Mъничко остана - ОКТОМВРИ месец аз ще ставам мама! - Тема 9

  • 27 512
  • 761
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Този физиологичен серум за очите за какво се ползва?
И аз съм в чудене олио или мляко за след баня?
И аз това се чудих, но реших да взема мляко като за начало, а ако се наложи в по-студеното време ще сменя с олио.
Физиологичния р-р си нямам идея за какво е...предполагам за промивки на очичките, ама знам ли...Blush

Зари, успех на прегледа днес Hug

Последна редакция: пт, 11 авг 2017, 11:32 от Анонимен

# 91
  • Мнения: 406
Физиологичният разтвор от аптеката е стерилен разтвор на готварска сол и вода. За бебета се ползва за очички и носленце, очите се бършат с тампонче, напоено с физиологичен разтвор, а в нослето се капва съвсем малко с капкомер и после се почиства пак с тампонче или клечка за уши. Продава се в аптеките, аз купувам от големите разфасовки по 0.500л, те са кръгли обикновено - в болница със сигурност сте ги виждали на системите закачени. Слагам в капачката по-широка игла (зелени/розови/жълти, за вени мисля, че се водят) за спринцовка и прескачам капкомера. Ползвам го и без бебе за хрема, синузит, сухота на носната лигавица, инхалации; също като носех лещи за очи преди, го ползвах за разтвор за лещите и промивка на очите.

А пудрата пък защо се отрича? Аз ползвам и за себе си пудра в ежедневието, вярно, за бебе мислех да взема неароматизирана, ама какво й има?

# 92
  • Русе
  • Мнения: 52
Масово препоръчват олиото за начало, защото хидратира по добре, а кожата на бебетата е много суха. Аз сега се мажа с кокосови масло, мисля и бебето с това да мажа. Ако не, чувала съм хубави отзиви за олиото на Мустела и Бебино.
А защо всички казват че физиологичен серум трябва да е в индивидуални малки опаковки?
Благодаря Жани. сега отивам

# 93
  • Мнения: 406
zari_to, всеки избира какво да си купува, за мен разликата е, че като го кръстят физиологичен "серум" и го разделят на ампули, цената е 10-15лв за количество достатъчно за 2 седмици/месец. Разфасовките по 0.5л са по 2 лева някъде. Има и такива в меки банки, които са по-малко количество, 100 или 150мл мисля бяха, но и те са към 1.5-2лв.

Малко ми е дразнещо преиграването покрай бебешките стоки, особено пък неща от аптеката.

В този ред на мисли, много от капките за нос са си физиологичен разтвор - за стеримар и маример се сещам в момента Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 130
Физиологичен серум, явно ще е физиологичен разтвор/натриев хлорид. Просто не помня да съм мила очите или да съм капала в носа на бебето.
Баткото съм го мазала само с мляко, защото се роди края на май и ле беше страх да не го загрея. И сега не знам.

# 95
  • Мнения: 65
Здравейте, мами Simple Smile Нещо все изпускам новите теми и после, докато прочета всички коментари.... Grinning Да ви споделя и моя опит с бебешката козметика, може да ви бъде полезен Simple Smile Синът ми се роди също през октомври ( 05.10. ) с много суха (атопична ) кожа.Аз съм с хроничен атопичен дерматит и това не ме учуди, но в болницата ми казаха, че вече всяко второ бебе се ражда с проблемна кожа Sad Освен сухата кожа, бебчето ми се лющеше като гущерче и имаше ужасно много бебешка кал по главичката.След консултация с дерматолог, ми беше препоръчано, да не използвам никакви мазила, дори и бебешка медицинска козметика, в самото начало, защото дори и тя е доста агресивна към тънката и много чувствителна кожа на бебето.Препоръчаха ми да преварявам чист, качествен зехтин за около 10мин. и да мажа с него.И тогава се "родихме".В рамките на няколко дни мазане, кожата на сина ми стана мека, гладка, овлажнена, излющи се много бързо и той видимо се чувстваше много добре Simple Smile След това, препоръчвах на всички майки около мен и всичките бяха на същото мнение. Единствената козметика, която съм използвала, в началото, беше бебешко олио за къпане, защото водата изсушава кожата, и кремче за подсичане на дупето ( когато се сетя го слагах, тъй като не сме имали проблеми със зачервено дупе ).
В последствие, когато поотраснахме малко, започнах да купувам бебешка медицинска козметика, кожата ни вече не беше толкова фина, а и по-топлото време не позволяваше мазането със зехтин Wink Това е моят опит с бебешката кожа.

# 96
  • Мнения: 1 716
На нас на училището за родители, акушерката ни каза да вземем
- спирт 90 градуса, за преди да падне пъпчето, 70 градуса за след като падне и пудра за пъпче
- крем за подсичане - с цинков оксид и без цинков оксид, като втория може и да е просто с по-ниско съдържание на цинков оксид, и да ги редуваме, да не свиква кожата. Аз си взех Судокрем и Бепантен.
- Физиологичен разтвор за тоалет на очите и носа
- тампони за грим, с които ще почиствам очичките
- клечки за уши с ограничител
- взех си шампоан и душгел, не помня марката
- олио за баня, слага се във водата

Отказах се от Мустели и пр. медицинска козметика, заради коментари на по-опитни мами.

# 97
  • Мнения: 1 102
Чета ви от телефона и хич не обичам да пиша от тук, но накратко: пудра почти не се използва през последните години и е вярно, че има нови версии, които отричат употребата и. За дупето най-добре от кремчетата с цинк.
За очичките не е задължително с физиологичен разтвор. Може и преворена вода. Важно е да се спазва посоката на движение на памучето, за да се предотврати запушване на слъзния канал, а това е много често срещано явление при бебетата.
За спирта Joony го е писала и от двата процента. А ако сте секцио се провят и промивки и на раната със спирт.
Топоцина е антибиотик. Използва се в по специални случаи, ако пъпчето не съхне.

# 98
  • София
  • Мнения: 245
Като бъдеща мама за първи път, много приложими ми идват всичките ви мнения и съвети  bouquet

Вече що годе ми се проясниха нещата с козметиката и явно е добре да не бързаме в началото с марки , а да се водим от конкретната кожа на бебчето.

Аз май мисля да заложа на малки разфасовки българска козметика като начало ( Бочко  или Здраве)  и след това да сменям, ако се наложи.

# 99
  • Мнения: 1 130
Пъпчето пръсках с Оксикорт.
Очите май се чистеха отвън на вътре.

# 100
  • Мнения: 1 716
И най-важното - различен тампон за всяко оче, не с един и двете очета, да не се предаде инфекция евентуално.

# 101
  • Мнения: 1 102
Пъпчето пръсках с Оксикорт.
Очите май се чистеха отвън на вътре.

Да, точно така.
За козметиката също препоръчвам малки опаковки за начало докато откриете вашата козметика. Аз бях с лятно бебе и олио не съм ползвала, само мляко за тяло. Но като цяло моят син беше с безпроблемна кожа.

# 102
  • Мнения: 1 092
На училищата, на които съм ходила съветват олиото да се ползва за измиване и масажи, а за след баня - мляко или крем. Взех си мляко, мисля обаче да пробвам първо с кокосово масло и за мазане, и за масаж. Но масажа чак след 1-я месец. За къпане съм купила душ-гел + шампоан на Веледа, ако не й стига като влажност за кожата, ще купя олио за баня.
Иначе пак на тези училища казаха пъпчето с 90 градусов спирт преди да падне, а след това - със 70. При нужда и сулфатиацол или друг антибиотик на прах, но за това ще видим педиатърката какво ще каже.

# 103
  • Мнения: 1 716
Кети*9, ако искаш с масло да правиш масаж, препоръчват бадемово като най-съвместимо с бебешката кожа.

На лекциите, на които аз ходех пък акушерките предпочитаха бебешкото олио за мазане след баня, особено за преносени бебета. Ще се ориентираме по бебоците I guess Grinning

# 104
  • Мнения: 35 113
Крем за мазане е по-малко препоръчително, тъй като идват по-тежки за кожичката.

Ето това видео също ми беше много полезно : https://www.youtube.com/watch?v=wVE7cX0qMnE
Не е казано да се спазва точно и стриктно, всеки сам ще изгради своят ритуал, но все е нещо полезно

Общи условия

Активация на акаунт