?
Аз купувам желиращата захар от Лидл. Сладкото правя по рецептата от пакета, спазвам я точно. Не заварявам бурканите, сипвам сладкото горещо.
Има я и в Метро. Рецептата от пакета е добра и съм доволна! Също насипвам сладкото горещо,запечатвам и обръщам бурканчетата.

# 73
  • Мнения: 9 107
сладкото от смокини, този път в тавата е готово Simple Smile и от лилави смокини, такива до сега не бях виждала, дори соса на сладкото лилавее





и доматен сос 5-6 бурканчета, по наложителност, че доста домати изостанаха

# 74
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Пепи, дразниш ме с това сладко  Blush
А доматен сос така и не съм правила за бурканчета...

Аз пък да покажа с какво приключихме уж за това лято. Praynig
Нещо, което много обичаме у нас. Домати с печени чушки за зимата.

Общи условия

Активация на акаунт