Mъничко остана - ОКТОМВРИ месец аз ще ставам мама! - Тема 9

  • 27 532
  • 761
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 092
Joony, то така най-добре ще се ориентираме за всичко, по бебенцето. Но поне имаме насоки. Педиатърът също е много основна фигура.
Пийкок, на нас ни казаха, че с олиото се създава филм и не попива добре, кремчета препоръчват точно за зимни бебета, защото са по-богати, а млека - за по-топло време.. Ама да дойдат наследниците, живот и здраве, по тях ще се ръководим  Simple Smile

# 106
  • Мнения: 18 576
За пудрата четох, че задържала микроорганизми по кожата (тук логиката ми не открива разликата с плътен слой крем за подсичане) и не било добре да се вдишва. Ама тя не хвърчи чак толкова, особено ако се внимава. Както казах при нас помагаше и затова мисля да взема да има. Ако не я ползвам с бебето ще й намеря приложение вместо сух шампоан за мен. Grinning

# 107
  • Мнения: 1 716
Не се слага плътен слой крем, това предупреждават всички Peace , иначе за пудра нищо никой не ми е споменавал. Ако работи - защо да не ползваш? То съвети и т.н. много, но твоя си опит също е важен.

# 108
  • Мнения: 1 092
Да, не плътен, но то като цяло за всичко така съветват, малко количество, освен крема против подсичане, там по-щедричко, особено при момиченцата между срамните устни, че такива ужасии могат да станат  Shocked

# 109
  • Мнения: 1 716
То и при момченцата, и при момиченцата е олелия в областта на половите органи. НЕ знам ако имах момче какво щях да правя, с толкова противоречива информация дърпа ли се или не кожичката...
Момичета, да ви питам.
Понеже бебка горе-долу мисля, че съм й взела всичко, почвам да мисля за мене си, хаха.
Ще ми се пижама с предно закопчаване да си намеря, но нещо са кът /повечето са с горнище тип фанелка/ и трудно ми се получава :Д. Иска ми се и да не струват майка си и баща си, защото само в родилното ще се ползват. Съвети/идеи къде да търся нещо такова?

# 110
  • Мнения: 1 102
Хммм, не съм чувала в родилното да позволяват пижами. Само нощници за родилки/кърмачки. Ще имаш визитации всеки ден, където ще те карат да си събуваш гащите и да ти гледат превръзката. С пижама мисля, че ще ти бъде много неудобно така. Иначе нощници за кърмачки колкото щеш, най-удобни са тези с копчета на всяка гърда, за да е удобно да се кърми бебето. Аз съм набелязала в този сайт: http://magazinmonic.com/noshtnici-c-42.html

# 111
  • Мнения: 1 716
Нощници щом трябва ще взимам :Д , не се бях сетила за това, че ще ме гледат долу.
Мен ми казаха да си нося в Майчин дом, знам ли. Ще се подготвя, пък ако е както казваш - здраве да е.

Едит: супер е сайтът, благодаря ти!

# 112
  • Мнения: 4 008
Аз хич не съм по нощниците.Предпочитам пижамки  и горницата да е с копчета.Купих една нощница за кърмачки,но даже незнам дали ще я взема в болницата.
Козметика мисля да ползвам обикновена българска.На лекциите все противоречиви съвети дават.Бях ходила отдавна на една лекция,на която коментираха че олио се слага при температура под 16 градуса и препоръчваха млека за след баня,а не олио.

# 113
  • Мнения: 1 102
Да, да, щом са ти казали значи може. Но поне във Варна не съм чувала в родилното да позволяват, защото преди да родя баткото се информирах за всички болници, взех им списъците и пишеше нощници. Там, където ще раждам искат 2 нощници. Но като си спомня, че след раждането като ти тръгнат лохиите и с каквато и превръзка да си се оливаш цялата, едвам ми стигнаха двете...

П.П: Стефи аз не спя с нощници изобщо. Само заради раждането си бях взела.

# 114
  • Мнения: 1 716
Като каза лохии :Д , Лизи, какви гащи се купуват за след раждане, тези еднократните ли? Или просто дълбоки, големи гащи?

# 115
  • Мнения: 1 102
Аз 2 дни преди да родя размислих за болницата, в която ще раждам. Та от предната болница ми бяха дали списък и искаха такива еднократни гащи и също и еднократни чаршафчета (да подложиш под себе си). Бях купила на Canpol гащи http://befit.bg/eshop/public/upload/productimage/3/5/350093-61025-4.jpg . Но понеже родих в друга болница, а там те ми даваха превръзките първите 3 дни, супер бяха, едни гигантски и много попивателни. А последните 2 дни ми даваха по-обикновени и не ми вършиха много работа, та ММ ми носеше наши. И бельо ми купи по спешност след раждането, бабешки дълбоки бикини, защото искаха да са памучни и да са над операцията, та моите стигаха чак до пъпа хаха.

# 116
  • Мнения: 1 639
Много сте ми полезни аз всичко бях забравила, и за пъпчето и за очичките и за носленцето:) Колкото до козметиката, аз дадох една торба с пари за козметика с първото защото къпувах ли купивах от скъпи по-скъпи козметики докато оцелих. Много съм доволна от Веледа, но са бая скъпички. Иначе брат ми живее в Швейцария и там не препоръчват никаква козметика, дупето само почистваха с чай от салвия и бякакво олио за масаж. Това е, даже им бяха казали да го къпят веднъж или два пъти седмично (за мен това вече е прекалено). Идеята им е че за да изгради добър имунитет е хубаво да не се къпе бебето често отначало, а за козметиката защото е пълна със супер много консерванти и тъпотии въпреки че пише ушким обратното на всичйи Мустели, Био демри и тн. Само да ви кажа, нали около 40-тия ден се появяват пъпки, тогава ми помогна на веледа лилавия крем за лице за атопична кожа. Изчезна всичко супер бързо.

# 117
  • Мнения: 313
Здравейте, момичета! Аз съм от темата на ноемврийките.

За нощниците да кажа - важно е да е нощница, а не пижама, защото като раждаш и особено след секцио си по - достъпна така. Защото в реанимация още не можеш да ставаш даже и те подмиват на самото легло с нещо като подлога или и аз не видях какво беше. Няма как да стане това с пижама. А лично при мен имаше и вътрешен кръвоизлив след операцията и ме оперираха пак след по-малко от 24 часа. Ако бях с пижама трябваше сигурно те да ме събличат или не знам, но имах такива болки, че само това ми липсваше, а нощницата само я вдигат нагоре и не се губи ценно време.

# 118
  • Мнения: 35 147
На нас ни казаха, че в  АГто е ЗАБРАНЕНО да се носи пижам. Носят се само нощници!!!
А за еднократните гащи- също не ни ги препоръчаха, защото спарват.

# 119
  • Мнения: 4 008
Аз още не съм се интересувала,в края на месеца ще питам.Но понеже ще раждам в болницата,където правих лапаро и хистероскопия,нямаше проблем и да си с пижама,защото в операционната влизаш чистак гол,събличаш се пред операционната.С нощници и пижами не пускаха.В реанимация също бях гола.Та за секцио незнам дали ще има разлика. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт