Бебче в коремче силно рита, предрича ЯНУАРСКА радост то честита!

  • 11 648
  • 280
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 688
Добро утро и от мен мамета!
По въпроса с одеалцата
Нормални цени ли са това по 40-50 лева за одеалце- тъничко, памучно, с едно мече отгоре, почти пелена newsm78
И аз тези дни гледах одеалца.Тези които ги наричат "испански" са по 30тина лева,а тънки пеленки 20,25лв зависи от модела.50тина лв бяха тези които са по големи и стават за легълца(аз търсех за количка)
искам да ви кажа, че намерих един магазин в Лозенец на Милин камък точно срещу магазин Пинокио (Милин камък 15-17) където тези одеалца са на приемливи цени. Малкото, което е за количка и става и за изписване е 15 лв., а такова за детско креватче е 24 лв. има и за спалня - 50 лв. Аз много ги харесах и смятам от там да си взема и одеалце и комплекти с чершафчета за леглото, както и комплект за баня. Те са си производителите на почти всичко в магазина и цените ми се сториха нормални.
Приятни почивни дни ви желая!
Благодаря ти з аинформацията,офис ани е наблизо и със сигурност ще мина да погледна какво продават.

# 76
  • Мнения: 405
Момичета, може ли да ви помоля да пуснете снимка на тези одеалца, които споменавате? За какво точно ги използвате?

Аз съм купила две сакчета за спане, тук поне това препоръчват, вместо одеало. Едното е за повиване, за съвсем в началото, а другото е вече като поотрасне и иска да са му свободни ръцете:
https://www.halosleep.com/products/detail/?product_id=33
https://www.halosleep.com/products/detail/?product_id=15

Купих и едно малко памучно одеалце, но наистина не знам кога ше влезе в употреба.   Thinking

# 77
  • София
  • Мнения: 308
Добро утро момичета!  Simple Smile
То май вече обяд наближава, ама с това начумерено време и като няма слънчице на мен още ми се струва че е ранна утрин. На мен обикновенно събота сутрин ми е време за почистване на къщата, докато любимия е на работа до обяд. Ама от тази седмица ми е забранено да доближавам прахосмукачката, че нещо явно съм го наплашила с моите контракции.  Та сега си пия чайчето и ви чета.

За одеалцата - аз мисля да си купя за изписването тези, които са с цип и стават на порт-бебе. Така че ще взема да посетя този магазин в Лозенец. На мен ми подариха сладко розово космонавтче, което е уж за новородено и с което мислих да се изписваме, но после ми се стори голямо за съвсем малко бебче. Пък и с одеалце ми се струва много по-прибрано и по-уютно.

За спането съм решила още в началото да се пробваме с чувалче, но това което имам е с дупки за ръцете и също е уж за новородено. Но то не пречи ръчичките да са си вътре в началото, ако така му е по удобно на бебчето.

Някой пита за столчето за кола при изписването. Сигурно ще си го вземем с нас, но все ми се струва, че няма да искам да си оставя бебчето още от първия ден в столчето, а ще си го гушкам.     Grinning    

angiе  и моите зъби не ме оставят на мира, но аз си мисля че са от подутите венци. Защото ме заболяват като ям нещо по-твърдо или по-жилаво и особено като се престарая с конците за зъби.

Снощи за пръв път си мазах зърната с кремчето на Авент -имам няколко мостри, та реших с тях да започна. Обаче ми мирише ужасно и се чудя как така го дават да е без измиване.  newsm78   А също и да питам, като се мажете после веднага ли се обличате или стоите малко за да попие. Аз стоях половин час, ама то все си стоеше мазно и накрая си легнах.

# 78
  • Мнения: 332
Привет, майчета, как сте  Hug

Азз...не знам от къде да започна с мой те приключения, но ако погледнете по надолу, ще ми видите сменената лентичка...
ние с БЕБО се срещнахме по раничко от предвиденото...направо не знам как да започна разказа си...

На 9.11 почуствах болка ниско долу, леко прокарвах, един рев, една паника и с МЪЖо към Майчин Дом. Веднага ме приеха, с контракции и прочие, явно магнезия, с който толкова се наливах нямаше ефект  Sad Започнаха системи, опити за задържане, но...започнаха да ми изтичат водите и в неделя сутринта ме преместиха в пред родилно отделение. Явно бебчо бързаше да види мама  Hug
Започнаха инжекции за бързо развитие на бялото му дробче, през 12 часа, трябваше да устискам и за четирите, а паниката в мен растеше...сълзите ме заливаха...Но всички бяха много мили и любезни, под непрекъснато внимание от лекарските екипи.
Няколко часа след последната инжекция - понеделник срещу вторник ми изтекоха останалите води...Контракциите съвсем ми зачестиха, станаха болезнени, на 5-15 минути и знаех, че срещата ни с бебчо наближава Praynig

На 13.11 в 9.45 след няколко "леко" болезнени напъна моето слънчице се появи на БЯЛ СВЯТ  baby_neutral
със тегло 1650 и 41 сантиметра  Hug
Сега е в кувьоз, започнали са да го захранват и за мен остава само да броя дните до нашата заветна среща,
да мога да си го прегърна и ....и....
Аз не бързам, важно той да е добре...Готова съм да чакам с месеци...Само се моля всичко да е наред..
Сега за мен остава само да се цедя и да се надявам, че ще имам кърма и за бебчо, защото за сега не мога да го храня.

Искам да кажа на всички мами, избрали Майчин дом, че това е разкошна болница с много добри и компетентни специалисти, нито за миг не съм съжалявала за избора си. Родих при дежурният екип, без да заплащам нищо и получих цялото внимание, от което имах нужда, за моето и на бебчо състояние и развитие   bouquet

И така, моето приключене завърши с щастлив край   bouquet   bouquet   bouquet
Броя дните до нашата среща, молете се с мен всичко да е наред  Hug
Поздрави и прегръдки




# 79
  • Мнения: 405
Лусесита, честито!
Много се радвам, че ти и бебчо сте добре!!!!

# 80
  • София
  • Мнения: 408
lusesita- много се радвам, че сте добре с бебето, направо се разплаках докато четях.
Дано всичко бързо се оправи и малката душичка бъде скоро при теб.
ЖЕЛАЯ ВИ МНОГО УСПЕХ  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 81
  • Мнения: 48
Lusesita-честото бебче newsm51, много се радвам че сте добре . Каква хубава изненада!

# 82
  • Мнения: 5 391
lusesita, добре дошъл на Стефан!   bouquet
И аз се развълнувах сълзливо Blush
Вярвам, че всичко ще е наред, просто търпение докато наддаде на килца Hug
С теб сме, стискаме ти палци, всичко ще се нареди и скоро ще го гушкаш Hug
В коя седмица се роди?

# 83
  • Троян
  • Мнения: 141
Лусесита Честит ти бебчо  ylinfant Дано скоро всичко да е добре и да се гушкате вкъщи!
Тази новина определено ме развълнува и изненада.

# 84
  • Мнения: 135
Lusesita, честито бебче и от мен.Пожелавам ти всичко да е наред с него и в най-скоро време да може да си го гушнеш

# 85
  • Мнения: 1 215
Лусесита Честито!! Да сте живи и здрави с бебчо и дано всичко мине добре и благополучно и скоро да сте заедно всички вкъщи!!!

# 86
  • Мнения: 851
lusesita: Честито мила  newsm51 Важното е, че и двамата с бебчо сте добре  Hug А много скоро ще можеш да го гушкаш сладкото ангелче  Hug Наскоро прочетох една книга, в която пише, че бебетата се възстановяват по-бързо ако слушат гласа на майка си и наистина вярвам, че е така  Hug Всичко ще се нареди прекрасно, ти само бъди спокойна  Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 308
Лусесита, да ти е жив и здрав малкия мъж!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Дано бързо укрепне и да си дойде скоро вкъщи в прегръдките на мама!

И аз така се развълнувах от новината за първото януарско бебче. Уж има време, а то ето че и нашия ред дойде.

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 12:45 от mirka76

# 88
  • Мнения: 1 325
ЧЕСТИТО ЛУСЕСИТА!СИГУРНА СЪМ ЧЕ ВСИКО ЩЕ Е НАРЕД, А И КГ НЕ СА МАЛКО ЗА СЕДМИ МЕСЕЦ, А ТИ В КОЯ СЕДМИЦА РОДИ?КУРАЖ И САМО ПОЗИТИВНИ МИСЛИ!СКОРО ЩЕ ГУШКАШ МАЛКИЯТ Simple Smile

# 89
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Лусесита, честито! Пожелавам на малкия Стефан бързо да наддава на тегло и скоро да се гушка в мама!

А сега по темите
за испанските одеалца-аз съм страшно доволна, топли невероятно. Бях си го поръчала за подарък, не съжалявам изобщо за избора. Но-пере се само на ръка, със студена вода-поне така пишеше на упътването.
За цеденето-няколко пъти наистина сме го споменавали, че не е необходимо, ако бебето се нахранва или ако няма напрежение в гърдите. Аз цедях 2-3 седмици само, за да стимулирам лактацията.
Имаше и оше, но така се развълнувах от новината на Лусесита, че забравих Blush

Общи условия

Активация на акаунт