Дневникът тема 85 - Да отслабнем всички заедно!

  • 57 076
  • 743
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 695
Аз предизвикателства няма да правя. До Коледа съм на 90ДД, доволна съм от резултата, е, все пак ако сваля още 1 кг. няма да се сърдя Yum

# 601
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
Sunny29, и аз така Simple Smile
Beeps, спортувам ама ми тежи на краката повечето килограми а имам и коремче Simple Smile
Амур какво ям ями месо, зеленчуци и ядки и малко мляко сирене Simple Smile
Вчера си опекох риба - хоки - пека я на фурната върху хартия за печене наръсвам я с зелени подправки - чубрица, майорана, риган и др. отгоре зехтин преди това я рарязвам до коста за да се опече добре и я редя Simple Smile Много вкусна рибата олях се със зелена салата и домати със малко сирене пак със зехтин ядох семки, кисело мляко, кефир малко шунка, 1 киви 1 нар много чай 1 кафе сутринта абе много храна може да пропускам нещо и всичко ръся със зехтин екстра вържин

# 602
  • Мнения: X
Скрит текст:
Sunny29, и аз така Simple Smile
Beeps, спортувам ама ми тежи на краката повечето килограми а имам и коремче Simple Smile
Амур какво ям ями месо, зеленчуци и ядки и малко мляко сирене Simple Smile
Скрит текст:
Вчера си опекох риба - хоки - пека я на фурната върху хартия за печене наръсвам я с зелени подправки - чубрица, майорана, риган и др. отгоре зехтин преди това я рарязвам до коста за да се опече добре и я редя Simple Smile Много вкусна рибата олях се със зелена салата и домати със малко сирене пак със зехтин ядох семки, кисело мляко, кефир малко шунка, 1 киви 1 нар много чай 1 кафе сутринта абе много храна може да пропускам нещо и всичко ръся със зехтин екстра вържин

Защо питам и какво имам предвид?
Между:
1.з-кофичка кисело мляко+100гр семки+1 киви, мз-1 нар, обяд-250 гр пържола+"леген" салата, сз-500 мл кефир+100 шунка, в-300гр риба+ "леген" салата, +чай/кафета с мед
И
2.з-200гр кисело мляко+30 гр семки+1 киви, о-200гр пържола+чиния салата, сз-1 нар, в-250 риба+чиния салата, +чай/кафе БЕЗ мед
има огромна разлика.
Имаш доста млечни, доста плод, доста семки/ядки.Те всичките са с доста въглех., а като ги съчетаеш с повечко мазнини-зехтин, и става "красиво" откъм кг.    Simple Smile   Т.е., или повече въглени, или повече мазнини.И от двете в повече не става.
Друго, което помня при теб е, че ти преди това беше на нискокалорийна диета.Не помня ПРЕДИ нея как си сваляла, но ако пак е било с калорийни ограничения, сега просто тялото си "взима своето".

Аз бих орязала малко плодовете и семките, бих намалила млечните-ако са повече за деня-например бих се ограничила само с един млечен продукт-или парче сирене около 40-50 гр, или 200 мл кисело мляко, бих намалила количеството салата за сметка на протеина, кефира и шунката тотално бих изхвърлила, поне за момента.

Ето моята храна за вчера:
з-мазно кафе, 2 сварени яйца, около 100 гр бекон
о-300 гр свински гърди печени, 1 краставица
15ч.-около 100 гр маскарпоне+канела+ 1-2 сл кисело мляко за разреждане, че трудно се разбърква
в-свински гърди-около 150 гр, салата, 1 ябълка, 3 сушени сливи

# 603
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
хи хи къв е тоя леген та аз режа само 3 листа няма от къде да орежа напротив сега вдигам въглехидратите защото наближава коледа и нова година а аз се храня твърде нисковъглехидратно до вчера не съм яла изобщо плодове та сега започвам да ги добавям към менюто си за да подготвя тялото си за въглехидратно ядене защото много ме е страх от коледата миналата година така се бях подула на коледа че не можех да ходя та затова не се записвам за предизвикателства след нова година може да се запиша за март м не сега Сега съм решила много полека да се захраня с полезни въглехидрати и няма да ги орязвам просто съм засилила тренировките Simple Smile
Отдавна пия чая без мед Simple Smile

# 604
  • Мнения: X
хи хи къв е тоя леген та аз режа само 3 листа няма от къде да орежа напротив сега вдигам въглехидратите защото наближава коледа и нова година а аз се храня твърде нисковъглехидратно до вчера не съм яла изобщо плодове та сега започвам да ги добавям към менюто си за да подготвя тялото си за въглехидратно ядене защото много ме е страх от коледата миналата година така се бях подула на коледа че не можех да ходя та затова не се записвам за предизвикателства след нова година може да се запиша за март м не сега Сега съм решила много полека да се захраня с полезни въглехидрати и няма да ги орязвам просто съм засилила тренировките Simple Smile
Отдавна пия чая без мед Simple Smile
В такъв случай намали мазнините.Не толкова мазно месо, по-малко зехтин в салатата, по-малко мазнина при готвене.Т.е., имай предвид, че така "излизаш" от ВМ НВ хранене и щом увеличаваш единия енергиен източни-въглехидратите, намалИ другия-мазнините.

И да припомня едно "правило", валидно при поне 90% от хората:Успешната диета е 90% хранене и 10% спорт.Като спорта е основно за стягане и оформяне на тялото, не за сваляне на кг.
Ако при засилени тренировки наблегнеш и на мазнини, и на въглехидрати, тялото ще си използва въглх. за енергия, а мазнините ще прати директно на склад.

# 605
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
Amour*, благодаря старая се да ги спазвам тези правила Simple Smile

# 606
  • Мнения: 2 695
Ето моята храна за вчера:
з-мазно кафе, 2 сварени яйца, около 100 гр бекон
о-300 гр свински гърди печени, 1 краставица
15ч.-около 100 гр маскарпоне+канела+ 1-2 сл кисело мляко за разреждане, че трудно се разбърква
в-свински гърди-около 150 гр, салата, 1 ябълка, 3 сушени сливи

хм ..... не ти ли е малко храната? На мен ми се струва малко.

# 607
  • Мнения: 3 067
NoMe, това са най малко 1900 калории за деня Simple Smile

# 608
  • Мнения: X
Ето моята храна за вчера:
з-мазно кафе, 2 сварени яйца, около 100 гр бекон
о-300 гр свински гърди печени, 1 краставица
15ч.-около 100 гр маскарпоне+канела+ 1-2 сл кисело мляко за разреждане, че трудно се разбърква
в-свински гърди-около 150 гр, салата, 1 ябълка, 3 сушени сливи

хм ..... не ти ли е малко храната? На мен ми се струва малко.
Не знам...като количество може да изглежда малко, обаче:
мазното кафе ми е с 1 препълнена с л кокосово масло
яйцата са си засищащи сами по себе си
100 гр бекон е с калории в небесата
свинските гърди са половината с мазнина по тях
маскарпонето е 40% мазнини
Та, доста са засищащи, калориите също не са малко.   Grinning

Изчислих в калкулатор сега....
белтъчини 167 гр
мазнини 140 гр
въглехидрати 45 гр
калории  2133

Дори май забравих да включа краставицата, салатата и киселото мляко....

# 609
  • Мнения: 2 695
а така написано изглежда толкова малко

видяхте ли сега защо качвам килограми от НВ ВМХ Yum все ми изглежда малко храната, пък и вкусна на всичкото отгоре

# 610
  • Мнения: 2 317
а така написано изглежда толкова малко

видяхте ли сега защо качвам килограми от НВ ВМХ Yum все ми изглежда малко храната, пък и вкусна на всичкото отгоре
И на мен ми е много вкусно, особено мазно месо печено на хапки във фурната. Баба така правеше кебап като заколят прасето. Ми няма такава вкусотия. Мога много да изям.

# 611
  • Мнения: 3 067
А на мен ми става лошо и не мога.
Последния път, когато ядох месо бяха купили на село прасе, гледано в планината, прясно беше месото. Напомни ми на детството...лошо и мазно ми стана, чак едно такова неприятно на гърлото.

Обаче честно завиждам на Амур, че си яде хем много, хем вкусно хахах и слабее.

# 612
  • София
  • Мнения: 220
pvacheva- Аз съм по същия начин. Като плодове не ям въобще. Обаче малко по малко, бавно и славно си трупам на дупе и крака. Laughing Laughing Не спортувам, само клекове правя и пилатес, ама рядко. Пробвах варианти всякакви- увеличавам мазнините, намалявах ги, млечните и с тях така- и нъц. Колко яйца съм изяла загубих му края. Месо, салати, яйца, без тесто, захар, картоф и т.н. Повече от година се храня така ВМнВ.Реших че ще го разбутам тоз метаболизъм с нещо и се метнах на Моното. За осем дни съм около 3 кг на долу( бях 62 и нещо преди моното) Като съм яла - самоцитирам се от съседната тема:
2 дена кисело мляко по 3.6 %- 3-4 кофички на ден
2 дена ориз и жито- много обичам, но в един момент ми идеше да ги хвърля  Laughing
2 дена яйца- пържени, варени, на омлет- по 10- 12 броя на ден
2 дни картофи- надявам се да не ми се отразят с +( отразиха ми се, уви). Иначе това, заедно с млякото са ми най- вкусните дни.  Laughing Laughing Laughing
От ориза и житото нямах никакъв проблем, но от картофите задържах веднага вода.Днес ще съм на извара, а утре може да мина на зеленчуци. След това смятам да си се върна на ВМНвХ

# 613
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
а така написано изглежда толкова малко

видяхте ли сега защо качвам килограми от НВ ВМХ Yum все ми изглежда малко храната, пък и вкусна на всичкото отгоре
И на мен ми е много вкусно, особено мазно месо печено на хапки във фурната. Баба така правеше кебап като заколят прасето. Ми няма такава вкусотия. Мога много да изям.

Текат ми лигите откакто те прочетох вчера. Същиъе спомени имам от детството. След малко отивам до месарницата, че на пъпа ми излязоха тия хапки Joy

Аз забелязах, че ям ли месо, най-бързо се вталявам. Но ми идва трудно само на месо да карам, гледам до обяд да е нещо без месо, вечер си хапвам подобаващо. Че ако вечер няма мръвка, сутрин чак ми прилошава от глад.

# 614
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
И аз се старя да го разбутам тоя метаболизъм, но при мен дава отражение и стомаха като ям плодове и ми дразнят стомаха така че после усещам глад и от други храни де става това както и да въпроса е че и най-дребното хранене затапвам с чай или мляко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт