Лазер, Фото, Elos или Електроепилация – 5

  • 67 586
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5 080
Различните зони се правят през различни интервали.  Крака и  подмишници  -45 /60 дни,  на горна устна не знам, но май е по -често.  Както са казали момичетата преди мен -кой на колко често вика показва кой от какви подбуди се води -да даде макс резултат на клиента,  или макс приходи за бизнеса си.  Мне в СкинКонсулт в Бс ме каниха на 25 /28 дни  ,  а  в Лазер център на 50.  Дори първите се убиваха да ми звънят да ме търсят за процедура,  а когато им отказах трябваше да им се обясня защо.  Уви, когато им казах, че съм жестоко изгорена, насреща само едно сумтене получих.  Некадърни и алчни са, това е.

# 226
  • Мнения: 2 849
Да, прави сте. Не знам защо ме карат наистина точно на един месец да повтарям процедурата, а това за солариум, суплементи въобще и идея си нямаха за съвет. Аз от вас научавам тия детайли. Умишлено ги попитах за солариума специално, толкова учудени бяха. От немай къде ми казаха 1-2дни преди или след да не ходя. Но от вас разбирам, че е по-добре 2-3 седмици да е разстоянието. Та след тази процедура ще взема да отида след 6-7 седмици. Освен за горна устна да оставя на месец, че там всичко изби, че и отгоре. Ще речеш че повече косми ми избиха от обичайните и по-твърди. Знам че няма логика да стане така, но явно предния път да е била последната фаза на растежа и сега да са в стихията си.
Как си махала космите си на горна устна преди да започнеш с лазерните епилации, предполагам скубане?

Бих те посъветвала въобще да не ходиш на солариум и без лазерни епилации, но едва ли ще го направиш.  Peace

# 227
  • Мнения: 10 264
Какво имаш в предвид? Аз на солариум ходя няколко пъти само и по към лятото. Не се правя шоколадова или с тъмна кожа. Дори някой който е любител на по-тъмния тен би казал, че не съм ходила въобще. Клоня към бяла кожа. По-скоро аз си знам, че съм ходила на солариум. Защо да не ходя на лазерна епилация не те разбрах, извинявай. Иначе да, не само горна устна, ами всички части на тялото където съм имала нежелано окосмяване съм третирала с епилатор над  20 години. Разбира се като реших да прибягна до лазерното обезкосмяване над 2 месеца не съм ползвала епилатор.

# 228
  • Мнения: 2 849
Какво имаш в предвид? Аз на солариум ходя няколко пъти само и по към лятото. Не се правя шоколадова или с тъмна кожа. Дори някой който е любител на по-тъмния тен би казал, че не съм ходила въобще. Клоня към бяла кожа. По-скоро аз си знам, че съм ходила на солариум. Защо да не ходя на лазерна епилация не те разбрах, извинявай. Иначе да, не само горна устна, ами всички части на тялото където съм имала нежелано окосмяване съм третирала с епилатор над  20 години. Разбира се като реших да прибягна до лазерното обезкосмяване над 2 месеца не съм ползвала епилатор.

Става въпрос, че солариумът по принцип e с доказано вредно въздействие върху кожата. И че те съветвам да не правиш солариум. Peace

A aко си правила солариум в кратък период преди и след лазерна епилация, има реална опасност от изгаряния на кожата и пигментации.

***

За скубането и бръсненето на космите:

Космите когато се скубят им е необходимо определено време за да достигнат до повърхността на кожата. В зависимост от фазата в която се намират, дали са в растеж или покой, дали са твърди и дебели или пък тънки и мъхести, в кои зони на тялото и лицето са разположени, им е необходим различен период за да достигнат повърхността на кожата. http://topelectrolysisnyc.com/in-depth-look-at-the-hair-growth-c … ectrolysis-works/
Също така при отскубване в зависимост от дебелината им и зоната са необходими между 6-7 седмици за твърди и дебели косми, и между 10-12 седмици за тънки и мъхести косми, които са във фаза на растеж за да достигнат отново повърхността на кожата.

В периода, когато си скубала космите си, си виждала тези които са достигнали повърхността на кожата и са с тънък връх. Ако не отскубнеш тези косми с тънък връх, а ги оставиш да си растат необезпокоявани, след няколко седмици, ще видиш, че вече те не са токлкова тънки, само върхът им е тънък. Ако ги оставиш с месеци без да скубеш, ще са си много дебели и с много малък тънък връх.

Какво става, ако скубеш космите още като се появат с тънък връх на повърхността на кожата:
няколко седмици 6-8 не ги виждаш, но тези които са във фаза на растеж си растат под ръвъхността на кожата ти и в един момент се появяват с тънък връх.


Какво сатава когато си бръснеш космите:
пак достигат повърхността на кожата, с тънък връх. Бръснеш ги, т.е. отрязваш тънкият връх, те пак продължават да си растат. Ти си мислиш, че ти растата по бързо, но това не е така защото само е отрязана част от косъма, косъмът не е отскубнат от луковицата му и не са му необходими 6-7 седмици да достигне до повърхността на кожата, а дни. Пак бръснеш, вече по-долна част косъма, върхът му с тънката част, вече си отрязала на предишното бръснене. И така си мислиш, че космите ти растат по дебели и по бързо.

На горна устна, космите имат по ускорен цикъл на растеж, затова вече има налични и могат да бъдат третирани. Но пък на горна устна са много повече фолукули на кв.см и космите са по мъхести, и са необходими повече процедури за да се постигне желан резултат в сравнение с тялото.
След няколко процудери на горна устна повечето от най-изявените косми ще са унищожени, а и космите от лазера ще имат забавен растеж . По нарядко ще е необходимо да правиш процедури в сравнение с началото.

# 229
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357

На горна устна, космите имат по ускорен цикъл на растеж, затова вече има налични и могат да бъдат третирани. Но пък на горна устна са много повече фолукули на кв.см и космите са по мъхести, и са необходими повече процедури за да се постигне желан резултат в сравнение с тялото.
След няколко процудери на горна устна повечето от най-изявените косми ще са унищожени, а и космите от лазера ще имат забавен растеж . По нарядко ще е необходимо да правиш процедури в сравнение с началото.

Абсолютно е така! Имам 5 процедури на горна устна и брадичка, определено се нуждая от още процедури, въпреки че космите изчезнаха на 90%. Минимумът е 8-10 процедури. Освен това там се води хормонална зона, повлияването е бавно, космите са различни от тези по краката, например.

# 230
  • Мнения: 10 264
Zon   bouquet благодаря за подробния и изчерпаетелен отговор.

# 231
  • Мнения: 270
Да се запиша и аз при вас.

Започнах с лазерното обезкосмяване ударно преди месец- горна устна (предплатих 10 процедури), цели крака, подмишници и пълен интим (предплатих по 3 процедури). Студиото е "Версус.

Към днешна дата, месец след първата обработка, пораснаха косъмчетата над горна устна. Вярно, израстнаха доста бавно и ми се струва, че са по-малко, но явно наистина тази зона бавно се повлиява. Нищо, имам още 9 пъти да ги моря. 😁  Казаха ми горна устна на 2 месеца, а останалите зони на 3.
Подмишници и крака- екстра ефект, гладка кожа без косми. Май беше безмислено да плащам за цели крака, защото над коляното е само мъх, но и той ме дразнеше, а и там има ефект. Ежедневното досадно бръснене отиде в историята, много съмщастлива!
Пълен интим- най-слаб ефект, но отново много бавно израстване и липсват, да кажем, около 30% от космите.
Ще ги боря до дупка, според служителката в студиото ще имам отличен резултат при крака и подмишници, а  и бикини също, но с повече процедури.

Та, доволна съм аз лично и се радвам, че най-накрая се наканих да отида на лазерно обезкосмяване!

# 232
  • Мнения: 10 264
Зеленоочка Peace, браво че си се наканила. И аз се чудя на себе си защо не я свърших тая работа преди години още. Аз вчера бях на втора процедура крака (до коляно) и горна устна. Имам закупен пакет от 6 процедури (чак се чудя какво ще ги правя). Послушах момичетата тук и следващия ми час е след два месеца (за тези двете). При мен по краката да са ми остнали има няма не повече от 10 косъма, но на горна устна всичко се върна. По-скоро понеже ги бях епилирала дълги години, явно „невидимите“ до сега, са израсли. По-горе ми обесниха какво точно е станало. Та този път имах доста налични, удебелени, черни и се надявам да се повлияят по-добре. Интим и подмишници правих преди 2 седмици и всичко ми е още прясно и не мога да кажа нищо за сега. Усещам че, падат, разредени са. Даже някои с пръсти като ги проверя на къде са, падат леко да ги бутна. И аз съм много доволна.

# 233
  • Мнения: 6 000
Аз също си записах процедура за краката - в началото на февруари ще ги правя, с диоден лазер.
За други места не бих се навила

# 234
  • Мнения: 10 264
Какво те притеснява за другите места (освен ако финансово не те спира, което е разбираемо)?

# 235
  • Мнения: 6 000
Ами, най-общо казано, страх ме е да не си навредя повече, отколкото помогна.
От процедури по лицето съм си патила и вече нищо не давам да ми правят, дори веждите.
Знам, че звучи малко глупаво и необосновано да се притеснявам за едни места повече, а за други не, но така ми идва Grinning в моя случай триъгълник и подмишници, аз друго и без това нямам интерес да махам с лазер.
Може пък сега като пробвам краката да реша друго.

# 236
  • Мнения: 1
Здравейте ,
Има ли отзиви за апарат , който е подходящ за руси косми на Бяла кожа ?
Наистина искам да се отърва от окосмението по лицето и засега попаднах на лазер GentleLase Pro който е предназначен точно за такива .
Другата седмица ще ходя на място да ме видят , но въпреки това събирам отзиви и за друг тип апарати .
Също още един въпрос :
Искам да започна и ХидраФейшъл и мезотерапия , мога ли да ги съчетая с лазерна епилация на лице ?

Искам да се подложа и  на Пълния интим но ми е проблем това че не мога да търпя косми и ги махам с кола маска , а когато видя новопоявили се и се очаква да правя секс , ги махам с бръснене .
Наистина не търпя , а много искам да се подложа на лазер .
Но тези периоди на израстване , ме спират .
Някой има ли с  подобен проблем ?


Здравей, дали намери решение за русите косми по лицето, защото силно се интересувам и не знам на къде да се насочя...Simple Smile

# 237
  • Мнения: 10 264
Оф, проблем ще излязат тия косми на лицето и по-точно горна устна. Две процедури минах и почти всичко минус 2; 3 избива на ново. А усещам като ги стрелка, не е като да не усещам. Особено последния път доста ме боля. Поне по-твърдите и грубите да се махнат, готова съм да се примиря с мъха...Махах покрай бикини и доста се махнаха, много ми хареса резултата и то от една процедура. Сега ще махам всичко.

# 238
  • Мнения: 2 487
За съжаление ми казаха че нищо няма да ги повлияе . Имало и по- тежки случаи и по-добре да не се превъзнасям , да не станат черни и тогава наистина да се чудя какво да правя .

# 239
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Оф, проблем ще излязат тия косми на лицето и по-точно горна устна. Две процедури минах и почти всичко минус 2; 3 избива на ново. А усещам като ги стрелка, не е като да не усещам. Особено последния път доста ме боля. Поне по-твърдите и грубите да се махнат, готова съм да се примиря с мъха...Махах покрай бикини и доста се махнаха, много ми хареса резултата и то от една процедура. Сега ще махам всичко.

Търпение! Две процедури са нищо за лицеви зони! Аз имам май 5 вече, брадичката ми се изчисти на 99%, но на горна устна продължават да си растат. По- бавно и разредени, но ги има. Поне 8 процедури минимум са необходими!

Общи условия

Активация на акаунт