Слънце весело навън пече, ЮНСКОТО ни бебче бързичко расте

  • 10 671
  • 290
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
                   



АПРИЛСКО-ЮНСКО БЕБЧЕ


27 април с термин 02 юни - Змейковица (Милена) - 2000гр., 45см.,  Калина

МАЙСКО-ЮНСКИТЕ НИ БЕБЧЕТА

06 май с термин 01 юни - Haribo (Деси) - 2650гр., Рафаел 
10 май с термин 11 юни - Mimik - 2800гр., 48см.,  Йоана
13 май с термин 05 юни - Zzz - 2850гр., 50см., Мартин
19 май с термин 01 юни - Mrancho (Рени) - 3400гр., 50см., Стефан  
19 май с термин 13 юни - Emoli (Мирослава) - 2850гр., 50см., Виктор 
22 май с термин 12 юни - *vivi* - 3350гр., Калина
22 май с термин 02 юни - maria ra - 3000гр., 49см., Анна
25 май с термин 04 юни - anita_s (Анита)- 3650гр., 51см., Кристиян 
25 май с термин 06 юни - denit 3950гр., 51см., Трифон
26 май с термин 11 юни - Mucunka (Люба) - 3000гр., 48см., Александра
28 май с термин 09 юни - didkec (Диана) 2900гр., 47см., Виктор
29 май с термин 15 юни - siska79 (Силвия) - 3100гр., Божидара
30 май с термин 01 юни - duhi-puhi (Анелия) - 3500гр., 52см., Антон
31 май с термин 06 юни - noneto (Нора) - 3200гр., 51см.,  Дара
31 май с термин 03 юни - _Bogi_ - 2850гр., 49см., Даная


ЮНСКИТЕ НИ БЕБЧЕТА

01 юни с термин 11 юни - valkiria - 2550гр., 46см., Борислава
01 юни с термин 08 юни - novalexa (Александра)- 3360гр., 50см., Даниела
02 юни с термин 16 юни - Тинтири-Минтири (Жени) - 2850гр., 49см., Виктор
02 юни с термин 04 юни - Кабранска (Люба) - 3850гр., Ивайло
03 юни с термин 15 юни - Елето, 2750гр., 45 см, Владислава
05 юни с термин 26 юни - Cygnus - 2950гр., 49см., Димитър, 2300гр., 46см., Мария
05 юни с термин 27 юни - Мari-Anna (Aнна), 3300гр., 52 см , Стефан
05 юни с термин 12 юни - Кorneliia_h, 3930 гр., 52 см , Самуил
05 юни с термин 05 юни - bebence (Фани) - 3320гр., 49см., Вероника
05 юни с термин  27  май - adella, 3150гр., 51 см, Мартин
05 юни с термин 15 юни - Tatalina  - 2950гр., 48см., Елеонора
07 юни с термин 18 юни - evanjelista (Ева) - 2600гр., 45см., Виктория
07 юни с термин 08 юни - elita, 3460гр., 52 см, Елена
08 юни с термин 01 юни - Вили1 (Вили) - 3500гр., 50см., Илиана
08 юни с термин 03 юли - Pastel, 2750гр., 50 см, Нора
09 юни с термин 13 юни - Zorri, 3400гр., 50см, Йоана
09 юни с термин 26 юни - Аdi_5 (Даниела), 2840гр., 52 см, Аделина
09 юни с термин 22 юни - etiiordanova, 2950гр., 49 см, Лора
09 юни с термин 08 юни - Nushinka, 3800гр., 51 см, Боян
09 юни с термин 13 юни - isi, 3100гр., 50 см, Ивайа
10 юни с термин 27 юни - vancheto* (Ваня), 3150гр., 51 см, Преслава
10 юни с термин 03 юни - ant0anet, 3750гр., 50 см, Александър
10 юни с термин 26 юни - liviana,  3050гр., 50 см, Никола
11 юни с термин 13 юни - Boshi-Moshi, 3120гр., 50 см, Eва
11 юни с термин 14 юни - криста, 2600гр., 48см, Мартина
13 юни с термин 05 юни - Peppita, 3000гр., 50 см, Любомир
13 юни с термин 03 юни - lida, 4045гр., Любима
13 юни с термин 07 юни - Deb, 4450гр., 53 см, момченце
13 юни с термин 05 юни - megan79, 4650гр., 58 см, Christina Elisabeth
14 юни с термин 15 юни - ЕКИМСКА (Диана), 4000гр., 50 см, Ангел
14 юни с термин   ? юни - ravia, 2750гр., 49см, Йоанна
14 юни с термин 11 юни - Анета, 3.770гр., 52см, Ноам
15 юни с термин 13 юни - danidji, 3400гр., 51 см, Мира
15 юни с термин 01 юни - michel,    3250гр.,  50см, Миа
15 юни с термин 12 юни - Поли*, 3200гр., 51 см, Виктор
16 юни с термин 25 юни - yanan, 3.000гр., 48см, Никола
18 юни с термин 12 юли - pepa_ilkova, 2990гр.,  46см, Деница
19 юни с термин 25 юни - krasi 78, 2600гр.,  49см, Боряна
19 юни с термин 27 юни - lenkata, 3300гр., 48см, Даниел
19 юни с термин 11 юли - evi4 , 2810гр., 48,5см, Мая
19 юни с термин 18 юни - Penelopa, 3700гр., 50см, Елена
20 юни с термин 21 юни - Sonya, 3400гр., 51см, Kaмен
20 юни с термин 14 юни - TABBY, 2950гр.,  50см, Иванна
21 юни с термин 24 юни - Elisir, 3750гр., 52см, Цветелин
21 юни с термин 25 юни - ДидКа лЮбопИтКа (Диана), 3290гр., 51см, Михаел
21 юни с термин 27 юни - dany_ip (Даниела), 4280гр., 53см, Иван
22 юни с термин 26 юни - polimoli, 3800гр., 53см, Борис
22 юни с термин 12 юни - emsy,  3350гр., 48см, Божидар
22 юни с термин 28 юни - Ива78,  2850гр., 49см, Преслава
23 юни с термин 24 юни - geri_di,  3450гр., 50см, Карина
23 юни с термин 29 юни - Munichka,  2850гр., 48см, Йоана
23 юни с термин 15 юни - a witch, 3000гр., 50см, Деница
23 юни с термин 15 юни - irenahr, 3400гр., 48см, Даная
23 юни с термин 16 юни - Mashenka, 3400гр., 51см, Eма
24 юни с термин 29 юни - Elia, 3800гр., 53см, Йоанна
24 юни с термин 29 юни - didi_b,  3750гр., 51см, Румяна
24 юни с термин 19 юни - vesseluchka(Веселина), 3430гр., 51см, Валерия
25 юни с термин 20 юни - ddaannii,  3150гр., 49см, Божана
28 юни с термин ? юли - didi_p , 3750гр., 52см, Боримира
29 юни с термин 29 юни - Буболина , 3300гр., 49см, Джули
30 юни с термин 23 юни - 26, 3573гр., 51см, Далия

ЮЛСКО-ЮНСКИТЕ НИ БЕБЧЕТА
10 юли с термин 29 юни - Kriss77 , 3500гр., 53см, Павел


АКО ИМА ДОПУСНАТИ ГРЕШКИ ИЛИ НЕ СЕ ОТКРИВАТЕ В СПИСЪКА ПИШЕТЕ МИ НА ЛИЧНИ, ЩЕ КОРИГИРАМ ГРЕШКАТА ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ



АЛБУМЧЕТО
Потребителско име: junebaby
Парола: 2006

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 23:04 от Peppita

# 1
  • Мнения: 566
здравейте, щастливи мами! много са ви сладки бебчетата /пу-пу/.
аз малко се намесвам в темичката ви, но смятам че вие ще може да ми дадете отговор на въпросчето което ме интересува, тъй като спомените ви са най-пресни.
прочетох в една книга, че при изгонването на бебето в един момент, когато има напъни не трябва да се напъва, защото може да се получат вътрешни разкъсвания.  newsm78
та въпросът ми е може ли да се контролира това и как т.е. като ти се напъва да не се напъваш. може би е смешно това което питам, но силно ме вълнува. притеснявам се, когато настъпи момента да не би да загубя самообладание и да не мога да се справя с тези неща

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Благодарностти на Пепитка за новата темичка!Моята Божидара цяла нощ беше будна и днес си отспива-ама аз и казвам така се прави на дискотека се ходи нощем,а през деня сън.Няма да казвам майка и как се чувства.Нашата баба днес си тръгна,но утре ще дойде отново защото ще правим питка-каквото и да означава това.Утре ставаме на 40 дни.Ами това е от нас!Лек и слънчев следобед от красивото Търново!

# 3
  • Мнения: 1 043
Здравейте и от нас
Браво на  Peppita-супер си   bouquet моят термин беше 27 май
ние малко се позагубихме напоследък,но успях да ви изчета  Wink направо ме изумихте кога успяхте да изпишете цяла тема  newsm78  Shocked направо ми взехте акъла  Laughing
ние сме добре-Марти спи и яде; е разбира се и плачи понякога,но рядко. и ние сии имаме колики,но даваме Саб-а и сме добре с него. Относно мазането-ние сме с олиото на Бюбхен,ама не знам дали не е по-добре да взема мляко  newsm78 че то в тези горещини...ужас е. Ние сме само на кърма, но още не са ни теглили  Shocked и не знам дали му стига.в понеделник сме при доки и ще разбера.Искам да питама мамите които са само на кърма кога мислите да захранвате?  newsm78 тук чета че не трябва да се бърза-кърмата му е достатъчна,ама всички ме притискат и ми досаждат да давам сокчета или нещо такова.Хайде стига съм дрънкала Чао за сега

# 4
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте мамчета и от мен. Като ви чета как е при вас все едно чета нещо, което съм написала аз. И при нас е същата идилия. Естествено коликите си ги имаме, но слава Богу не е толкова зле, дано така да си останем. Аз до преди няколко дни давах Еспумизан, ама незнам защо си внуших ли какво имам чувството, че с него му е по-зле. Няма логика ама взех, че спрях да му го давам и сега нищо не вземаме за колики само се омайваме като заплачем  Laughing.
Ellenka Аз не съм раждала нормално и давата пъти бях със секцио, но относно въпроса ти знам, че това което трябва да направиш със сигурност, за да си спестиш шевовете до колкото е възможно това, е да слушаш и изпълняваш всичко което ти каже докторът и акушерките. Дори да ти се иска да напъваш понеже, когато бебето слезе долу, знам, че усещането е все едно искаш да ходиш по голяма нужда, важното е да не го правиш ако не ти е казано. Абе най-добре мамите раждали нормално да се включат, че те ще ти кажат най-добре. Аз само на теория мога да говоря, но в общи линии е това. Не се притеснявай няма да сбъркаш когато дойде момента. Просто слушай и не се потдавай на паниката и болката и всичко ще бъде наред, ще видиш. Пожелавам ти леко раждане  Peace

# 5
  • Мнения: 966
Честита ни нова темичка!
При на с всичко е О.К.Малката спи вече baby_neutral
Аз също съм раждала секцио и не знам нищо за нормалното раждане.
   Лека нощ! На още будните мами  bouquet

# 6
  • Мнения: X
Здравейте и от мен мамчета и бебчета!
Е ,пак съм на линия и пак по малките часове,но вече обещавам да не се губя,ама такава беше ситуацията...Важното,е че вече всичко не Ок- и на Сами ангината му мина светкавично/след радикалното ми лечение с хомеопатия ,кока кола и сладолед/,гостите си заминаха,оправих си проклетия зъб дето все ми създава проблеми/но заради кърменето без упойка/... и вече имам достъп до форума/щото след бурите от миналата седмица имахме проблем,който уж отстраниха,но при нас връзката пак беше ужасна и след като днес се развиках на доставчика се оказа,че грешката е при нас,т.е. в нашия компютър...та май се поизложих/като кифладжийка/...ама той също си има такова чудо като мен вкъщи,та  не се впечатли много,много...
Та най-нахред да ви се похваля-на финала на първия месец Иво е +1.500кг и +5см или вече сме 5.100 и 57см,от което мога само да съм доволно.Направиха му и ваксина, и още от сега педито ни предупреди за следващия път да решим дали искаме да ни сложи тая дето се полага по здравна каса или ще си купим друга/срещу 32лв/,но аз сериозно съм против ваксините и смятам да правя само задължителните...На консултацията за пореден път с докторката се разминавахме с теориите-тя пак ми напомни за сокчетата,аз пак и обясних за късното захранване и нещата пак са си както преди...но важното е че всичко е мирно и спокойно..Аааааааааааа,щях да Ви питам-на вас дадоха ли ви направление за ортопед-аз се улисах и забравих да си искам...
За коликите,...,абе появяват се някакви спазми от време на време,но аз продължавам да си мисля,че не са точно колики...още повече че е по скоро нервен плач,след като сме били сред нови за него хора и особенно след като са го "помачкали"/а,тия дни доста такива ситуации имаше/Иначе аз два-три пъти дадох Инфакол за собствено успокоение,но не мисля,че е нещо чудотворно/както и шишетата със система против колики,но това е друга тема/
За мазането,беше питал някой-аз мажа със олио на Нивеа,щото Флорената я измазахме,а няма никъде из Пловдив,и слагам  крем Флорена или Бочко на дупето и лицето.Днес видях и слънцезащитен крем на Нивея,който става и за малки бебоци,но се зачудих дали да го взема,защото четох тук във форума,че под 6 месеца не се препоръчва използването на какъвто и да е СЗкрем.
ellenka,наистина най-добре е да слушаш водещият раждането кога и как да напъваш-от опит ти го казвам/трудно е,но не  невъзможно-много е важво да слушаш,така си спестяваш много напъни и болки/
Мишелка,дано до края на седмицата вече да сте ОК и всички заедно да си се разхождате...Не съм спирала да стискам палци.И ако имаш време пиши.
И още нещо-днес рожден ден има Murry-помните лия-с едно сладко пиленце на аватара...беше доста активна в първите  юнски бременни теми...Та погледнах-не е влизала от 17 май,но въпреки всичко:
Да е жива и здрава,и тя и бебчето което вече сигурно има и дано скоро пак да се появи!
И последно:Утре по обед в Градската градина ще сме аз,Змейковица,Духи Пухи,май и Мрънчо и всички които имат желание нека заповядат-ще ни познаете по алармата дето вдигаме и по кърменето по пейките/ и от снимките ,де/
Чао засега и лека нощ на всички!

# 7
  • Мнения: 234
Привет, мамета Simple Smile!
Днес идваха да ни прегледат от болницата. За една седмица сме наддали 400гр. питах за чаи за колики и жената ми каза, че тук вече такова нещо не давали, защото кърмата на майката била достатъчна.така че ако съм искала нещо такова мога да го взема на своя глава. На мен засега (да не казвам голяма дума) , не ми трябва. Каза също, че някои от тия чайове всъщност влошавали положението да вярвам или не, аз не зная...но и както вече писах, засега нямам нужда от тях.
korneliia_h, това го написах най-вече по повод твоето изказване, защото може и да си права!?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Здравейте милички  bouquet, имам няколко въпроса:
Бебека е на 8 дни, възможно ли е да почнат колики, защото снощи много я болеше коремчето
От кога извеждате бебоците и как ги обличате, защото мисля от днес да почна.
Целувки на всички бебчовци и мами! Hug

# 9
  • Мнения: 1 043
 Буболина, напълно възможно е да имате колики вече-при всяко бебче е различно,при някой почват още от 6-я ден.Аз моя бебок го извадих на 12-я ден на разходка-бях го облякла с късо ръкавче и късо крачолче-но тък в Русе е адска жега. И освен това винаги вземам една тънка пелена,за да го загъна като заспи  Simple Smile Хайде приятна ви разходка  Hug 

# 10
  • Мнения: 3 092
здравеите и от мен!
Ние се  държим на ръце както винаги и си ревем не съм спала почти и незнам как ще изкарам днес Cry
Черпя ви виртуално.Илиянка става на 1 месец днес  party023
Буболина извеждаи си бебето спокойно.Аз днес съм я  облякла с късо ръкавче и чорапки.Ще взема една памучна пелена и готово Grinning ида не забравя - добре дошла отново при нас.
За коликите - маи нищо не помага дори да ви кажа на два пъти точно след като давах саб коликите започнаха след минути нещо откачам ли  #Crazy или е съвладение newsm78 ще видя.
Ние режим никакъв хранене когато и скимне спи когато си иска нощем взе да става по-често и изобщо незнам правилно ли деиствам. ooooh!
А аз абе като пребита съм Sick
Как е при вас Shocked

# 11
  • Мнения: 353
Здравейте и от нас,имаме проблем не можем да се изакаме вече втори ден,освен това снощи пъпчето ни пак прокърви Cry,че направо си изкарах акъла,звънях до бърза помощ и ми казаха да го третирам със спирт и да пръскам бивацин,много се стреснах защото два дена не беше секретирало,как са вашите пъпчета докога секретираха,вече 12 дена откакто падна и продължава да кърви,обаче било така заради тези щипки с които ги връзват.а пък с това  акане вече ми писна,правя й клизма обаче не помага,вие как действате при такива случаи.Чао засега от нас.а между другуто ellenka този който води раждането ще ти каже кога да  напъваш и кога да почиваш.Пепитка благодарности за новата темичка.  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 365
Ива78   не се притеснявай за секретирането. Това е нормално и скоро ще спре ако вече не е спряло.Ние третирахме нашето само със 95% спирт и за 3 дена спря да кърви.Сега от време на време като се сетя пак го мажа но това е на 3-4 веднъж. Hug

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Вили 1 явно положението при теб не е розово. Незнам какво да ти кажа. Аз лично не съм привърженичка на храненето на бебка по всяко време. Опитвам се доколкото мога да спазвам някакъв режим. Но нямам болни амбиции. Разбира се ако усетя, че бебето в определен момент не може да се справи с него го храня по-рано или по-късно както дойде, но общо взето се храним на 3 часа. Вечер след 24 часа гледам да не давам да яде поне до към 4:30 дори 5:00 часа, но някой бебета не успяват да издържат тази пауза особено ако са свикнали от самото начало да им се предлага храна преди този час. Ние обикновено последно ядем към 23:30 часа и лягаме да спим към 24:00 след това се буди към 4:30 но се кокори в тъмното и към 5:00 вече е гладен и иска да яде понякога се случва да яде и към 6:00 или пък да се събуди по-рано, но общо взето се въртим все около 5:00. И аз будувах няколко нощи с тези колики, но после имаше кой да ме отмени за да поспа (да е жива и здрава майка ми  Grinning). И ти ли имаш чувството, че от капките против колики детето се дере повече - добре дошла в клуба. Аз писах по-горе ама си мислях, че си внушавам. Пък при нас  коликите са целодневни след всяко хранене напъни,  преревавания по малко и после му удряме едно диво пръзкане направо стени рушим  Joy. Незнам кое е по-добре дали да се дере по 1 час вечер или след всяко хранене да си поревава по малко. newsm78  И така, къде спим къде не, ама поносимо е положението през повечето време. Дано да се успокои  бебчето ти за да успееш да си починеш, че знам какво е да не си доспиш. Аз направо пощурявам и съм готова и шамарчета по памперса да раздавам  Joy. Ох, залисах се в писане отивам, че моя малкия мъж огладня. До скоро.

# 14
  • Мнения: 729
Еленка, това което са ти казали момичетата е така. Слушай какво ти казват водещите раждането. Но това което мога да ти кажа от опит /с 3 вътрешни шева само/ и това което бях чела преди помогна. Когато ти кажат напъвай, напъваш със всичка сила без да викаш или нещо подобно, цялата сила да отива за напъните. Поемаш дълбоко въздух, стискаш очи, брадичката надолу,  и напъваш. пТрябва да направиш 3 напъна на 1 контракция. На мен ми беше много трудно втория и третия напън,защото не успявах да си поема въздух, но се получава.
Когато обаче ти кажат, не напъвай,опитай се да дишаш много учестено и повърхностно, все едно си се задъхала от бягане. Това е тайната. И момента с излизането на бебето, на мен ми се стори най-прекрасен.
Успех!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт