Бебета ЮНИ 9

  • 9 298
  • 306
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 616
Ееее, Трънче, така консервирани - то е ясно!
Ама я една прясна салатка от бабините чушки, марулки, някои даже копривата ядат сурова Simple Smile
Имайки предвид какви мъже са били дядовците и прадядовците ни, и как бабите са раждали по 5-6-7 деца... май са успявали с витамините и без хапчета, при това само с местните зарзавати, без екзотични  Mr. Green
(е, падали са им зъбите рано-рано, ама то щот не са ги мили с аквафреш  Joy )
Ма сега с тез генно-модифицирани чудесии, с оранжериите, нитратите, торовете и тнт, не е ясно какво ядем, за съжаление.

ПП: vesi21, много полезна информация! Това за хранителните добавки е вярно. Даже наскоро имаше някакъв детски сироп за кашлица, в който изобщо не се знае какво има, обаче се продава с разрешително, понеже бил добавка! Аз затова предпочитам да прекаля със зарзавата, пък незнам...

ПП2: ааа, Трънче! Ти знаеш ли тука сега как обилно се соли по пътя, после тоз сняг - в градинките, и после - я! засолени почви... ако вземеш райграс отпред блока, по-скоро ще ти поникне трето ухо, отколкото да има витамини Joy мдаааа

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 23:14 от offioly

# 301
  • София
  • Мнения: 779
аз магнезия го пия на ампули по докторско предписание - магне Б5 (или 2 или каква цифричка е накрая..).. нещо за против контракции го дават, превантивно.

леле офиии... ФРЕШ ОТ ЧУШКА! ти ме събори просто. още утре ще пробвам. Май ще накарам мъж да свали сокоизстисквачката от високите места и да видим какво мога да направя с нея. Моята е мног остара, преди 10 години съм я купувала, но затова пък съм си правила веднъж фреш от магданоз дори. Верно, излезе колкото едно късо кафе от 2 връзки магданоз, ама от крак от маса може да направи сок.

И кво значи - чушка, ябълка и морков? Супер звучи... Пили ли сте фрешовете във Фикс-Микс? Има страхотни,  аз не мога да им се наситя и ми става лошо ,като ги почна...

Offioly, в много зеленчуци има желязо, но за съжаление то е във форма, която не може да се усвои от организма. От организма се усвоява само желязото от червеното месо. Разбира се зеленчуците имат много други полезни съставки

# 302
  • Мнения: 616

Offioly, в много зеленчуци има желязо, но за съжаление то е във форма, която не може да се усвои от организма. От организма се усвоява само желязото от червеното месо. Разбира се зеленчуците имат много други полезни съставки

Уф, ти пък ми разби детските мечти сега...  newsm45 ама на мен ми се повдига от червено месо в момента...  newsm45
А пък другото го прочетох в едно списание за майки, някакъв доктор се изказваше... и аз си вярвам на всичко, де да знам.

# 303
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Момичета, изписахме цели 16 стр. Сиреч, нова темаааааа.

# 304
  • Мнения: 20
Ох, това го написах още следобед, но сега се прибирам и виждам , 4е не съм го постнала и сега като видях колко сте изпизали се почудих дали да го пускам изобщо , но се ядосах и реших все пак.
Първо offioly, благодаря че си ни включила в списъка. Чудесно коремче! Моето до сега не личеше, но сякаш започна изведнъж да нараства, е мъничко е , но все пак ВИЖДАШ, че си бременна! Не знам на вас, но на мен все още не ми се вярва, макар 4е ми е мило като го усетя или като го видя на преглед, но ми е трудно да го осъзная все още.offioly, доволна ли си от йогата, където ходиш? Кой ти я води и къде е ? Аз мисля да тръгвам другата седмица, но избирам още къде.
Meg_H, дано да празнуваме здрави и шастливи заедно на 07.06 !!! Simple Smile
А Margarete, твоят проблем е Вечният пробем- взаимоотношенията свекърва-снаха! Каквото и да си говорим- НЕПОПРАВИМО Е! Няма оправия, все ще те дразни с нещо ако е на близо( моята е надале4е, но и да е тук, така съм я възпитала ( за това има голяма заслуга и синът й), така 4е няма да имаме проблеми). Но решението е в това да се подобрят нещата, то че не може да идеално, но поне да се чувстваш добре в дома, където живееш. Та за това е ДОМ. Всичко е строго индивидуално, зависи какви характери сте ти, тя и не на последно място каква линия на взаимоотношения са създали тя и синът й, който вече на първо място е твой мъж и бъдещ татко на детето ви. Всяка ситуация е различна, в някои може и ти да си виновна, но важното е да не се стига в крайности , колкото и да ти се иска някой път #Cussing out, но и винаги да изказваш ненападателно мнението си. Не забравяй, не е важно какво казваш, а как го казваш!!! Така, че каквото и да си мислиш, че би я обидило, но за теб е важно, по-добре си го кажи, така ще си спестиш в бъдеще много стискане на зъби, но да е по политичен начин!Май  много се разфилософствах, лесно е от страни, но като те дразни, как да си политична , знам! Но с отстояване стават промените. Както ги научиш. "ГИ" , говоря и за мъжа ти и за майка му!
Ще продължим....Simple Smile
Изпращам ви много усмивки за един хубав ден!!!
За витамините- пия Матерна, така каза док: първия триместър фол.киселина, после витамини. Малко ми се е увеличил апетитът. А за фрешовете, повярвайте ми не искам да ги видя вече. Първият триместър са ми били основно меню. Каквото можете да си представите и това, което дори не си представяте, 4е може да се пие съм слагала в сокоизтисквачката. А сокът от червени 4ушки, магданоз и лайм не ми бе6е много от любимия, а е страшно полезен( но задължително от червени 4у6ки). Толкова ми писнаха тези сокове, сега ги предпо4итам само от плодове или най-много от моркови с лайм, а зелен4уците ги предпо4итам на салата.

Утре съм на фетална морфология  Sign Exclamation Sign Exclamation Sign Exclamation Дано всичко е ок. Ще разказвам. Имам усещането, че е мом4е, но ще видим. На мен пък от бабините деветини са ми гледали на златен прастен, играе6т ролята на махало. Утре ще се разбере........

# 305
  • Мнения: 5 713
Аааа ама какво правите, цели 4 стр, не мога да ги изчета.  Laughing
Да кажа само, че от юнските мами са 2, които чакат близнаци. Но едната отдавна не е писала. Каза само, че са двечки и оттогава не се е вясвала. Simple Smile. За принцес85 става дума. Дано всичко е наред с нея.
За свекървите ви разбирам тези, които се тормозите. Аз преди ви бях писала за моята. Честно казано не ми се връща в миналото, когато направих голямата грешка да живеем под един покрив. Сега съм на 10хил км и ми е едно готинооо. Маги сами си я отгледахме с мъжа ми. Тогава ние във Варна, тя в Бургас. Бачка, няма кола, трудно беше идването. После отидохме да живеем при свекитата ииии.....ужас. Но пак успях само аз да си се грижа за щерката. Другото е, че мъжът ми винаги ме е защитавал и свеки допълнително беснееше заради това. Майката била една, жените много. Това е нейна приказка, на която много се смея. Демек мъжът ми трябва нея да слуша, не мен.  Joy А такъв чешит съм аз, че помощ никаква не искам. Много " обичам " хора, които после да ми казват: " ако не бях аз...". Затова по-далеч от мен- ни свекърва, ни майка. И сега така ще бъде, само да сме живи и здрави.
Прети Галина, не се притеснявай, не се трвожи за стягането. Нормално е. Аз така бях с първата бременност, хем пих Магнерич. Наблюдавай се, но тревогите остави настрана.
Мен също ме боли кръста, по-скоро таза. Ами опитва се явно да се разширява, което при мен става малко по- трудно. С Маги не се бях разширила дори въобще. Аз растях на корем и после там сланинки висяха.  Joy Не на дупе. Сега поне се надявам да огранича излишните килца. Simple Smile
Гледам и темата за витамините сте подхванали отново. Споделям мнеинията на някои: " Док ми каза, че безсмимлено преиграваме с тези неща и че трябва да се храня пълноценно, щото много често организма не преработвал дори 1/3 от синтетичните вит. и минерали..." " По принцип на мен са ми казвали че ако се храниш нормално и ядеш плодове няма нужда от допълнителни витамини." Плюс това вит Д, флуор, калций... трябва да се внимава с тях, не бива да има натрупване в тялото. Да не говорим, че смятам флуора за вреден даже. Но може и да прескочите моето мнение, няма да се разсърдя. Аз съм с по-особено мнение въобще за цялата фармацевтична индустрия. Иначе гинеколожката ми изписа витамини и държи на това. Но до там. Офиоли, желязо има и в червено цвекло, елда/ гречка /, магданоз. Това се сещам засега. Фолиева има в пшеничния зародиш: сутрин с кисело мляко и мед става чудна работа. Simple Smile Също така в кивито. Калций в суровите бадеми. Въобще хубаво е сурови ядки да се ядат. Авокадото също е много полезно заради Омега 3, както и extra virgin зехтина. И така...
Пантерка, как ще е високо 120/80?! Съвсем нормално е. Вече ме убиват докторите, все гледат с нещо да те стресират. Като с моя хормон на щитовидната жлеза. Сега след някоя и друга седмица очаквам да ме " атакуват " и за гестационния диабет.
Аз пък май прекалявам с шоколада. Е не изяждам цял шоколад както преди доста време правех, но по 5 кубчета по4ти всеки ден си ги излапвам. Да не говорим, че на пътечката и колелото не съм се качвала от 5 дена. И с това училище, където предимно седя по 7 часа на ден, не знам...

Тоя път и аз се поулях. Simple Smile

# 306

Общи условия

Активация на акаунт