Дневникът тема 85 - Да отслабнем всички заедно!

  • 57 059
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
В киселите краставички от магазина има захар Simple Smile
Госпожице дух нали преди време каза че ще я модифицираш по твой начин 90 дневната Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 067
Казах, но преди това бях опитала месец да я спазвам по всички правила. Два пъти.

# 32
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ох, аз яденето вчера го омазах тотално, обаче днес съм в норма. Усещам обаче, че се разболявам, което не ми харесва. Дано устискам. Сега чета за киселите краставички и ми се доядоха. Правих на скоро и съм почти сигурна, че по рецепта в домашните също има захар.

# 33
  • Мнения: X
В домашните също се слага, по рецепта. Някои не слагат, модифицират. Как - идея нямам, за стерилизирани краставички конкретно не съм се интересувала. Аз съм си правила само малосольные огурцы, както и диво ферментирали зеленчуци. Без захар и извращения.  Laughing
По темата- преди малко хапнах божествена крем супа от тиква, вътре сложих и две варени яйца, котидж и две кисели краставички /купешки, така че със сигурност имат и захар/ за разкош.  Crazy

# 34
  • Мнения: 7 736
Ами не слагам захар, само оцет, сол и черен пипер, варим 5 мин да са хрупкави
Лютеница и доматен сок пак така, легендата да убивам киселото си я пускам покрай ушите
Опитвахме и компоти без захар, но ферментираха Simple Smile
Сега са модифицирани до една лъжица, ям по един на месец,
мама зима без компоти не признава, откакто съседите много ги харесват не мрънка за повече захар

# 35
  • Мнения: X
Сещам се, че баба ми навремето правеше компоти без захар и си издържаха повече от един сезон. 

# 36
  • София
  • Мнения: 3 709
Това, компот без захар, в магазина сигурно се намира на био щанда и върви по десет лева буркана Mr. Green Херци, слагай сироп от агаве или стевия; в краен случай гледам, че кокосовите стърготини се употребяват за всичко и сигурно биха свършили работа. hahaha

# 37
  • Мнения: 7 736
ОМГ, ако сложа стърготини в малините, ще ме заведат на доктор Laughing
те компотите не точно ферментираха, ами замирисаха на ракия и нещо хич не им беше окей... абе аз трудно се отказвам, ама развях белия байряк, неуспешен ми беше екперимента
Тили, казвай рецептата Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 1 270
И аз открих сезона на тиквата.Печена само със зехтин.Ще търся рецепта за супа от тиква , че ми се прияде като прочетох.При мен застоя продължава , но поне от тренировките оформих хубаво дупе.

# 39
  • Мнения: X
Тили, казвай рецептата Simple Smile

С удоволствие бих я дала, но тя си замина заедно с баба ми.  Cry
Скрит текст:
Време след смъртта й разчиствахме мазето и намерихме "нейните" буркани- тя беше с диабет и си правеше без захар, като им връзваше конче отгоре, по това се различаваха. Отворихме, опитахме ги, аз вече бях обявила война на захарта и много ми харесаха, бяха си съвсем добри.
Присъствала съм като дете на подготовката- не мисля, че имаше нещо по- специално, просто не им слагаше захар...

Няма нищо сложно в рецептата за крем супа от тиква- слагаш каквито зеленчуци поискаш, вода или бульон, вариш да готовност, пасираш, накрая ако ще слагаш кокосово мляко- тогава му е времето, разбъркваш. Ако искаш може да пуснеш и няколко яйца през цедка- ще стане нещо като спагети като се пресекат, може и запечен бекон да натрошиш отгоре ,пармезан, крутони /в случая за домашните аз препекох във фурната няколко тортили, останаха очаровани/- импровизираш. А, да- напоследък като правя зимни супи и ако имам вкъщи, слагам и корен от джинджифил. Ако ще посирам накрая- цял и го слагам в началото, ако не- настърган и може и пО към края. В случая аз си имах готов домашен костен телешки бульон, приготвен на слоукуъра.

# 40
# 41
  • Мнения: 5 057
Тази статия съм я чела, но още в началото се уточнява, че написаното ще касае случаи при преяждане. И колкото и да е ясно на хартия всичко, всички знаем, че на практика нещата са доста по-различни. Щото, ако всичко беше така приложимо и резултатно, нямаше да има стотици режими, които влияят по хиляди начини на хората.

Цитат
При калориен баланс или калориен дефицит, на практика няма значение дали ще ядем малко или много въглехидрати или мазнини.

За здрав организъм вероятно това е така, само че хората с метаболитни проблеми вече са един зловещ процент от населението. В някоя от групите, в които членувам, наскоро качиха тая графика, като тук, разбира се, не влизат хората с автоимунни заболявания, за които с какво се хранят, има огромно значение:
Скрит текст:

Цитат
Какво да е съотношението на мазнините, въглехидратите и протеина в нечие меню може да зависи от редица фактори. Здравословно състояние, тип и честота на тренировки, индивидуална непоносимост към определени храни са пример за такива фактори.

Амин и слава Богу! Grinning

Цитат
И мазнините, и въглехидратите ни правят еднакво дебели ако прекаляваме. Механизмите са различни, но крайният резултат на практика е един и същ.

А защо трябва да прекаляваме?



Та добро утро и от мен Simple Smile

Денят днес ще е слънчев, а аз днес ще правя нещо като двуразова тренировка. Не знам дали се казва по този начин, но сутринта се събудих с непреодолимото желание да правя кардио. И въртях кростренажора вкъщи в продължение на 40 минути. Следобед предстои силовата тренировка.

Аз май-май ще направя 24-часов фаст. Не че исках умишлено, просто така се получава. Последното ми хранене беше вчера на обяд. Още не съм гладна, а мине ли 9 ч., няма шанс да хапна нещо. Не чувствам глад, но пък и вчерашните наденички бяха страшно мазнички и вкуснички. Заедно с карфиола в масло си ме държат.

Иначе кантара показа -200 гр. днес. Доволна съм. Ако се запази този темп, което ме съмнява, целта за месеца ще бъде преизпълнена.

Днес менюто
закуска - май ще си я изям с обяда
обяд - бекон, ементал, 2 лъжици хумус, наденичка, задушени зеленчуци (количества не меря, но на око е ок - нито малко, нито много, достатъчно)
вечеря - навън ще съм и нещо от заведение ще е

Тренировка: кардио сутрин, гърди, трицепс, корем после

Добавки: BCAA, колаген, магнезий

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Добро утро!Стартирах и днешния ден с 25 обиколки на игрището в 6 часа, вече работя, а довечера ще направя и силова в зала.Килограмите паднаха под 60  Mr. Green
Статията съм я чела и друг път.Както обичам да казвам, че едно към едно няма.Всеки трябва да си намери "неговото" хранене Peaceа за това трябва много време и търпение.
Вчера бях на зала с две приятелки, едната от които баба/на 43 години/, другата мома на 40/нераждала и никога не е спазвала диети.Тази втората ми казва, ама еди коя си ми каза, че ако ям през два часа ще отслабна, а пък втора ми каза, че ако ям разделно дори и шоколад пак ще отслабна, трета пък и казала еди какво си.Аз й казах, ти като ги гледаш тези трите личи ли, че това, което ти казват и евентуално прилагат носи желания резултат за теб.Та така.
Днес ще тренирам любимото ми рамо и корем.
Храната:
след бягането доза протеин
сега към 9.30 кофичка скир
обяд към 14.00 150 грама варени яйца+200 грама месо и два домата от градината на мъжа ми Mr. Green

Хубав ден на всички! Hug

# 43
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Сиска, овкусяваш ли го с нещо тоя скир? Щото аз като го чух веднага си купих ама той много безвкусен та го ядох с печени бадеми ама пак ми е леко безвкусен Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 3 709
Аз се записвам с 54 кила тази сутрин. Ях доста глупости тези дни и не съм си и помислила, че може да съм свалила нещо..Айде и аз при хората с цели за месеца- обявявам цел 52 до края на септемрви, не на октомври. 2017г.!
Днес тренировка с торбата+домашната гира+коремни преси (леле, ненавиждам ги!)
Храна: извара+пуешко филе; правила съм гръцка мусака
И аз като Блеки днес мушвам бцаа, но като Дези ще пия магнезий преди лягане. Бцаа-то ми е много хубаво, ама вкусът плодов пунш няма ни-що общо с реала; пресича ми всякакви вкусови възприятия за деня! Магнезият ми раздвижи много хубаво перисталтиката.

Браво, Машина! Сиска да кажа.. Mr. Green

Последна редакция: вт, 03 окт 2017, 14:11 от Beeps

Общи условия

Активация на акаунт