Разкажете за своето прекрасно раждане

  • 18 345
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
За много от нас раждането е свързано с големи страхове и притеснения, а за други се оказва прекрасно и пълноценно преживяване. Предлагам да споделим такива прекрасни истории, за да мотивираме майките, на които раждането предстои и да им помогнем да погледнат и те на раждането като на нещо вълнуващо и красиво.

Нека направим конкурс за разказ, като накрая гласуваме и изберем най-добрите разкази, които ще сложим някъде на видно място. Предлагам конкурсът да е анонимен - това ще стане, като изпращате разказите си до мен като ЛС, а аз ще ги пусна накрая от своя профил, за да не е ясно кой кой е при гласуването. Смятам да ги пусна в Клюкарника, така че няма да навъртам мнения с тези постинги  Laughing След приключване на конкурса ще представим участниците, разбира се.

Предлагам следните условия: дължина на разказа до 1000 думи (знам, че някои от нас са доста словоохотливи, но това значително ще затрудни четящите, особено като има няколко разказа накуп). Необходимо е да има заглавие. Моля, направете проверка на правописа сами  Wink. Добре би било да има обособени параграфи - по-лесно се чете. Краен срок - 5 март 2007, т.е. имате 2 седмици.

Темата:
Моето прекрасно раждане.


Разкажете как се подготвихте за раждането; кое по ред е (и накратко за предните, ако е от значение); кой присъства; какви помощни средства изполzвахте; в каква поза бяхте по време на контракциите и раждането (ако е различна от лежащата); кога взехте бебо за първи път след раждането и как протече първата среща; как ви понесоха болките; кой беше най-прекрасният момент; как се държа медицинският екип по време на раждането (ако е имало такъв  Wink). И изобщо, всичко, което смятате за важно и полезно за останалите. Очаквам разказите ви до 5 март, а всички останали ще ги видят на 8 март, като това ще е и своеобразен поздрав за празника.

# 1
  • Мнения: 9 903
хубава идея, ще чета с интерес.
Но оставам с впечатлението, че родилите със секцио отпадат по подразбиране поради еднотипност на самия "родилен" процес и липса на разнообразие в позите и присъстващите Wink.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И на мен ми харесва идеята. Дано успея да прочета част от разказите преди да родя.

# 3
  • Мнения: 3 161
хубава идея, ще чета с интерес.
Но оставам с впечатлението, че родилите със секцио отпадат по подразбиране поради еднотипност на самия "родилен" процес и липса на разнообразие в позите и присъстващите Wink.

 Laughing Ами чудех се дали да пиша за секциото - аз лично съм с първо секцио и второ нормално и съм силно пристрастна (привърженик съм на естественото, ако не знаете  Laughing), но ако се абстрахирам от личните си пристрастия, не знам какво прекрасно и мотивиращо има в едно раждане със секцио, освен моментът след това, когато си гушкаш бебето. Но ако някой сметне за важно да сподели преживяното по време на секцио - заповядайте.  Grinning

# 4
  • Мнения: 5 391
Емем, страхотна идея!

Не знам дали ще пиша за моето раждане, но със сигурност ще чета с интерес.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 424
много хубава тема, която ще следя с интерес.
аз за съжаление отпадам от състезанието поради причините, изброени от тити по - горе.

# 6
  • Мнения: 174
много хубава тема, която ще следя с интерес.
аз за съжаление отпадам от състезанието поради причините, изброени от тити по - горе.
Peace

# 7
  • Мнения: 462
Чудесна идея  bouquet!

Веднага се сещам за разказа на Maria.St и как ми подейства. Дано да има повече такива Hug.

Аз няма да участвам... Може би следващия път Wink.

# 8
хубава идея, ще чета с интерес.
Но оставам с впечатлението, че родилите със секцио отпадат по подразбиране поради еднотипност на самия "родилен" процес и липса на разнообразие в позите и присъстващите Wink.
не знам какво прекрасно и мотивиращо има в едно раждане със секцио

Ами прекрасното е, че съм станала майка, малко ли е?   Grinning

Така се случи, че планираното секцио се оказа секцио по спешност. Летях към другото отделение, където се суетеше многоброен персонал. Аз се хилех като идиот, защото нямах търпение да си видя бебето. Този път операционната не ми се видя страшна, а злокобните лампи над масите този път виждах като най-обикновени лампички.

Поставиха ми абокат, докато се събере целия екип. Анестезиоложката ми постави спиналната упойка, като поставянето й никак не болеше. Попитаха ме дали не искам малко успокоително в системата, аз се съгласих за всеки случай, защото съм си пъзла и редовно припадам при зъболекаря.

Започна се самата операция, бях усмихната и щастлива, звучеше радио в операционната, а анестезиоложката през цялото време ми държеше ръката и ме питаше как съм. Успокоителното взе да ме унася леко и съвсем не изпитвах никакво притеснение.

Моментът на ваденето на бебето ми беше изключително странен. Чувството е сякаш изтръгват нещо много дълбоко от теб, усещането е доста силно и вълнуващо. Съвсем се омаях от това успокоително...

Чух само "Момченце е. Дайте й да го гушне. Звучеше една от любимите ми песни "Angie" ... И сега всеки път като я чуя се връщам в онзи момент, когато малкото ми момченце изплака тихичко.  Не знам как при омаяното ми състояние сълзите ми рукнаха изведнъж и не можеха да се спрат. Стоях си със затворени очи и си ревях... Моментите на зашиването ми се губят. Отвън ме чакаше моя мъж, който ме целуна, защото му родих най-хубавото дете!

П.С. Не желая да участвам в конкурса, пиша кратичко за моето раждане, което е най-прекрасното и вълнуващо на света!   

А пък и мисля, че това чувство жената го носи в себе си и по никакъв начин не зависи по начина, по който е родила, да не говорим пък за пози на раждане, кой бил присъствал и т.н. За мен това има толкова значение, колкото какъв е бил цветът на плочките в отделението.   bouquet

# 9
Привет на всички, на които ще е интересно споделянето за нашето раждане. Казвам нашето, а не моето, защото участниците бяха четирима и никой не биваше да липсва. Главният участник в раждането беше бебчето, заобиколен от мама, тати и Отец. Ние тримата бяхме единствените свидетели на раждането на малкото човече. Уханието и трепкането на свещичките, успокояващото въздействие на приятната музика, пукането и топлинката на дръвцата в каминката… И в тази атмосфера, за която се погрижи тати, присъстваше пълната вяра, че всичко е наред и Природата и Отец няма да допуснат да се случи нещо лошо при тази поредна стъпка от съществуването на малкото детенце. Защото според мен раждането просто е продължение, а не начало. А ние с бебо вече се познавахме и по време на бременността си правехме опити за всякакъв вид контакти, с изключение на прекия визуален контакт. Оказа се, че понятието трето око може да включва вътрешно зрение, вътрешно чуване, вътрешно обоняние, усещане за допир, усещане за енергийно присъствие и енергийно движение, обмена на мислени картинки, избора на име и т.н. Въобще като споменах картинките – това беше много важна и в един момент се оказа дори решаваща форма на общуването ни със Самуил. (Защото ние от четвъртия месец му викахме по име.) Най-вероятно когато към края на бременността съм си представяла раждането, детенцето се е стъписало от тези малко хаотични мои мисли и в 34 седмица се оказа на изходна позиция с дупето напред. Тогава се сетихме с тати, че всъщност когато аз преживявам раждането мислено, бебчето не знае че е мислено, за него всичко е реално, щом съществува импулс от мозъка ми към него. И малко се е „панирало”, както се казва, и почна да се върти и да ме боде. Като се роди се оказа, че ме е боло с нокти-не си ги беше изръфало преди раждането.Simple Smile. Според мен бебчовците излизат с крака или ръката напред, защото когато контракциите изведнъж са започнали да ги изтласкват от уютното им местенце, толкова удобничко и защитено до сега, единственото, което познават и те инстинктивно изпадат в нещо подобно на паника и започват да ръкомахат и кракомахат-така си го представям. Та като се обърна за седалищно раждане, аз започнах да го успокоявам и да му пращам картинки че ще се плъзне надолу и че ще трябва да си прибере ръчичките и крачетата и да не маха много с тях, за да му е по-леко пързалянето и после как ще го гушна и ще му е топличко и хубаво, както му е било вътре, дори по-хубаво и докато му пращах картинките буквално го усещах вече в ръцете си как го гушвам. Затова сега  трябва да се обърне с главата надолу. Въпреки, че бях убедена, че усеща картинките ми, разумът ми беше учуден от факта, че когато започнах да го обръщам мислено, все едно че го обгръщам с физическите си ръце и го завъртам бааааавно, бебчето наистина започна да се обръща. То му беше вече тесничко и се усещаше всяко движение. За да му помогна механично, правех леки упражнения за обръщане, които открих в интернет. И най-важното, че не повярвах на някои „доброжелатели”, които казаха, че упражнения за обръщане не се препоръчват, защото става усукване на пъпната връв. А се препоръчва операция. Ама че смешка.. Не бива да изброявам всички страхотии, които хората изкопават в такива моменти от опита си и от съзнанието си и разказват за меко казано усложнения при раждане. Просто един приятелски съвет към всички „доброжелателни” съвети, които имат за цел да предизвикат страх, приемайте като смешки, които хората ви разказват, за да ви дадат възможност да им докажете обратното. И в последствие като резултат се оказа, че наистина всички изброени ми страхове могат да се трансформират с едно единствено нещо-пълна вяра в положителния успех и никакво никаквичко съмнение. Това се оказа решаващо-никакво съмнение, дори и мъничко съмненийце. Иначе се получава много коварно-щом някой ти разкаже нещо недобро, ти неволно го виждаш как се случва и ако не се усетиш навреме и не промениш картинката, която си видял в съзнанието си след разказа, тя остава и работи без да искаш. А когато човек вземе нещата в свои ръце, трябва да е много бдителен и наистина на разчита единствено на себе си и на вярата си. Като стана въпрос за вяра, според мен не е нужна някаква грандиозна лозунгова вяра в Бога, а нужно е едно простичко убеждение, но твърдо и непреклонно, че всичко, което ни се случва е за добро, за наше добро, независимо от това как ни изглежда на нас и че Природата в своята удивителна хармония е сътворила от две клетки цяло човече и го е ваяла в продължение на 9 месеца, та сега накрая ли ще го остави да загине? – Никога, освен ако не се попречи на естествения й ход. А в много случаи лекарската намеса точно това прави-меси се в естествения ход. А той по моему е свещено нещо и не бива да се самовъзвишаваме до там, че да си мислим, че можем да направим раждането по-добре от самата природа. Ние една мушичка не можем да създадем, а камо ли човече. Тогава с какво самочувствие мислим, че знаем повече от Твореца, създал всичко-от мушицата до човечето. Но това е друга тема, за мен тогава, по време на раждането беше важно да не се съмнявам и да вярвам, че всичко ще мине добре, стига да не му преча. А единственото, с което може да се пречи на естествения ход на раждането, това е страха на мама или на някой край нея. Затова не допуснах никого, освен тати, защото му вярвам, че като мен може да контролира спонтанните страхове и да ги трансформира в мисли с положителен изход. А, и едно друго убеждение много ми помогна – че на човек му се дават изпитания, респективно болки само такива, които може да понесе и да се повторя – които са за негово добро. Затова не бива да ви плашат родилните болки – те не са по-силни от вас, всъщност стават по-силни, когато се „панирате”. Важно е да умеете да изолирате болката. (Аз тренирах върху зъбобола – казвах си, че зъба го боли, а не мен и интересното беше, че наистина болката ставаше поносима и като че ли се свиваше само в зъба, без да обхваща съзнанието ми и да го замъглява, ако е много силна.) Още повече, че родилните болки са съзидателни, а не разрушителни, както болките, породени от болестно състояние. Четвъртото важно нещо освен картинките, убежденията(вярата) и изолирането на болката е визуализирането на крайния резултат. Никой, дори и с ясновидски способности не може и не бива да предвиди всички подробности на хода на едно естествено раждане-той зависи от толкова много физически, психо-емоционални, мисловни и духовни моменти, че е непредсказуем. Затова единственото, което можем да направим, е да визуализираме само успешния краен резултат. (Аз например се виждах как се обаждам по телефона на майка и казвам-честит ти внук, родих си го в къщи току що, ето го тук до мен. Само не предвидих, че татко ще вдигне пръв телефона, а не мама, но след реалното раждане сякаш отстрани се чух да казвам по телефона точно тези думи, които се бях чувала да казвам във въображението си.) От много други опити от преди стигнах до убеждението, че визуализацията и още повече емоционалното преживяване на крайния резултат са магически и се сбъдват. Затова го приложих и при раждането. Просто използвах всичко, което ми е достъпно-вяра, въображение, визуализиране, интуиция, енергийни и физически упражнения, утвърждения, четене на информация за раждания в къщи – всичко, само не и лекарска намеса. Лекарите ще съществуват докато има родилки, които се нуждаят от тях. Да вярваш в себе си 100% е продължителен процес и не става изведнъж, това е по-скоро резултат от начина на живот и начина на мислене. Така че ако не съществува у вас такава вяра, по-добре се доверете на лекарите – то има два избора да вярвате-или на себе си, или на лекарите. Иначе ще е безразсъдство от ваша страна, както ни обвиняваха, без да знаят нищо повече за нас.
Радвам се, ако съм ви била полезна!
Обичам ви! Мирена

# 10
  • Мнения: 1 896
Благодаря ти, Мирена! Много ми помагаш!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз още не съм раждала, но ми предстои след около 2 месеца. Ще ми е приятно да чета и затова се записвам да следя. Hug

# 12
  • Мнения: 3 161

Ами прекрасното е, че съм станала майка, малко ли е?   Grinning

Ами в това всички сем равни, спор няма, че е прекрасно. Питането е за друго - за процеса на самото раждане, което някои описват като страховит, а за други е страхотнои преживяване. Но ти и секциото си описала като интересно и вълнуващо преживяване, така че жалко, че не желаеш да участваш в състезанието. Аз споделих моето виждане, но накрая публиката ще каже, нали?

# 13
Разбира се. Просто ми се стори нередно да се игнорират всички, които са родили секцио.

 А доколкото ми се струва всичко зависи от дарбата да пишеш увлекателно, признавам на мен също ми е интересно да чета подобни разкази, не толкова заради самото раждане, а заради начина, по който са написани. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 818
Мирена, Благодаря!   bouquet

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 22:37 от Maktub

# 15
  • Мнения: 229
Аз лично и двете си деца съм ги родила нормално и не намиран нищо прекрасно в самия процес на раждането - клизма, бръснене, крикерчене, болка, кръв, шевове и мога и още да изброявам. За мен прекрасното идва след самия процес на раждането. Когато бебчето вече е факт, гушкаш го и му се радваш и целуваш и милваш. Това за мен са незабравимите и прекрасни моменти.

# 16
  • Мнения: 942
Емем, страхотна идея!

Не знам дали ще пиша за моето раждане, но със сигурност ще чета с интерес.

Наистина идеята е супер Peace

# 17
  • Мнения: 1 947
  Хубава тема - няма да ми омръзне да чета красиви истории. Аз дар-слово нямам, иначе сигурно бих могла
да опиша и моят случай. При мен нямаше нито клизма, нито бръснене, кикерчене, нито шевове. Болката
беше поносима, в реда на нещата. А кръв... без кръв закъде сме. Simple Smile Така че беше едно спокойно събитие,
най-прекрасното от което беше самото очакване и тръпнене за срещата с малкия нов човек - като пред
любовна среща след дълъг чат с някой красив момък. Mr. Green Или пък все едно летиш в самолета за родината,
където не си виждал близките си от много дълго време и сърцето ти трепти от радост. Мен ме беше гъдел,
преди да започнат контракциите - оня гъдел "под лъжичката", тръпки в корема. Blush Покрай това всичко друго
мина тоооокова незабелязано, че вече ми се губят моменти. Но объркания не-зная-къде-съм-поглед на мъжа
ми няма да забравя.  Laughing И двете мътни очички, които ме погледнаха учудено в кулминацията. Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 485
Природата в своята удивителна хармония е сътворила от две клетки цяло човече и го е ваяла в продължение на 9 месеца, та сега накрая ли ще го остави да загине? – Никога, освен ако не се попречи на естествения й ход. А в много случаи лекарската намеса точно това прави-меси се в естествения ход. А той по моему е свещено нещо и не бива да се самовъзвишаваме до там, че да си мислим, че можем да направим раждането по-добре от самата природа. Ние една мушичка не можем да създадем, а камо ли човече.

Мирена, толкова си права! Благодаря ти за прекрасния постинг   bouquet
За съжаление няма да мога да се включа с история. Спомените за моето раждане, по точно за операцията ми, са неприятни и болезнени. Все си мисля, че можех да родя нормално, ако не се бях доверила на лекарите. Съгласна, съм с Емем, че в едно секцио няма нищо прекрасно и мотивиращо. Бях много щастлива когато се роди синът ми, когато го гушнах за първи път, но ми остана усещането, че съм изпуснала нещо безкрайно важно, че нещо ми е било отнето...

Но всъщност темата не е затова  Laughing Емем, браво за идеята   bouquet Успех на всички, които решат да участват! С нетърпение очаквам 8 март  Grinning

# 19
  • Мнения: X
Мирена, да разбирам ли че си родила у вас, без лекарска или акушерска намеса? И ако е така ,разкажи моля те по-подробно!Съжалявам за спама , но ми стана интересно. Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Страхотна идея  Hug
Обезателно ще се включа, благодаря ти  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 485
Мирена, да разбирам ли че си родила у вас, без лекарска или акушерска намеса? И ако е така ,разкажи моля те по-подробно!Съжалявам за спама , но ми стана интересно. Peace

Не съм Мирена, но ето това е темата за нейното раждане:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94127 - Днес се роди синът ми в родния си (не в родилен) дом

# 22
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
Еми аз се радвам че детенцето се е родило живо и здраво ама от психясали работи ми писна.
Айде стига с тия глупости че от сектантски истории кафа.

# 23
  • Мнения: 3 161
mama21, не е нужно така остро. Малко от нас биха се навили да родят у дома, но истории като тази помагат на много от нас да осъзнаят, че раждането не е толкова страшно, че имаме контрол над нещата и че можем да се справим. Разказът на Мирена е уникален; раждането и породи много спорове преди няколко месеца, а и тя го е пуснала от своя профил, поради което не мога да го включа в конкурса; но е добре повече хора да чуят, че има  и такива случаи. В много западни развити страни това всъщност не е никаква екзотика. Така че се надявам Поли. да му намери достойно място на сайта за естествените родители!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 424
прочетох за раждането на мирена и съм потресена.
голяма смелост се иска за такава постъпка. #Shocked

# 25
  • Мнения: 462
Така че се надявам Поли. да му намери достойно място на сайта за естествените родители!

Вече го предложих да бъде сложен в списъците Wink

Но искам нещо да подчертая. Ето един цитат от Мирена:

Цитат
Просто използвах всичко, което ми е достъпно-вяра, въображение, визуализиране, интуиция, енергийни и физически упражнения, утвърждения, четене на информация за раждания в къщи – всичко, само не и лекарска намеса. Лекарите ще съществуват докато има родилки, които се нуждаят от тях. Да вярваш в себе си 100% е продължителен процес и не става изведнъж, това е по-скоро резултат от начина на живот и начина на мислене. Така че ако не съществува у вас такава вяра, по-добре се доверете на лекарите – то има два избора да вярвате-или на себе си, или на лекарите. Иначе ще е безразсъдство от ваша страна, както ни обвиняваха, без да знаят нищо повече за нас.


За мен, например, това означава, че трябва сама да преценя докъде мога да се доверя на себе си и откъде на лекарите. А не, че изцяло ще тръгна да раждам у дома или пък изцяло ще се отдам в ръцете на лекарите. В момента, с подготовката, която имам и едното и другото би било безрасъдно.

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 22:35 от Поли.

# 26
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
Емем ох права си че ми е малко остричък езика на моменти реагирам направо безумно-от както съм бременна чувството ми за такт го няма никакво.
Може би тази реакция е от страх. Sick.
Не знам чувала съм че в доста страни именно по този начин се раждат бебетата -може и аз да съм сбърканата и да не разбирам.Просто има нещо което ми натъртва в целия разказ но може би аз не съм дораснала че да разбирам душевноста на някой хора.
Най-важното е че всичко е свършило добре.Дай Боже и аз да съм толкова щастлива в края на април.

# 27
  • Мнения: 1 947
   Ами, .. аз всъщност бих искала след някоя и друга година да мога да напиша нещо подобно като Мирена.
За мен тя е естествена жена, а не смела, безрасъдна или сектантка. А ако това ми се случи пак в Германия,
ще потърся акушерката, която ми помагаше в клиниката - почти като у дома си бях. Simple Smile Без излишен стрес.
Неприятен беше само прегледът след това и как ме ровичкаха, защото сякаш искаха да открият разкъсвания,
понеже нямах никакви и това много ги учуди (беба беше 4200г). Мога с всичкия си разум да я подкрепя, че
вярата е нещото, което определя събитията. За да можем после да кажем - Нашето раждане беше прекрасно!!!

# 28
  • Мнения: 131
Това е чудесна тема. Аз лично от тук набрах смелост , иначе каквито ужасии бях чувала за нашата болница.. само можех предварително да се оплаквам Simple Smile. Сега се радвам на сина си и раждането не беше толкова стршно. Просто аз бях подготвена за нещо ужасно болезнено, а се оказа че мога и още. Родих нормално, нямам никакви шевове. Единственото което не ми хареса е това, че ме оставиха да лежа на масата 2 часа и не ми дадоха детето веднага при мен. А аз не бях нито уморена, нито се чувствах отпаднала. Ами това е общо взето . Водите ми изтекоха още вкъщи. Отидохме в родилното. И легнах да чакам контракции. Аз нямах представа какво е това и незнаех какво да очаквам. Ами болката не беше кой знае каква. Мислех , че мъжът ми ще стои отвън да чака , както съм гледала по филмите, ама не. Акушерката още в началото го изпрати да си ходи. Така че останах сама с нея. Нямаше други жени да раждат . Изобщо скука. След това започанаха леки напъни. Доста са неприятни , но се преживяват. След около час ме качиха на магарето, ако това може да се нарече магаре, и започнах да напъвам. Лекарката и акушерката през цялото време ме напътстваха . Най-болезненето нещо беше докато главичката прореже. Това наистина беше болка , след това всичко стана много бързо.

# 29
  • Мнения: 919
Емем   Hands Clap  bouquet
Благодаря за темата, накара ме най-сетне да взема да напиша за моето раждане, ужасно е как такива невероятни мигове избледняват в съзнанието ни. Незнам дали ще участвам в конкурса, защото стана значително над лимита, но поне ще го имам за себе си, а и някой ден за дъщеря ми.

Трябва да има някъде закована тема със всички истории, не само за този конкурс, но по принцип. Спомням си когато бях бременна как жадно попивах всеки разказ.

mama21, пожелавам ти едно прекрасно раждане. Трябва да знаеш че 90% поне е предварителна нагласа.

Мирена, възхищавам се на смелоста ти и леко ти завиждам Embarassed

# 30
  • Мнения: 3 161
Цитат
...ужасно е как такива невероятни мигове избледняват в съзнанието ни

Накара ме да се замисля, че тези истории ги пишем не само за другите майкии за конкурса, а най-вече за себе си и децата си, защото са важни.

Гаргамелчо, остави дългия разказ за себе си и дъщеря си - той е важен, това е семейна история, а за нас прати кратката версия, моля - като фокусираш на конкретно нещо примерно, което ти се струва най-значимо за потенциалните читатели. Знам, че всеки детайл е важен и разказът набъбва - маймунското раждане на Деси го събрах на 14 страници - но понеже очакваме повечко разкази, а ще трябва и да се чете и оценява, налага се да има някакъв лимит.

# 31
  • Мнения: 3 161
Май ви затрудних с броенето на думите - извинявам се, аз имам доста опит с броене на думи и не се замислих да дам по-точни указания. Най-лесният начин да преброите думите е да сложите текста в Word, да го маркирате целия и след това да намерите в менюто горе Word count, той ще ви даде точния брой думи. За съжаление не помня точно в кое меню е функцията, но ако ги разгледате, ще го намерите. Успех и благодаря на всички, които се включиха досега!

Благодаря на Maria.St за уточнението, редактирам и добавям:

Цитат
В MS Office Word, опцията "Word count" е в меню "Tools". 1000 думи са около 2 страници със стандартен шрифт (примерно 12), но най-хубаво е да се броят.

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 18:02 от Емем

# 32
  • Мнения: 429
Прекрасно е раждането на твоето дете. Неговата поява на бял свят е уникално, вълшебно, единствено и неповторимо. Раждането на моето дете е благословията, за която съм се молила дълго. То е най-голямата чест, която природата ми е оказала през живота ми. Благодарна съм за шанса да дам живот и да отгледам човек. Иначе процесът на самото раждане не е прекрасен, но е неизбежен. Денят на раждането и следващият ден не са свързани с никакви извънземно-прекрасни преживявания с изключение на момента, когато целунах детето си. Раждането е задължително изпитание в прекрасния път на появяването на още един живот, животът на моето дете.

Това е. Не става за конкурс, но е истина.  Hug

# 33
  • Мнения: 7 091
Ей, как не я видях тази тема по-рано Sad За съжаление точно сега нямам време да напиша разказ ( аз съм описала и двете си раждания тук, но не са оформени по такъв начин), ама се абонирам за темичката, поне да чета другите.

# 34
  • Мнения: 3 506
Я да се разпиша и аз в поредната хубава темичка за раждането Simple Smile

В MS Office Word, опцията "Word count" е в меню "Tools". 1000 думи са около 2 страници със стандартен шрифт (примерно 12), но най-хубаво е да се броят.

mi6onka, това е тема, в която мамите споделят именно "извънземно-прекрасните преживявания", които им е донесъл процесът на раждане. Надявам нашите разкази да ти харесат.

Поли., благодаря за обратната информация bouquet  Всъщност на мен по същия начин ми подейства навремето [Desi] (тази с маймунската тема) и много се радвам, че сега аз на свой ред съм окуражила някого.

# 35
  • Мнения: 462
За съжаление точно сега нямам време да напиша разказ ( аз съм описала и двете си раждания тук, но не са оформени по такъв начин...

Tandoori, моля те, дай ми линк откъде да ги прочета!

Поли., благодаря за обратната информация bouquet  Всъщност на мен по същия начин ми подейства навремето [Desi] (тази с маймунската тема) и много се радвам, че сега аз на свой ред съм окуражила някого.

 Hug

А  [Desi] за мен също беше първата, която ме открехна, че раждането може и да е хубаво и да не боли. Дотогава бях чела на някои места, но ми се виждаше фантасмагория... Wink

# 36
  • Мнения: 1 161
Мирена, да разбирам ли че си родила у вас, без лекарска или акушерска намеса? И ако е така ,разкажи моля те по-подробно!Съжалявам за спама , но ми стана интересно. Peace

Не съм Мирена, но ето това е темата за нейното раждане:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94127 - Днес се роди синът ми в родния си (не в родилен) дом
Ако искате да го прочетете без да се препъвате в камъните, вижте http://www.9m-bg.com/display.php?show_article=6&open_article=1342  Laughing

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 22:56 от Ludmil

# 37
  • Мнения: 259
Мирена, прочетох с голям интерес написаното от теб.
За много неща вероятно си права...

При мев обаче се случи малко гадничко /секцио по спешност/, въпреки че имах прекрасна бременност, не изпитвах никакъв страх от раждането, даже отидох с усмивка в болницата, засиях от радост като ми почнаха контракциите...

Повече от 24часа бях контракциите, на 5см разкритие звъннах на таткото - да очаква беби...и пак бях щастлива и чаках с нетърпение уникалното преживяване... НО не се случи толкова позитивно, колкото очаквах и колкото исках... даже напротив...

Дали в моя случай е зависело от мен, от моите мисли/емоции/психо-емоционално състояние?!?
Май не...


това е от мен...

# 38
  • Мнения: 3 161
Дали в моя случай е зависело от мен, от моите мисли/емоции/психо-емоционално състояние?!?
Май не...


Така е, само с емоция не става. Според мен много често се предоверяваме на лекарите и мислим, че те знаят как става раждането, а те объркват нещата, или по-скоро ги правят така, както те си знаят - против нашата природа и инстинкти. Затова е важно и да сме подготвени, да знаем какво искаме, да направляваме доколкото е възможно процеса... Но темата е за друго.  Grinning Нека споделим красивите моменти, независимо къде се е случило раждането.

# 39
  • Мнения: 1 161
Дали в моя случай е зависело от мен, от моите мисли/емоции/психо-емоционално състояние?!?
Май не...


Така е, само с емоция не става. Според мен много често се предоверяваме на лекарите и мислим, че те знаят как става раждането, а те объркват нещата, или по-скоро ги правят така, както те си знаят - против нашата природа и инстинкти. Затова е важно и да сме подготвени, да знаем какво искаме, да направляваме доколкото е възможно процеса... Но темата е за друго.  Grinning Нека споделим красивите моменти, независимо къде се е случило раждането.
Прощавайте, че се меся в чисто женска тема, ама нали съм и татко-акушер донякъде...  bowuu та, наистина, само позитивни очаквания и емоции не са достатъчни. Те са добра основа, но не достатъчно. Мирена подготвяше бебето много преди то да реши да се ражда, "обясняваше" му, че го чакаме в топъл и уютен дом и няма нищо страшно навън. Освен това, когато започна самото раждане се молех непрекъснато...

# 40
  • Мнения: 7 091
Tandoori, моля те, дай ми линк откъде да ги прочета!

Единия( раждането на Елена в САЩ) е тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=123288.0
Имам и части тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.120

А раждането на Калин (в БГ) е тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/446/70/

Следващото да е живот и здраве ще го родя в къщи, ако имам тази възможност Peace

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 19:32 от Tandoori

# 41
  • София
  • Мнения: 3 407
Аз бих се намесила без никакви извиняния към Людмил и Мирена, че ако не дай Боже нещо се обърка, никакви молитви няма да помогнат.
Бих реагирала и по-остро, но тук има модератори да си преценяват за какво иде реч.
Това си е чиста проба сектантство, извинете за откровението.
По този повод - моето раждане, ако не се бяха намесили овреме за секунди- дъщеря ми нямаше да я има!

# 42
  • Мнения: 462
Единия( раждането на Елена в САЩ) е тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=123288.0
Имам и части тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.120

А раждането на Калин (в БГ) е тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/446/70/

Следващото да е живот и здраве ще го родя в къщи, ако имам тази възможност Peace

10x Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 233
Нашето бебче беше също много дълго чакано, имах един спонтанен аборт и след него /заради "добрите специалисти" в Търново/ лекувахме стерилитет. След две години чакане забременях със стимулация, бях бременна с близнаци, едното падна още в 4 -ия месец за съжаление. Бременността ми беше много трудна, през цялото време имаше разни неща, които ни изправяха на нокти - кървенето в 4-ия месец, в петия месец вдигнах кръвно...Термина ми беше на 19.04.2006г. Аз бях с контракцийки още от седмия месец, но не бяха болезнени. С оглед на тежката бременност, стерилитета, стимулациите и тесния таз с гинеколога ми решихме, че по-добрия вариант е планираното секцио. На 21.03 отидох на редовната ми консултация и обясних за зачестилите контрации. Доктора ме прегледа на ехографа и ми обясни, че бебето е малко и много рано за раждане. Ехо-то даваше евентуален термин на 24,04. Решиха да ме оставят за задържане, включиха ми магнезий и ми казаха да лежа. Въпреки лежането и всичкия магнезий, който ми наляха след три дни при прегледа се установи, че имам 3 см разкритие и раждането очевидно започваше. Контракции имах, но не усещах никаква болка. Беше събота, събраха си екипа за секциото по спешност и преди да вляза в операционната, доктора ми обясни, че бебето може и да е много мъничко, да се наложи да стои в кувьоз, да има проблеми с дишането. През това време мъжа ми пристигна, сестра ми с хитрост успяла да изкопчи информация от него и пристигнаха с майка ми и баща ми. В един часа благополучно се роди Екатерина - тежеше 3,100/50 см. Според педиатърката там си е била доста голямо бебе, ако била изкарала до термин е щяла да бъде над 4 кг.Аз я видях половин час след това, мъжа ми, майка ми и сестра ми бяха при мен когато я донесоха. Направо не можех да повярвам, че прегръщам така чаканото ми бебенце. Баща й плачеше през цялото време, аз само повтарях :"Имам си жива и здрава рожбичка!".

# 44
  • Мнения: 3 161
Благодаря на изпратилите разказ. За съжаление засега нямаме достатъчно разкази, за да стане конкурс. Бях дала краен срок утре, 5.03. Ако някой смята да праща, но няма да му стигне времето, нека ми пише за ден-два отсрочка. Много се надявам на 8.03 да можем да пуснем тема с истински красиви раждания. Хайде, топете перата!

# 45
  • Мнения: 2 897
Много хубава идея,чудесна тема  bouquet
Ще чета с интерес Grinning

Моето раждане не е кой знае колко вълнуващо,защото родих секцио.
Най-интересното е,че синът ми реши да излиза в деня,в който насрочихме дата за следващата седмица Grinning
Най-прекрасния момент-когато го доближиха до мен да го видя и целуна Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 290
Чак сега виждам темата и не заради конкурса ще ви разкажа как беше при мен Simple Smile


Моето прекрасно раждане

Винаги съм обичала децата. Имам брат 7 години по-малък от мен и още от бебе помагах на майка ми доста.
Повивах го, защото тогава нямаше памперси, къпех го с мама, приспивах го...
От как се роди той исках да бъда майка. Чувствах се готова и исках да имам бебе с цялата си душа.

След като се омъжих и двамата със съпругът ми се отдадохме на така приятното занимание по зачеване на първата ни рожба.
И двамата я желаехме от все сърце!
На една Коледа направих тест който показа недвусмислени 2 чертички! Радостта ми беше огромна!
На 01.01. нетърпеливи отидохме на видеозон за да ни потвърдят бремеността!

Нямаше шега - в мен се зараждаше живот!
Най-великата магия на света започваше да се случва у мен!
Бяхме толкова щастливи!
Толкова дълго мисълта ми се бе подготвяла за този момент!

Започнаха дни на разходки из прирорадата в които на глас говорех на моето бебе - за доброто и злото, за усмивките и сълзите, за пътищата и пътечките, за възходите и паденията, за снега, за слънцето, за мен, за тати, за него...
Разказвах всичко което исках да знае.
Обяснявах му всичко което самата аз можех да си обясня...

Бремеността ми беше един от най-хубавите моменти в живота ми!
Не помня да ми е ставало лошо сутрин или когато и да било.
Преливах от енергия и радост! Гордост бушуваше в гърдите ми!
Усмихвах се повече от всякога и се чувствах просто прекрасна.
Не ми тежаха и килограми кой знае колко...
Рано сутрин се разхождах по брега на морето, когато всичко живо все още търкаше сънени очи, плувах и танцувах.........

но ... да не се отплесвам с бремеността Wink

наближи времето на термина ми
Макар диагнозата която имам - епилепсия, настоявах да раждам "нормално".
За моя радост имах до себе си гинеколог - съкровище.
Хем компетентен, хем изслушващ и винаги намиращ опитимално добрия вариант
Бях спокойна и сигурна, че именно той ще ми помогне на бял свят да се появи синът ми. Той (гинеколога) твърдеше, че от него нищо не зависи и само ще е там около мен, но, че всичко ще си свърша сама Simple Smile

Преносвах с 2 дни.
Решихме да предизвикаме раждането.

Постъпих в АГ - Варна - ет.7 в 9 сутринта.
Пукнаха ми водите и ми направиха клизма. Нищо страшно до тук.

Съпругът ми и майка ми бяха с мен в болницата. Седяхме си в стаята ми, разхождахме се из отделението.
Към 11 започнах да усещам контракции. Не бяха нищо особено. През около 15 мин.
Дишах.
Направих си експеримент. Когато дишам правилно контракциите зачестяваха, бяха по-силни, но кратки и концентрирани.
Като си дишах както обикновено пак ставах по-нарядко и почти безболезнени.
Акушерката постоянно идваше да ме види. Беше спокойна и усмихната млада дама.
Разкритието ми си стоеше на 2 см.
Около 13:00 часа контракциите започнаха да стават малко по-болезнени

Преместиха ме в предродилна зала.
Вързаха ме към апаратчето за тоновете. Съпругът ми бе през цялото време до мен. Аз лежах, а той ме милваше и се говорихме смехории. Акушерката също седеш до мен. Майка и леля ми която е лекар стояха в коридора.

Около 14:00 часа болките започнаха доста да зачестяват.. през около 3 минути и ставаха все по-продължителни
Не е болка за умирачка обаче. Продължавах да дишам (за което ми помагаше таткото) и всичко беше наред.
Ставах. Опитвах да се разхождам, но така и не успях да намеря поза в която да кажа - да така е най-добре.
Просто си лежах, защото болките все някак се изтрайваха

Към 15:00 признавам ме наболяваше доста и акушерката ме накара да викам ако желая Simple Smile
"Повикай си - казва - може така да ти е по-леко."  Та като се развиках аз  Laughing Определено така ми беше по-добре.  newsm78
Гинеколога идваше от време на време само, но акушерката и таткото си бяха неотлъчно до мен Simple Smile
Усетих, че ми се пишка и опитах да стана за да ида до тоалета, но краката ми бяха като кашкавалени.
Попитах кога ще дойде пак доктора, защото вече много ме боли.
Отговора беше след около час.
Поглеждам аз часовника на стената - 15:10
Помислих си - аз до час ще съм родила - за какво ми е да идва посли?  Laughing Laughing

Донесоха ми подлога за пишкане и като ме погледна акушерката казва:
"Ама ти сигурна ли си, че ти се пишка? Мисля, че имаш пълно разкритие?"

Абе казвам ви аз, че вече доста ме наболява и трябва да се ражда Wink

Преместиха ме в родилна зала, дойде ведната и гинеколога ми. На втория напън се появи  ИВЕЛИН - моето малко съкровище
Часът беше 15:35

Престоя ми в родилна зала не помня с никаква болка, макар, че имах и 1 малки шевче.
Самото раждане бе по-скоро приятно отколкото болезнено.

Навремето моя приятелка ми казваше, че раждането оприличава със страхотен оргазъм.
Аз и се чудих.
Сега обаче я разбирам идеално!
Болките за мен бяха около 2 часа в предродилна зала и то не ги определям като нещо граничещо със смъртта

Напъна и излизането на малкото същество заличи всяка болезнена контракция!

Аз тръгнах към болницата с настройката за нещо хубаво и невероятно и то се случи точно такова!

Пожелавам на всички майчета да са спокойни и уверени!
Напомням им и ги умолявам да не мислят за раждането като за наказание, а като за най-прекрасното и невероятно тайнство което може да се случи на 1 жена!

# 47
  • Мнения: 462
Благодаря, Gvendolin за разказа   bouquet!

А това в България ли е било?

Емем, защо не сложиш и тези два разказа, които са публикувани тук (на Мирена и Gvendolin) към останалите? Нищо, че си казала, че трябва да е анонимно. Те са решили, че не искат да се крият... или по някаква друга причина са си пуснали разказите лично... Не мисля, че само заради това трябва да ги "ощетяваме"... Или не съм разбрала правилно идеята ти да ти се пращат разказите на ЛС... newsm78?

Още от началото си мислех, че едва ли ще има кой знае колко разкази, но не исках да убивам ентусиазма... Много съжалявам, че се оказах права  Confused. Това показва, че мноооого малко майки, които пишат тук, наистина са преживяли раждането си като прекрасно... Тъжно е... Дано чрез разказите, които има досега, както и с всичко, което правиш Емем, както и аз и още някои други да успеем да помогнем на повече майки да превърнат своето раждане в едно наистина прекрасно изживяване Hug! Дано!!!

# 48
  • Мнения: 7 091
Емем, като няма разкази, да взема и аз да напиша  Embarassed Ще ме изчакаш ли? Ще се опитам до 6-ти ( вторник, но до вечерта мое време, което е 7-ми сутринта БГ) да ти го пратя. Само имам въпрос, тъй като имам две раждания, за които мога да опиша, двата разказа заедно ли да ги слея или отделно?

Емем, пуснах линк към тази тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170344.new#new, дано се намерят още желаещи.  Peace

# 49
  • Мнения: 11 315
Аz гледам, че днес е крайния срок.
Дали ще може да се въzлполzвам? Thinking

# 50
  • Мнения: 3 161
Разбира се. Ще дам и малка отсрочка - до сряда сутрин. Все пак ми трябва малко време, за да изчета и евентуално подредя разказите в нова тема, за да са готови на 8. 03 сутринта.

# 51
  • Мнения: 3 161
Още от началото си мислех, че едва ли ще има кой знае колко разкази, но не исках да убивам ентусиазма... Много съжалявам, че се оказах права  Confused. Това показва, че мноооого малко майки, които пишат тук, наистина са преживяли раждането си като прекрасно... Тъжно е...

Не е съвсем така, Поли. Чела съм много хубави разкази за раждания и тук, просто хората, които са ги преживели, може би не са попаднали на темата, или пък не им се пише, или се свенят... А може би аз не популяризирах достатъчно конкурса; можех да пусна линкове във всички теми, в които се говори за раждането... Отивам да го направя.

# 52
  • Мнения: 3 506
Поли., и аз си мисля, че не липсват майки, на които им е харесало да раждат. От една страна Емем го дава малко свенливо с хубавите си идеи, от друга - не всяка майка, която го е преживяла, се е хванала да пише - някои вече са разказвали, други - нямат време, трети - не им е дошла музата...

Аз лично отивам да се срамувам в ъгъла и да чакам прилив на творческо вдъхновение, че ме няма много в писането  Embarassed

# 53
  • Мнения: 1 273
Ами аз изпратих разказа си днес, дано не е късно newsm78. Просто нямах възможност до сега.

# 54
  • Мнения: 1 161
Цитат на: Поли. link=topic=166904.msg3355249#msg3355249
[b
Емем[/b], защо не сложиш и тези два разказа, които са публикувани тук (на Мирена и Gvendolin) към останалите? Нищо, че си казала, че трябва да е анонимно. Те са решили, че не искат да се крият...
Тя дори да беше писала анонимно веднага щеше да се разбере от кого е още от първите изречения...  Sunglasses

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз, понеже ме мързи да пиша наново, ще дам своя разказ отпреди три години Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1602.msg15674#msg15674

Не държа да участвам в конкурса, но пък да става калабалък Grinning
Единственото, което в този вариант на разказът липсва (писала съм го поне 3 пъти във форума) е, че в момента, в който родих бебето и го гушнах, такава огромна радост и удовлетворение ме обзеха, че бях готова веднага, същата минута да я родя още два пъти, ако трябва - за такъв хубав резултат Grinning

# 56
  • Мнения: 462
Емем , Maria.St , ами сигурно сте прави... Аз, признавам си, не съм чела тук много за раждане... Нали до последно се готвих за планирано секцио... Та, дерзайте! Рекламирайте!

# 57
  • Мнения: 215
           Извинявам се, че ще пиша направо тук, но тъй като не обичам да участвам в конкурси, а все пак ми се щеше да разкажа за това как изживях раждането на моята малка Йоанка и с това да помогна на някоя бъдеща мама, затова....
           Раждането, както и всяко друго нещо в живота зависи много от предварителната нагласа. Това се пише и повтаря навсякъде, а причините да се окаже вярно са съвсем прости! Когато очакваш нещо да е неприятно се вторачваш в неприятните моменти и си казваш „Ето, наистина е неприятно!”. А когато очакваш да е вълнуващо, обръщаш внимание именно на вълнуващите моменти и пак си казваш „Наистина е вълнуващо!”.А както и в живота и при раждането има и от двете. Важното е накъде гледаш! Shocked
   Лично аз силно вярвам в силата на положителното мислене и още докато бях бременна се стараех да осигурявам на себе си директно и от там на бебето индиректно само положителни емоции. Дори още като разбрах, че съм бременна излязох в болнични, защото работота ми беше свързана с много напрежение и стресови ситуации, както и с 40 минутно пътуване по извънградски път с Огромни дупки.  #2gunfireТа отдадох се изцяло на бремеността и всичко прекрасно свързано с нея и зачаках деня в който исках нормално и без упойки да изживея раждането на моето бебче.
Когато ми дойде термина аз още хал хабер си нямах да раждам. Не знаех какво е това контракция, но си чаках търпеливо „да му дойде времето”, като естествено всеки ден ходех на записи. И така на 5 ден след термина се събуждам по едно време към 3 часа през ноща, от нещо странно, присвиващо ме в корема. Поогледах се, поослушах се пък си викам „А-а, туй ще да са контракции”. Станах, изкъпах се, оправих се, пих 2 таблетки папаверин /ако са фалшиви контракции, трябвало да ми мине/ и към 6 реших да будя вече моя Митя, да става да се вълнуваме заедно. Казах му „Айде ставай да броим контракции” пък той на сън ми каза, цитирам „Ти брой, аз ще спинкам” #Crazy Joy. Оставих го да спи, какво да го правя и взех да ги броя - бяха на 10 мин. Към 7 обаче му звънна тел-а да става за работа и нямаше какво да прави, събуди се и зачакахме заедно.
              Контракциите ставаха все по хаотични, някои по силнички други по-слаби и аз даже поспивах между тях. Към 10 се обадих на доктора, с когото имах уговорка, да му кажа какво е положението и той ми каза да отида към 12:30 да ме прегледа. И така като отидахме в болницата в уречения час се оказа, че съм с 5 см разкритие. Аз съответно изобщо нямах вид на раждаща жена и изобщо не се притеснявах или смущавах от нещо и бях доста така да се каже „лежерна”. По този повод след като ме приеха, моя Димитър вместо да стои и да чупи нервно пръсти пред болницита се прибрал и си пуснал да гледа „Приятели”. Надявам се поне да е била серията в която ражда Рейчъл...  LaughingТа така при мен дойде една ужасно мила акушерка, която ми каза „Хайде, идвай с мен, аз ще ти водя раждането”. Тук трябва да вметна, че действието се развива в Бургаската болница, за където бях чела всякакви страхотии. Та тази ми ти акушерка, на която за съжаление не помня името, за да я похваля поименно тук, ми помогна за багажа, постели ми леглото, приготви всичко и ме включи на системи, за да се регулират контракциите и да се предизвика раждането. Дойде и доктора и тримата зачакахме. За мое огромно щастие, нямаше други да раждат в момента, защото мен това най-много ме притесняваше, а именно че ще гледам и чувам страдащи жени в подобно положение и няма да мога да се концентрирам в положителна посока. След като ме включиха на системи, контракциите се засилиха, но аз ги „преживявах” като дишах учестено. Тук мисля че, успях най-добре, защото се концентрирах в дишането, а не в болката. И тъй като контракцията „почва и свършва”, а не е постоянен процес, не губих ентусиазъм и продължавах просто да дишам дълбоко и учестено. Доктора ми каза, да не съм се притеснявала и да викам, ако искам, но на мен не ми се викаше, а и бях заета с това да дишам, а двете са несъвместими. Още повече, че и тоновете на бебето взеха да се губят по едно време, поради увита пъпна връв, както се оказа по-късно и дишането беше важно и за него. Последва пукане на околоплодните води, местене в родилна зала, 2-3 напъна и .... хоп Йоанка.  baby_neutralЦялата работа със силните контракции трая точно 1 час, от включването на системата до появата и на бял свят. Дори като се роди, бях по-въодушивена от това, колко чудесно беше всичко, от колкото от самата Йоанка. Някак си исках първо да се порадвам на това, и след това да отдам цялото си време да осъзная каква благословия ме е сполетяла!... Hug
           А когато се обадих на Митя и му казах „Хайде готово, имаш си вече дъщеря”, той супер много се изненада. Мислел си, че даже няма да е днес, пък камо след 1 час. Миличкият даже не успял да се притесни и да изживее момента на трепетното очакване. Карай, другия път!
   Ето това е моята история! Исках да го изживия, вярвах че ще е много вълнуващо, така се и оказа. А болката, тя е част от цялото очарование. Нещо като първия път при секса!!! Joy

# 58
  • pomorie
  • Мнения: 848
сега като се замисля наистина раждането е нещо удивително.но тогава не мислех съвсем така.може би защото ми беше първо раждане-незнам но бях уплашена и същевремено нетърпелива всичко да приключи и най-после да се видим с онова мъничко човече което така силно ме поритваше към края нетърпеливо и то милото да види мама и тати.с таткото се познавахме едва 4-5месеца когато и двамата осъзнахме че този път сме уцелили точният човек този от който искаме дете.с положителният тест започнаха и притесненията от моя страна дали всичко с бебчо ще е наред и таткото с неговите притеснения дали ще е добър татко(той понеже винаги е вярвал че всичко ще е ок).а бремеността беше от най-леките нямаше и помен от повръщане или каквито и да било други симптоми.дори корема ми се появи шестия месец.не съм от супер мамите за които раждането е нещо страхотно без болка само щастие.наистина е страхотно нещо но и болката си я бива...дойде ми датата на термина и мина дните се нижеха бавно бавно в очакване на голямото събитие.и на петия ден след термина нашият татко замина рано за риба аз станах до тоалетна след него и гледам-кръв въпреки че бях прочела един тон книги и по цял ден висях във форума и въпреки че знаех че това сигурно е тапата се шашнах.вдигнах бъдещия чичо по тревога обадих се и на таткото който така и не стигна до риболова.с чичото пристигнахме в болницата а те там едни бааааавнииииии чак се изнервих викам си-абе тия хора що не се размърдат ами аз ще раждам нямах търпение а колкото до чувството чувствах се най-специалният човек на света.в 9ч започнаха контракциите и така до 5.25 на другата сутрин.през цялото това време таткото обикаляше като щур от къщи-до болницата и обратно-голяма картинка беше.като за пръв път самото раждане беше бързо за около 20-25мин.още когато усетих че нещо хлъзгаво излиза от мен усетих и някакъв вид празнота онова мъничко същество което по мой си начин до сега си е било само мое излизаше...всичко беше ок без шевове и каквито и да било други манипулации и докато лежах на магарето не свалих поглед от малкото човече в кувиоза-колко съвършено красиво е.не можех да повярвам че е излязло от мен че съм успяла да се справя-бях горда със себе си.а не мога да ви опиша радоста на таткото и на моят баща(всъщност всички се радваха но те като мъже които не изразяват съвсем чувствата си ми направиха най-силно впечатление)а още по-горда бях когато успях да го кърмя след недоспиването преливащите от кърма гърди ужасните коликии.след раждането света се преобръща и колкото и да е подготвен човек никога не е достатъчно.вече има друго същество което е най-важно не си ти не е и човекът до теб.едно малко и безпомощно същество което без теб е обречено за което ти си всичко на света за което никой не може да се грижи така както би го правила ти....нещо съвсем съвсем ново.и всеки ден се чудя и немога да проумея каква е тази сила която след безброй безсънни нощи и изтощение ме кара да се будя сутрин рано с трепет и нетърпение да чакам да се събуди малкото момченце за да го гушна и да поиграем.липсва ми дори когато спи...той е моето сърце.така че мами-раждайте малките същества които създаваме са нещо прекрасно.въпреки болката въпреки страха и всичко ново и непозното това е нещо велико а децата са най-прекрасното нещо на света.успех на всички бъдещи мами бъдете силни за двама всичко си заслужава!!!!!!!!!!!  bouquet

# 59
  • Мнения: 572
 Много интересна тема, аз също съм със спешно секцио, та само ще чета тук, но и аз искам да ви кажа, че никога няма да забравя личицето на моята сладуранка в онази първа наша среща! Сега като я гледам, мисля си, все едно че е онзи момент, но 1000-дна степен!!!

# 60
  • Мнения: 155
Много хубава темичка, Емем, следя я с интерес. А ако взема да родя преди 8-ми непременно ще се включа!!!  Laughing
Защото знам, че моето раждане ще бъде най-прекрасното събитие в живота ми (и този на тати). Нямам търпение да видя това малко същество!
(сега го уча да казва "тата"  като излезе Mr. Green)

# 61
  • Мнения: 2 022
не знам какво прекрасно и мотивиращо има в едно раждане със секцио, освен моментът след това, когато си гушкаш бебето.
А някой ще ми обясни ли каква е допълнителната мотивация, от която се нуждае?

# 62
  • Мнения: 7 091
Емем, пратих ти моя разказ, кажи дали си го получила  Peace

# 63
  • Мнения: 3 161
Много благодаря на всички, които се включиха в състезателната и в съпътстващата програма! Вече имаме 10-тина изпратени разказа за конкурса и още 7, публикувани тук - на Лъчезарна, Мирена, Пипилота, Gvendolin, Мис Бу, fibi4ka, la_chicita_linda. Благодаря на всички! Очаквам още няколко разказа от майки с прекрасни раждания, които са ми обещали да драснат по няколко реда. Много се радвам, че конкурс все пак ще има! Макар че разбирам тези, които не възприемат конкурсната идея - но това не е състезание коя е родила най-хубаво, най-леко, най-естествено и пр. Просто трябват красиви истории, за да се уверят майките, на които предстои раждане, че то самото може да е нещо приятно и интересно, а не непоносима болка и ужасно мъчение, което "бързо се забравя, щом си гушнеш бебчето". А конкурсът е само за да се отсеят най-добрите от тези разкази, които пък след това могат да се сложат някъде на видно място - в закована тема или сайт за раждането. Парични награди няма, медали също  Wink. Анонимен е, за да се абстрахират четящите от никовете на потребителите и да реагират единствено на самата история. Но има някои разкази, които са лесно разпознаваеми, защото вече са описвани подробно в отделни теми (раждането на Мирена; Поли; моето; благодаря също на Мис Бу - очаквах твоята история, но не знаех, че вече си я описвала няколко пъти, явно е било преди да вляза във форума). Така че аз самата също няма да участвам в конкурса, но пък мисля да пусна кратка версия на разказа си в "съпътстващата програма", т.е. в тази тема, за тези, които не са го чели. Призовавам Поли и другите също да го направят (както направи Мирена). Има ли нужда да добавяме и тези разкази в конкурсната програма? Аз мисля, че не. Те вече са публикувани веднъж, прочетени са много пъти, така че нека ги има в съкратен вариант тук, за да са накуп. Но ако искате, мога да ги пусна и там за гласуване - ако авторите са съгласни, въпреки че те са дали мнението си вече, пускайки ги тук. Какво ще кажете?

А сега искам да споделя как виждам конкурса и да поискам съвет. Мисля да пусна темата в Клюкарника, защото там влизат най-много хора, какво ще кажете? Ще пусна анкета за избор на най-интересните разкази и ще пусна всеки от разказите като отделен пост от моя профил. Ще дам 7 дни за изчитане и гласуване. Ще определим 3-те най-харесвани разказа според анкетата. След това ще обявим победителите и ще съобщим чии са разказите, с изключение на онези, които изрично са обявили, че не желаят да се разкрива самоличността им. Дали след това да добавим най-добрите разкази в тази тема и да пуснем линк към всички останали? Или може би да сложим всички разкази тук след финала на конкурса? Също така ми се иска тази тема да остане отворена за всяка майка, която иска да сподели за своето прекрасно раждане в бъдеще, след като конкурсът приключи. Ще се радвам, ако има възможност темата да бъде закована. Какво мислите, пропускам ли нещо?

# 64
  • Мнения: 1 735
Здравейте!
Много ми се искаше и аз да се включа.
Бях разказала своята история в тема(в календара) подробно.
Тя си беше моята поздравителна темичка за раждането на Мила. Но колко неприятно ми стана да разбера току що, че е изтрита(сигурно отдавна).   Sad
Бих могла да пробвам пак да понапиша нещо, но няма да е като онова. Онази еуфория вече се е сменила с други емоции.
Но много ви се кефя на разказите. Прекрасни са.
Еми, докога беше срокът?

# 65
  • Мнения: 3 268
Не мога да нарека раждането "прекрасно",но със сигурност е най-вълнуващото преживяване в моя живот.Прекрасно е чувството,когато видях за първи път децата си и ги гушнах.Това е нещо толкова вълшебно,омайно и хубаво,не може да се сравни с нищо друго на този свят.Благородно завиждам на мамите,на които този момент предстои,на мен повече няма да ми се случи.

# 66
  • Мнения: 3 161
Здравейте!
Много ми се искаше и аз да се включа.
Бях разказала своята история в тема(в календара) подробно.
Тя си беше моята поздравителна темичка за раждането на Мила. Но колко неприятно ми стана да разбера току що, че е изтрита(сигурно отдавна).   Sad
Бих могла да пробвам пак да понапиша нещо, но няма да е като онова. Онази еуфория вече се е сменила с други емоции.
Но много ви се кефя на разказите. Прекрасни са.
Еми, докога беше срокът?


Срокът (уж) мина, но го удължих - давай, пиши и пращай! Искам да пусна всички разкази на 8 март сутринта, което значи че до утре трябва да ми ги пратите най-най-последно. Със заглавие и до 1000 думи (но не е беда, ако са 1005  Wink. Няма да изтрия финалното изречение).

Съжалявам, че ти е изтрита темата; трябвало е да си я копираш на твоя компютър. Съвет и за останалите, чиито разкази висят из форума - не се знае кога ще ви ги изтрият, така че ако държите на тях, пазете си ги! Но пък ето ти един повод да я напишеш отново, преди да си забравила съвсем подробностите. Ти имаше наистина хубаво раждане и ще е жалко да го загубиш като избледнял спомен! Радвам се, че се включи! Очаквам разказ на ЛС!

# 67
  • Мнения: 215



Тя си беше моята поздравителна темичка за раждането на Мила. Но колко неприятно ми стана да разбера току що, че е изтрита(сигурно отдавна).   Sad
infinity, може да я потърсиш тук -
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=8bf77543d1ab2e74a36c0482b01675a8&
Туку виж не е изчезнала безвъзвратно!  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 161
...
Какво мислите, пропускам ли нещо?

A?

# 69
  • Мнения: 3 506
Май не. Мисля си само, че все пак е хубаво всички разкази (включително публикуваните тук) да се пуснат в Клюкарника, независимо дали ще се гласува за тях или не. Нали основната идея е да се покаже, че раждането може да е прекрасно - там със сигурност повече хора ще ги видят и (евентуално) ще ги прочетат.

И още нещо - наистина ще е чудесно, ако тази тема остане отворена след приключването на конкурса, т.е. добре би било всички разкази да ги има и тук.

# 70
  • Мнения: 462
Призовавам Поли и другите също да го направят (както направи Мирена). Има ли нужда да добавяме и тези разкази в конкурсната програма? Аз мисля, че не. Те вече са публикувани веднъж, прочетени са много пъти, така че нека ги има в съкратен вариант тук, за да са накуп. Но ако искате, мога да ги пусна и там за гласуване - ако авторите са съгласни, въпреки че те са дали мнението си вече, пускайки ги тук. Какво ще кажете?

Емем, аз реших да не се включвам понеже не смятам, че моите раждания могат да се квалифицират като прекрасни. Първото го проспах на края, а на второто проспах почти всички контракции... А, иначе, разбира се, че можеш да сложиш препратка към моите описания стига да решиш.

Подкрепям последното изказване на Maria.St .

# 71
  • Мнения: 155
Емем, наистина ли клюкарника е най-доброто място за публикуване на конкурса? Наистина ли там влизат най-много хора и това ли е аудиторията, до която искаш да достигнеш?
Питам само, понеже аз никога не съм влизала вътре и се чудя дали момичетата, на които тепърва им предстои да родят (като мен) ще влизат редовно в клюкарника, а не в "бъдещи и настоящи майки например"

# 72
  • Мнения: 462
И аз не влизам в клюкарника... Но тази тема ще ида да видя, защото тук ще има линк към нея. Та си мислех - може би, Емем, пусни си темата в клюкарника, но отделно пусни още една тема (може и с едноименно заглавие) тук в "Майки", където да има препратка към Клюкарника Thinking.

# 73
  • Мнения: 3 161
Ето ги и разказите, топли-топли!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171195.msg3381006#msg3381006

# 74
  • Мнения: 100
Благодаря ти Емем, за прекрасния конкурс.
Идеята е страхотна.Поздравления!   bouquet

 Прочетох всички разкази и дори гласувах, въпреки,че ми беше доста трудно да избера най-добър, всичките ми харесаха и развълнуваха много,дори си поплаках,но все пак избрах и гласувах.

 Сега като си спомня,ако съм знаела колко много информация мога да получа от тук, може би раждането на моето момиченце щеше да стане още по-леко,но тогава не знаех за БГ-Мамма.

 Мисля,че тези разкази найстина много биха помогнали и успокойли много бъдещи мами,които се страхуват от раждането и биха им вдъхнали повече кураж и вяра,че не е толкова страшно.

 Още веднъж благодаря ти!

# 75
  • Мнения: 485
И аз си поревах едно хубаво  Blush
Благодаря на Емем за прекрасната идея!  bouquet
Благодаря на всички момичета, които споделиха с нас своите най-съкровени и красиви мигове.  newsm51
Maria.St, нямам думи да ти опиша колко дълбоко ме трогна  Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 878
Записвам се,за да следя темата Peace

# 77
  • Мнения: 2 818
Ето разказ и за моето раждане  Sunglasses http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171825.0

# 78
  • Мнения: 394
ех как съм я пропуснала тази тема....
аз си раждах доста спокойно и леко и наистина беше прекрасно преживяване.
отидох в болницата с контракции на 5 мин. и с огромна радост, без да са ми изтекли водите или да е паднала тапата, и двете се случиха докато се занимавахме с документите.беше 2-3 през ноща и ме оставиха в предродилно да си спя с твърдото убеждение, че ще раждам едва към 10-11 сутринта. е да ама беба имала други намерения. в един момент всяка болка спря и започнаха напъни. не съм правила нищо съзнателно или какъвто и да е опит да контролирам положението, не ме интересуваше нито дишане нито каквото и да друго извън инстинктите ми. акушерката не почувствах нужда да извикам. усещах много ясно къде се намира бебенце и как слиза.
по едно време, точно когато си мислех, че главата вероятно излиза се появи акушерката, засмя ми се и ми каза "ама тя главата се показва, ти виждаш ли я ?" . въпреки че си надничах от известно време, все още не можех да видя бебето си. тогава ми каза, че трябва да се преместя в родилна зала - голяма чуденка беше докато измисля как да стана с прорязващата главичка - изсулих се на една страна в крайна сметка. няколко минутки след това видях как дъщеря ми се появява на света - много сърдита беше ей !
 това е и ще си остане най - красивия момент в живота ми: мъничката й сърдитка физиономийка докато се измъква от мен.

# 79
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понеже за конкурса не се класираме, а и никога не съм можела да пиша кратко, пускам нередактиран разказа за раждането на дъщеря ми – ужасно е дълъг, но мисля, че все пак е интересно Grinning
Естествено, всяко раждане си е уникално преживяване, но при нас се получи и доста забавно (поне за мен в ретроспекция Wink ). С тази бременност за разлика от първия път пресрочихме термина и чакането стана неописуемо дълго – не на последно място и защото около месец преди термина бях приета в болница с регулярни контракции и разкритие, за което докторите бяха с противоречиви мнения как да процедираме – да оставим раждането да прогресира или да го спрат. Накрая решиха, че ми остава прекалено много време и бебка е дребничка, така че ми сложиха инжекции и раждането спря, а аз си останах с 3-4 см разкритие. На следващия ден без контракции ми изтече и слузестата запушалка, разкритието си седеше все такова и непрекъснато при всяка консултация ми обясняваха, че ще родя всеки момент. Е, този всеки момент се оказа цял месец по-късно, през който неведнъж решавах, че започваме отново – имаше поне 5-6 вечерни епизода, в който започваха отново регулярни контракции – обикновено на 5 минути – и траеха по 4-5 часа, засилвайки напрежението ми – но в един момент спираха. Така че накрая бях престанала да им обръщам всякакво внимание и реших, че когато раждането действително започне, няма начин да не разбера Mr. Green И затова за малко да разбера прекалено късно Mr. Green
Положението на тогавашния 6.12 беше доста сложно – среща на ОССЕ в София, блокирани улици, полицаи през 30 метра и всякакъв род затруднения с придвижването. В допълнение нашият татко също е полицай, което означаваше, че за празничните дни аз ще съм сама вкъщи (предварително се бяхме погрижили Камен да е при нашите, та ако нещо стане, да не се чудя поне с него как да се оправям – много разумно решение, както се оказа). Но на мен никак не ми се вярваше, че нещо ще стане точно тогава – а и без друго вече се бях обадила на докторката ми и бяхме решили на 7.12 да отида за постъпване в болницата, защото пресрочвах термина вече с 5 дни, така че се чувствах съвсем спокойна и всичко беше готово за следващата сутрин да видим какво ще правим и как е бебето. И понеже си седях цял ден самичка, без да има какво да правя, си го изкарах основно на компютъра, занимавайки се с различни неща. Така че и да е имало някакви леки контракции, изобщо не съм ги забелязала. И тъкмо към 20ч бях взела да се уморявам и да се замислям да си приготвя вечерята, когато установих, че имам някакви болки – и в разстояние на много кратко време, може би само за половин час, се усилиха и зачестиха дотам, че да ми ангажират цялото внимание. Но тъй като предишният ми опит с раждането на Камен показваше, че цялата работа трае поне 10-тина часа, не се притесних особено, само се обадих за всеки случай по телефоните на майка ми и на таткото, за да ги уведомя, че евентуално може би раждането започва и за всеки случай ще се приготвям, но ще им се обадя по-късно, за да  не би да е фалшива тревога. Не беше – тръгнах да се къпя и да си направя тоалета. И тогава си дадох сметка, че наистина трябва да бързам – защото контракциите ми под душа бяха вече през две минути и почти не ми оставяха възможност да върша това, което беше необходимо. В интерес на истината бяха по-скоро интензивни като усещане, отколкото силно болезнени – но ме караха да спирам и да се съсредоточавам върху тях и върху това да съм отпусната. Най-удобно ми беше да съм клекнала и да се държа за нещо (за мивката в банята, докато се къпех), така минаваха много по-леко, отколкото ако лежа или съм права. И така прикляквайки на моменти се оправях с обличане, сушене на коса и доприбиране на някои дреболии в багажа – може би и факта, че имах доста неща, за които да мисля и да ми отвличат вниманието, допринасяше за това да не ми остане време да се изплаша или да усещам силни болки. След което съвсем уверено се обадих по телефона за такси – и тук настъпи вече паниката. Защото такситата ми обявиха с нетърпящ възражение тон, че е абсурд да ми пратят кола в близкия половин час и на моето леко паникьосано – ама раждането започна – ми отговориха доста грубо да си повикам линейка тогава. Затворих телефона и установих, че паметта ми е абсолютно празна – не можех да си спомня нито един друг номер на такси, нито пък телефона на справки! Изобщо не ми е минавало през ум, че може да ми се наложи в такъв критичен момент да разчитам на таксита и други услуги – независимо, че това го пише във всички книги като елемент от подготовката за раждането в последните седмици. И никога не съм си правила труда дори да се замисля за резервни варианти на придвижване. Но контракциите ме върнаха обратно и не ми оставиха време да изпадам в паника (поне не много). Инстинктивно усещах, че нямам половин час да чакам такси – нито време да чакам за Бърза помощ (защото съм сигурна, че и тя нямаше да пристигне по-бързо предвид обстановката и факта, че не считат раждането за особена спешност). Обаждането до таткото не донесе никаква полза, освен че съвсем се нацупих и раздразних, защото нито той, нито колегите му се сещаха за друг номер на такси или какво да правя, така че бързо затворих и взех да мисля – също толкова бързо. Както се оказа, жените както винаги сме по-практични – аз се насочих да мисля кой от най-близо живеещите ни познати има кола и може да ме закара (а таткото в това време тръгнал да звъни наред по телефонния указател на телефона си – естествено, там първи се оказали най-далечните Mr. Green ). Но не бях предвидила факта, че навръх Никулден повечето хора са някъде да празнуват – така че на първите номера, за които се сетих, никой не вдигаше и взех наистина да се паникьосвам сериозно. И кой знае как в такъв момент отнякъде ми изплува номера на един съсед от нашия блок (който номер да съм чувала 1-2 пъти през живота си и никога не съм ползвала!), но успях да се сетя за него и по чудо се оказа, че той си е вкъщи и без да ми задава никакви въпроси веднага се спретна да тръгваме!  (Впоследствие много ме напуши смях, когато си дадох сметка, че в действителност нямаше нужда да му звъня по телефона – те живеят на първия етаж в същия вход Mr. Green, но не е ли удивително как работи паметта на човек в извънредни обстоятелства!). Приятелката му също дойде с нас, за което съм много благодарна – за първи път действително разбирам защо на Запад разрешават да имаш при себе си близък човек, когато раждаш. Беше ми много утешително, когато пристигнахме и тя ме подкрепяше до кабинета, изчака с мен да дойдат акушерките, държеше ме за ръката по време на контракциите и ме успокояваше да викам, ако ми се вика. Първоначално отказах (не на последно място точно заради нея – ти смятат да си правят бебе, но ще им е първо и не ми се искаше да я плаша повече от неизбежното, защото си личеше, че я е страх от всичкото – предполагам, че гледката в болницата е доста стресираща), а и за момента още не усещах нужда – но много скоро разбрах, че точно това ми се прави J. Сега си давам сметка, че тогава съм била в периода на транзиция – точно този нетърпим момент преди да започнат напъните, когато буквално не си на себе си – но тогава не го знаех и изобщо нямах представа докъде сме стигнали, защото в колата всичко все още беше търпимо и под пълен контрол, а 10 минути по-късно бяхме вече в болницата и положението стана неудържимо. В това време акушерките ме разпитваха, за да попълнят документите, взеха да се приготвят да ми правят клизма и т.н., защото докторът много се бавеше – но разбраха, че нещата са действително напреднали, когато се опитаха да ме накарат да легна, за да чуят тоновете на бебето (които вече падаха под 120 – признак за много силни контракции или започващ проблем) и да измерят таза, а аз по никакъв начин не можех да остана в това положение, беше абсолютно нетърпимо и скочих като ужилена от леглото, за да мога да клекна отново. Тогава изведнъж се разбързаха, докторът се появи и без да успее даже да направи цялостен преглед, каза – ама тя е с пълно разкритие, веднага в залата, че ще роди на стола! Беше най-утешителното нещо, което съм чувала J . Контракцията продължаваше и исках да ме оставят да поотшуми, но двете акушерки буквално ме повлякоха към родилна зала – няма време, нали не искаш бебето да изскочи в коридора! Качиха ме на масата, дадоха ми каишите да си помагам при напъните, показаха ми как да напъвам – повдигаха ме и показаха докъде да се изправям и как да дишам, бяха много внимателни, макар че не ми позволиха да застана както аз исках, защото не можели да ме изродят така Rolling Eyes И докато се обяснявахме, докторът, който дотогава само ме галеше по косата и ме питаше много сладко – ама защо викаш така, зайче -  каза – хайде сега, на следващия напън раждаме – и точно така стана Mr. Green Напъните са нещо, което ми се случва за първи път – с Камен при пълно разкритие още не бяха започнали, затова само ме натиснаха два пъти по корема и той излетя, така че не знаех какво е. Усещането поне за мен е не болка, а просто нетърпимо интензивно желание да се отървеш на секундата от нещото, което така неистово те притиска отвътре – така че се напънах с цялото си желание и в следващия момент вече викаха – не напъвай, излезе – бебката беше родена! И всичките неприятни усещания престанаха като с магическа пръчица, докторът взе да ми се подиграва защо съм се усмихнала така – а аз гледах шаващото човече и бях истински изумена как може нещо, което е толкова мъничко, да е живо и да има толкова сили да се извива и да приплаква Heart Eyes Наистина много мъничка ми се видя – явно съм забравила или просто защото Камен ми го показаха вече разгънат и изглеждаше по-голям. А в действителност баткото и бебка са родени почти еднакво големи – разликата е само 30гр и 1см. След като я  измериха – 2880гр и 48см – и я повиха, веднага ми я дадоха да я подържа и да си я нацелувам, докато докторът се беше разбързал да вади плацентата (не че тя не искаше да излиза, а просто той държеше това да стане за 5 минути, за да може да започне да ме шие). Така че тогава понесох първата и единствена инжекция за цялото раждане, която беше и единствената не особено нужна манипулация. Епизиотомията не ми се размина, но имаше действителна причина за това – имах сраствания на предишния шев от първото раждане и макар че акушерката направи всичко възможно да разтегне тъканта и да ми я спести, се оказа по-разумно просто да ми я направят, а не да се разкъсам незнайно накъде на това място. Като гледам колко дълго излезе написаното, ще рече човек, че се е разигравало бог знае колко време – но на следващия ден си видях записа в листа. В болницата съм приета в 21.45, а бебка се роди в 22.06 – т.е. всичко приключи само за 20 минути.
По-нататък вече бяха неинтересните неща – взеха ми бебка, зашиха ме (този път местната упойка хвана, слава богу), полежах още около час на неудобната маса и ме заведоха да си легна, като ми помогнаха и да се изправя за първи път. Чувствах се страхотно и изобщо не ми се спеше, не можах да мигна цялата нощ и буквално ме тресеше от възбуда и щастие – щеше да е прекрасно и бебка да си е при мен, но ми я дадоха чак на следващата сутрин, за което още ми е мъчно.

# 80
  • Мнения: 390
Най-прекрасното нещо от цялата работа беше,когато гушнах бебката 1 месец след раждането.

# 81
  • Мнения: 1 028
Ето как тази дълбока емоция остави отпечатък в съзнанието ми:Изкарах една лека и прекрасна бременност,ходех на работа до последно,работата ми не беше тежка/диспечерка в таксиметрова компания/,през цялото време със съпруга ми всеки Божий ден правехме дъъълги разходки по5-6 км.из града,всички по пътищата вече ме познаваха,даже и кучетат не ме лаеха дет се вика Mr. GreenТермина ми беше 03.05.2005г.дойде и замина тази дата,а аз още си се разхождах с корем до носа,минаха 3 седмици след датата през,които 3 пъти ме вкарваха в болницата с надеждата да родя,ама не би..помня нощите,в които гушнала иконата със Света Богородица плачех и се молех да родя и да си се прибера у дома по живо,по здраво,адски се потисках като виждам как другите идват,раждат и си заминават щастливи и гушнали бебетата си,имах чувството,че на мен никога няма да ми се случи,така благородно им завиждах.Дойде вече 25 май в който ме приеха за пореден път и доктора,който ме беше взел под крилото си/без стотинка да му платя/ми каза:"мойто момиче,този път докато не родиш,няма да те пусна",последва преглед при,който с ръка ми направи рзширяване на шииката,страхотно болезнена и кофти манипулация,после като станах видях,че леко прокървих,и цял ден изпитвах много дискомфортно усещане,и болка,свечери се легнахме си уж,а мен ме боли и то доста,минаха няколко часа,в които си мислех,че ме боли от тази процедура и не можех да локализирам къде и какво точно ме боли..уж бях изчела сума литература по въпроса,/и сега твърдя,че моите контракции не бяха такива каквито повечето описват,нито пък усетих напъни,каквито описват/започна да ми се доспива,таман задрямам и усетя една тъпа и упорита болка,тежест нещо такова,почнах да засичам,бяха си абсолютно регулярни,хем бях убедена,че се започва,хем ми се струваше,че не може да бъде..след толкова чакане,се бях обезверила.Мъчех се да поспя,обаче много зачестиха болките,бяха на около 5-6 мин.ствах,разхождах се по пустия коридор,само една санитарка ме видя и ме пита какво ми е,казах й,че  имам контракции,но тя явно не взе на сериозно,съдейки по ведрия ми тон и изражение,та аз умирах от щастие,че най-после му се види края,пак легнах,въртях се приказвах си с една жена от стаята ми,тя ми предложи да извика лекар,мен ме достраша,че може да ми каже,че се лигавя,или,че е фалшива тревога.Почти се съмваше,доста силни бяха вече контракциите и бяха на 4 мин.,пак излязох да се разтъпча навън,където имаше голяма икона на Богородица,която беше сложена на голяма маса с червена покривка,отидох,целунах я и се помолих всичко да мине добре,санитарката пак ме видя и ме пита дали имам още болки,казах й,че да и тя ме заведе при дежурния,който ме прегледа и каза,че имам6-7 пръста разкритие,не можех да повярвам,че толкова леко съм постигнала такъв напредък,направо летях от щастие,дойде на смяна моя доктор,който беше много доволен от резултата,преместиха ме в предродилна зала,която беше пълна,чувствах се добре горе-долу,успях да се обадя на мъжа ми,че днес ще деня и му казах,че ще му се обадя после.Помня само,че доста ме болеше и аз почнах едни майтапи да хвърлям на акушерките и докторите,които ни наглеждаха,онези си умираха от смях,и викаха:"Гледай я,ще роди,обаче нито вика,нито пъшка,а вицове разправя",то бяха бъзици и чудо,решиха да ми сложат система,то нямаше за кога де и тъй и не разбрах за какво ми я сложиха,изкарах две  контракции на крак стиснала стойката на системата,така ме болеше вече,че не издържах,казаха ми да вървим към родилна зала,качиха ме и като ме накачулиха стажанти,лекари,акушерки,не мож разбра кой какъв е.Слушах само напътствията на моя доктор,10 пъти ме питаха имам ли напъни-еми нямах,не усетих нито позив за ходене като по голяма нужда,нито тялото ми да напъва само,да се тресе или нещо подобно,ама ме караха да напъвам,и аз това и правех,усукаха ми нощницата на корема да натиснат плода,ама нищо не стана,вече ме болеше адски,но нито звук не издадох,бях изтощена от 36 часовото будуване,и ми беше все по-трудно да се контролирам,в един момент доктора ми кза да напъвам,скочи на корема ми отгоре и почти ми изкара въздуха,в този момент вече наистина имах чувството,че не мога повече,тогава ми казаха,че главата е излязла и в този момент усетих страхотен прилив на енергия,защото знаех,че ще трябва да напъна още веднъж и край,така и стана,доктора каза"нбапъвай с все сила"и видях как излезе моята малка звездичка,почувствах невероятно облекчение и болката моментално изчезна,остана само огромната радост от първата ни толкова дълго чакана и жадувана среща с нея-моята Анна-Мария,4050гр.;52см.Толкова плаках,че най-после имам моето бебе,част от кръвта ми,част от мен,която ще остане.

# 82
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Бих искала да разкажа и ТРИТЕ си прекрасни раждания, но ще оставя това на вас, само едно ще чуете от мен - раждайте деца, това е най- прекрасното нещо на света, това ще ви държи винаги млади, красиви и пълни с живот!

Огромно БЛАГОДАРЯ на Майчин дом, където раждах и трите пъти без протекции и връзки, и които винаги са били хората, даряващи живот !

  bouquet

# 83
  • Мнения: 3 161
Гласуването приключи!

Обявявам резултатите и реалните никове на участниците:

1во място: Разказ за това, как част от душата ми си има второ Аз на Блонди - 59 гласа (19.3%)

2ро място: На моето малко момиченце на Maria.St - 53 гласа (17.3%)

3то място: Терсене човек още преди да се роди на Вечерница - 52 гласа (17%).


Както виждате, "борбата" беше много оспорвана до самия край и трите разказа на челни позиции са с много близки резултати. С интерес следих гласуването през седмицата, макар че - както обявих - конкурсът не е толкова важен, на победителите не се раздават награди и медали; важно е участието, споделянето, разказването на нещо толкова лично и съкровено пред хиляди познати и непознати хора, с единственото желание то да им даде кураж, надежда, вдъхновение да изживеят и те своето раждане по един прекрасен начин, да се върнат към своето раждане с умиление, или пък да съпреживеят нещо, което за тях е далечно и непознато.

Обявявам и имената на всички участници в реда на изпращане на разказите - както са подредени и в анкетата:

1. Helengnom, Изненадващото раждане на принцеса Ния

2. Chochko Bochko, Един истински празник на мама

3. Блонди, Разказ за това, как част от душата ми си има второ Аз

4. Gerry R. "Здравей, мамо"

5. Анонимна (по нейна молба), Да избереш радостта от чудото пред страха от непознатото

6. Apv, Денят който никога няма да забравя!

7. DOROTEIA, Приятното раждане на моята дъщеря

8. Tandoori, Двойно чудо

9. Kristen, Моето най-хубаво преживяване

10. Maria.St.,  На моето малко момиченце

11. Сиска,  Моят вълшебен Великден

12. Ive, Часът преди дългоочакваната среща

13. Марлийс,  Един любовен пътепис

14. Вечерница, Терсене човек още да се роди


Сърдечно благодаря на всичките 14 участници, които взеха участие в този конкурс; на всички, които публикуваха и продължават да публикуват своите прекрасни истории в тази темата; и на всички, които прочетоха разказите внимателно и дадоха своя глас - 181 души.

# 84
искам и аз да разкажа нещичкоза моето бебче.Може би най-прекрасно да е било самото зачеване,защото преди това направих спонтанен аборт и след 3 месеца(казаха че може)направихме един много съзнателен опит и тои се оказа успешен.Бащата каза ,че го е направил момче и така се оказа,имаме си момче.Раждането не беше както си го представях,но накрая всичко свърши добре.Благодарна съм на акушер Великова(с нея имахме уговорка)  bouquet и за престоя ми,който се наложи да е 2 седмици,нямам забележки.А когато ти донесат бебчето да го кърмиш и то като ти "удари" една случайна усмивка,си най-щастливият човек на света и забравяш болката,която си изпитал.Знаеш,че си заслужава. Grinning

# 85
  • Мнения: 3 506
Емем, и на теб искрени благодарности за усилията, които полагаш, за да покажеш на всички, че раждането е вълшебство bouquet Благодаря ти и за това, че ме подтикна да напиша и споделя разказа, за който все не намирах достатъчно време, настроение, мотивация bouquet

Благодарности и от мен на всички, които прочетоха разказите – надявам се, че съпреживяването на тези мигове с нас ви е било приятно, и най-вече, че е дало кураж на тези, които са в очакване на това чудно преживяване.

Момичета, разказите бяха прекрасни, аз самата ги изчетох почти на един дъх с голямо удоволствие и умиление. Вечерница, последните ти редове направо ме разбиха, страхотно си описала първата среща с малкото човече.

Накрая да ви разкажа нещо смешно. Моят любим съпруг и с двете ми бременности дума не искаше да чуе за присъствие на раждането, а още по-малко – за подробности около събитието. Ако ме е питал как е минало, това е било съвсем формален въпрос, изискващ формален отговор (добре, зле, бързо, бавно). До скоро. Онзи ден чу за конкурса и за моя огромна изненада веднага прояви желание да прочете разказа, който съм написала  Laughing  А после взе, че прочете и всички останали разкази Rolling Eyes  Даже по едно време му се насълзиха очите, макар че не си призна. Марсианец, к’во да го правиш...

# 86
  • Мнения: 11 315
Вечерница, последните ти редове направо ме разбиха, страхотно си описала първата среща с малкото човече.


Чувствата ни са взаимни  Hug
Бая си поплаках на твоя разказ Laughing

# 87
ето и моето раждане което трагна много забавно  Joy бях в къщи с братми защото моя мил мъж беше на работа  #2gunfire и така тето и разказа ми
 
В един прекрасен ден аз чаках вече момента на раждане.целия ден ме боля корема но аз си мисля фълшиви контракцй и така докато доиде вечерта соя си в нас с братми и вече не издържам от болка но аз неисках никаде да трагвам още но братми ади та ади а аз издаржаь на болката но вече доиде момента кадето не можех да издаржам и трагнахме по патя ни спряха полицаи #2gunfire #2gunfireнезнам какво са си помислили  newsm78 както и да е като стигнахме болницата аз исках да се вращам но брат ми с зор ме вкара в болницата и така hahahaбях вечерта с още жени едната от които беше туркиня #Crazy момичето парво роди че псуваше мажа си и всички от рода и Joy hahaha но като доиде мое ред не беше лесно и така докато родя

# 88
  • Мнения: 3 161
Тема за активното раждане: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174055.0

# 89
  • Мнения: 734
Аз бих се намесила без никакви извиняния към Людмил и Мирена, че ако не дай Боже нещо се обърка, никакви молитви няма да помогнат.
Бих реагирала и по-остро, но тук има модератори да си преценяват за какво иде реч.
Това си е чиста проба сектантство, извинете за откровението.
По този повод - моето раждане, ако не се бяха намесили овреме за секунди- дъщеря ми нямаше да я има!

колко жалко...защото и аз съм вярваща и ние със съпруга ми искахме да преживеем раждане в къщи без никакви упойки, вярвах в себе си, вярвах си на организма, с бебето си "комуникирахме" нон стоп и накрая както всичко си ни беше в синхрон, аз с 60 на 30 кръвно, нейните тонове падат и разкритие 3 см след 13 часа в родилното. След 3 минути ме оперираха и ах изненада...5 пъти омотана пъпна връв стегната като бесило около малкото вратле. 5 пъти!!!! И го гледам на видеото сега и не мога да повярвам Що Боже, къде съгрешихме че трябваше да се стига дотук... и всеки ден си мисля за тия 3 минути ако не бяха ме отворили къде ли щеше да съм сега...

# 90
  • Мнения: 3 161
Jungle, аз не съм човекът да тълкува Божията промисъл в живота на хората, но може би намесата Му е била именно в това, че ти е паднало кръвното и си получила сигнал да отидеш в болница, където са спасили детето ти? Аз също вярвах - молех се всичко да се развие по най-добрия начин и да попадна на точните хора в болницата (по принцип нямам много вяра на лекарите, особено зараждането, но се молех да случа точни хора - и се получи точно така). Но не си позволих да раждам в къщи и да разчитам само на вярата си. Но понеже познавам и друга жена, родила у дома, и много си говорихме за това преди моето раждане - стигнах до извода, че ако имаш вътрешна убеденост, че всичко ще е наред, и вяра, то е добре да послушаш вътрешния ти глас; но ако имаш и най-малка сянка на съмнение, или нещо не върви както трябва - по-добре е да си отидеш в болница. А иначе за смъртта - вярата в Бог, за съжаление, не е гаранция, че ние и децата ни ще живеем дълго и ще бъдем здрави. Бог прибира и малки деца, нали? Не защото е жесток, а защото... неведоми са пътищата Му. Нали от гледна точка на вярата по-важно е спасението на душата, не на тялото?

# 91
  • София
  • Мнения: 2 249
Много добър постинг, Еми Simple Smile!

# 92
  • Мнения: 462
Много добър постинг, Еми Simple Smile!

Да Simple Smile!

# 93
  • Мнения: 1 008
Аз бих се намесила без никакви извиняния към Людмил и Мирена, че ако не дай Боже нещо се обърка, никакви молитви няма да помогнат.
Бих реагирала и по-остро, но тук има модератори да си преценяват за какво иде реч.
Това си е чиста проба сектантство, извинете за откровението.
По този повод - моето раждане, ако не се бяха намесили овреме за секунди- дъщеря ми нямаше да я има!

Мисля,че си права-не ми се дават черни статистики,но смъртността при родилк и бебета е намаляла почти до минимален процент-благодарение на лекарите,които Мирена отрича-малко е егоистично да мислиш за собствените си комфорт и убеждения-когато може да има риск за детето ти.

# 94
  • Мнения: 3 161
Има и други статистики - за безопасността на домашното раждане спрямо същото в болнични условия. Да искате цифри? Хайде другаде да водим този спор, а? Темата не е за това.

# 95
  • Мнения: 3 161
Искам да ви поканя на награждаването на победителите в конкурса за разказ "Моето прекрасно раждане": http://priateli.multiply.com/calendar/item/10006?replies_read=3

# 96
  • София
  • Мнения: 5 079
В темата за "Смешното раждане", която отворих преди 1 година, съвсем точно си личи колко ПРЕКРАСНО беше моето.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт