СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 9

  • 111 910
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 455
Тук бях чела, че парашутистите са дело на Стоянов. Дали четиримата нови от тази седмица в един от петите класове пак е негово дело?
Не забравяйте, че тези деца са записани по времето на Стоянов, така че той носи отговорност.Според вас какво трябваше да направи новото ръководство, например на 07.09 да им кажат да си търсят друго училище.Децата нямат вина за грешките на възрастните,защо те трябва да понасят последиците.

Ако са записани по времето на Стоянов, защо не са започнали училище още на 15. септември? " Тази седмица" започна на двадесет и пети.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 022
Мхм...и определено ги нямаше в списъка на записаните, който прочетоха на 13ти вечерта. Т.е. записани са сега.

# 17
  • Мнения: 6 925
Тук бях чела, че парашутистите са дело на Стоянов. Дали четиримата нови от тази седмица в един от петите класове пак е негово дело?

Ние и доста други небивалици прочетохме тук, но лека полека взеха да изскачат доста неща. И поддръжниците на "каките" нещо се поскриха. Дали пък не са взели и те да проумяват на какъв Господ са се кланяли и колко е далече действителността от напудрената обвивка.


Не забравяйте, че тези деца са записани по времето на Стоянов, така че той носи отговорност.Според вас какво трябваше да направи новото ръководство, например на 07.09 да им кажат да си търсят друго училище.Децата нямат вина за грешките на възрастните,защо те трябва да понасят последиците.
Зная имената на абсолютно всички прочетени на 13.09 и разпределени по класовете. Тези 4 деца ги нямаше на 13.09. И това е само за един от класовете. Нямам идея дали и по другите класове няма новодошли тази седмица.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 110
Ти направо ме довърши. То не стига, че децата са 33 в нашия клас, моето се оплака, че му се е вил свят последните 20 минути единия ден от липса на въздух, а и кацат още новодошли, незнайно как. А вече почва да си проличава разликата, между набутаните деца по втория начин и влезлите с изпита по правилата. Какъв е смисълът да вкараш едно незаинтересовано дете, което не може да издържи на темпото, в това училище. Не го проумявам просто.

# 19
  • Мнения: 710
Какъв е смисълът да вкараш едно незаинтересовано дете, което не може да издържи на темпото, в това училище. Не го проумявам просто.
И аз винаги много съм чудила над това, още опреди 20+ години, когато в класа имахме съученик  в гимназията, който сричаше... И така и не съм намерила обяснение, единствено го разбирам, ако е набутано дете, което е останало 1-2-3-то под чертата.

# 20
  • Мнения: 47 970
Познато дете се премести там в 10 клас. Винаги съм се чудила за дипломката ли, защо... недоумявам. Както и да е...живи и здрави...дано пък да спре тази практика някога. За мен недопустимо е да има парашутисти не защото са някакви неграмотни идиоти и ще катурнат реномето на гимназията, а защото се дава лош урок на самите деца. Има и по-важни неща от дипломата.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 673
Познато дете се премести там в 10 клас. Винаги съм се чудила за дипломката ли, защо... недоумявам. Както и да е...живи и здрави...дано пък да спре тази практика някога. За мен недопустимо е да има парашутисти не защото са някакви неграмотни идиоти и ще катурнат реномето на гимназията, а защото се дава лош урок на самите деца. Има и по-важни неща от дипломата.
Да не говорим колко е нечестно спрямо децата, близо до чертата от долната страна.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 768
Познато дете се премести там в 10 клас. Винаги съм се чудила за дипломката ли, защо... недоумявам. Както и да е...живи и здрави...дано пък да спре тази практика някога. За мен недопустимо е да има парашутисти не защото са някакви неграмотни идиоти и ще катурнат реномето на гимназията, а защото се дава лош урок на самите деца. Има и по-важни неща от дипломата.
Да не говорим колко е нечестно спрямо децата, близо до чертата от долната страна.
Предната година моето дете беше няколко позиции под чертата и какво беше изумлението ми наесен миналата година, когато видях по състезанията , че предното и следващото дете (също извън чертата) са горди ученици на СМГ...

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 09:37 от звездица

# 23
  • Мнения: 47 970
Ама в 5 или 8 клас, а в десети чак да се запишеш...какво ще добиеш- среда ли, знания ли...нищо...поне според мен...само една диплома...

# 24
  • Мнения: X

Цитат
Промени в Наредбата за финансиране на институциите в системата на предучилищното и училищното образование регламентират възможността на училищата, а не настоятелствата, да организират обучителни курсове срещу заплащане. Държавните и общинските училища могат да реализират собствени приходи от организиране на обучителни курсове срещу заплащане, в които учениците на същото училище може да се включват безплатно.

В СМГ повечето курсове са за външни деца, които ще кандидатстват в училището. Някой това дали го осмисля?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 768
Ама в 5 или 8 клас, а в десети чак да се запишеш...какво ще добиеш- среда ли, знания ли...нищо...поне според мен...само една диплома...
Сигурно се надяват да се качат на скоростната магистрала, изпреварвайки масата Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 256

Цитат
Промени в Наредбата за финансиране на институциите в системата на предучилищното и училищното образование регламентират възможността на училищата, а не настоятелствата, да организират обучителни курсове срещу заплащане. Държавните и общинските училища могат да реализират собствени приходи от организиране на обучителни курсове срещу заплащане, в които учениците на същото училище може да се включват безплатно.

В СМГ повечето курсове са за външни деца, които ще кандидатстват в училището. Някой това дали го осмисля?

Осмислят го много добре, както осмислят, че това е начинът да съществуват все още добри държавни училища, с мотивирани учители с добро заплащане, с добри битови условия. И спирането на това кранче ще ги съсипе, което вероятно е крайната цел. Остава да се чака на подаяния на държавата, които идват срещу съответни обещания и послушание, както и с нормалните шуробаджанашки далавери (справка - последните събития в Хасково, които най-вероятно ги има във всички общини). И тогава силното лоби на частните училища окончателно ще се наложи. Нещата се случиха по-бързо, отколкото са очаквали и от МОН.

# 27
  • Мнения: X
Хахахах Джофра, тогава спешно ще трябва да се отварят нови ЧУ-та, защото наличните и сега са препълнени. Дори и тези, които се представят около 20-30 -ти номер в класацията на НВО.
 ooooh! Outta Joint

# 28
  • Мнения: 256
Хахахах Джофра, тогава спешно ще трябва да се отварят нови ЧУ-та, защото наличните и сега са препълнени. Дори и тези, които се представят около 20-30 -ти номер в класацията на НВО.
 ooooh! Outta Joint

Чак пък спешно....едва ли повече от 5% от населението се вълнува от образованието на децата си и е склонно да плаща за образование. По кварталите си има достатъчно деца, които се чувстват достатъчно добре в най-близкото училище и я карат ден за ден. Там нито е имало курсове и школи, нито ще има, нито са почувствали необходимост от такива. Беге мама изобщо не е представителна извадка за цялото общество. Достатъчно е да се съсипят само най-добрите, за да няма конкуренция в държавния сектор.

# 29
  • Мнения: 47 970
Това, което ме вбесява е, че вместо да се направят стъпки за подобряване на нивото в останалите ( за столични поне има ужасен глад) училища, особено в най-слабото звено-прогимназията- се прави обратното. Сваля се нивото на няколкото "проблемни" с малко по-високото си ниво и по-добра слава училища, за да се уеднакви с масата...

Общи условия

Активация на акаунт