РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 618
  • 467
  •   1
Отговори
# 405
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Страхотни рецепти!Не съм правила пица от 1год. ще пробвам и кремчетата.Утре ще ви напиша една страхотна рецепта за рибена чорба-несебърска рецепта.

# 406
  • варна
  • Мнения: 263
Ето сиренца и кашкавалчета на Хепи   .  Натрошавате сиренето -на килограм сирене-2яйца  ,2-3щипки червен пипер Трябва сиренето и кашкавала да са по- твърди  Може малко сух чесън  .Правят се топчета колкото малък орех и се овалват в брашно нареждат се в в нещо плоско и да се замразят във фризера  .След като замръзнат се изсипват в торбичка найлонова и така се съхраняват във фризера  .Когато ви потрябват  или ви дойдат неканени гости -разбивате бира ,1яйце и брашно -на гъста каша  .Замразените топчета ги пускате в панировката и с лъжица  полуизцедени ги пускате и ги пържите в загрята маслена баня  .По същия начин и кашкавалчета  ,само че кашкавала е настърган .  chef
Здравей didi62 bowuuБлагодаря ти,много за тази рецепта  smile3501Сиренцата станаха абсолютно 1:1 с тези,които с цялото ми семейство хапваме в "Хепи". 

Бъди жива и здрава newsm51
мерси  bouquet

# 407
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Силия, най-горещо ти благодаря за рецептата за тестото на пица "Верди". Става наистина страхотно и е вече  картотекирана в тефтера!  bouquet

Току-що я направих.Месих тесто за втори път в живота си и стана неочаквано лесно.Изпече се наистина само за 10 мин.Много съм доволна от резултата.Остава и децата да я харесат. Wink

# 408
  • София
  • Мнения: 3 816
Страхотни рецепти!Не съм правила пица от 1год. ще пробвам и кремчетата.Утре ще ви напиша една страхотна рецепта за рибена чорба-несебърска рецепта.

Чакам с нетърпение рецептата за рибената чорба, много обичам. Simple Smile

# 409
  • София
  • Мнения: 10 858
Силия, най-горещо ти благодаря за рецептата за тестото на пица "Верди". Става наистина страхотно и е вече  картотекирана в тефтера!  bouquet

Току-що я направих.Месих тесто за втори път в живота си и стана неочаквано лесно.Изпече се наистина само за 10 мин.Много съм доволна от резултата.Остава и децата да я харесат. Wink


Абсолютно подкрепям  Peace Откакто пробвах това тесто, само него правя (а аз никак не мога да меся), получава се винаги идеално. На вкус е нещо страхотно, вече не купувам готово тесто. Това е най-вкусното тесто за пица, според мен.
Дъщеря ми е доста капризна, но тези пици ги омита за нула време!

# 410
  • Мнения: 4 370
С тези пици ме навихте и аз да опитам. Аз също не мога да меся, но като е толкова лесно ще се пробвам.

# 411
  • Мнения: 549
На коя стр. са тези пици.И някакви др.рецепти  -интересни има ли/СОРИ,,,,,,,,много сте писали , а нямам време/?-на коя страница са.?
И мен ме зарибихте нещо! newsm78 Praynig

# 412
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
svetlaibobo,   на 7-ма стр. е тестото за пица на "Верди" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124295.120

# 413
  • София
  • Мнения: 312
Аз да споделя една черна неблагодарност. Големият ми син, от когото най-много очаквах възторг от тестото за пица (редовно посещаващ реномирани пицарии), каза :"Ами, то тестото е като в пицариите навън, това дето ти го правеше преди повече ми харесва". Да има да взима. Другите сме болшинство.

# 414
  • Мнения: 549
Ели,БЛАГОДАРЯ ти newsm51.Момичета  страхотно изглеждат пиците.Благодаря Ви.  chef  bouquet

# 415
  • Мнения: 7 430
...направих пицата и този път си стана страхотна, само дето не мога да я сравня на тази във Верди, понеже не съм посещавала тази пицария Peace
В Канада МирО работеше по едно време в една пицария и правеше пици...ставаха страхотни, само дето съм пропиляла някъде рецептата, а по памен нещо като, че ли не ми става Confused

# 416
  • София
  • Мнения: 4 751
Аз да споделя една черна неблагодарност. Големият ми син, от когото най-много очаквах възторг от тестото за пица (редовно посещаващ реномирани пицарии), каза :"Ами, то тестото е като в пицариите навън, това дето ти го правеше преди повече ми харесва". Да има да взима. Другите сме болшинство.

И на мен не ми допадна особено това тесто, има нещо във вкуса му, което на мен не ми харесва. Rolling Eyes

# 417
  • София
  • Мнения: 3 789
Пепитка, досега разглеждах кулинарните ти шедьоври....намаш представа какво езерце от лигички направих пред мен.....ми ти си цял кулинарен виртуоз, бе, жена! Hug
Евала ! Peace

# 418
  • Мнения: 1 283
Пепитка, досега разглеждах кулинарните ти шедьоври....намаш представа какво езерце от лигички направих пред мен.....ми ти си цял кулинарен виртуоз, бе, жена! Hug
Евала ! Peace
Това за мен ли се отнася  icanfly Blush? Кажи го на мъжа ми - "пусти глад "piasyk

# 419
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Рибена  чорба – несебърска


Продукти:

800гр.риба
200гр. Моркови
200гр.лук
200гр.картофи
100гр.олио
300гр. Кисело мляко
5-10гр.девисил
5-10гр.керевиз
5-10гр.Магданоз
Джоджан, черен пипер
Домат 1бр.
Масло и брашно
Жълтъци -4бр.
Лимон
3 литра вода

Приготовление:

Нарязват се зеленчуците на дребно и се запържват в мазнината докато се оцвети мазнината.Заливат се с врящата /3литра/ вода подсолена.Измитата и нарязана риба се овалва в брашно и се слага към останалите продукти да ври.Слагат се подправките.
Застройка: 4 жълтъка, 300гр. Мляко,1лъжица брашно 3-4 черпака от бульона и завира.

Оригиналната рецепта се прави с прясна риба дребна тип цаца, но ние я правим със скумрия /1бр. по голяма/.Рецептата я имаме от един готвач от Несебър.

 

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 18:30 от yulinda

Общи условия

Активация на акаунт