Отговори
# 15
  • Мнения: 4 116
Цитат на: Maia Stoitseva
Мили мами, чета тук и започвам да се притеснявам. Племеникът ми напоследък - ами напоследък вече втора зима кашля почти непекъснато. Няма някакви присътпи, но кашлицата му е много лоша. Сестра ми идва до София на преглед при д-р Улевинов и той и беше казал, че не е алергия, а е от бактериите, защото той пиеше и нощно време мляко до 2 г. и половина. Е, да ама тези бактерии нещо не изчезват макар че вече повече от половин година не пие мляко през нощта. Та можете ли да ми дадете някакви координати на лекари тук, които биха могли да го прегледат и да кажат какво точно му е. Той изпи сума ти антибиотик, лекарства за имунитет и какво ли още не, а кашлицата си стои.
Ще ви бъда благодарна за помощта и информацията.


Виж отговорите на Меry - аз сматам при този доктор да заведа Мони!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 169
искам да ти дам кураж защото зная какво е.но наистина трябва да се вземат мерки.консултираи се и с някой друг специалист.вьв варна имаме туб диспансер кьдето работят много добри специалисти и всичко е безплатно .предполагам че и в софия сьщо има.
влез и разгледай asthma-bg.com сигурна сьм че ще откриеш много полезна информация

# 17
  • Мнения: 256
Абе тия хора са луди - как такава диагноза и още повече лечение се започва без изследвания. Луда работа  #Silly
Цитат на: Ted_cat
Иначе какви са тези тестове за алергии, и изследвания, които се правят.

Значи мога да ти кажа само за изследванията за алергени. За тези, които се правят за астма ще питам съпруга ми довечера.
Предполагам, че за да се изключи алергия, Мустаков ще иска изследване на кръвен серум за алергени. Взима се венозна кръв от детето /не се шашкай, ако решите ще ти кажа - в педиатрията са много добри и с 1 боцване става, плащаш си 2-3 лв. и толкоз/, отделят ти серума и този серум се изследва с алергени. При нас изследването беше за 20 броя алергени - 98 лв. И освен кравето мляко излезе алергия още към моркови, картофи и ябълки. Пази диета 6 мес. и сега не яде само моркови и краве мляко. И аз нямаше да разбера, ако не я бяхме изследвали.
Ако прецени, че има вероятност за астма, предполагам, че ще пусне вече функционални изследвания на белия дроб - те вече мисля, че се поемат от касата, но лекарят ще ви каже.Та по този повод - ако лекарят тогава има съмнение за астма, си вземи направление от личната - тя няма право да ти откаже. Ако ги е свършила отваш веднага при нея в началото на месеца, когато им ги дават и няма къде да мърда. Майка ми беше питала в ЗК и й бяха казали, че даже ако искам са длъжни и за контролен преглед след боледуване пак да ми издадат направление и няма никакво ограничение в броя им и други такива измишльотини.
Иначе за тати и таксито и ние сме същата работа. Първо ни е такси и после отработва по 2 часа. Ама това е положението. Дечицата да са здрави!

# 18
  • Мнения: 4 116
Цитат на: ани1
моя сьвет е да намериш много добьр специалист пулмолог и алерголог.чувала сьм че мустаков работи в александровска болница приема по здравна каса.
питаи дали ще ти препорьчат да заведеш детето в трявна.там има белодробен санаториум.
успех


Какво представлява пулмолога? Малко съм невежа, но...
Ако е белодробно някакво възпаление, вследствие на бронхитите, би трябвало до се види от пулмолог ли? И сигурно ли е, че д-р Мустаков е алерголог и пулмолог.
Аз така или иначе вече записах час в частния му кабинет за другата седмица...Дано да постави вярната диагноза!
Благодаря на всички ви за съветите и подкрепата!  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 256
Моля, стискаме ви палци!
Пулмолог - чичо доктор на белите дробчета
Той не е пулмолог, а педиатър-алерголог, но е достатъчно добър, за да ви препрати и на пулмолог, ако прецени, че не сте за него.
Ако нещо не знае директно ще ви го каже и няма да ви мотае.
Имай предвид, че прегледа му е обстоен и продължава 15-30 мин.

# 20
  • Мнения: 2 543
Само да предложа един много добър пулмолог - д-р Маргарита Гизова от Окръжна болница. Моя приятелка, чието детенце в продължение на много години беше с пристъпи на задух, които специалистите алрголози отдаваха на алергия, успя благодарение на д-р Гизова да открие истинската причина за проблема. Оказа се, че детето има лека форма на астма и че е лекувано неправилно. Сега е много добре и няма пристъпи, но пие лекарства за това.
Мисля, че дори алерголога да има своя версия за вашия проблем, е добре да отидете и на пулмолог, за да сте сигурни. Успех!

# 21
  • Мнения: 4 116
Цитат на: Ieppe
Само да предложа един много добър пулмолог - д-р Маргарита Гизова от Окръжна болница. Моя приятелка, чието детенце в продължение на много години беше с пристъпи на задух, които специалистите алрголози отдаваха на алергия, успя благодарение на д-р Гизова да открие истинската причина за проблема. Оказа се, че детето има лека форма на астма и че е лекувано неправилно. Сега е много добре и няма пристъпи, но пие лекарства за това.
Мисля, че дори алерголога да има своя версия за вашия проблем, е добре да отидете и на пулмолог, за да сте сигурни. Успех!


Благодаря! И аз смятам да го заведа на пулмолог! Защото проблема по- скоро е от белия дроб - недоизлекуван бронхит!
Иначе снощи за първи път от доста време насам Мони не кашля по време на сън! Дори аз постоянно се будех и се чудех какво му става, защо не кашля, побутвах го... #Silly

# 22
  • Мнения: 29
Теди,хич не се притеснявай.Убедена съм,че Мони няма астма.Ти сигурно вече си прочела много материали по темата и си разбрала какви са признаците за астма,но идете и на друг лекар.От това което си ми казвала за вашия педиатър-не ми вдъхва доверие.Според мен още в началото на декември,когато направи бронхита,не е излекуван добре и затова после пак ти направи кашлица и температура.
 Не съм сигурна,но ми се струва малък и за инхалатор.Племенничката ми тази зима направи 2 бронхита и 2 пневмонии за 2месеца време и при нея намекнаха за астма,но казаха че е малка,за да установят със сигурност.Тя е на 2 г 3м. А в рода има астматик-т.е. има вероятност и да е наследствена астмата. Мони е малък,за да се постави такава диагноза мисля. Още повече,че той не кашля повече от 2мес сега и то кашля периодично.
 Миналата година още октомври купих на Дари Bronhovaxom-пи го 3 мес по 10 дни,както е по схемата и 6мес пи Ketotifen и колкото и пъти да е кашлял,не ми направи бронхит.Тази година забравих да му купя октомври,защото чак декември започна да кашля и направи бронхит.Мисля,че сега е късно да му даваш Bronhovaxom,но се консултирай пак с лекар.Лекарството е много хубаво.И да не те залъгват,че е същото като Респивакса.Щом като едното струва 3лв,а другото 38лв,значи има разлика.Гледала съм внимателно съставките и на двете-имат 1 съставка разлика.
 Спирам,че много се разсписах.
Не се притеснявай-всичко е наред с детето.

# 23
  • Мнения: 2 543
Цитат на: Ted_cat


...Дори аз постоянно се будех и се чудех какво му става, защо не кашля, побутвах го... #Silly



 newsm62

Да добавя - моята приятелка предупреждава, че д-р Гизова има странен характер, но е наистина добър специалист, така че не се смущавай от поведението й - на всеки се случва! Simple Smile  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 710
И аз съм за Bronhovaxom - и ние го пихме и много добре ни подейства. Сега не е късно - имам приятелка лекар, чието дете е с алергия - водят го при много добър специалист и от нея знам, че е казал, че на алергичните деца го изписвал не за 3 а за 6 месеца в годината да го пият. Тя го пи от октомври до декември и после от март - три месеца. А тази зима хич не го е и спирала. Направо от октомври та още го пие.
Консултирай се разбира се.

# 25
  • Мнения: 2 543
Може би е добре да добавя, че и аз не мисля, че детето ти ще се окаже с проблем! Но все пак е добре да го прегледа специалист!
Моят син след след една настинка кашля много дълго време, в продължение на месеци! И то само, когато спеше (и следобед, и нощем)!!! После, след следващото боледуване, което лекувахме с антибиотик, изчезна! Ей така! Много беше странно, но оттогава не се е появявало!

# 26
  • Мнения: 2 567
Сега Ieppe като спомена за детенцето си се сетих, че преди две години и моята Бети след една настинка имаше ужасно упорита кашлица. В продължение на месеци не и минаваше . Имаше такива пристъпи през деня , че чак е повръщала , а нощно време беше чудо. Имало е вечери по цяла нощ да не спре да кашля.
Тогава въобще не съм и мислила за асма. Давах и сироп и хапчета за кашлицата и така си и мина.
Незнам , защо вашата лекарка точно асма е решила че може да е това  Thinking .

# 27
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не изчетох всичко по- горе, но аз правя на сина ми един сироп от Народната медицина на Димков. Понеже може да се пие дърго време а и действа много добре.

1ч.л. ленено семе
Кората на 2 зелени кисели ябърки- дебело обелена кора. По ябълките не трябва да има нагниване.
дюлево семе 1 равна ч.л.

Това се вари в 400 грама вода докато остане наполовина водата- преценяваш на око.
Дава се по 1-2 лъжици на всеки половин час - леко затоплено.
Може да се сложи малко захар или мед, но ако сте алергични по- добре без мед.
Късмет.

# 28
Мило майче,
моят брат е с астма и попитах моята мама какво се прави.
Хубаво е да се вземе гърлен секрет и според него се предписва лечение като изследването се повтаря след лечението.
Педиатърката да ти даде талон за пневмолог - такава клиника има в Александровска болница.
Надявам се да съм полезна с тази информация. Желая ви скорошно оздравяване и дано нямате сериозен проблем. Laughing

# 29
  • Мнения: 4 116
Благодаря на всички за загрижеността...и съветите!Жени, ДОБРЕ ДОШЛА! Mr. Green
Аз стигнах до заключението, че е най- добре да се консултирам с пулмолог. Затова ще се опитам да взема направление от педиатърката и ще се обадя на 2-3 лекарки, които ми бяха препоръчани - др Куфарджиева, др Периновска или др Гизова.
100% съм сигурна, че проблема е в бронхите и при правилното лечение всичко ще е ок. Последните 2 дни Мони наистина не кашля вече по време на сън, а през другото време много рядко. Все пак гледам да му давам Вентолин само преди лягане.
А ако е неоходимо друго лекарство - ще се доверя на пулмолога!

Иначе да ви споделя нещо извън темата, което вчера ме вбеси! Преследвам аз един месец един преподавател да се видим и да ми каже какво да подготвя за изпита, защото не съм ходила на лекции - мота ме все той, последно уговорката беше да отида вчера пред Народното събрание, защото почти не ходи до университета и е депутат някакъв! Та замъкваме се всички заедно - с мъжа и детето, понеже имахме и други задачки. Обаждам му се аз, че съм на входа на Народното събрание в уречения час, а той ми каза да изчакам 15 минути. Добре...чакам си аз на студа, потропвам...гледам ги всичките ми ония надути, лъснати и високомерни политици как слизат и се качват в Мерцедеси или BMW -та... натруфени, гелосани, като че ли цяла сутрин са прекарали пред огледалото. Досега не ги бях огледала така отблизо - но определено това са хора, които живеят в стоя си луксозен и приказен свят и пет пари не дават за обикновенните хора! Та... чаках си аз така на студа близо час, въпросния преподавател не благоволи да излезе и да ми отдели 5 минути...много важно - там някаква си студентка, че чака - да си чака...
Стана ми лошо по едно време, защото все пак съм и бременна, теглих му една... и си тръгнах!
Кажете ми сега - това човешко отношение ли е?
Извинявайте, че ви занимавам с това, ама съм бясна!:2gunfire:

Общи условия

Активация на акаунт