РАБОТЕЩИ МАМЧЕТА 2006

  • 15 197
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
РАБОТЕЩИ МАМЧЕТА

01. Kabiv - Гери; 30 години; маркетинг; гр. София - бебе Никола (27.08.2006)
02. mimozata - mimozata; гр. Балчик - батко Димитър и бебе Жулиана
03. C-3PO - Цачи; недвижими имоти; гр. Бургас - бебе Дениз (13.04.2006)
04. Ger4o - Ger4o - бебе Иван
05. Катя - Катя; baby-sitter; гр. Пловдив / Швейцария - батко и бебе Килиан
06. Дес - Des29 - бебе Вяра (24.01.2006)
07. Inochka - Инна; 34 години; управител на хотел; гр. Варна - батко Томислав (13.11.1993) и бебе Бетина (12.04.2006)
08. Jvd - Jvd - очакваща бебе
09. RAVIA - Наталия; 35 години; търговски представител; гр. Димитровград - батко (15 год.) и бебе Йоанна (14.06.2006)
10. EkaterinaM - EkaterinaM; гр. София - бебе Михаил (24.02.2006)
11. pepsun - pepsun; гр. Пловдив / Белгия - бебе Христина
12. de4e - de4e; гр. София - бебе (14.01.2006)
13. feminaluda – feminaluda - бебе Рой
14. skarlet# - skarlet#; гр. София - бебе Тони
15. zaicheto - zaicheto; гр. София - бебе Никола (12.01.2006)
16. adyto - adyto; гр. Смолян - бебе Иван
17. peja - peja - бебе Георги (02.07.2006)
18. maria ra - Мария; гр. Видин - батковци Христо и Радослав и бебе Анна
19. kalina na kayo - Калина; гр. София; учител - бебе Калоян
20. sneji*star - sneji*star; гр. София
21. Azzy - Azzy; гр. София
22. desi - desi; гр. София - бебе Калоян
23. casiopea - casiopea; гр. София
24. {Тони} - Тони - батко Даниел и бебе Виктор
25. tzzzd - tzzzd; гр. София - бебе Джоана
26. Valja79 - Valja79; гр. Благоевград - бебе Иво
27. boriva - Боряна; 31 години; маркетинг; гр. София - бебе Преслав
28. Cherepahova - Cherepahova - бебе Симона
29. Bubble79 - Bubble79; гр. София  - бебе Румен
30. LotosD - LotosD; гр. София
31. Бубка - Боряна; 34 години; маркетинг / анализ; гр. Пловдив / Бостън - бебе Даниел (11.04.2006)
32. ScreamingMamaa - ScreamingMamaa; гр. Ямбол - бебе Лора
33. chdiana - Диана; Амстердам - бебе Елиза (05.02.2006)
34. smily_5q - Петя; Лас Вегас - бебе Йоанна (01.05.2006)
35. mrancho - mrancho; гр. Пловдив - бебе Стефан (01.05.2006)
36. stef_z - stef; гр. Пловдив - бебе Валентин (19.01.2006)
37. velmar - Ани; 25 години; гр. София - бебе Дария (07.08.2006)
38. AniKar - AniKar; 28 години; гр. Варна - бебе Радина (05.06.2006)
39. ikati - Катя; 33 години; гр. София - бебе Велизар (16.05.2006)
40. adiland - Ади; 27 години; гр. София - бебе Мария
41. pip - pip; гр. Пловдив - батко Пепи (5 год) и бебе Здравко (15.09.2006)
42. DessyM - DessyM; 29 години; гр. София - бебе Кристина
43. imar - imar; 27 години; гр. София - бебе Иван
44. LaDiDa - LaDiDa; 27 години; гр. Бургас - бебе Краси
45. cat11 - cat11; гр. София - бебе Радина
46. Sunnypolly - Sunnypolly; 27 години; гр. София - бебе Боби
47. e_angelova - e_angelova - бебе Калоян
48. Devil In Disguise - Devil In Disguise; 28 години; гр. Пловдив - бебе Елисавета (23.02.2006)
49. fineti - fineti; 27 години; гр. Бургас- бебе Стоян
50. veselina_s_p - Веселина; 25 години; счетоводител; гр. София - бебе Магдалена (24.03.2006)
51. c-mira - c-mira; 28 години; гр. София - бебе Ема
52. valshebnica - Деница; гр. София - бебе Иван
53. mimka1977 - mimka1977


Юридически съветник:
Юридически аспекти - майчинство
КОДЕКС за социално осигуряване
Семеен КОДЕКС
ЗАКОН за Гражданската Регистрация
ЗАКОН за семейни помощи за деца
НАРЕДБА за работното време, почивките и отпуските

Детегледачки, ясли и градини:
Подфорум за детегледачки и домашни помощници
База данни за детегледачки в България!
Безплатни обяви за детегледачки
АНДИНЕЛЕ - агенция за детегледачки
Детска ясла за малки бебоци и по-големи дечица:)
Швейцарски въпросник за опознаване детегледачка / семейство, от Катя
10 въпроса които трябва да зададете на бъдещата детегледачка!

Още теми от форума за работещи мамчета:
Искам да кърмя само сутрин и вечер, как?
Кърмене на новородено и ходене на работа
По кое време на деня АМ /въпрос към работещи кърмачки/
9 месечно бебе, а мама отново на работа...
Към работещите майки - как намират приятелчета децата ви?

Предложения за нови теми:
автор мама Цачи (C-3PO); мама работохоличка бута бебешка количка
автор мама Цачи (C-3PO); вече в офиса сме двама - носи ме в сърцето мама
автор мама Цачи (C-3PO); най от работа обичам в Бебе-Скайпа да надничам
автор мама Цачи (C-3PO); кърмене дистанционно - в офиса цедим редовно




                     

Здравейте,
Има ли майчета, родили през 2006, които да са се върнали вече на работа или такива, които планират да го направят. Аз все още не съм родила, но тези дни, Живот и Здраве!, и това ще стане. Планирам да се върна на работа в началото на декември и в тази връзка имам куп въпроси още от сега, а по-нататък сигурно ще стават все повече и повече.
Регистрирах тази тема, защото се надявам да се съберем все майки, планиращи или вече завърнали се на работа. Имаме доста сходни проблеми, различни от тези на майките, които ще си карат чинно майчинството и затова прецених, че ще е добре да си пиша със себеподобни. Смятам, че можем да си бъдем полезни една на друга като си обменяме информация и опит.

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 21:57 от Kabiv

# 1
  • Мнения: 4 422
Здравей!Леко раждане и здраво бебче!  bouquet
На въпроса -ДА.Работя ,но засега в къщи,тъй като кърмя.Ако има нещо питай. Hug

# 2
  • Мнения: 595
Да работя от началото на седмицата
бебчо тъкмо навърши 4 месеца
каквото те интересува - питай Peace
ти защо ще се връщаш на работа - нали вече болничните са 9 месеца
или по твое желание?

# 3
  • Мнения: 1 668
Да, работя! Работих до 2 дни преди датата на планираното секцио и след това веднага щом излязах от болницата започнах работа от вкъщи, а като Иван наврши 40 дни и спрях да кърмя се върнах на работа в офиса, като в момента работя поне по 10 часа на ден и 6 дни седмично. Успех!

# 4
  • Мнения: 658
mimozata, много ти благодаря за пожеланията Hug
tsachi, много добри промени приеха с новия ЗСО, аз много се кефя, защото ходих и на двата протеста, но за жалост мен не ме греят много-много. Моите 135 дена болнични изтичат в края на ноември и ще си остана в действието на стария закон. Само тези, чиито 135 дена не са изтекли след 1 януари 2007, те ще се възползват от новите положения. Смятам след болничните да ползвам седмица-две отпуск и след това да почвам. И ти ли работиш от къщи или се върна в офиса?
Ger4o, ти си царица! Grinning Определено ще има много да науча от теб.

Та значи, моята подготовка за сега е относно кърменето. Много искам да продължа да кърмя и когато се върна на работа, затова си купих комплект на Avent за работеща кърмачка: помпа + 4 шишета с капачка + блокчета за замразяване и всичко това е в чанта, чиито стени поддържат температурата за около 4-5 часа. Смятам да се възползвам от правото да ползвам (стана тавтология, sorry) по 2 часа отпуск за кърмене всеки ден и така да успявам да си накърмя бебчето спокойно на сутринта от гърдата, а следобед да си тръгвам по-рано за да мога да си видя бебчо на спокойствие преди да е заспал. Докато съм на работа свекърва ми ще храни бебо с шише с изцедената кърма Sad. Като споменах и нея, след като свърша болничния, свекърва ми ще поеме моето майчинство и тя ще ми го гледа.  Embarassed
Смятате ли, че така както съм го намислила ще стане или ...?
Успявате ли да се храните нормално за да поддържате лактацията?
Смятате ли или ползвате ли тази отпуска от 2 часа на ден?
Щадят ли нервите ви на работното място или ви натовариха с проблеми още от самото начало?
Сега кой гледа бебчо в къщи?
А като се приберете  след 8 - 10-часов работен ден успявате ли да си видите слънчицето? Cry

Ger4o и другите мами в подобна ситуация, вие защо спряхте да кърмите?  Rolling Eyes Shocked

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 19:44 от Kabiv

# 5
  • Мнения: 1 425
И аз ще почвам работа на 04.09.2006. Хубавото е, че работя в къщи и ще мога да си гледам бебето и да го кърмя на поискване. За съжаление тук майчинството е само 14 седмици Sad

# 6
  • Мнения: 2 126
Дъщеря ми се роди на 24.01.2006 и аз на 1.03. трябваше да се върна на работа.Беше ми ужасно мъчно, гадно,въпреки че не ходя всеки ден - в два дни от седмицата си отработвах часовете.В момента сме лятна отпуска и ще се връщам през октомври отново.На всичкото отгоре уча редовно и ще трябва и на у-ще да ходя направо.... ooooh!
С кърменето до ден днешен се справям успешно.Когато бях по цял ден на работа цедях и оставях майка ми да я храни.
 Начини за работа и гледане на бебе има - само да искаш да ги съчтаваш  Peace

# 7
  • Varna
  • Мнения: 503
   Родих на 12.04.2006 със секцио  и от началото на юни съм на работа всеки ден дори без почивка разгара на туристическия сезон е и така ми се налага да бъда в хотела постоянно. все още сме само на кърма сутрин и вечер кърмя а през деня и дават изцеденото млечице.
 Между другото по един месец я гледат бабите/нашия татко беше против за малко бебче да наемаме жена за гледане/ и бебка е много спокойна. така че Желание воля и организация и всичко е възможно.
а ние със съвети ще помагаме.

# 8
  • Мнения: 595
Аз не успях дълго да кърмя но не е виновна работата а "кадърния" персонал в болницата където родих
за работата - ами в офиса съм
на 30 км. от Бургас но се прибирам към 6 и половина най-късно и обикновено ме чакат някъде малкия с бабата или таткото да се разходим
на работа си е нормално
няма повече щадене или повече натоварване - като има работа се работи, като няма - няма
майка ми гледа малкия
купих повече шишета - вечер приготвям и стерилизирам всичко и на другия ден имат за 6 хранения готови шишета с вода и само слага храната бабчето и Дени си хапва
питай за тия 2 часа дали ще ти ги дават - при мен например е невъзможно - тръгваме си всички с кола и се чакаме да се съберем - няма как да си тръгна сама
пък и не кърмя
ако няма кой да ти вземе майчинството ще го получаваш половината - подава се декларация до работодателя
абе как така не те хваща новия закон май имаше нещо говореше се ама аз нали хич не ме засяга и не съм разбрала пак

# 9
  • Мнения: 1 204
Gery "Kabiv" леко раждане  Mr. Green ние всички сме с теб! Ще чакаме новини с нетарпение, да се похвалиш със съкровището  Heart Eyes
Надявам се и аз да мога да започна работа скоро след раждането,но ще видим.... има време до тогава, за сега замислям да запиша магистратура  Joy
Лек ден на  всички

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 16:01 от Jvd

# 10
  • Мнения: 2 126
Супер оформление на темичката!
Браво на бъдещото майче,Кабив Hug
И от мен мноооого леко раждане и всичко да е наред с теб и бебчо Peace

# 11
  • Мнения: 658
Момичета, добре дошли на всички в тази тема Hug
Много се радвам, че започнахме да се събираме и се надявам скоро да я изпълним с информацията, които ни интересува, с нашите вълнения и наблюдения.
Да ви се представя: аз съм Гери (както писа вече Jvd Grinning), на 30 години съм, от София, работя в сферата на маркетинга, бебчо ще бъде пич и надявам се тези дни да ви пиша, че съм си го излюпила, как се казва и т.н.
Jvd и Des29, шапка ви свалям за волята и ентусиазма да кърмите малко дете, да трябва да ходите на работа и да учите едновременно.  Jvd все още го планира това, но съм сигурна, че ще успее.  Peace
Катя, много ми стана интересно за майчинството в Швейцария. Ние тук протестирахме (и ура!, успяхме) за 3-те месеца болничен, а там как се оправят майките? Пиши ни ако остане време Praynig
Inochka, и аз искам като теб да успея да кърмя моя бебо сутрин и вечер, а през деня баба му да го храни с изцедената кърма. Надявам се да подкрепяш и другите момичета в тази тема, които имат такива намерения. Сега, докато отмине сезона сигурно ще ти бъде по-трудно, но после ще я караш по спокойно.
tsachi , наистина за тези 2 часа отпуск за кърмене трябва да се иска разрешение от работодателя, въпреки че се полагат по закон, но аз се надявам да ми ги дадат. Засега шефа ми проявява голямо разбиране, може би защото той самия има 4 деца, та се надявам да ме пусне. А за завареното положение по новия КСО, наистина съм от прецаканите, тоест аз не влизам в него. В заварено положение са само тези, чиито 135 дена болнични не е изтекъл към 1 януари. Ядосвах се, нервих се пак в темата за протестите, но без никакъв резултат. Хасан Амедов в началото се беше изказал пред bTV, че в завареното положение ще влезнем и ние, но после се отрече от думите си по NTV hahaha
mimozata, твоя бебо на колко месеца е? Сама ли си го гледаш или някой ти помага за да ти остава време и за работа, пък било то и в къщи?
Ger4o, с твоето темпо на работа дано всичко при теб е наред.

А аз още си чакам Големия ден. Вчера цял ден бях парцал. Събудих се със страшни болки в кръста, едва се надигнах от леглото. Сложих космодиска и нещата поутихнаха. После ме почнаха болките в корема, но те се търпяха, затова и не ги отчетох като нещо сериозно. Към 19 часа обаче ме почнаха едни контракциики, леки, без болка, но пък периодични - през 10-15 минути с продължителност 5-7 секунди. Рекох си, ааа Party почва се. Сложих до главата си лист хартия с химикал и телефона и така се пикирах за сън. Добре почнаха нещата, но към 3 часа контракциите утихнаха и най напред станаха през половин час, през час и накрая ги хвана липсата. Пу! Язък за барута Sad Днес пак имах болки в кръста и контракции, но далеч по-слаби от това, което беше в неделя сутрин. Ако не го мисля толкова, сигурно нещата ще потръгнат Praynig

# 12
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
   Здравейте,майчета и от мен. Родих на 14.06. и на 20-я ден пак дапочнах да работя. Но работата ми не е в офис, свързана е с пътуване и то, както си го планирам аз. Търговски представител съм и работя в удобно за мен време. Ние сме на смесено хранене-кърма и АМ. Много ми помага и тати и моята майка. Но когато няма кой,си вземам бебка с мен в колата.
  Успех, kabiv и леко раждане!

# 13
  • Мнения: 1 425
Цитат
Катя, много ми стана интересно за майчинството в Швейцария. Ние тук протестирахме (и ура!, успяхме) за 3-те месеца болничен, а там как се оправят майките? Пиши ни ако остане времe.

Тук майчинството е 14 платени седмици / 80% от заплатата, а има и една година неплатено, но май не всички могат да го ползват. А майките се справят с такива като мен  Mr. Green. Аз гледам децата на работещи майки в къщи. Работещите майки трябва да плащат в зависимост от дохода. Разликата я плащат соцалните (ако родителите са с по-малки доходи). Има и детски ясли и градини, едните са държавни и се чака по две/три години за място, ако не и повече, за частните същ се чака, но не толкова много. И двете заведения се плащат, но държавното е пак според дохода, а другото не (100 франка на ден).
Преди да забременея, мислех да си търся друга работа, но сега с бебето не мисля скоро да си я сменям. Така хем имам време и за двете ми деца, хем имам доходи.

Кaбив, още малко остана. Спомням си и аз как всеки ден чаках за контракции и болки, тапи, води и др. При мен започнаха с падането на тапата - през около 13 мин. по 30/40 сек. Леко раждане ти желая!

# 14
  • Мнения: 4 422
Кабив -леко раждане и здраво бебче!Ще чакаме да се  похвалиш.
Аз ,за да мога да работя си намерих детегледачка и в момента тя е с Жули,а аз ще работя ,мога да излизам и т.н.Без помощ е много трудно,макар че моето бебче е кротичко.Кърмя и Жули е изцяло на кърма,но това означава ,че засега мога да работя в къщи ,а не в офиса.Понататък може би ще почна да ходя до офиса.

Общи условия

Активация на акаунт