СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 7

  • 60 870
  • 771
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 357
Докладът е връчен вече. Нали и г-жа заместничката Велкова, която се оплака, че е "тормозена" от МОН, заяви, че й е връчен доклада, в качеството й на и.д.
Много от документите са пооправени Wink все пак г-н Стоянов спа 2 нощи в училището и е имал тази възможност. Беше прибрал под ключ и печатите. Но все пак явно са останали достатъчно "пропуски", които не могат да бъдат поправени.
Цитат:
" РУО очакват изтичането на отпуска му и в понеделник ще му връчат искане за обяснение за установените при проверка нередности."

Последна редакция: пт, 25 авг 2017, 20:51 от 6σ

# 331
  • София
  • Мнения: 1 287
6σ, видях, че ме попита откъде знам, че Г-на не е оправил всички пропуски, докато спа в Гимназията и после си изтри въпроса. Аз обаче ще ти отговоря. Незнам. А ти знаеш ли ?

# 332
  • Мнения: X
След изострянето на ситуацията прочетох доста негативни мнения за работата на директора на СМГ като такъв. Не си спомням преди това да е бил така масово критикуван, а той е на този пост от пет години. Не разбрах също дали уволнената учителка вече е потърсила правата си по съдебен път, а мина доста време.
Без да имам преки впечатления и от двете страни, в мен се затвърждава една идея, която споделих още в първите дни след уволнението преди конфликтът да ескалира, че целта е  отстраняване на директора. Допускам, че ще има възражения, че ако той не беше упорствал толкова дълго, нещата нямаше да стигнат дотук, но мисля, че заслугата далеч не е само негова.

# 333
  • София
  • Мнения: 1 287
Министър Дидева, а не допускате ли варианта просто сега да им е кипнало на учителите. Преди това може и да е имало недоволство, но не му е дадена гласност. Не е толкова лесно да се скочи срещу началника. Учителите бяха по-плахи в началото на конфликта и постепенно паднаха всички маски.  Може и да са се възползвали от родителското недоволство и да са яхнали вълната на протеста, но и така да е, пак заставаме зад тях. Без Стоянов може, но без тях НЕ.

# 334
  • Мнения: 357
6σ, видях, че ме попита откъде знам, че Г-на не е оправил всички пропуски, докато спа в Гимназията и после си изтри въпроса. Аз обаче ще ти отговоря. Незнам. А ти знаеш ли ?

Не знам, всички казват 50 страници нередности , това което съм чул са дребни административни нарушения(за мен) и които не биха могли да бъдат основание за дисциплинарно уволнение.
Може да е всякакъв този човек, но направи така, че на приема за 5 клас сградата на СМГ да не стига , паркирането по Левски е от Дондуков до Сточна Гара от двете страни. За втори клас в курсовете към настоятелството няма места.
Не ми е необходим г-н Стоев да ми дава съвети кой да слушам (Кастрева, Фандъкова и т.н.) за да се ориентирам.
Може да е бил супер учител, но това не му дава право да се изживява като политически ментор.
Нито пък доводите на Симеонов (имащ вид на клошар), искащ оставката на Стоянов от нац.телевизия, защото нямал свободен достъп до тоалетните на СМГ.
В тези дни (22 и 24) е имало интервюта за нови учители и е нормално достъпа да бъде ограничен с цел избягване на провокации и скандали.
Истината е ,че има разделение между учителите(70/30 според П.Т.) и смяната на директора няма да реши този проблем !

 

# 335
  • София
  • Мнения: 757
Колко деца се явиха на ОМТ тази година- не следя от много отдавна приема, но сега ми стана любопитно?

# 336
  • Мнения: 7 286
Без да имам преки впечатления и от двете страни, в мен се затвърждава една идея, която споделих още в първите дни след уволнението преди конфликтът да ескалира, че целта е  отстраняване на директора.

Друго е да си министър...макар и Дидева! bouquet

# 337
  • Мнения: X
Не искам да влизам в спорове. Но това НЕ Е компромис! С това си действие Стоянов признава, че тя е необходима на учениците си и от зор-заман й предлага "нещо като нищо". Ако той е убеден в правотата си, в действията си и най-вече в правилността на мисловния си процес, изобщо нямаше да предлага такъв "компромис".

Оооо боже !
Ми щом не и пука за децата , да не завежда дело до 06.09 и да чака да падне Стоянов и Ушагелов да я върне !
Ама Стоянов няма да падне до 06.09 , а може и въобще да не падне.
 smile3513Нагли сте,. озлобени сте и не оценявате, че сте малцинство !!!
Я пак... Кой точно е малцинство?!?! Кой е нагъл, че нещо се объркахме?!?! Има един нагъл в ситуацията и това е Стоянов... И вие покрай него...

# 338
  • Мнения: 357
Колко деца се явиха на ОМТ тази година- не следя от много отдавна приема, но сега ми стана любопитно?
884 бяха записани за изпит

# 339
  • Мнения: 542
Нито пък доводите на Симеонов (имащ вид на клошар), искащ оставката на Стоянов от нац.телевизия, защото нямал свободен достъп до тоалетните на СМГ.
Не знам кой какъв вид има, но със сигурност тези учители са направили в пъти повече за училището, отколкото г-н Стоянов.
Изброеното от теб не е дело на Стоянов, а е следствие от все по-влошаващото се образование. Дължи се и на прираста на населението в годините след 1997.
Съмнявам се някой да избира училището заради тоалетни и др. подобни. Учителите и учениците са тези, които правят едно училище.
А поведението на Стоянов е недопустимо за директор. Нима се гордееш, гледайки го по телевизията?
Във Фейса се вихри една госпожа, чието дете е прието нерегламентирано в гимназията. А вие ровите за децата на учителите.
По поддръжниците ще ги познаете.

# 340
  • Мнения: 357
Я пак... Кой точно е малцинство?!?! Кой е нагъл, че нещо се объркахме?!?! Има един нагъл в ситуацията и това е Стоянов... И вие покрай него...
Тези , които му искате оставката.

# 341
  • Мнения: X
Министър Дидева, а не допускате ли варианта просто сега да им е кипнало на учителите.
Всъщност нямах предвид  учителите.
Иначе се видя, че не е толкова трудно да се опънеш на началника при определени обстоятелства.

Друго е да си министър...макар и Дидева! bouquet
В интерес наистината и ти си била доста далновидна преди време, ако вземем предвид сегашната ситуация.Smiley

# 342
  • Мнения: 7 286
Изброеното от теб не е дело на Стоянов, а е следствие от все по-влошаващото се образование. Дължи се и на прираста на населението в годините след 1997.

 Joy

Сори, че съм модератор, ама не се сдържах!

# 343
  • Мнения: 197
За кой клас говорим?

В 5-ти клас децата се разпределят равномерно по паралелките, никога по най-високи резултати!

Мога да твърдя със 100% сигурност поне за два приема, че и повече!
Субективно е. Преподавателите които поемат новоприетите след 4-ти клас си разпределят децата. Например при прием на 4 паралелки, ако един от двамата математици е "водещ" - формира се паралелка(А-тийм, може да е с буква В) и втора с "надеждните". "Не-водещият" преподавател взима силно дете ако се познават от курсовете или от друго място. Колеги, приятели, директор и други фактори уреждат "своите" деца в А-тийм.
Има и набори с равнопоставени математици и тогава се формират съответен брой А-тииймс.
След 7-ми преподавателите си поемат "своите" и доказаните "външни" отиват при когото трябва ...
И така до края имаме "моите деца" и останалите!

# 344
  • Мнения: 7 688
Търсейки какъв е бил коментирания скандал за приема 2010г. попаднах на репортаж на БТВ за случая. В репортажа се вижда сградата отвътре. Шокира ме. Безспорно добрите учители са най-важни за една гимназия, но средата, където децата ни прекарват 50% от деня си също е много важна. Всички тези добри учители са били и 2010г. в това училище, но не са имали такава работна среда като сега. Аз съм страничен наблюдател. Искам да попитам чия е заслугата СМГ да изглежда в днешния облик? Сериозно питам. Дали е на г-н Стоянов или от МОН/РУО са отпуснали средства точно по негово време? Всеки човек има някакво призвание - едни са отлични учители, други са добри мениджъри. 6 години СМГ има и добри учители, и добре се развива. Какво точно се промени, че се стигна до тази ужасна ситуация?
(Аз избирам училище и по базата. Това е основната причина да не изберем ПЧМГ, въпреки, че е на 10 минути пеша от вкъщи.)

Общи условия

Активация на акаунт