Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-20

  • 59 245
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 556
Тинтина, като цяло в Бургас нещата се случват малко по-бавно, според мен също изчакайте малко.
Ние пък продаваме един наследствен в Бургас, вече 2г. Цената е проблем отвсякъде, ама един от наследниците иска една подобаваща сума, която просто не е пазарна. Кой ли не говори с него, не става. Накрая ще се стигне до съдебна делба и ще го продадем на търг. Сигурно всички ще загубим, но и да си чакаме до безкрай да му дойде някога акъла и да свали с 10-15 000Е не става.

# 31
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709

Tintina, в предния си пост не визирах само вас, по-скоро говорих принципно.
При положение, че цените от няколко години се дигат с 10-15% всяка година,  да не кажа, че за някои имоти и повече, то за имот, който се е продал след една година,  е ясно,  че пазарът го е настигнал, а в началото е бил надценен с 15-20%  и всъщност не се продавал, а просто си е стоял в интернет.
 И да, няма непродаден имот, разликата е за колко време и за колко пари се е продал, не е все едно кога продавачът ще вземе  парите от гледна точка, каква стойност му носят.
Не искам да обидя никой продавач, но на пазара има и немотивирани продавачи, които се "кефят" да си гледат апартамента в имот.бг и да му се радват. И им е все едно, кога ще имат сделка. За мен, те реално за извън пазара и всъщност не продават, а публикуват снимки с текст в интернет.

# 32
  • Мнения: 9 875
за Бургас. И моите впечатления са, че там нещата не се случват добре.
Продавам собствен офис в центъра. Не ща, но се налага. Купила съм го преди 3-4 години за една цена. За тази, същата, цена - сега не мога да го продам.
Имам за последните 2-3 седмичи 4 кандидата. 2 се отказаха, 1 спря да ми отговаря - изглеждаше навита. И четвъртата кандидатка е от онзиден - чакам за оглед.
Нз какво му става на този Бургас. Честно да ви кажа - ми се струва, че платежоспособните му обитатели си харчат парите в София.

Друго обяснение аз нямам.

Пък моят офис - хем малък, хем на центъра, хем не го купуват.

И аз не знам
Да го пусна на по-ниска цена ли?

Във всички случаи - май се радвам, че преди години като търсех там офис, не взех един хубав и просторен. то явно няма избиване на парите на имотите, извън тези в София.

което съм обявила за продажба в София - се утрепват да звънят. На едното помещение вдигнах цената от 20 на 25 000 евра - още на втория ден се намери купувач, с по-високата цена.
За съпоставка - и този в Бургас, и този в София - двата са с еднаква площ. Като този в София не е на Центъра на града, а този в Бургас - е на центъра. И двата са в нови сгради, на комуникативни места. Хубави са и двата - та и двата не ща да ги продавам. Но се налага ...

и тъй

# 33
  • Мнения: 4 518
Здравейте, искам да Ви благодаря за цялата информация, която получих от тук и да се похваля, че с годеника ми преди 2 часа минахме през нотариус.
За да допринеса и аз с нещо бих дала съвет не само да си избирате жилище, а да избирате и купувач, продавач, брокер и всички хора, които се занимават с покупката/продажбата на жилището. Предишния апартамент, който искахме да купим отпадна заради хората, които бяха намесени (адвокатите, брокерът, продавачът, нотариусът). Ние също бяхме виновни, защото имахме много съмнения относно документите и подозрителното поведение на хората и може би прекалихме с няколко неща.
Благодаря още веднъж и успех на всички.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Офелия, моя позната адвокатка казва, че и най-лошото споразумение е по-добро от най-доброто съдебно дело. Но със сигурност сте опитали всичко.
М.г. участвах в търг на ЧСИ точно за такъв наследствен имот. Имаше много голям интерес, много наддавачи и му взеха пазарна цена.

# 35
  • Мнения: 1 556
И аз на това се надявам принципно. Но ако съвсем няма интерес и има вариант да го взема много евтино, също ме устройва. Апартаментът е голям и никак не е лош всъщност.

# 36
  • Мнения: 4 572
Записвам се в новата тема и да споделя, че днес за малко не дадох капаро за един апартамент. Снощи много ми хареса при огледа, цената беше само малко над бюджета ми, хукнах от сутринта да звъня и да уговоря среща... И докато стигнах до офиса на агенцията премислих Simple Smile

Утре пак на оглед.

Кажете ми какво мислите за жилище, което се продава като "готово за нанасяне", а вътре ме посреща комбинация от нови и използвани мебели, мръсна печка и изтъркан ламинат?

Тази сутрин бях на оглед на нещо, което трудно мога да нарека жилище, но явно брокерката е била опитна, защото по снимките изглеждаше все едно има нужда от лек ремонт и после малко по малко да обновяваш. Оказа се удобен като разпределение, но да влезеш и да изкъртиш всичко до тухла буквално.

# 37
# 38
  • Мнения: 25 739


Кажете ми какво мислите за жилище, което се продава като "готово за нанасяне", а вътре ме посреща комбинация от нови и използвани мебели, мръсна печка и изтъркан ламинат?

Готово за нанасяне, може би се има в предвид не е на БДС.

# 39
  • Мнения: 40 913
Кажете ми какво мислите за жилище, което се продава като "готово за нанасяне", а вътре ме посреща комбинация от нови и използвани мебели, мръсна печка и изтъркан ламинат?

Амчи сигурно наистина е готово - има вода, баня, тоалетна, мебели... Никой не е казвал, че е хубаво, а само, че ако някой е много изпаднал може веднага да се нанесе да живее вътре Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 25 739
Кажете ми какво мислите за жилище, което се продава като "готово за нанасяне", а вътре ме посреща комбинация от нови и използвани мебели, мръсна печка и изтъркан ламинат?

Амчи сигурно наистина е готово - има вода, баня, тоалетна, мебели... Никой не е казвал, че е хубаво, а само, че ако някой е много изпаднал може веднага да се нанесе да живее вътре Twisted Evil
Точно. LaughingЗа някои стара мебел, означава прекрасен удобен диван на 20 години. Става ли за ползване- става. Мръсната печка се почиства с препарат и гъба, а ламината е подова настилка, по добре да го има отколкото да го няма хич. Peace

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
И аз на това се надявам принципно. Но ако съвсем няма интерес и има вариант да го взема много евтино, също ме устройва. Апартаментът е голям и никак не е лош всъщност.

Да, съсобствениците са с предимство. Може и да не се стигне до наддаване. М.г. бях проучила всичко много детайлно, такъв тип продажба много се различава от стандартните на ЧСИ, при които имотите се продават заради дългове.

Весела Николаева - ами какво да мислим... Зависи на вас какво ви трябва.  Винаги, когато съм купувала имот, съм чакала "да ми проговори". Влизаш и усещаш, че това е твоето жилище. Като с чантите и обувките:)

# 42
  • Мнения: 4 572
Не ми проговори Simple Smile Затова се отказах от снощния. "Проговори" ми първият ми оглед, ама прагматично реших, че няма как да е той - по-скъп, 4 етаж без асансьор, доста мъничък, а и продавачът не искаше купувач с кредит, което ме накара да подозирам нещо неизчистено откъм документи.

# 43
  • Мнения: 251
Здравейте,
може ли да ми кажете дали Студентски град е добро място за инвестиция в маломерен апартамент - кухня и просторен хол - 45 квадрата или покрай многото строителство и вече не е добра идея?
Благодаря предварително!

# 44
  • София
  • Мнения: 4 192
В Студентски град най на далавера за под наем са най-маломерните. Т.е. студиата по 20-25м2 чисто. От тях ще вземеш 400 лева наем минимум.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт