Астрология - 10 тема

  • 36 963
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 152
Adriana11 , според както си описала картата, гледай Уран и Меркурий. Този съвпад по дирекции може и да ти донесе изненадващо предложение.  Simple SmileА за онази работа, не съжалявай и грам.

Ти къде си?  При мен също да се намери добра работа е трудно. Много трудно. Дори само покана за интервю за работа да получи човек, се счита за мега успех.
Разбира се, имам предвид най -вече  квалифицирани работни места.

# 46
  • Мнения: 3 845
Сотис, знам, че транзитен Сатурн, квадратирайки 2-те Светила не е розов период, но нали точно това говорим всеки път, че не можем да съдим само по един аспект.
Сатурн ми е У5 и се намира в края на 4, а тези домове нямат нищо общо с работата и затова искам да знам от къде идват тези спънки.
А и аз наистина не знам дали това е само период, дето се вика, просто на това се надявам, да не е някакво перманенто състояние, което да действа от тук нататък.
В момента ретро Меркурий ми минава през 1-ви дом, но това не е причината за забавянето, защото то е така от месеци.

Това не е единствената област, в която имам забавяне и застой ест, има толкова други неща, които сега няма да обсъждам.  Tired

Аленка, знам, че положението в момента с работата изобщо не е цветущо - нито в България, нито в чужбина, но аз работя в компания, която се занимава с проверки на хора и през мен минават много св-та на ден -нямаш идея на какво съм се нагледала. Св-та, от които нищо не се разбира - правописни грешки, лошо обяснени дейности и квалификации - пълна скръб, а тези хора се наемат!  ooooh! ooooh!

Аз вече започвам да си мисля, че за образованите и квалифицирани хора става много по-трудно да намерят добра работа отколкото за тези с почти никакво образование.  Sick

Мая, за 10-ти писах, че ми е управляван от Мерк, който е в 6 - на трон по дом, секстил с Юпитер от 9 и секстил със Сатурн и Уран от 4. Опозиция на АС. В момента нямам транзити в 10.
Като цяло Меркурий не е лошо поставен, единственото тъпо е, че е в Риби ама каквото - такова.

Катеричка, писали сме заедно. Уран ми е У6, тразнитен е на края на 8, много малко му трябва да влезе в 9, където са Юпитер и Венера, но първо ще мине през Юпитер.
Иначе живетя в Англия. Ти къде си?

Та, общо взето - объркана съм.  Blush  Tired

# 47
  • Мнения: 9 152
Adriana11 ,  написала си нещо много актуално и реално за съвременното ни общество,  но понеже не е по естеството на темата,   ще се въздържа от мои допълнения и разсъждения   Simple Smile
П.п.
О, след като Уран ти навлиза в 9 дом се готви за много работа с чужбина и общности. Още повече, че ще мине през Юпитер Hug
Скрит текст:
в Германия съм. Но в Англия си правех дипломната работа и имам понятие от системата и страната. Там много трудно ми понесе, при все успеха в Университета.

# 48
  • Мнения: 3 845
Adriana11 ,  написала си нещо много актуално и реално за съвременното ни общество,  но понеже не е по естеството на темата,   ще се въздържа от мои допълнения и разсъждения   Simple Smile
П.п.
О, след като Уран ти навлиза в 9 дом се готви за много работа с чужбина и общности. Още повече, че ще мине през Юпитер Hug

Знам за какво говориш, но за това можем да го продължим в друга тема.

Иначе Уран няма да влезе в 9 толкова скоро, ще си мине време, а и да не забравяме, че Уран е У6, мен по-скоро Меркурий ме "бърка", защото е У10, където е кариерата. Пък като му мине ретроградието ще почне да транзитира във Везни, които при мен са 2Д и не аспектира нищо - тоест пак удрям на камък.  ooooh!

# 49
  • Мнения: 3 261
Сотис, знам, че транзитен Сатурн, квадратирайки 2-те Светила не е розов период, но нали точно това говорим всеки път, че не можем да съдим само по един аспект.


Не разбрах – ти пълен астрологичен прочит ли търсиш в тази тема, по въпроса защо не те викат по интервюта? Каква е целта на дискусията? Да се упражним върху твоята карта? Да споделиш огорчението си?

Има вероятност просто да не си тълкуваш правилно хороскопа и затова се чудиш на какво се дължи този застой. Не е задължително условие да бъде замесен У10 или да има транзит през 10 дом, за да се случват или не се случват определени неща в професията.

Цитат
Св-та, от които нищо не се разбира - правописни грешки, лошо обяснени дейности и квалификации - пълна скръб, а тези хора се наемат!

Включително и сивита, пълни с лъжи и измислен стаж. И номерът минава, говорим за България. Перфектното сиви не е гаранция за нищо, в това лично съм се убедила.


Последна редакция: сб, 19 авг 2017, 01:26 от Sotis

# 50
  • Мнения: 3 845
Сотис, знам, че транзитен Сатурн, квадратирайки 2-те Светила не е розов период, но нали точно това говорим всеки път, че не можем да съдим само по един аспект.


Не разбрах – ти пълен астрологичен прочит ли търсиш в тази тема, по въпроса защо не те викат по интервюта? Каква е целта на дискусията? Да се упражним върху твоята карта? Да споделиш огорчението си?

Има вероятност просто да не си тълкуваш правилно хороскопа и затова се чудиш на какво се дължи този застой. Не е задължително условие да бъде замесен У10 или да има транзит през 10 дом, за да се случват или не се случват определени неща в професията.

Цитат
Св-та, от които нищо не се разбира - правописни грешки, лошо обяснени дейности и квалификации - пълна скръб, а тези хора се наемат!

Включително и сивита, пълни с лъжи и измислен стаж. И номерът минава, говорим за България. Перфектното сиви не е гаранция за нищо, в това лично съм се убедила.




Не, не търся такова нещо.
По-скоро идеята ми е да ме насочите кои аспекти да гледам, за да си дам отговор.
Просто се чудя защо са тези спънки, аз затова не случайно споменах, че даже не съм викана на интервюта на този етап, тука изобщо даже не говорим за право на избор, а тотален блокаж.

Иначе за св-та - вярвай ми, много се нагледах и продължавам. Чак се нервирам като видя такива хора да започват на места, за които има къде, къде по-добри и кадърни кадри ама да не задълбавам тука.

# 51
  • Мнения: 10 011
Адриана, не е ли вината в ретроградността на толкова много планети в момента? И ефекта да е комбинация от всички тези фактори?

Аз усещам ретроградността на Сатурн, и съм сигурна, че той е водещ фактор при мен в момента. Върнаха ми се неща от миналата година, по същата тематика. Аз съм Скорпион и ми влияе много. Още повече ме е страх от навлизането му в Козирог през декември, защото ми е в 7ми дом ДЦ, където имам Луна в изгнание. Много добре знам какво ме чака. Но това е друга тема.

МЦ с кариерата ли е свързан? На мен МЦ ми е в Риби, и в момента съм добре. Исках да напускам, но ми увеличиха възнаграждението, така че ще остана.

# 52
  • Мнения: 3 261

По-скоро идеята ми е да ме насочите кои аспекти да гледам, за да си дам отговор.
Просто се чудя защо са тези спънки...


Там е работата, че астрологията не е само аспекти, има дълбока философска основа. И ако подходът е насочен към това на кой аспект се дължи, накрая рискуваме да останем разочаровани от резултата и като цяло от астрологията.

Предполагам, вярваш, че има някаква цикличност? Това е един от основните принципи, залегнал в астрологията. И едно състояние не може да бъде описано с два-три хвърчащи аспекта, това е процес, цялостна картина.

Дори ако погледнем тъй наречените социални планети, Сатурн и Юпитер, ще видим, че в момента при теб те транзитират през долната хемисфера. Сатурн е в най-ниската точка, в дъното на хороскопа. После гледаш и нодалната ос. Тя вече те е преминала през АС/ДС – тогава нещо важно направила ли си, инициирала ли си? Някаква промяна в обкръжението или в теб самата?

Сатурн има славата на гадняр и често внася усещане за застой. Можеш само да се радваш, че в аспект с двете светила не ти е донесъл катаклизми. Но това е и време за размисъл, да се внесат някои корекции. Забелязала съм, че такива сатурнови транзити нерядко внасят усещане за враждебност или за несправедлива оценка от външното обкръжение, понякога и от страна на близки хора. Освен ако в натала той не ти е в напрегната конфигурация с двете светила. Там враждебността е вътрешно заложена и често се привличат такива ситуации, директно или индиректно провокирани от самия натив. Просто такава им е програмата в материята, в такива условия се развиват.

Докато при теб по-скоро емоционалната сфера в момента е засегната най-силно. И като цяло начинът, по който се свързваш и взаимодействаш с други хора, с обкръжението. Квадратурата му с Луната не е особено приятно изживяване, особено с някоя специфично поставена Луна като твоята. Невидима, непосредствено преди новолуние и в съвпад с нодалната ос. Доколкото си спомням, и в сатурнова терма беше. В момента там е фокусът – вътрешна ранимост, несигурност, променливост и непостоянство в мислите и нагласите, и това може да го излъчваш навън, без дори да го осъзнаваш.

Можем само да гадаем защо не те викат и не те избират по интервюта, но в живота на всеки човек има такива каръшки периоди. Понякога един такъв застой е време за равносметка или за подготовка към нещо предстоящо, докато набираш инерция и преосмисляш някои моменти. Най-лесно е да набедиш един-два аспекта за някой неуспех. Ако трябва да караме по общоприетата система – в момента Сатурн е в знаков квадрат към управителя на МС при теб, нали така? Престоят му в знака Стрелец носи повече предизвикателства за родените с акцент върху мутабелния кръст. А твоята карта е силно подвижна – и кардиналните оси, и светилата. Да, имаш Сатурн и Марс в Козирог, ама какво от това? Те не са някъде по ъглите, говорим за близост до ъглова куспида. В момента и добротворецът Юпитер не ти подава рамо – няма мажорен аспект нито със светило, нито с У10. Дори напрегнат аспект няма с тях, понякога опозициите и квадратурите на Юпитер също носят раздвижване, това не са задължително неблагоприятни обстоятелства. А при теб в натала той е в добра позиция. Просто може би още не се е задействал. Всъщност сега не прави квадратура към наталния Марс, някъде в близки градуси? По Марс-Юпитер нещата стават с активност, действия, инициативност, в момента Сатурн е спирачката.

Виж си и текущите вторични прогресии, вече нямам спомен какво се случва там при теб.

Просто целият този период ти е слаб, астрологично погледнато – няма сериозни загуби и катаклизми, но няма и положителна динамика, с по-слаба вероятност да кацне птичето на късмета на рамото ти. Ако разчиташ предимно на късмета. По време на напрегнат сатурнов транзит се предполагат повече усилия за по-малко резултат. На едно по-високо духовно ниво, тоест ако дотук години наред съзнателно си работил в тази посока и си усвоявал неговите уроци,  дори по време на труден сатурнов транзит може да дойде награда. И няма да е еднократно символично подаяние, а нещо с трайна стойност.

Разбира се, че проблемите ти не могат да бъдат обяснени само с един-единствен транзит, но Сатурн е сериозен фактор. При мен Сатурн в натала няма неблагоприятни аспекти с лични планети, а в транзит към светилата е носил злини. Много често поради недобра оценка на ситуацията и предоверяване или в резултат на външни обстоятелства, чужди постъпки, които сериозно рефлектират и върху мен, върху моя живот.  Но нека не забравяме, че Сатурн е суров, но справедлив учител. Има житейски уроци, които се усвояват по трудния и болезнен начин. И ако се правят астрологични статистики, поне в 90% от случаите ще има сатурнови транзити към светило или други важни радикални точки.









# 53
  • Мнения: 3 845
Много ти благодаря, Сотис!  bouquet

Луната ми е в Марсова терма, не Сатурнова  Peace

За нодалната ос - ами не се сещам да се е случило нещо кардинално последните години, нито съм се омъжила, не съм родила, не съм правила драстични промени. За кой период да гледам тука? То тука зависи какво имаме предвид де.  Thinking

Юпитер определено не ми дава рамо в момента, с тия Везни, в които транзитира, аз нямам нищо там и съответно нищо не аспектира. Макар че минава през 2-ри дом, нито ми е донесъл някакви лични придобивки, нито съм станала по-богата  Laughing
Чакам го да влезе в Скорпион, там мисля, че ще ме подкрепи повече, ще направи секстил към АС и като стигне до Плутон, ще тригонира Луната и ще направи секстил към Марс и Нептун. Явно тогава ще има някакво раздвижване по въпроса с работата, което е по някое време другата година или края на тази  ooooh!

Сатурн знам, че има славата на гадняр и носи много забавяне, но все си мисля, че при мен не е чак толкова зле разположен, все пак е в свой знак.
Да, верно е, квадратира Слънцето и се намира в 4, но поне е в края, а не на ИЦ. Отделно, нали ако се трудиш и прави, каквото трябва - те възнаграждава. Еми то не е като да седя и да чакам да ми падне от небето. Търся постоянно, мисля варианти, опитвам се.
Писала си ми, че сега Сатурн е в квадрат към У10, пак Мерк, еми ето какво става, това изобщо не съм го видяла, в астрото не ми показва аспекта  ooooh!

Аз емоционално винаги съм си била ... странна, хайде така да го кажа.  Blush
Това дето си ми писала за несправедливата оценка - определено го усещам и най-вече в работата. Понякога се дразня на хора от обкръжението ми, колеги, роднини, шефове и т.н. ама то при кой го няма това?  Thinking Може би, както казваш, на този етап е по-изразено.

Иначе, в началото на юни ми вдигнаха малко заплатата - аз не очаквах, поукротих се за няколко седмици, но ми беше пределно ясно, че само това няма да ме удовлетвори, защото си искам промяна и растеж, а не го получавам.

# 54
  • Мнения: 3 845
Адриана, не е ли вината в ретроградността на толкова много планети в момента? И ефекта да е комбинация от всички тези фактори?

Аз усещам ретроградността на Сатурн, и съм сигурна, че той е водещ фактор при мен в момента. Върнаха ми се неща от миналата година, по същата тематика. Аз съм Скорпион и ми влияе много. Още повече ме е страх от навлизането му в Козирог през декември, защото ми е в 7ми дом ДЦ, където имам Луна в изгнание. Много добре знам какво ме чака. Но това е друга тема.

МЦ с кариерата ли е свързан? На мен МЦ ми е в Риби, и в момента съм добре. Исках да напускам, но ми увеличиха възнаграждението, така че ще остана.

Ами при мен не знам какво се е върнало да ти кажа, защото си имам сфери от живота, в които си има недоразумения и те май са си постоянни - на приливи и отливи  Blush

Иначе, не му се плаши като влезе в Козирог, все пак тогава ще си е "вкъщи", ще бъде силен. То зависи и как ти аспектира другите планети ама това, че ще ти налази луната може да има доста тълквания - може да се чувстваш по-емоционално нестабилна, ще засегне темите, за които отговаря Луната - дом, семейство, емоции.

# 55
  • Мнения: 3 261
Луната ми е в Марсова терма, не Сатурнова  Peace

За мен е в сатурнова, защото работя по Сидеричния Зодиак. Учението за термите е много древно и е създадено, когато още е нямало такова разминаване между двата Зодиака. Не използвам терми в комбинация с Тропическия Зодиак.

# 56
  • Мнения: 3 845
Луната ми е в Марсова терма, не Сатурнова  Peace

За мен е в сатурнова, защото работя по Сидеричния Зодиак. Учението за термите е много древно и е създадено, когато още е нямало такова разминаване между двата Зодиака. Не използвам терми в комбинация с Тропическия Зодиак.

Да, сега погледнах анализа - права си, аз съм се объркала

# 57
  • Мнения: 3 261
Просто двата Зодиака вече отдавна не съвпадат – наклонът на земната ос става по-голям, с него се увеличава и прецесията.

# 58
  • Мнения: 3 845
Добре де, то различни техники и тълкувания, че има - има ама не трябва ли резултата да е един и същ?  Thinking

Примерно ако един астролог, който следва тропическия зодияк, ти каже, е ще имаш дете еди кога си, а го вижда по тези и тези аспекти, другия да ти каже същото, само че по други аспекти.

# 59
  • Мнения: 3 261
Би трябвало, обаче в модерната астрология, особено на това повърхностно ниво, на което се използва и практикува, има голямо отклонение от изначалната истина. За тях и 30-40% познаваемост са ок. За каква истина можем да говорим, ако се работи със символични зодии и не отчитат реалните позиции и съзвездия в небето? Говорим за една символична система, която работи на психологическо архетипно ниво и на това се дължи нейният привиден успех.

Освен това има клиширани класификации, в които се разпознават доста клиенти. И като се добави малко повече психология, можеш да внушиш на човека, че прочитът едно към едно важи и се отнася за него. Докато при мен тоя прочит изобщо не минава. Тълкували са ми картата според това, което пише в повечето съвременни общодостъпни книги – това, което се предлага у нас като преводна литература. Важи само на ниво поведенческа психология, нищо повече. За житейската перспектива, личностния потенциал, условията на средата, духовните уроци и предизвикателства няма никаква познаваемост. И лошото е, че веднага ти лепват някакъв етикет на база повърхностен или дори фалшив прочит.

Но резултатът никога не е еднакъв. Просто има направления в астрологията, които дават повече, стига да можеш да го вземеш. Но някои системи и школи не са за всеки астролог, това го пише и в хороскопа му, какъв е духовният капацитет. Не може едно към едно да съвпада всичко по различни системи. Един хороскоп може да бъде разгледан по пластове. По-дълбоките пластове остават скрити за повечето астропсихолози. Както казах, повечето работят на ниво поведенческа психология, оттам нататък нямат достъп. Но средностатистическият клиент и от това е доволен, защото просто не допуска, че може да се извлече много по-задълбочена информация, извън стандартните клишета.

Общи условия

Активация на акаунт