РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 561
  • 467
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 187
Ако ви се ядат само принцеси с кайма , без кетчуп, кашкавал или лютеница просто при замесването на каймата сложете един белтък. Той не позволява на каймата да се събере посредата на филийката и каймата става сочна.

# 61
  • Мнения: 11 607
Нямам време сега да чета,а май е интересно! само се записвам и когато имам време пак съм тук! вкусноооооооооо

# 62
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нямам време сега да чета,а май е интересно! само се записвам и когато имам време пак съм тук! вкусноооооооооо
Peace

# 63
  • Мнения: 4 370
Още утре ще пробвам сочните принцеси!

# 64
  • Мнения: 1 153
A pilencata pe`eni kak stavat taka vkusni Grinning

# 65
  • Мнения: 14 489
A pilencata pe`eni kak stavat taka vkusni Grinning

с много, много ама страшно много мазнина. не си ли виждала в магазините където пекат пилета за вкъщи какво мазане пада?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Направих принцесите по рецептата на "МиРа 55" с лютеницата и каймата, сложих им вътре и 1 айце/не само белтъка, както беше в другата рецепта/. Станаха добре.  Peace Баща ми много ги хареса. Моите станаха бая червени заради лютеницата  chef

# 67
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Ето и една "открадната" от мен ресторантска рецепта:

Пилешки дробчета по селски

1 кг пилешки дробчета - размразявам и сварявам ; нарязвам на малки парченца. С дробчетата сварявам 2-3 моркова и тях нарязвам на дребно
Загрявам малко олио и запържвам една глава лук; прибавям дробчетата и морковите
Добавям 7-8 лъжици доматен сос и 100 гр. консервирани гъби, нарязани на дребно; сипвам малко вода и оставям 10 минути да се повари и продуктите да смесят вкуса си. Като се изпари водата е готово за консумация. Подправките са по желание. Аз слагам зеленчуков бульон Маги и черен пипер.
Да ви е сладко!!!

# 68
Страхотно
само че аз запържвам първо морковите и след това дробчетата не варя, но и така е супер вкусно

# 69
  • Мнения: 62
За да станат сочни принцесите някъде бях чела,че каймата се измесва с желаните подправки+маргарин или масло/слага се в самата кайма/По този начин каймата не се свива и стават сочни.Добър апетит!

# 70
  • Мнения: 4 370
Ще пробвам и дробчетата по селски, принцесите станаха много вкусни, масло не съм слагала, но следващия път ще сложа. Те ще станат егати и калоричните, ама карай.

# 71
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Някой да знае как точно се приготвя панировка от корнфлейкс?
В събота за обяд се опитах да правя крилца с такава панировка, като преди това я натроших, добавих галета и сол, а преди това потопих крилцата в яйце. Резултатът- "панировката" падна. Обядвахме пържени крилца и пържен корнфлейкс, не че не беше вкусно де...
Но все пак- някой да го знае това "ноу- хау"!  newsm78

Предварително благодаря.  Hug

# 72
за да се закрепи корн флейкса трябва да се натроши на по ситно и да се обърка с галета малко.А самите крила като ги мариноваш ги потапяш първо в брашно ,яйца/разбити хубаво с малко вода или прясно мляко/ и тогава ги овалваш хубаво в по голямо количество от корнфлейкса и галетата/за да може хубаво отвсякъде да се обвият с панировката/ и след това можеш ако искаш да ги оставиш за малко да постегне панировката.Това е като съвет от мен.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 941
Нямам време сега да чета,а май е интересно! само се записвам и когато имам време пак съм тук! вкусноооооооооо

# 74
  • Мнения: 11 607
Да попитам - китайска кухня - пиле сладко - кисело? Рецепта да ви се намира? Продуктите ги знам сякаш че ли - пиленце, гъбки, моркови ,чесън, оцет, захар ... по нататък как се комбинират?

Общи условия

Активация на акаунт