РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 612
  • 467
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 693
Сренцата на Хепи ми станаха страхотни. Направих ги по тези рецепта с настъргано сиренце и яйце и на топчета във фризера. Благодаря за рецептата  Hug . Извинявам се но не си спомням кой я публикува  Embarassed Определено я препоръчвам пред само кашкавал или сирене нарязано на хапки и замразено. Направих си и кашкавалени топчета но са още във фризера.

# 436
  • Мнения: 121
Здравей те мамчета!
Страхотна темичка се отворили .......... чак ми се прияде докато четях рецептите.
В почивните дни със сигурност ще пробвам да направя пица "Верди" .

# 437
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Тази пица Верди ще се пробва. И принцесите с кайма Hug.

# 438
  • Мнения: 5 001
Правих аз в събота пицата "Верди"....облизахме си пръстите....Много вкусна стана......И сега искат постоянно да правя  Joy  Joy  Joy

# 439
  • Мнения: 506
и на нас допадна това тесто,но ще му слагам и сол.А хитростта кашкавала да се слага след доматите  е гениална Peace

# 440
  • Мнения: 2 425
Запис. Да ви изчета и ще ви следя, защото сте много сладки  Crazy

# 441
  • Мнения: 125
Да е жива и здрава мацката дето даде тази велика рецепта за пица Верди!!! Мъжът ми е много претенциозен, мрънкало от класа и трудно харесва нещо. А тази вечер направо омете тавата с пицата наведнъж!!! И я похвали!! Това за него е направо небивало невиждано чудо! Благодаря ти мила,   bouquet

# 442
  • Мнения: 4 358
А някой знае ли как го правят толкова крехко пилешкото на хапки - например в гозбите на "Хепи", а и на други места? newsm78

Има си трик. Казва се кадифено мариноване. Ще ви го напиша довечера - дано не забравя Sick. Така мариноват пилето в китайската кухня Peace

И да питам - ще правя сиренца като на Хепи - тук прочетох доста варианти на панирани сиренца и кашкавалчета и доста доволни - НО ОТ КОЯ ТОЧНО РЕЦЕПТА МОМИЧЕТА newsm78 - КАЖЕТЕ И ДА БЯГАМ ДО МАГАЗИНА.

# 443
  • Мнения: 1 505
Цитат
Ето сиренца и кашкавалчета на Хепи   .  Натрошавате сиренето -на килограм сирене-2яйца  ,2-3щипки червен пипер Трябва сиренето и кашкавала да са по- твърди  Може малко сух чесън  .Правят се топчета колкото малък орех и се овалват в брашно нареждат се в в нещо плоско и да се замразят във фризера  .След като замръзнат се изсипват в торбичка найлонова и така се съхраняват във фризера  .Когато ви потрябват  или ви дойдат неканени гости -разбивате бира ,1яйце и брашно -на гъста каша  .Замразените топчета ги пускате в панировката и с лъжица  полуизцедени ги пускате и ги пържите в загрята маслена баня  .По същия начин и кашкавалчета  ,само че кашкавала е настърган .
Бъни
Ти сама по напред в темата пишеш,че си открила рецептите,но нищо ето тази е.И да не забравиш да напишеш за марината,ще следя.

# 444
  • Мнения: 4 358
Мими мерси   bouquet - точно тази си записах, но си викам я да питам пак. Намерих ги рецептите - но не съм правила още сиренцата. Мисля да е тази вечер. Дано се получат Hug

# 445
  • Мнения: 1 505
Аз ги правих вече,но самата панировка не ми хареса как се получи накрая(не вкуса,а това,че не бяха обли,а с някакви топчета по тях),дано на теб ти се получат.Аз ги пържих във фритюрника,брашното го пресявах,но следващия път ще пробвам в тиган с повече мазнина,да видим.

# 446
  • София
  • Мнения: 3 816
Хиляди благодарности и от мен, за рецептата за тесто на пица "Верди". Стана разкошна! bouquet

# 447
  • Мнения: 4 358
Здравейте - ето и обещаната марината за крехко пиленце - техниката е от новото списание GOODFOOD - мартенски брой
Нарича се Кадифено мариноване - пилешко филе от гърди се нарязва на хапки. В купа си разбиваме 1 ч.л царевично нишесте и белтъка на едно яйце.Хапките месо се поставят вътре и престояват около 15 - 30 мин. Сместа не бива да се оставя в хладилника защото се сгъстява.
Пиша дословно от списанието - тази техника на мариноване се използва в азиатската кухня, за да се предпазят нежни меса като пилешко и риба.Леката марината от белтък и нишесте осигурява защитен слой при готвене и месото не изсъхва.Освен това му придава мека кадифена текстура - просто и ясно, пък колко съм се чудела преди как пърженото пиле в китайските ресторанти премерно има такъв сочен мек и приятен вкус bowuu
преди използване пилешкото месо се вади от марината и се подсушава добре - не се слага да се пържи заедно със сместа за мариноване Naughty.
Това е  от мен засега - дано да съм била полезна Hug

# 448
  • София
  • Мнения: 3 816
Днес ще пробвам този вариант на мариноване. Peace

# 449
  • Мнения: 774
Бъни а,след като се мариноват как се панират пилешките филинца newsm78

Общи условия

Активация на акаунт