Отговори
# 45
  • Мнения: 164
Раичка здравей!Пиши ни по-често мила  !Радвам се че си от нашия отбор.  bouquet

Велмар скъпа не се тормози,а повикай някой да ти помогне наистина.Макар,че аз предната неделя след боядисването на кухнята от мъжа ми и свекър ми ,мих прозорците.Но след това корема ми постоянно се втвърдяваше.Така,че няма нужда от такива геройства ,и ако има кой да ти помогне се възползвай.

dani2 надявам се да си добре и да не се налага да влизаш в болница. Praynig

Лек ден момичета и се пазете. Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 2 035
Добър ден  Laughing
Завърнах се от консултация, слава на Бога всичко е наред с бебчето. Кръвното си ми е 100/60, "финната" ми талийка е вече 102 см.  Crazy и съм + 800 гр. от предния път  Tired Доктора ми каза, че повече нямало да ме мисли дори и да съм трагнела да раждам нямало проблеми  Shocked Казах му че съм чувала, че е опасно в 8-ми месец да се ражда, а той ми отговори, че нямало проблеми и защо съм си мислела, че е по-безопасно ако бях родила в 7-ми. Един вид да не съм си мислела глупости и потвърди, че особенно след 34 седмица нямало проблеми да се ражда. Но аз предпочитам да не бързаме и да си чакаме август Wink
Говорихме и за почивка в този момент било най-подходящо, препоръча ни да идем на моренце за 3-4 дни, естествено аз не трябвало нито да се пека, нито да се къпя, а да си стоя привечер под чадърчето на плажа. А татито да се накъпел и напечал хубаво, че на зима дупето на беба ще трябвало да мие и ще са му нужни сили  Blush Предложението му звучи доста добре, но аз не съм от най-смелите мами и ще си стоя тук за по-сигурно  Whistling

dani2 и rai4ka, включвайте се по-често  Wink и dani2, дано да не се наложи да влезеш в болницата  Peace

Ех, ако бях в София щях да се възползвам задължително от лекциите на "9 месеца" и курсове към "Ма-ма", ужасно полезно ми се стува  Peace

Цунки  Heart Eyes

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 849
AndyB за лекцията на "9 месеца" за четвъртък аз съм се записала. Темата е: “Истината за родилната зала.” Има ли и други желаещи да си правим компания? Ако има може да се разберем нещо и да сме заедно.
Хайде лека вечер на всички и до скоро!
   
Здравей Дидка!

Имаме уговорка с АндиБ да се видим на училището.
Ще се радвам да се присъединиш към нас.  Ако си освободиш пространство в "лични", ще ти изпратя и тел.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 757
Здравейте, мами!  Hug
Благодаря на раичка и кабив за споделеното! Точно се чудех как става това със записването на у-щата. Явно утре няма да стане, дори и да се обадя сега, а и ще трябва да ида до Шейново, да се разбера с моя д-р, че излиза отпуска и може би от следващия път съм с вас!  Peace
велмар, аз тази сутрин ударих един истеричен рев, но насаме. Свеки нещо е решила да прави размествания вкъщи, хола прилича на пострадал от атомна бомба и като го видях снощи, направо ми стана лошо. За капак пък свекър ми си беше зарязал мръсните чинии и обелка от кренвирш на масата, все едно съм длъжна да му ги мия и ходя след него #Cussing out #2gunfire И сутринта просто не издържах и си поревах с глас! Ще лудна от тези хормони!
val_stef , моята "талия" е 103см, водя и в тази класация  Blush А за моренце - ех, колко хубаво би било! Аз се чудех също дали да не се възползваме дори за един уикенд, тъй като брата на мъж ми с жена му ще са цяло лято на Приморско, но честно казано ме е страх също.
Kristianna , защо мисилиш, че ще се наложи да предизвикат раждане?
tedy84 , аз също не забременях много фина, не мисля че е само от това. Но няма пък сега да гладувам Crossing Arms
mmar , тактиката на мължето ти с шоколадовото яйце много ми хареса! И при мен би подействала, ама моя не се е сетил  Laughing  
dani2, дано всичко е наред е не се наложи да ходиш в болница!
Блу, все забравям - много е готино човечето на темата ни  Peace Wink
Хайде, чао от мен засега!   bouquet Хубав ден и се пазете от жегите!   Heart Eyes

# 49
          Здравейте мами !!!
  Сутринта рано ходих да си купя сп. "9 месеца" и въпреки ранния час едвам се дотътрих до нас в тая жега. Има интересни теми , има и таблица с темите и дните за училище 9 месеца.
Velmar , не се прави на герой , а викай помощ за чистенето , защото е опасно .
Пазете се на сянка и хладно !!!

# 50
  • Мнения: 4 970
То ку що проверих резултатите от тазсутрешните ми изследвания.За моя радост- има подобрение от предния път/Хемоглобина( за който всъщност най-много  следим),се е повишил от 102 на 111 newsm44 Явно наистина има резултат от желязосъдържащите препарати.Сега съм по-обнадеждена.Ще продължа да ги пия до края.Че и в тия жеги хи4 не ми се яде месо no,а и не си падам по принцип по него Tired
Ами - това е от мен! След малко отивам до шива4ката и по най-бързия на4ин после- към къщи,4е не се издържа навън Crazy
Поздрави от нас с бебка HugДо поисане.............

# 51
  • София
  • Мнения: 12 229
    Относно "подготовката на перинеума" ето и цялата статия от списание 9 месеца. Надявам се да съм я набрала без много грешки  Simple Smile
    Определение  Simple Smile.Перинеумът включва мускулна група и връзки, които затварят таза отдолу, откъдето идва и другото му название - тазово дъно или ветрило (последното идва от формата на перинеума).
    Анатомия и функция на перинеума : Перинеумът обхваща пространството от опашната кост напред - затваря аналния отвор, продължава напред между ануса и влагалищния отвор, затваря влагалищния отвор и уретрата. Така затваря напълно малкия таз и поддържа коремните органи. През бременността и раждането тези мускули и връзки са подложени на силен натиск. За да се справи с това натоварване и максимално разтягане, перинеумът трябва да се подготви предварително в две насоки - еластичност и тонус. За това е необходимо през 9-те месеца да се правят упражнения, за да стане достатъчно еластичен, да не се разкъса и да е здрав, да възстанови тонуса си и да може да изпълнява пърноценно функциите си след раждането.
    Ако перинеумът не е  подготвен предварително за изпитанието по време на раждането, той ще пострада и последствията могат да са :
- разкъсване и преразтягане, които водят до незадържане на урината, т.е. изпускане при силен смях, кашлица, вдигане на тежко;
- намаляване на влагалищния тонус и увеличаване на влагалищния отвор;
- пролапс - смъкване (усещане на тежест в малкия таз и силни болки при полов контакт)
    Подготовката на перинеума за раждането трябва да започне още от първите месеци на бременността. Дорбе е да правите гимнастика за перинеума три или повече пъти на ден. Тази гимнастика може да изпълнявате прави, седнали или легнали, със затворени очи, за да се съсредоточите върху перинеума. Когато усвоите добре техниката, не е нужно да я изпълнявате със затворени очи. За да усетите перинеума, представете си, че ви се пишка и се налага да се стискате. Тогава вие стягате перинеума, за да се затвори уретрата.
    Упражнения за перинеума:
    Дълбого гръдно дишане - глътнете диафрагмата и дишайте, като повдигате раменете нагоре и назад и се стискате "да не се напишкате", т.е. стягайте перинеума.
    Спряно дишане - когато не можете да поемете повече въздух спрете да дишате 5 секунди, т.е. нито вдишвате, нито издишвате и продължавате да стискате перинеума (така работите за усилване тонуса на перинеума).
    Контролирано дишане - извишвате контролирано много бавно през устата. Устните са свити, като че ли ще свирите. Същевременно отпускате перинеума и диафрагмата, т.е. извършва се релакс на перинеума.
    Напън - когато усетите, че вече въздухът ви почти свършва, с последната струя въздух направете лек напън като за ходене по голяма нужда. Така разтягате перинеума.
    Цялото упражнение повторете три пъти и го правете не по-малко от три пъти на ден. Ползите от това упражнение за перинеума са:
- Усилване на перинеума. Усиленият перинеум се възстановява бързо след раждането - възвръща тонуса си , става стегнат и поддържа на физиологично ниво коремните органи, избягва се смъкването. Влагалищният тонус се възстановява - влагалището е стегнато, а отворът не отзява. Така ще имате естетичен, нормален и безболезнен секс. Перинеумът затваря стегнато аналния отвор, входа на влагалището и уретрата, както преди бременността.
- Еластичност на перинеума. Еластичният перинеум пропуска раждащата се главичка на бебето по-бързо и по-леко, не се разкъсва и не се налага епизиотомия (срязване на перинеума).
- Отпускане на перинеума. Като усвоите техниката за релакс на перинеума, ще знаете как да отпуснете перинеума при изгонването на плода. Опънатият перинеум възпрепятства силата на изгонването и се разкъсва. Неподготвената жена се напъва и същевременно свива мускулите на перинеума, като резултатът е разкъсване.
- Релакс на диафрагмата. Едновременно с релакса на перинеума Вие отпускате диафрагмата. А когато тя е в релакс, поемате повече въздух и напъвате по-силно. Чрез това упражнение Вие усвоявате техниката за напъване от кръста надолу, а не чрез лицето. А тази техника не може да се научи по време на раждането. Ето защо е толкова важно предварително да подготвите перинеума и да усвоите техниката на правилното напъване и с помощта на дишането да се научите да отпускате и свивате перинеума.
    Същото упражнение без последния елемент (напъване) се прави и три месеца след раждането, за да се възстанови тонусът на перинеума отпреди бременността и раждането.

# 52
  • Мнения: 566
здравейте,мами!днес ме изписаха от болницата след 10 дневен престой заради контракциите. сега трябва в къщи да пазя леглото и да си пия хилядите хапченца.
ОЩЕ МАЛКО ОСТАНА!!! доки каза още 2 седмици да стискам краката и след това мога да раждам когато искам. иначе престоят ми в болницата бе доста интересен. имаше едно момиче,което роди в тоалетната докато й правиха клизма!въпреки,че е смешно акушерката ми каза да се радвам за такова раждане,защото момичето получило за около 10 мин пълно разкритие!бебето й излезе почти без  болка и разкъсвания. голям късмет!!!

# 53
  • София
  • Мнения: 1 397
Вчера на басейна на Панчарево беше страхотен кеф. Утре мисля да повторя. Почти през цялото време бяхме във водата, където човек не си усеща тежестта. Имаше и други бременни, но не толкова напреднали като мен и вас Simple Smile , но да ви препоръчам на всички, които се чувстват добре и имат желание - жегата се понася по-леко, супер приятно е и да не ви пука, че сте сладки закръглени китчета и тюленчета Simple Smile

# 54
Здравейте момичета, преди малко се завърнах от ЖК! Доки каза, че бебо е добре отговаря на седмиците си, ама не можа да ми каже колко е тежък! Вчера така ме боля кръста, гадна работа, имах чувството, че бебата се отделя от кръстта! Изпих две таблетки Магнерот и след 1 час се оправих. Днес да чукам на дърво съм добре!
kabiv благодаря ти много за съвета за кръстта ще го пробвам тази вечер!
Anni 78 пази се моля те! Толкова напрежение ти се събра, а сега и това обезводняване, ще се чуем и видим другата седмица нали! До тогава намали темпото! Naughty
Пазете се момичета, малко остана! Laughing


# 55
  • София
  • Мнения: 12 229
    Здравеите и от мен  Simple Smile
    bebon - погледни ако искаш тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81060.0  за Лансиноха, Гермастан и Дефламола. Аз лично си избрах Лансинох основно за това че не трябва да се измива  Laughing
    ema_ - много се радвам, че бебчетата са добре. Задължително пиши какво става с вас тримата. Интересува ме за коя г.с ще ти насрочат секциото и всъщност каква е причината, заради плацентата или затова че бебчетата вече не растат много и равномерно?
    Vesika - надявам се най-накрая бившите собственици да схванат положението и да се изнесат, все пак вие сте в правото си, а моята съквартирантка ме успокои че ще се изнесе преди да родя  Sunglasses
    Относно шишетата аз си взех на Авент, защото четох че те са най-удобни, но втора употреба. И на мен не ми се даваха толко пари за помпа, а и се надявам че няма да има много нужда от нея.
    Мислите ли да купувате бебе-портове за количките. При мен отпадна тава чудене защото количката си вървеше с две бебе-портове. Иначе преди това се чудех защото за модела на АВС ми искаха по още 110 лева за всеки бебепорт. Бях си харесала  един обаче от предлагам,продавам и тн. Ако някой ще си купува такава количка може да погледне там, май още се предлага и цената е вече 20 лв.
    Със спането и аз имам проблеми, но ще издържим още малко остана  Simple Smile На всички мами с проблеми стискам палци всичко да се оправи и август месец да гушкаме едни здрави бебчета  Hug

   

# 56
  • Мнения: 179
Tedi79, док каза ако статуса е ок няма проблем, да не се мъча още 2 седмици, а и той август е отпуск, аз съм от провинцията и въобще ми е притеснено ако чакам докрай как ще се занесе до София. Това са доводите, дано не бъркам

# 57
  • Мнения: 658
Aila, материала за стимулиране на перинеума е много полезен. Thanx! Мисля, че вече научих цикъла от упражнения и от утре започвам да ги правя по 3 пъти на ден... и вече няма да съжалявам, че нямам възможност да ходя на гимнастика в МД.
stanislavchen, идеята за разхлаждане на Панчерево много ме блазни, но мен ме притеснява да ходя на какъвто и да е басейн сега, че да не пипна нещо преди раждането.
ellenka, пази се, наистина още малко остана. Тази история за момичето, което едва не родило в тоалентата е адски интересна. А тя за първи път ли ражда или за втори?
velmar, поздравления за подобрените резултати.
Спокойна вечер ви пожелавам Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 4 970
Добо утро ,момичета HugКак сте?Дне сотново се о4ертава ужасно горещ ден CrazyА аз цял ден трябва да ти4ам напред-назад по всевъзможни зада4и ooooh!Днес ще ми станат готови роклите,които си шия.В4ера на пробата бяха по4ти готиви и  много ми харесаха(дори и как ми стоят Laughing).Ще има да се фръцкам на сватбата.......... Blush-ще засен4а булката Mr. Green Joy
Днес ще ходя и на преглед пр доки.НЯмам търпрние да се видим с бебка.Измина цял месец от последната ни "среща".Дано вси4ко е наред PraynigС4ера,докто се бях развихрила в 4истене на спалнята след ремонта Embarassed тя доста шаваше.Бях застанала"на 4 крака" на замята и тя доста се бунтуваше.Сетих се за тпва,4е по подобен на4ин можело да се обърне ненето ако е в неправилна поза.Да,но беболина си е  заела правилна позиция и аз се замислих дали без да искам,ако това е истина,няма да я объркам и завъртя Rolling EyesЗатова спрях с тия " гимнастики" и останах като наблюдател на 4истенето на мъжа ми ooooh!НЯмам думи да ви описвам картинката. Joyа това уговорихме свекървата да дойде на помощ за 2 дни.ПОне прозорците да ми измие,4е не мога да ги гледам след ремонта ooooh!
AIla,благодарности за информацията за перинеума.Аз също съм се замислила по въпроса с разните упражнения за тазовото дъно  и т.н.,но си оставам само с намеренията.Май трябва наистина ве4е да се заема  с тези неща newsm78
Хайде- стига съм писала 4е свтана дълго.После пак ще пиша! Grinning
ДО тогава ви желая  хубав и  по възможност хладен ден  bouquet

# 59
  • Мнения: 656
Здравейте сладурани! Grinning
Вчера ходих при личната лекарка да ми даде направления за офтамолог и за доктора дето мисля да ме изражда. Адски се ядосах, защото за офтамолог ми даде, а за другото направеление ми се развика и едни думи моля ви се, от сорта на кой от кой джоб вземал пари, как здравната каса щяла за туй направление да вземе от нейните средства  #Cussing outСнощи обаче като се замислих нямало смисъл да се нервя и днес отивам при друга лекарка, ще сменям старата  Wink.
Момичета да ви питам дали сте наясно щот аз нещо не съм. Като отиваме да раждаме какви точно документи трябва да носим с нас? От това което аз разбрах ни трябват:
1. Лична карта
2. Картонче с кръвната група
3. Обменна карта от ЖК + последните изследвания от ЖК
4. Направление за раждане / е това направление не знам кой трябва да го напише и кога и дали въобще ще трябва такова нещо за раждането или обменната карта върши тази работа/
Ако някой е наясно да помага Grinning

Общи условия

Активация на акаунт