Астрология - 10 тема

  • 37 087
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 152
Много ценни дискусии сте провели днес. А аз съм цял ден на път....Прочетох ви чак сега по диагонал (затварят ми се очите) , а имам дори и въпроси вече. За триизмерните карти ще предам на един специален човек за мен, ще се зарадва. От кога ми приказва и за наклона на оста и за реалната подредба в пространството. Simple Smile


Последна редакция: нд, 20 авг 2017, 20:55 от Катерица

# 76
  • София
  • Мнения: 3 860
Значи да ви кажа аз с моята супер карта вечно съм набедена за лошата, често съм и неразбрана, ама пък хубавото е, че много не ми пука на мен Simple Smile  другото хубаво е че съм шматка и често и не разбирам Grinning (тао квадрати Слънце-ЛУНА в опозиция 6-12 дом почти на АСЦ-ДСЦ оста правят квадрати към 8 дом Плутон и Сатурн, отделно и възлите съвпадат със слънцето и луната). Като бях по-малка бая рев съм изревала ама последните години, някак си се познавам по-добре и не се оставям на хората Blush
Исках да питам за фиксираните звезди точен аспект ли търсим или може да има отклонение 1-2 градуса Confused

# 77
  • Мнения: 3 292
Исках да питам за фиксираните звезди точен аспект ли търсим или може да има отклонение 1-2 градуса

Зависи от магнитуда на звездата, т.е. с каква величина и яркост. Колкото по-близо, толкова по-силно е влиянието. За кралски и други мощни звезди се вземат и по-широки орбиси, според древните до 5 градуса. Говорим за съвпад с ъглова куспида, светило. В модерната школа орбисите се стесняват, някои гледат до 1 или максимум 2 градуса за съвпад с неподвижна звезда. Но в близки градуси могат да попадат различни звезди, зависи кои от тях реално се проектират върху източния хоризонт или се виждат в кулминация, в средата на небето. Това може да се види само с триизмерния модел – сферична карта, не плоска.

# 78
# 79
  • Мнения: 7 784
Много ми е хубав сидералноя хороскоп, тъпата дева не ми е на АС- то, ама не съм аз лъв, нищо че си знам колко съм честолюбива
И само да кажа, че освен прецесия, земната ос има и нутация, има и движение на цялата слънчева система в пространството, освен това формата на земята не е сфера, а най- близо до круша, защото има има специфично изяждане в северното полукълбо и от това по- рано изгряват съзведията
Сотис, 3 градуса преди ас- то съвпад ли е със звездата

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 21:46 от Herzen

# 80
  • Мнения: 3 292
Сотис, 3 градуса преди ас- то съвпад ли е със звездата

Би трябвало да се брои, особено ако е някоя по-мощна звезда. Ако е някоя по-малка, второстепенна звездичка, тогава орбисата се стеснява.

# 81
  • Мнения: 3 877
Аааа тъпата Дева, защо така?

Недей, моля те, че какво ни е на нас Simple Smile)) (нали знаеш, че и аз съм АС Дева)

# 82
  • Мнения: 7 784
хаха, добър ден, мрънкалке Simple Smile
абе, бие ми се девата с огъня Simple Smile

# 83
  • Мнения: 3 877
Ти поне имаш нещо в огън ами аз какво да кажа - само земя и вода  Shocked  ooooh!

# 84
  • Мнения: 9 152
Не съм съглсна да се слагат под общ знаменател хората, в зависимост от знаците на Слънцата им или Асц.
Сигурно вие  се шегувате, нали? Simple Smile
Моето Слънце е в Дева. Simple Smile

Кажете нещо, моля, за следния случай : Управител на 12 дом в 1 дом.
Има ли някой от вас такова разположение или опит/наблюдения?

Благодаря.

# 85
  • Мнения: 3 877
Не съм съглсна да се слагат под общ знаменател хората, в зависимост от знаците на Слънцата им или Асц.
Сигурно вие  се шегувате, нали? Simple Smile
Моето Слънце е в Дева. Simple Smile

Кажете нещо, моля, за следния случай : Управител на 12 дом в 1 дом.
Има ли някой от вас такова разположение или опит/наблюдения?

Благодаря.

Шегуваме се да Simple Smile Аз много обичам Деви. Двама от любимите ми хора са Деви, аз съм с такъв AC.

Но искам да кажа за себе си, че не харесвам факта, че съм Риби  Sad Cry

# 86
  • Мнения: 7 784
ооо, ще си имаме рожденичка скоро  Hug

# 87
  • Мнения: 9 152
Adriana11 , Herzen
 Hug Heart Eyes

# 88
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Herzen, намери ли звездите в ЗЕТ?

# 89
  • Мнения: 7 784
не   Blush
и знам, че съм те питала, но и композитната карта забравих къде е

и да отчета затъмнението
една много силна моя романтична мечта изгасна в затъмнението
голямо мрън, мрън  Cry
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 23 авг 2017, 16:10 от Herzen

Общи условия

Активация на акаунт