Астрология - 10 тема

  • 36 961
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Вихрогонче,

Регулус е с природа на Юпитер и Марс, свързва се с водачески, организаторски и предприемачески способности. От Марс или Юпитер получава ли мажорен аспект, с по-тясна орбиса? Би трябвало между  Юпитер и Сатурн да имаш точен секстил, но в нощна карта и Сатурн, и Юпитер са извън хайз. В такъв случай влиянието на Юпитер ще бъде по-умерено, не с пълни шепи да дава. Не е лош, но се държи нестабилно. Сатурн в нощна карта също е неприятник, близо до кулминация изисква повече лични усилия да се вложат във всяко едно начинание, рядко се разчита само на късмет и благоприятно стечение на обстоятелства. При теб обаче по античната Сатурн би трябвало да минава в 11 дом/знак от изгряващия, което е доста по-добър вариант от кулминация на злосторник извън хайз.

Благодаря ти, Сотис  bouquet

Наталният Марс ми е в 22 градуса в Рак, ретрограден, в началото на 9. дом.
Наталният Юпитер ми се намира в 26 градуса в Близнаци, в 8. дом.
И да, наталните Юпитер и Сатурн при мен са в точен секстил, в 26-ия градус, съответно на Близнаци и Лъв.
МС ми е на 26-ия градус в Лъв. Там е и Сатурн, но откъм 9. дом, съвсем в края на 9. дом.

# 31
  • Мнения: 3 261
Значи имаш МС в секстил с Юпитер, това е хубаво. И МС в юпитерова терма, ако се гледа с прецесия. По античната, ако Асцендентът не е в последните няколко градуса на знака, ще имаш изместване на Юпитер в 9 дом от изгряващия знак. В нощна карта бенефичното му влияние не е с пълни шепи, но все пак могат да се отчетат някои ползи. Ще има доста съществено изместване в твоя хороскоп, ако се гледа според древната школа. Марс и Юпитер застават в един знак, нищо че доста градуси ги делят. Марс е подсилен от Полукс, тази звезда има марсов нрав. Влиянието би било по-силно, ако има тригон по градус или по терма с Асцендента. Мисля, че около твоята дата Марс е  стационарен, това още повече подчертава влиянието му. За гонене на каузи е в доста подходяща позиция, пък и в нощна карта Марс е в свои води, той е планета от нощната секта. Изгряващият градус, предполагам, попада в терма на Венера, това оказва омекотяващо влияние.

# 32
  • Мнения: 1 592
Регулус  има влияние само и единствено ако е в СЪВПАД с някоя планета !
Иначе тя винаги си е на небето и винаги е в лъв и е във всеки натал..

Само при съвпад се отчита.

Символа е трон ! По принцип се води Кралската звезда. Дава амбиция и желание за контрол и власт.
Голяма его също. Дава чувство за елитарност и превъзходство - понякога фалшиво. Надменност и прочее в негативен аспект.

Естествено сега всички дават за пример Тръмп и как му съвпада с Асцендента, но не всеки ще стане президент или крал с такъв съвпад, разбира се .
Може да си сервитьор - ще искаш да станеш управител на ресторанта.

Също така е важно да се отбележи , че ако не постигнат изкачване в йерархията , такива хора могат да получат емоционални сривове. От сорта - как заслужават много повече ( защото са убедени в това), как живота е несправедлив, как са ощетени ( аз се виждам тук , при мен е в съвпад с Луна).

Така че не бих казала, че носи късмет или пари - не е свързано с тези неща.

Сега при Слънчевото затъмнение ще окаже влияние на Егото, би трябвало да има момент на смирение.

# 33
  • Мнения: 9 152
Ох,  Sotis, от последните ти публикации ми потънаха гемиите...

 Две неща, които си написала ми убиват оптимистичните пориви ...
Едното е за нощния Юпитер ( моят е  в допълнение и ретрограден)  и нощния Сатурн, а другото е за раждането на децата.....

# 34
  • Мнения: 3 261
Ох,  Sotis, от последните ти публикации ми потънаха гемиите...

О, не си само ти.  Grinning

Когато тръгнах на курс по антична астрология, и на мен ми потънаха гемиите. С моя привидно красив и успешен хороскоп, ако се гледа по модерната тропическа система. Добре че ведическата астрология ти отваря очите за доста истини относно еволюционния път на душата. Не ти казва само къде ще са липсите и проблемите, а защо, с каква цел са ти дадени. А това, според мен, е от огромна полза, стига да си готов да погледнеш върху живота и съдбата си под друг ъгъл, абстрахирайки се от всички натрапени отвън критерии и формули за "житейски успех".

# 35
  • Мнения: 9 152
От Истините хич  не се плаша, а от заблудите.
Не се блазня от розови памуци и аромат на ванилия. Това, което е важно за мен е да съм в Пътя си.
Астроложката, на която имах доверие толкова години така и се оказа, че нито ми го характеризира, нито посочи целта му. Следвам го, вярвам, надявам се, но малко слепешката.....

# 36
  • Мнения: 3 261
Хороскопът е многопластова структура. Всеки астролог взема по някой пласт от него и се опитва да го разтълкува, всеки според възможностите си. Астролозите също са човешки същества и са ограничени не само откъм знания, а и откъм възприятия. Не винаги и не при всички сработва интуицията. Да можеш да усетиш човека зад картата, защото при два на пръв поглед почти идентични хороскопа изявата на натива може да бъде различна. Понякога и самият човек не се познава достатъчно добре – не като характер, а като потенциал. И е нужен някакъв катализатор отвън, за да отключи вътрешни процеси, да започнем да използваме някои "спящи" възможности. Има и много обещаващи карти на пръв поглед, а в живота са въздух под налягане. Има и хора с трудни карти, които в критични обстоятелства се мобилизират и успяват напук на обстоятелствата, благодарение на силен дух. Само че това вътрешно ядро много трудно може да бъде разпознато със стандартен съвременен прочит, даже бих казала, че е мисия невъзможна. Затова има и толкова много погрешни интерпретации на натални карти, а има и чиста проба проекции, спекулации със заучени клишета.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Напълно съм съгласна с последния пост и благодаря за него  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 9 152
И аз благодаря, осъзнато е и от мен това, което Sotis  така красноречиво обрисува.
И за клишетата, които шир -астролозите удобно прилагат, и за познаването на собствения потенциал и т.н.
 bouquet

# 39
  • SF
  • Мнения: 21 167
Регул при мен е в съвпад с К11. Няма никакви други аспекти.

# 40
  • Мнения: 3 844
Момичета, от едно известно време насам сериозно искам да сменям работата, търся, подавам св-та - от никъде нищо не излиза! Даже не ми се обаждат за интервюта.
При мен това го е нямало никога - нещата и предни години не са се получавали лесно (т.е не са ме взимали веднага от първата обява, за която съм подала), но поне съм била канена на интервюта и то на много.

От месеци подаване, началото на юли минсе обадиха от едно единствено място, позицията беше доста добра. Минах 3 интервюта, плюс тестове, беше почти 90% сигурно, че ще ме вземат и накрая ми казаха, че са предложили работата на друг човек, само и единствено заради повече опит, уж?! Попитах ги за фийдбек и ми казаха, че нямат никакви забележки, справила съм се повече от добре. Е, ок, какво става?

Какво да гледам в хороскопа, за да видя от къде идват тези спънки?

Много скоро ми предстои Сатурново завръщане, Сатурн и Уран са ми в съвпад в 4Д и правят квадрат със Сшънцето от 7. Сатурн ми е У5, т.е не би трябвало да има толкова общо с работата.

Уран ми е У6, където се намира Меркурий, който пък от друга страна управлява 1 и 10.

Знам, че в момента действа аспект - Уран съвпад Мерк по дирекций, който много сериозна ме кара да "късам" веригите. Но идеята е, какво аджеба да гледам, за да видя от къде се получават тези спънки и съответно кога ще има аспекти за договор?

# 41
  • Мнения: 3 261
Ади, а транзитен Сатурн към двете светила малко ли е? При теб поне е застой, а на мен когато ми погази и Слънцето, и Луната, буквално ми съсипа живота. Всичко се преобърна, оттогава нищо не е същото, сякаш друг живот живея. На един по-късен етап приех, че е било за мое добро. Сега се чувствам в пъти по-свободна и необременена. Тъй че бели кахъри са това, ще отмине и ще дойдат по-добри времена.

# 42
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
В България положението е същото. Автоматизира се голяма част от труда, отделно "кризата". Аз последно търсех работа 2005г. Имах много добри прредложения и избор кое да приема. Сега акоостана без работа - съвсем няма да е същото. Това споделят много мои близки, които са в този вихър ...

# 43
  • Мнения: 1 592
Сега ( или от поне 1 месец насам) не е време за промени - ретроградни Сатурн, Меркурий и СЗ.

Адриана, иначе си виж десети дом  и какво минава транзит .

# 44
  • Мнения: 3 261
И аз през 2015 останах без постоянна работа. Подавах сивита в продължение на около година и половина, при това за по-неквалифицирани позиции, доста под капацитета ми. За толкова време го бях докарала до не повече от 2-3 интервюта. Предлаганите условия бяха трагични на фона на изискванията към кандидата. И накрая си останах фрийлансър. Намерих решение чрез разширяване на клиентската база, сега работя с повече възложители. Така че и в България положението не е розово, дори за най-ниското ниво в йерархията на една компания има прекалено много кандидати. И не винаги изборът на подходящи кандидати, дори първоначално по документи, може да се нарече справедлив и обективен. Иначе за ретро Меркурий – на мен тогава ми върви, но моята работа е специфична, в меркурианска сфера. Една книга отлежаваше, все не намирах време покрай други ангажименти, и сега започнах да работя по нея, още в деня на стационарната спирка.

Общи условия

Активация на акаунт