Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 8

  • 36 592
  • 296
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 106
Роска, разкош..... Hug!!!

# 136
  • Мнения: 1 698
sladka hapka, очите ми останаха в тортите ти, особено в първата, но пък втората те кара да я опиташ веднага. А с какво са вътре?  Grinning

# 137
  • Мнения: 1 170
Сладка хапка, и аз за отвътре исках да попитам: какъв е крема Rolling Eyes ? Защото днес ще правя тортичка и се спрях на пандишпанови блатове, но за крема съм в чуденка още... твоят изглежда вкусен Mr. Green

# 138
  • Мнения: 6 243
mimes, Polly-Wolly, обяснявам веднага:
тортите са правени с готови блатове - от онези, които са по три в опаковка, кръгли. Кутията е с надписи на немски. Аз взех от кафявите блатове. Сиропирани са със захарен сироп, ароматизиран с бърбън (предпочитам го като миризма пред рома и коняка Embarassed). Кремът е по тази рецепта, като комплиментите там са изцяло за Танита. След рецептата като коментар съм писала количеството захар, което аз сложих - намалено е спрямо оригинала.

# 139
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Eто и моята от днес-
 

# 140
  • Мнения: 22 867
Момичета, моите торти никога не са идеални като вашите, но пък тази стана много вкусна. Вътре е шоколадов шифон кейк. Малко по-късно ще ви преведа рецептата.

Hot momma, чудесни тортички!  Simple Smile smile3501
Имам една молба - разясни, ако обичаш, какъв е тоя шоколадов шифон кейк.   bouquet

# 141
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Chocolate Heart Cake Recipe

Chocolate Chiffon Cake:
3 яйца - разделени + 1 белтък
1 ч - 200 гр захар
2/3 ч - 95 гр брашно
1 1/4 ч л baking powder - това май е бакпулвер
1/2 ч л сода за хляб
1/8 teaspoon salt
1/2 ч олио 1/3 cup water
1 ч л ванила
1/4 ч л лимонтозу

Chocolate Whipped Cream:
1/2 ч (120 ml) течна сметана
1/4 ч л ванила
2 с л (28 grams) захар
3/4 с л какао

Ganache:
8 унции (227 grams) горчив шоколад
3/4 ч (180 ml) течна сметана
2 с л (28 grams) масло
1 с л коняк

Загрявате фурната на  350 degrees F (177 degrees C)
For the Chocolate Cake:  Яйцата се разделят. Бетъците стоят на стайна температура, след което се разбиват малко, сага се лимонтозуто и като се разбият добре се прибавя 1/3 ч (65 grams) захар. Жълтъците се бият около минута, две и се добавя следната смес - разбърканите олио, вода и ванилия.
Предварително сте смесили 2/3 ч (130 grams) захар, брашно, какао, содите и солта. И след като сте разбили жълтъците с течната смес, добавяте и сухата смес.  Към всичко това се добавят и белтъците с леко разбъркване.
Пече се в омазнена и набрашнена 9 инчова тавичка за около 30-35 мин.
For Chocolate Whipped Cream:    В купа се смесват сметаната, ванилията, захарта и какаото. Покрива се и се охлажда за около час в хладилника. Разбива се на крем.
Самата торта:   Когато изстине, тортата се разрязва на две. Дъното става горница, а по средата се маже с крема. Завивате с фолио и охлаждате в  хладилника. След това е готова за покриване с ганаче.
For the Ganache:  Загрява се сметаната и маслото. Начупвате шоколада в друга купа и когато сметаната започне да завира я изсипвате в/у шоколада, за да го разтопи. Разбърква се и се добавя коняка. 
To Cover the Cake with the Ganache:  Тортата се слага на решетка, така че ако капе от ганачето, да не ви цапа тавичката. Течното ганаче се излива по средата на тортата и с се разнася равномерно навсякъде. Оригинала беше декориран с пресни малини. С остатъка на ганачето могат да се направят трюфели.

Аз на края импровизирах и в крайна сметка подарих тортата на майсторите, които работеха вкъщи, но чупнах малко от едно крайче и ми се стори много вкусна. Laughing

# 142
  • Мнения: 22 867
Hot mommabouquet  bouquet  bouquet

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Страхотни торти!
На мен май все наопаки ми върви, като почна да правя торта. В събота правих за рождения ден на дъщеря ми морковената торта на Анда. Хареса се от гостите, слава богу. Обаче точно този ден хладилникът не искаше да замразява и кремът не стегна добре, по едно време направо щеше да се разпадне тортата.

Имах намерение да правя и фигурки, но нещо не се справих с марципан Варна. Замесих го не с 400 гр, а почти с килограм пудра захар, после стоя няколко часа в хладилника и пак като го извадих и се размекна много, нищо не можа да стане. Как стават фигурките? Първо си ги правя и оставям да изсъхнат? (така опитах, но се разпльокваха) или си правя отделните части, съхнат и някак слепвам после? Или нещо тотално съм объркала?

Тортата за един рожденник десетокласник. Laughing

Ванче, откъде е картинката за трансфера?

# 144
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Привет, момичета! Много красиви торти! Страхотни сте!

Да ви покажа и моята торта, дето я отложих преди 2-3 седмици (заради болни дечица и гадни вируси). Най-накрая реших да я направя (той рожденика порасна с 15 дни  Laughing).

Ето я:

Накрая има и разрез. Блатовете са пандишпанени, докато пекох първия (той е най-отдолу и е бял), в останалата смес сложих какао и станаха кафяви. Наложи им се да постоят във фризера 2 седмици, поради отлагането. Малко им се  променя качеството, стават по-сухи (макар че ги напоих, пак се забелязва разлика с прясно изпечените).
Крема ми се провали, незнам от жегата ли е, млякото ли не беше наред (макар, че го кипнах предварително), яйцата ли бяха проблема  33uu  ?
Та изтичах до магазина и купих сметана (1 голяма кофичка заквасена и 500 мл течна), желатина беше накиснат още от предната рецепта, тази която се провали. И набързо стана тази торта.

Покритието е от готовата маса с 2 капки зелена боя, да стане бледозелено. Картинката не е трансфер, а е апликация. Разпечатах си я с нужната големина. Нарязах я на парчета, по цветове (крак на лъв, коремче, още един крак, дървото, главата на лъвчето, очите и т.н.).
После разточвам всеки отделен цвят, налагам шаблона и изрязвам с ножа. Оставих ги малко да поизсъхнат, да не са прекалено меки и ги наредих върху тортата едно до друго докато се сглоби цялата картинка. Понеже не ми се плескаше вече да правя кафяво, смесих боите в една чашка и с четката боядисах всички кафяви части, също и контурите между отделните елементи. Ами това е. Уж не е много трудно, но си легнах в 5 и половина сутринта (навън вече беше светло) - хем да не ми се пречкат децата, хем да е малко по-хладно уж, че да не ми се топи в ръцете покритието.

# 145
  • Мнения: 5 873

Тортата за един рожденник десетокласник. Laughing


Ванче, откъде е картинката за трансфера?

ами прерисувах я от Плейбой... Flutter

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
ами прерисувах я от Плейбой... Flutter
Благодаря ти! Така и подозирах  Mr. Green

# 147
  • Мнения: 5 873
ами прерисувах я от Плейбой... Flutter
Благодаря ти! Така и подозирах  Mr. Green

 Blush

# 148
  • Мнения: 1 698
Меги, отново страхотна торта. Лъвчето е като истинско, много повече ми харесва от трансфер. Grinning

# 149
  • Мнения: 5 873
Меги, отново страхотна торта. Лъвчето е като истинско....

подкрепям с две ръце...

Общи условия

Активация на акаунт