Коледа сега царува, с бебчета ни нас дарува!

  • 13 422
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
Здравейте!Ние вече сме си у дома от петък.Много сме кротки,само ядем и спим.Честито на всички родили мами и успех на все още чакащите.[/size]

# 301
  • София
  • Мнения: 165
Честито на Десинико  и Шоколадчето  , да са ви живи и здрави бебоците  bouquet

Иве, на 1 януари ще ходите ли да ви четат чиста молитва. Ние се уговорихме с нашият поп към 11 ч , но не ни каза какво да носим. Спомена само за пита newsm78. Другото което чух, е че след това не трябва направо в къщи  - а се ходило на гости в три къщи с деца.  Сега се чудя кого да посетим.

А за темичката - аз съм ЗА Родени през 2007 Peace

РС Току що се сетих - Следващият ( след болницата ) болничен кой трябва да го издаде и кога? Аз чух нещо за педиатъра но не съм сигурна  newsm78
Моля ви дайде малко инфо  Praynig

# 302
  • София
  • Мнения: 1 020
katiousha третия болничен се дава от педиатъра. Нашия като беше тук за първи път, точно това ме пита до кога ми е втория, за да може да подготви третия с който ще ми направи изравнението.

Лариса добре дошла отново.

# 303
  • София
  • Мнения: 210
Привет и от мен  Grinning
Първо да честитя на всички наскоро обебили се мами. Желая им цялото щастие на света с малките бебешори!   bouquet
Зачезнах яко дим, но здраве и живот през новата година ще си възвърна формата в писането  Mr. Green
Страшни мъки са с тия колики, почват от ранния следобед, малкия спи на пресекулки, а по нощите... направо не ми се говори. Но днес е просто рай - от сутринта цялото семейство спим. Сега не че съм си отспала, но поне започнах да се чуствам човек. Уж ми се е случвало седмици наред да карам с по 4 часа сън на денонощие, а сега съм постоянно гроги и само гледам да придремя...
И, разбира се, ако аз не се оплача по повод кърменето няма кой. Имам някаква малка топчица на ареола на едната гърда под зърното, която ту се появява, ту изчезва, но малкия като суче и винаги я нацелва и ако щете вярвайте, но последното ми кърмене на тази гърда беше 20 минути рев от болка. В чудо съм се видяла. Опитах различни позиции, даже легнала, та някак си като поеме гърдата да не му се пада челюстта точно на тази топчица, но... никакъв успех. Сега пак ще огледам всички линкове от Вещичка, добре че съвестно си ги съхранявам на Букмаркс.
Наоплаках ви се, дано имам време утре да вляза да пожелая весело изкарване.

# 304
  • София
  • Мнения: 1 078
Хелоу, май Бабенне Peace  За линкове винаги има още Mr. Green На предишната или по-предишната страничка Rolling Eyes
А дано вече всички да се поосвестят лека по-лека та да почнат да пишат, че вече аз съм станала чукчи-писател Laughing

# 305
Майчета да ви питам давате ли преварена вода и колко захар слагате на колко мл вода ?

# 306
  • Мнения: 127
Лариса,аз вода не давам,само в началото глюкоза за жълтеницата,а сега давам вместо вода-чая на ХИПП за храносмилане и колики.Но много не обича да пие нашата по 100мл на 24 часа със зор!
Катюша,добре,че ме подсети-от вчера се каня да се обадя на попа!И аз чух,че след това не трябвало да се прибираме вкъщи,ама чак пък в три къщи! Rolling Eyes И казаха да носим само питка и мед.

# 307
  • София
  • Мнения: 1 020
Майчета да ви питам давате ли преварена вода и колко захар слагате на колко мл вода ?
Аз не давам преварена вода, но ми казаха н а100 мл една чаена лъжичка захар. Ти за какво ще даваш преварена вода?

# 308
  • Мнения: 444
Честито на новите майчета !

Една виртуална почерпка от мен - днес моето пораснало момченце става на 4 години !!!!
 


Лариска водата  със захар се дава в началото , за по бързо минаване на жълтеницата на 100 грама една чаена лъжичка!

# 309
  • София
  • Мнения: 1 078
magiq27 , ето едно поздравче за голямото момче Ники  bouquet

# 310
  • Мнения: 686
Здравейте отново!Днес се завърнахме с Наско от болницата.Задържаха ни два дни повече,заради жълтеничката,но вече сме добре,той е много хубав и много лаком.Каката не го оставя на мира,постоянно го целува.

Имам доста да допрочитам,но ще наваксам.Днес попрегледах набързо.

Честито на родилите след мен!

Мунлайт,дано се оправи твоето мъниче!

# 311
  • Мнения: 2 641
Верно, аз все се каня да питам за водата. Нали уж водата се отрича до като бебето е на кърма. Пък ако все пак се дава каква давате? Чешмяна преварена ли? Или може да се дава Девин розов примерно?

# 312
  • София
  • Мнения: 1 078
Ако ще даваш - чешмяна , която ври не по-малко от 5 мин. Розов Девин след 6 месеца май можеше.
Аз не давам, а той и не ще.

# 313
  • София
  • Мнения: 1 020
Съвсем на скоро прочетох тук във форума, че не е нужно да се дава вода заради жълтеницата. Причината била, че билирубина, който е причинител на жълтеницата се отделя чрез изпражненията и поради тази причина не е нужна вода, а по-често хранене на бебето с кърма. Дори нашия педиатър ни каза никаква вода. Всеки сам си решава.

# 314
  • Мнения: 534
Момичета, пуснах новата тема в Отчетни, "Родени през 2007"
  ДЕКЕМВРИЙСКАТА дружина с бебе среща Новата Година!    
Реших все пак да я пусна, защото вече сме на 16 стр, а не знам докога ще ни "търпят..." Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 23:10 от ivalinai

Общи условия

Активация на акаунт