Деца с увреден слух

  • 63 710
  • 896
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 950
Лони, знам , че не си съгласна с мен. А, замисляла ли си се, че всяко едно дете за да каже правилно дадена дума, трябва да е научило да изговаря всеки един звук(буква) И ако не са му поставени няма как да проговори. Примерите , които даваш съм ги правила и без да съм чела правилата на Джон Трейси. Това може да ти е от полза, но по-късно(начините да го заинтересоваш детето) Колкото и да не ни се ще, нашите деца са си с глухота, трябват си специалните грижи за да проговорят. Да, знам, и аз идсам да съм само майка, не учителка. Но в момента в който съм я оставяла без грижи, н еи е мръдвало нивото.(лятото).Самоученето идва при нея чак сега, и винаги я поправям, защото все още не може да каже всяка една нова дума правилно.Аз за това говоря, а не за начина по-който ми се иска да става. Не мога да разчитам на 30мин. работа на учителите. Но и това си е мое мнение. Всички хубаво говорящи деца с КИС, които съм чувала досега не са самоуки, а е въпрос на много занимания от страна на майката с детето. Просто засега това е действителността. А това какво на нас ни се иска е друг въпрос Wink Wink
bubica напълно съм съгласна с теб и моите наблюдения са същите, на първо място е постоянството на майката и много много работа .

# 661
zdr na vsi4ki!imam brat na 16 godini koito e s uvreden sluh!kraq na minalata godina mu napraviha operaciq.tq be uspe6na i brat mi po4na da si nosi aparata,no qvno mnogo go drazni i vse go maha6e.edin den maika mi re6i da mu sloji staroto aparat4e s koeto ne 4uva6e ni6to!no sega s nego 4uva a s novoto ne!e faidata e nikakva za6toto i toi nqma jelanie da go nosi! Crossing Arms Crossing Arms Close

# 662
  • Враца
  • Мнения: 871
Тони ,имаш прведвид разликата между слухов апарат  кохлеарен ли?

# 663
Моят син също е с имплант. Сложих му слуховия апарат, защото казаха, че е добре да носи и него на другото ухо. Но щом му сложих стария слухов апарат, той започна да сваля слуховия процесор и не искаше да го слага повече. Затова не му слагам вече слуховия апарат. Може би някой ден пак ще опитам с двата апарата, но засега предпочитам да е със слуховия процесор, макар и само с него.

# 664
  • Мнения: 2 543
zdr na vsi4ki!imam brat na 16 godini koito e s uvreden sluh!kraq na minalata godina mu napraviha operaciq.tq be uspe6na i brat mi po4na da si nosi aparata,no qvno mnogo go drazni i vse go maha6e.edin den maika mi re6i da mu sloji staroto aparat4e s koeto ne 4uva6e ni6to!no sega s nego 4uva a s novoto ne!e faidata e nikakva za6toto i toi nqma jelanie da go nosi! Crossing Arms Crossing Arms Close

Здравей, toni_boni!
Само бях чувала за случаи, като вашия. Не зная дали преди операцията е имало кой да ви обясни (поне не теория би трябвало да има кой да го направи), че имплантирането на прелингвални пациенти, които са над 7-8 годишна възраст е доста различно като резултат от това на малките деца. Предполагам, че брат ти е с увреден слух по рождение, а не придобит по-късно. Поне, доколкото аз съм запозната, от тези пациенти се изисква по-голяма мотивация и постоянство, за да получат удовлетворителен резултат. 16-годишните са в трудна възраст. Подобна крачка е много сериозна и той би трябвало да получи голяма подкрепа най-вече в семейството си, но не по-малко и от специалистите, които са в екипа за кохлеарна имплантация. Наясно съм, че тук на практика това не се случва. Изключително безотговорно ми се струва да се допускат такива неща! Струва ми се, че все още не всичко е изгубено и че ако намерите добри и отговорни хора, които да се заемат да му помогнат с рехабилитацията, той би могъл да има полза от импланта. Ако имаш желание, напиши ни къде е опериран, къде посещава рехабилитация - може да имаме някакви идеи!
Желая ви успех и ни пиши!  bouquet

# 665
  • Мнения: 2 543
Моят син също е с имплант. Сложих му слуховия апарат, защото казаха, че е добре да носи и него на другото ухо. Но щом му сложих стария слухов апарат, той започна да сваля слуховия процесор и не искаше да го слага повече. Затова не му слагам вече слуховия апарат. Може би някой ден пак ще опитам с двата апарата, но засега предпочитам да е със слуховия процесор, макар и само с него.

Васи, добре дошла отново! Ще се радваме да ни пишеш за вас по-често!  bouquet

# 666
  • в края на града
  • Мнения: 4 446

Наскоро си мислех за вас как сте. Ако ти остане време драсни няколко реда  Hug

# 667
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ох, досега рязах картинки (от разни рекламни брошури) и ги лепих на картончета... Цялата се омазах в лепило  Sick
Реших извън програмата, по която работи Яни да го уча на любимите му неща: храни и играчки  Mr. Green Да може да ми казва "Искам еди какво си", а не само да сочи и да мънка... Малкият беше изключително впечатлен и доволен  Laughing Като храните не са страндартните храни, а Зрънчо, чипс, солети, шоколад, видове бонбони и прочие  Crazy
Ще видим колко бързо ще се научи да ги казва добре, щом му е интересно. Много се впечатлих, че Йепе ми беше споделила как Йоанчо харесвал буболечки и лесно ги учел коя каква е...

# 668
  • Мнения: 3 591
Лепни и няколко на хладилника - млякото му, кремвирши, ягодки, плодово млекце или каквото там обича от хладилника Simple Smile
нНие всъщност с картите от хладилника тръгнахме Simple Smile

А вместо да се тормозиш да лепиш дай да ти ги ламинират - така и дълго ще се запазят в мръсните детски лепкави ръчички Simple Smile Може и да ги лепиш и разлепяш после с тиксо насам натам.

# 669
  • Мнения: 2 543
Петя, гарантирам ти, че ще научи много по-лесно това, което го вълнува! Simple Smile Аз гледам да се придържам горе-долу към темите, които учат в градината, но го уча на това, което му харесва. От храните знае не много неща, но са все любимите му и никога повече няма да ги забрави  Mr. Green - хляб, мляко, мед, шоколад, чай, вода, банан, ябълка, солети, картофи... Сега пък учат превозните средства, а тази тема си му е любима и без това. Покрай пътуването ни вече знае абсолютно всички, без кораб. Mr. Green Съответно - получи и похвала от учителката! Simple Smile
Успех и Яни с junk food-а!  Laughing

# 670
  • Враца
  • Мнения: 871
Горките ние....на космически години сме от вас.Ние пък се научихме да показваме среден пръст и да казваме" НААА".И това не малко нали..   Wink

# 671
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Марги, хич не се отчайвай, Яни почна да повтаря сравнително отскоро, след последната настройка, а може и защото е вече по-голям. Преди това беше ужас... А всъщност и настройката Дончев я направи добра, защото беше почнал да повтаря по малко и аз му казах, къде са проблемите и какво бърка. И Криси ще се "отприщи", трябва само упоритост  Hug
А в хладилника няма любими неща  Crazy, много е злояд, в хладилника единственото нещо, което го вълнува е сок. Но и отдавна се научи да си го иска  Wink. Даже сега като поставиха К-то, го уча да го казва хубаво с К накрая, че преди това викаше само "соо". По-скоро искам да вкарам в употреба думичката "искам", да стане като изречение. Той я знае като дума, може да я казва след мен, трябва да я затвърдя. Рехабилитаторките го учат на "дай", ама той хич не го впряга това "дай" в изречение, пък и никой не говори така "дай... еди какво си". А това "искам" децата от квартала постоянно го спрягат, така, че и по подражание на тях може да го изкара...

# 672
  • Мнения: 25
Здравейте отново.Радвам се че поне някои от нас могат да кажат че децата говорят дори и неправилно.Ние не можем да се похвалим с такова нещо мисля че настройката ни е слаба.Преди време коментирахте  newsm78 (не проверих кой)че могат да се правят насройки и на друго място освен ВМА (и не навън)какво имахте предвид-къде. BlushСъжалявам но много неща още не са ми ясни.Като чета понякога какво пишете направо не знам ние къде живеем и защо никой нищо не ми е казвал макар че питам постоянно.Май повечето неща научавам от тук за което благодаря! newsm10 .

# 673

Наскоро си мислех за вас как сте. Ако ти остане време драсни няколко реда  Hug


И ние сме на думички, още не правим изречения, но сега се учим. Като повтаря след мен изречението става, но не се е отприщил още да ги прави сам. Разбира, когато му говоря, понякога по-трудно. Радва ме това, че проявява желание да ми каже това, което иска, макар че някои думи още му липсват, той артикулира нещо измислено от него. Други думи, които ги знае, още не изговаря правилно. Има още много да се желае, но при условията, в които сме, и това е нещо. Разбира се, че и на него не му се работи винаги. Той също в много случаи показва и мънка, но се надявам нещата да потръгнат по-добре занапред. Май имаме вече нужда и от логопед, за да заучава правилно произношението на думите. Сега вместо чорапа, казва уапа, за чао казва "ао", макар че звукът "ч" го прави много добре като самостоятелен звук. Иначе в къщи и ние работим с неща и теми, които го вълнуват, малко игрово, защото понякога като каже не и не можеш по никакъв начин да го накараш да работи така, както при рехабилитаторката (то и при нея отказва понякога). Много е смешен - когато отказва да повтаря и да работи, започва да вика "па-па-па-па-па-па-па- ...". Тогава измислям някаква игра, за да му уловя вниманието и по този начин да научим все пак нещо.
Като чета, май всички сме горе-долу на едно ниво.

# 674
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Здравейте!
   Мислех, че като Венци е болен, ще имам повече време, защото ще сме си в къщи. Каква заблуда! Олелията е още по-голяма, не сядам по цял ден, освен всичко друго нали следваме режима на хранителната терапевтка, та чак по това време горе-долу мирясвам. Излизаме на разходка към осем, даже тази вечер след девет. Нощните разходки много му харесват, отварят му още по-голям апетит. Все още не е излекуван напълно, днес бяхме на контролен преглед, трябва да повторим с още едно шише лекарство.
    Иначе ми прави впечатление, че много се радва на кафе-машината (като звук) и особено на пасатора, който в последно време се използва ежедневно. Щом го чуе, дори без да го вижда, се усмихва и започва да върти глава.

Общи условия

Активация на акаунт