'ФеВрУаРчЕ пляска със ръчички-чака сняг и весели игрички'

  • 6 433
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 243
Здравейте!

Момичета, благодаря за пожеланията!

Скъпата, честит рожден ден !



# 31
  • Мнения: 243
Днес времето в Асеновград е супер. Преди обед бяхме вън, сега Вили спи, ако стане на време пак ще я изведа.
Atrakcia, снимките са страхотни. Мисля че Божидар си има талант на фотомодел, на всяка снимка е направил различна муцунка. Много е готин.

Elix, от тук не бях сваляла нищо, има страхотни неща, дано и на Вили да й харесат.
Тук ще ви сложа няколко снимки от събота. Тогите са ни огромни, но карай, нали стана купона.
http://images11.snimka.bg/001491289.jpg
http://images11.snimka.bg/001491291.jpg
http://images11.snimka.bg/001491290.jpg
Виолетка иска да излизаме.
http://images11.snimka.bg/001491310.jpg


# 32
  • Мнения: 243
Забравих да ви разкажа за нещо, което до сега Виолетка не беше показвала.
Вчера на гости ни бяха кумицата с нейното бебче. Вили винаги много й се радва Party . Когато аз я взимах, тя не реагираше - смееше се, закачаше се, но когато дойде баща й и взе Веселка, Виолетка писна да реве newsm45. Чак когато  я взе, тя спря. Това ревност ли беше? Доста се посмяхме. Flutter
http://images12.snimka.bg/001496653.jpg
Приятен ден

# 33
  • Мнения: 791
И ние излязохме днес за един час след 12ч, приятно беше. Малко вятърът е кофти, но си намерихме завет пред входа и седнахме с комшийката на приказки, докато бебките ни спинкат на въздух  Grinning
Сега съм се запалила по едни плетки, правя си свободни съчинения, пък каквото излезе  Mr. Green  Но не ми остава много време, на ден изкарвам едва няколко реда  Tired
За кърменето - където и да съм чела все пише, че не се спира от раз! Аз мисля да кърмя поне до годинката, а после полека лека да се отказваме, но хич не знам как ще стане тоя номер  newsm78  Като възможност обмислям да се изцеждам и да й давам кърмата по друг начин, без сукане, за да не изпадаме в неудобни ситуации  Mr. Green  , които биха смутили най-вече мен.
И още нещо, моята Ронка бонбонка яде 2 пъти нощно време  Sick , при вас как са нещата? Вода не иска, дори само да допра шишето до устата й и изпада в истерия. Само кърменето я успокоява. Не знам що така, като по-малко бебе си спеше добре, наааай-много един път да се събуди.
Айде, че пак ще прекаля с обясненията  Laughing

# 34
  • Мнения: 178
Марти спинка по цяла нощ от погачата(40-я ден) насам.А вода и той не пие даже като види шишето и се крие,заляга и си захлупва главата,много е смешен hahaha

# 35
  • Мнения: 109
Здравейте отново!!!
Имам две питания към вас мамчета :
1. С какво завивате бебоците си за нанкане. Аз обличам на Яни боди с къс ръкав, пижамка и после в чувалче при температура в стаята около 24 0С. Дали не прекалявам????  newsm78

2.Дупето на Калоян вече е мораво червено от подсичане. Какви ли не мазила пробвах и ефекта е нулев. Купих кремчетата за подсечени дупета на всички детски козметични серии + Бочко + Здраве и и и и...нищо не помага. Педиатърката ни препоръча да го мажа със зехтин, но и това не помага. Ако можете и знаете нещичко помагайте.  Rolling Eyes  Praynig

# 36
  • Мнения: 178
 bilqna и аз обличам Марти с боди с къс ръкав,пижамка с дълък ръкав и спи в чувал,Т в стаята е около 23 .За дупето пробвай на Mustela Creme pour le change.Аз,както писах по-долу,съм много доволна от серията бебе на Mustela,Марти ми е с много бяла и чувствителна кожа и използвам продукти само от тази серия,по-скъпи са,но си заслужава.Успех Simple Smile

# 37
  • Мнения: 258
Ааа,пак болната за мен тем-зачервявания на кожата...направо ми е писнало честно казано да лекувам едно след друго-бузи,лишеи около устата,зачервено дупе и направо ранички от зачервяването,суха кожа,пъпки по тялото...вече не знам какво да я правя..първо-за ;ишеите около устата и сухите бузки много ни помогна на доктор Тайс един крем-Nachtkerzen балсам.Изписа ни го педито,че много й бяха сухи бузките и все червени..оправи се от него..за дупето-като се подсече силно си я мажа с едно домашноправено кремче от невен и мас,а после с Бейбитан..ама за сухата кожа на телцето не знам какво да правя.След баня мажете ли ги с нещо?Аз не бях я мазала много време с нищо,но кожата й стана суха и я намазах с бебешко олио на Джонсънс..резултатът-ситни пъпчици по корема...явно така ще си караме...с много чувствителна кожа..иначе беше със запек 3-4 дни и мрънкаше като ака горката..ама мина и това..4-тия зъб се вижда вече,сигурно ще пробие скоро и той...аз докато се оплаквах,че нямаме зъби сега май сме от бебчовците с най-много зъбаци  Laughing Щях да ви питам дали вашите деца са 'луди',ама вие сте ми отговорили предварително  Mr. Green Лора не се спира...викаме й Лора Чудото...ми то не знае какво иска...а нали и не пълзи-картинката е пълна..а ония ден-изкъпах я аз,обличам си я и съм и дала кутийката с клечки за уши да играе..е,по едно време гледам я-цялата надъвкана...стърже нашата със зъбите по нея...ужас..едно време хамстерите ми си ядяха така кутийките за храна  Joy Аа,и последно..абе мамета,Тобрекс какпи за нос ли са?Аз от години си ползвам Тобрекс за очи(заради лещите)...стана ми странно..айде лека и спокойна нощ

# 38
  • Мнения: 457
Билянче,а опитвала ли си да го мажеш с кремчето"Универтан"-много помага при подсичане?
А за обличането:аз обличам Лъчко с боди къс ръкав,пижамка с дълъг и без чувалче.Но в началото като заспи го завивам с тънко одеалце при температура24-25градуса,а през ноща го завивам с олекотено юрганче,защото става 20градуса. Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 728
Здравейте мамета!

За отбиването като казвам от раз, имам предвид, че кажа ли че няма повече да кърмя, няма да кърмя и толкоз, а иначе Монката искам да е поне на 1,3г. А киселото мляко, или по-точно кравето мляко вече сме го въвели, а като спря да кърмя не смятам да замествам млякото с шише. Също не смятам и да се пристягам с разни ми ти работи, а ще пия хапченца тоз път. 

Скрийми, от Джонсана почти всички бебета се обриват. Аз омазнявах с Бюбхен невен. Много бях доволна, за лишейчетата пак ще кажа Ексципиал фет крем.  Peace

Тобрекс са капки за очи. Ползват се и за нос, защото всичко там е свързано, а иначе са антибиотични и поради тази причина помагат много, аз лично не ползвам Тобредекс, защото пък в тях има кортикостероид.

Хайде лека вечер, момичета!

# 40
  • Мнения: 37
Ето ни пак.

Абе мами какви са тия градуси? У нас повече от 20гр. не сме правили. В най-големия студ правим 22-23гр. На климатик сме. Слагам му потниче, боди, и пижамата, без чорапи на бос крак и в чувалчето.
За подсичането и аз използвам "универтан". Много съм доволна.
ScreamingMamma от Джонсъна и на Никито му избиха пъпчици. Сега го мажа със зехтин на "Costa Dora" студено пресован. Добре му се отразява, само дето мирише на зехтин, а не на цветя например. А за запека пробвай "Дуфалак" сироп.Помага, ама на 2-я ден.

За кърмата не мисля, че е много хубаво да се спира от раз. То и няма как да стане. Дори да пиеш хапчета пак за няколко дни спира. Ама всеки си решава какво да прави. Аз едвам изкарах до 4м. и ми свърши. До последно му давах. 15-20-30гр. колкото имах. Дори накрая по 5гр. му давах. Лекарката ми каза, че е много полезна. Има 25 антитела, които уклрепват организма. И ги няма другаде.
ribkata до днес пие мляко (кисело) през ноща между другото вода. По 5 пъти на нощ се побужда. Накой път ми идвааааааа.
Atrakcia много е готин, голям сладуран. Нашия въобще не търпи шапка.

Абе мама Maya нещо хич не участва. Тя с тия двамцата как ли се справя? Трябва да сподели как е. И те след 10-на дни ще имат мини рожден ден. Дано да се включи.
Аз много исках да имам близнаци. И все още искам. Направо умирам. Като ми каза доктара, че е едно аз му викам:" Докторе гледай хубаво." А той:" Другия път."

Е лека и спокойна вечер![/color] smile3524

# 41
  • Мнения: 457
Мами,а пък ние имаме един проблем CryНа Лъчето му се появиха гъбички на крачетата и по-точно между малките пръстчета.Вчера се обадих на неговата лекарка и ми каза да го мажа с Дактакорд.Много се чудя от какво са  станали(лекарката и тя ме пита как при такова малко дете -гъбички).Ами незнам..правя му тоалет на дупето и крачетата поне 2 на ден,често сменям чорапките.И като се замисля,май аз съм виновна,по-точно моята прекалена загриженост да не настине детето.Слагам му когато е на проходилката по 2 чифта чорапки(ощене сме му купили пантофки,но тези дни и това ще направим),за да не му духа на крачетата из под вратите,все пак на пода е по-студено.Та си мисля,че много му се загравят крачетата(понеже Т достига 25градуса в стаите) и като се изпотят и се получават гъбичките.Ох ,дано това кремче да му помогне,че като знам колко упорити са пустите гъбички....дано скоро се оправи Praynig
Хаиде,излях си мъката.....сега ви пожелавам спокойна нощ!!! Sad

# 42
  • Мнения: 791
Хрупам един морков и рекох да надникна  Mr. Green Слушам Злите езици от "Голямата Уста", абе тия нямат равни, няма млъкване  #Bad Talk
Амиии, лека нощ на всички, дояждам моркова и си лягам и аз  Joy

# 43
  • Мнения: 258
Абе там е работата,че и с Бюбхен съм мазала и с какво ли още не..и обрива се и това е...само с мас не се обрива,ама много ми мирише пък тя..но ако няма друг вариант с мас ще се мажем пак..Мама Нина,за гъбичките-много неприятно наистина...с отвара от лайка няма ли да стане?дано лекарството подейства де...може би е от чорапките наистина-ако са изкуствена материя или ако му се изпотяват крачетата..забелязала съм,че колкото и дебели да са чорапките,ако не са памучни,краката на Лора са студени...ако са памучни и най-тъничките да са-пак са по-топли...напълниха пазара с изкуствени боклуци #2gunfire #2gunfire айде спокойна нощ на всички Hug

# 44
  • Габрово
  • Мнения: 316
Здравейте, майчета!
Днес тук обещава да е хубав деня - напече слънце и няма никакъв вятър. То и вчера е било хубаво следобед, но ние бяхме цял ден в София. Имахме малко ангажименти и ги съчетахме с целодневна разходка. Вечерта се прибрахме и веднага пък на гости. Днес ще имам гости пък аз. Ще трябва да се погрижа и за това. Така че, отчитам се и отивам да си помогна за довечера, че да излизаме. Надявам се днес и другите майки да се появят по градинките, че да се видим.
   Антония и тя постоянно прави обичайните за нейната възраст бели. Миналия ден я оставих за малко с татето да се гледат и като влизам в стаята ми настръхна косата: навсякъде играчки, гердани, вестници. Саксията ми съборена на земята и навсякъде пръст. Вазата с цветята и тя на земята. Антония я гази с паяка, а баща и невъзмутимо си гледа телевизия и изобщо не поглежда какво е около него. Подивях. Ама аз съм си виновна - все се заканвам да си я гледам аз. Но много натоварващо, бе. Понякога идва до тоалетната /като съм вътре/ и почва да хлопа. Иначе като и кажеш, че това не трябва да го пипа - слуша. До следващият път. Трябва постоянно да и го повтаряш.
   Миналата вечер Антония пиша на гърнето. Няколко вечери подред я слагам да свиква. Накрая имахме успех. Вече не се изпъва така, а като чу как пее гърнето /след като се изпиша/ не искаше да става. Надявам се скоро да започнем да го използваме по-често.
   Като ни изписаха от родилното ни казаха да не ползваме олио на Джонсън, че много от децата се изриват.
   И аз се чудя до кога да кърмя. Но когато и да е, ще е постепенно. Мисля си, че няма да имам проблеми. Все си викам - хайде и тоя месец и тоя. Май ще откарам до към Нова година.
   Хайде, момичета, стягайте се за дълги разходки днес. Спокоен и слънчев ден!

Общи условия

Активация на акаунт