Всякакви въпроси относно съдомиялните - 20

  • 76 233
  • 727
  •   1
Отговори
# 285
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Проверете  настройките на солта. Възможно е също да не е затворена добре капачката на солта или нещо да е спукано. Това, което пишете, според мен се дължи на прекалено много сол.

# 286
  • София
  • Мнения: 12 006
Да, прекалено мого сол или препарат или и двете. Ръджясването - не е нормално, дори солта и препарата да са й в повече. На колко години е, ако е в гаранция извикайте техник. С тази ръжда не е препоръчително да се ползва понеже тя остава и по съдовете.

# 287
  • Бургас
  • Мнения: 66
Здравейте, благодарение на помощта ви успях да се справя с моята съдомиялна 😄, единствено не мога да разгадая,  от къде се дозира солта, където се изипва, няма никакви обозначения, пише само :сол.Как дозира в такъв случай, някакви идеи😯
И Честита Коледа🎉

# 288
  • Мнения: 38
Petrichor да ти е честита и да ти служи дълго и вярно Simple Smile .

Благодаря ти! Revolving Hearts

Съдомиялната дойде Heart Eyes 
Имаме като подарък таблетки " Fairy platinum All in One"   и сол Somat.
Трябва да се сложи и препарат за изплакване,нали ? Тук водата не е  твърда, да купувам ли тест, да слагам ли сол  ?

# 289
  • София
  • Мнения: 12 006
Petrichor да ти е честита и да ти служи дълго и вярно Simple Smile .

Благодаря ти! Revolving Hearts

Съдомиялната дойде Heart Eyes 
Имаме като подарък таблетки " Fairy platinum All in One"   и сол Somat.
Трябва да се сложи и препарат за изплакване,нали ? Тук водата не е  твърда, да купувам ли тест, да слагам ли сол  ?
Да, трябва сол, ако водата е мека, сложи солта на 1. Препарата за изплакване /т.н. гланц/ не е задължителен, но при някои не се получава без него. Ако искаш виж как ще е при теб и тогава прецени. Прочети първа страница на темата.

# 290
  • Мнения: 294
petrichor  Сол слагай задължително , настой е на 1 . Таблетките , които имаш са всичко в едно следователно имат и гланц, но въпреки това моя съвет е да си сложиш и гланц , аз също мия основно с таблетки всиччко в едно, от време на време използвам и гел за миене, но гланц слагам винаги - него го направи на 3 . Поне при мен така е ок

# 291
  • Мнения: 1 519
Здравейте ,момичета.
Присъединявам се към вас като една много прясна собственичка на съдомиялна.
Получих като подарък тази малка съдомиялна и като всеки нов собственик имам доста въпросителни...
Първият път я пуснах на най-кратката програма празна. След това веднъж я използвах със съдове и таблетка (имах останали от Кауфланд ,закупени за почивка където имаше съдомиялна и използвахме няколко).
Днес си закупих сол на Лидл и гланц на Finish.
Доколкото разбрах водата в нашия край е много мека. Въпреки това трябва да сложа сол,нали?
Нямам книжка на български (което За мен е много странно) и ми е малко трудно.
Сега като сложа сол и гланц трябва ли да я пусна пак сама без съдове?
Също така,как и от къде трябва да настроя солта и гланца или при този модел няма нужда/не може да се настройва?

# 292
  • София
  • Мнения: 12 006
Таблетката е страшно много количество препарат за такава малка съдомиялна, препоръчвам ти прах или гел. А таблетката трябва да я делиш на 4. Прочети първа страница на темата. И честита помощничка.Simple Smile
Цитат
Сега като сложа сол и гланц трябва ли да я пусна пак сама без съдове?
Не, но е хубаво след солта ако се разлее извън контейнера да се пусне да мие, ако нямаш съдове за миене - празна, но не я оставяй със сол по вътрешността, т.к. ще корозира.

# 293
  • Мнения: 1 519
Благодаря ,Афродита . Аз я деля на 2 и май е добре... ще видим докато се напаснем:)

# 294
  • Мнения: 2 022
Здравейте.
Някой знае ли дали някъде се продават аксесоари за съдомиялни?
Имам Indesit. За приборите има кошница, която се поставя долу и заема част от мястото за чинии. Видях, че има подобни модели с допълнителна поставка за прибори, която се слага надлъжно на горната кошница. Ето така:


Скрит текст:

Дали мога да си я купя някъде като допълнителен аксесоар?

# 295
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте.
Някой знае ли дали някъде се продават аксесоари за съдомиялни?
Имам Indesit. За приборите има кошница, която се поставя долу и заема част от мястото за чинии. Видях, че има подобни модели с допълнителна поставка за прибори, която се слага надлъжно на горната кошница. Ето така:


Скрит текст:

Дали мога да си я купя някъде като допълнителен аксесоар?


http://www.indesit.bg/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE … 0%B8_i/contact.do

Пишеш, питаш, отговарят хората.
Аз така действам

# 296
  • Мнения: X
На пръв поглед полезна приставка. Само че за разлика от трета отделна кошница за прибори ще се наложи всеки път да се маха за да се разтовари горната кошница. После при зареждане  ще трябва да се зарежда горната кошница, да се слага тази приставка и тогава да се нареждат приборите. Дали ще е удачно всеки път да се прави това упражнение щрак - извади, щрак -сложи. Ням ли да се разбие нещо - я приставката, я самата горна кошница.

# 297
  • Мнения: 5 619
Доколкото знам, третата кошница не може да се добавя допълнително.
Когато избирах машина, това беше едно от условията ми - много по-удобно ми се струва.

# 298
  • Мнения: 2 022
Благодаря за бързия отговор, nana!
Не знам дали ще има проблем с честото поставяне и сваляне, но пък и това ще питам.
  Simple Smile

# 299
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Здравейте,
Моля, ако някой е запознат, да ми помогне за намиране на уплътнение за вратата на Беко DIS 5831. Забелязах, че в долния десен край на машината, капе вода. Поръчах и смених долното уплътнение на самата вратата, но ми трябва и това уплътнение, към което прилепва вратата /което е на самата миялна и уплътнява от двете вертикални  и от горната страни/.  Където и да търся намирам, но все става въпрос за долното уплътнение на вратата и не мога да намеря другото.

Общи условия

Активация на акаунт