Дискова херния - 16

  • 174 705
  • 754
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 727
При все, че си питах и искат физиотерапия🤕
Нямам идея вече.изчетох ви и ми се върти следният въпрос, работите ли?
Някои от вас повече от година са били с болки ...как успявате? Два месеца лечение и престой в болница се заличиха за седмица на работа😢😢
Не намирам изход, а нямам избор

# 241
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 097
Свиква се. Постепенно си изработваш  свой начин на седяне, на лежане,  на копане.  Stuck Out Tongue Winking Eye На всичко! Само и само да изпитваш по-малко болка, да пиеш по- малко лекарства и съшевременно да продължаваш да работиш. В къщи се нагаждат около тебе. Така поне беше и продължава да бъде при мене.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 040
Здравейте,имам шийна дискова херния.Моля, да ми препоръчате добър кинезитерапевт в София-за масажи и упражнения.В момента почнах физиотерапия.Благодаря предварително Hug

# 243
  • Мнения: 2 053




Бях в Павел баня октомври и платих на един от физиотерапевтите да ми напише упражнения за шията.

# 244
  • Мнения: 2 053




Бях в Павел баня октомври и платих на един от физиотерапевтите да ми напише упражнения за шията.

# 245
  • София
  • Мнения: 1 040
Благодаря,малко трудно се чете,но ще пробвам.Някой да е ходил в Американската клиника за гръбначни изкривявания? Имат ли успех в лечението на дискова херния?

# 246
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 Близък сподели една рецепта, която му помага срещу болките. Свинска мас, глава чесън  и пепел от лозови пръки.
Намачква скилидките чесън и ги обърква със свинската мас и около две лъжици пепел. Това се втрива вечер , няколко дена. Той го прави в продължение на седмица и твърди, че има ефект

# 247
  • Мнения: 19 527
Ама на другия ден не трябва да ходя на работа и да се виждам с хора. Предполагам, че вонята е ужасна. И върху дрехи и...изобщо. Дано да помага де.

# 248
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 Не се сетих да го питам за това.

# 249
  • Мнения: 20 229
Благодаря,малко трудно се чете,но ще пробвам.Някой да е ходил в Американската клиника за гръбначни изкривявания? Имат ли успех в лечението на дискова херния?
Ходили са, потърси в 13-та тема е писано.

# 250
  • На планетата земя
  • Мнения: 782
Благодаря,малко трудно се чете,но ще пробвам.Някой да е ходил в Американската клиника за гръбначни изкривявания? Имат ли успех в лечението на дискова херния?

Не нямат,само пари вземат и то немалко.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 040
Благодаря Hug

# 252
  • Мнения: 25
Една година... Без невролози, хирурзи, медикаменти, бани... В началото бях много зле - знаете, не можеш да седнеш, легнеш, станеш... едва ходех, превита на две. Това, което ме вдигна е ОСТЕОПАТИЯ. Ако бех се серила да започна по-рано, щях сега да съм съвсем ОК.
Ето ви заключенията от ЯМР:

04.11.2016
Изправена лумбална лордоза.
Прешленните тела и прилежащите им дъги и израстъци са със запазена форма, размери и сигнални отнасяния. Дегенерация и дехидратация на междупрешленния диск на ниво L5-S1 с намален карниокаудален размер и сигнален интензитет в Т2 образи и дегенеративни субдискални промени тип Модик II.
Ниво L5- S1 лява парамедианна екструдирала дискова херния с размери 17/12/8 мм. Стеноза на предното епидурално пространство, левия рецесус и неврофорамен. Компресия на дуралния сак, левите компоненти на кауда еквина и ляво S1 нервно коренче.
Нормално изобразяване на сакрум и сакроилиачни стави.
Конус медуларис и филум терминале - в норма.
Няма МР данни за пре- или паравертебрални патологични промени.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: магнитнорезонансната находка отговаря на лява парамедианна екструдирала дискова херния на ниво L5-S1 с компресия на невралните структури на нивото.


07.11.2017
Умерено изразена загуба на физиологичната лумбална лордоза. Прешленните тела и прилежащите им задни елементи са със запазен карниокаудален размер. Зони на костномозъчна мастна трансформация по дискалните повърхности на ниво L5-S1. На това ниво интервертебралния диск е с намалена височина и понижен сигнален интензитет и наличие на лява парамедианна дискова протрузия с компресия и дорзална дислокация на ляво S1 коренче. Редукция на епидуралната мастна тъкан и компресия на дуралния сак. Свободни неврофорамени и латерални рецесуси. На останалите нива в обема на изследването интервертебралните дискове са със запазена височина и сигнален без данни за значими дискови промени. Свободни неврофорамени и латерални рецесуси. Конус медуларис, филум терминеле и кауда еквина - в норма. Няма данни за зони на патологично променен сигнален интензитет в дисталния сегмент на миелона. Няма МР данни за пре/паравертебраблни формации.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: МР данни за начална дегенеративна трансформация на гръбначния стълб. Дискова протрузия на описаното ниво.




# 253
  • Мнения: 1 423
Къде да се запозная с остеопатията, какво значи?
Даваш ми малко кураж. В момента лежа с болки. Подобна ми е съдбата и диагнозата.

# 254
  • Мнения: 25
Намери ми по-старите постове. Там съм споделила опит с хомеопатични препарати и ензими. За много кратко време се подобрява нервното възпаление от тях. Говорим за дни...

Общи условия

Активация на акаунт