Бебета ЮНИ 9

  • 9 309
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Miami
  • Мнения: 415
Майка ми това казва  Joy моята снаха е най-щастлива - свекърва й е на 250 км. от нея... ама майка ми не смее да каже думичка, и като иска да им купи нещо ги води по магазините да си изберат...

Вече имаше такъв разговор, но... тя е човек който си прави каквото си знае... Той ми обясни как си я знаел ,че е дразнещо обсебваща, но тя много ме била обичала и искала да съм добре... Да не й обръщам внимание... Ама как да не й обръщам - ставам сутрин да си стопля мляко и като си вземам чаша тъпата закачалка от всичко по лев в контрастен цвят ми избожда очите  smile3515
Аз говоря тя не чува, милото говори - тя не чува... Sad  А майка ми я поставям на челна стойка милата и тя слуша и изпълнява...

Явно ще трябва наистина да се търпи... ама как обичам да ми е хубаво в къщи  Sad
Но ще кажа на милото, това с постоянния престой макар и за седмица да не си го мисли... Свеки може - че е слънчице милия - тя и него тормози с команди ...  Привързах се към нея, уважавам я , но просто ме задушава... Sad

margarete извинявай, че се намесвам, но защо не я изхвърлиш тази закачалка и да й кажеш че не ти харесва.
Аз на моята "свекърва" веднага й казвам, ако нещо не ми харесва. Просто не мога да я излъжа или да премълча, веднага ми личи по физиономията.

# 256
  • Мнения: 33
На майките с изтръпващи крака, да кажа, че аз пия магнерот (магнезий) и май нощем вече съм по-добре.  Peace

purshing и magarete, виждам, че сте започнали любимата тема за свекървите  Mr. Green
Не мога да я пропусна - аз веднъж доста се оплаквах от моята, та чак ми дожаля... Но след последната й изцепка, мисля да не я жаля много много и да си защитавам правата твърдо! Нашата пред мен нищо не посмя да каже, като им бяхме на гости по празниците, но затова пък на мъжа ми подробно му обясни какъв план има за моето майчинство Simple Smile Понеже живеем в една стая на квартира и няма как да дойде някоя баба от провинцията да ни помага и да спи при нас, свекито веднага ме е разпределила - като родя, да ида за един месец при майка ми и после за един месец при нея  Shocked
Как пък не Simple Smile Аз наистина си мисля да бъда за известно време при майка ми, но дори на нея не смея да споделя, защото още има време и не съм решила, но пък да стоя при свекърва ми сама с бебето без мъжа ми... Как си го представя тази жена???!!!  newsm78

# 257
  • Мнения: 533
Здравейте Мацки  Hug
И аз да успея да се включа, че от толкова проблеми днес на работа не остава време.
Гледам подхвана ли сте любимата тема за свекървите  Mr. Green
Моята е в златната среда, живее на 10мин. пеша от нас, не е на разположение, но когато и се обадя по-отрано помага ако може. Съвети дава, но ненатрапчиво, а за купуването - в началото купуваше разни неща, но после аз тактично и казах, че ако има желание за нещо, по-добре да е в парични знаци  Mr. Green и вече сме отработили схемата - за празниците на детето, аз купувам, тя ми дава парите и така  Laughing
За помощта след раждането - нож с две остриета си е  Wink, за дъщеря ми ми помагаше майка ми и въпреки, че майка е много готина, малко ни се бяха оптегнали отношенията  Sunglasses Сега, живот и здраве, мисля с мъжа ми двамата да се оправяме, бабите ако имат възможност да се занимават с каката през дена, ще съм им благодарна!

Момичета, виждам, че се оплаквате от изтръпване на крайниците, дано по-бързо да се оправите, че сигурно е много неприятно!
Мен много често сутрин ме боли кръста, не съм го споделяла с лекаря си, но вече си мисля дали е само кръст или може и да са бъбреци  newsm78 Аз никога не съм имала проблеми с тях, че не знам как болят  newsm78

# 258
  • Мнения: 616
Az sgte se vklucha za svekitata kato si otida v kushti, che s tazi latinica...
No mi e lubima tema za 4esane na ezika...  Hug
Sega otivam da hapna, 4e dnes neshto mi e zle, i shte pripadna skoro  Crazy

# 259
  • Мнения: 194
Veniti, аз съм имала бъбречна криза и е изключително болезнено. И не боли баш кръста, а малко над него. Болката е пронизваща, особено когато си поемаш въздух, а като лежиш на една страна, имаш чувството, че бъбрекът ти виси на тънко конче, което всеки момент може да се скъса  #Crazy Ужасно е и дано никоя от нас да няма подобни проблеми по време на бременността. Предполагам, че твоите болки са само в кръста, другото щеше да го усетиш като по-различно. Не го мисли, болки в кръста съм чувала, че са напълно нормални в нашето състояние. Така че спокойно.

Ох, аз току-що хапнах и така ми се приспаааа  newsm46 От кога им разправям на колегите да си сложим една кушетка в другата стая  Joy да си прилягваме. Ами така де! Фирмата ни е испанска и останалите колеги, които са си в Испания всеки ден имат по 2-3 часа сиеста. И аз искам като тях  hahaha

Целувки на всички   bouquet

# 260
  • по света
  • Мнения: 1 587
Виждам любимата тема за свекървите,да кажа честно аз предпочитам да сме наистина далеч една от друга.
От както бях в родилния дом крака и не е стъпвал тук,нито познава бебето нито ще познава и другото.Признавам ви че абсолютно сами сме си гледали бебето,така ще бъде и сега.
Предпочитам да ми е трудно отколкото да си мълча и събирам в себе си.

# 261
  • Мнения: 130
Здравейте, аз получавам страхотни болки в кръста  и гърба които преминават и към корема  ако не поседне  или не полегна  Confused   най- малкото натоварване /минавам две стаи с прахосмукачка/ и започват болките които в изправено положение са постоянни, а ако съм  полегнала само в някои пози. При някой случвало ли  се  е такова нещо и как се справяте с него?  То човек нищо не може да свърши  Cry

# 262
  • Мнения: 36
ins_dimitrova, казват, нормално било... нека се изкаже някой който разбира, аз много рядко имам каквито и да е болки.. то и това не е нормално... не се притеснявай, де, сега всякакви такива неща са съвсем нормални.

# 263
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!!! Малеее от няколко дена не съм влизала и сега чета...чета..чета... и май още доста ще чета. Аз искам да се похваля че вече чувствам бебчето Joy И интересното е че мен не ме гъдилка ами от самото начало си ме рита. Чувствам го от две може би повече седмици но не бях сигурна... Сега съм много щастлива и дори таткото успя вече два пъти да го усети и той Crazy

От друга страна съм притесненаааа. Преди няколко дена започна от време на време да ме стяга корема ниско долу - не ме боли, но ме стяга. Доки ми изписа Магнерич и Бусколизин да пия но още чувствам тежест ниско долу като вървя... Тревожа се...

# 264
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, благодаря за топлото посрещане   bouquet, големи сте сладурани newsm10

доста е интересно при вас, най вече че разисквате какви ли не темички и явно вече сте доста близки повечето които сте тук , което е страхотно. smile3501

ins_dimitrova аз също имам същите оплаквания като теб - страхотни болки в кръста Weary. Доктора ми каза, че това било защото малкият таз се подготвял за развиването на бебето - един вид бебето се намества и като си намери място къде да расте се предполага че трябва да отшуми болката. Но аз се съмнявам много дали ще отшуми, защото после пък ще започне да тежи Grinning

# 265
  • Мнения: 210
Аз пия витамини и минерали през ден-два... Но в тях няма желязо ... Док ми каза, че безсмимлено преиграваме с тези неща и че трябва да се храня пълноценно, щото много често организма не преработвал дори 1/3 от синтетичните вит. и минерали... На вас док. казвал ли ви е изрично да пиете желязо?

# 266
  • Мнения: 36
Не пия никакви витамини вече месец. Док каза да ги спра, да си почина... И от тогава си почивам, но се храня балансирано - мляко, яйца, месо и плодове. Намалих въглехидратите след празниците и вече усещам да олеквам. уф отплеснах се

 резултатите ми от БХС са добри, не се препоръчва амнеоцентеза - над 1 към 5000 е. То ясно, че е прогностичен този тест, а не диагностичен, ама пак е успокоение някакво, дано не греши. То е верно, че и с такава вероятност може да има някаква беля.. Божа работа си е.

# 267
  • Мнения: 176
Здрасти! Сутринта не можах да отворя форума, та сега трябва да пиша "набързо" от работа.

Качих снимка на шкембето ми в албума. Държа да отбележа че това е сутрин преди да съм яла (само на едно мляко с кафе). Вечер става още по-голям  doh

Пак за свекитата говорите, а? Margarete, моето мнение малко рязко може да прозвучи, но трябва още отсега да се поставят нещата ребром на свекърва ти, че не искате да ви се месят - защото веднъж като се роди детето, пък ще се появи това чувство за собственост (внука/ внучката...) - няма да се търпи. Това ми казват приятелки и колежки с горчив опит.

Аз имам невероятният късмет да живея на 7000 км от свекърите (свекърва ми е ОК, но свекъра е по-зле и от вашите свекърви, макар и да го прави от добро - да "помага" - уфффф да не навлизам в подробности). Чуваме се на няколко седмици веднъж по телефона - как си, добре си, браво, айде всичко хубаво. Майка ми също близо 27 години живя със свекърва си и на какво съм се нагледала... баба ми беше мноооого серт човек, направо ужас. Не оставяше майка ми да готви и чисти, а после я приказваше в целия квартал че на, колко и било добре (на майка ми), да има нея да и оправя къщата и да и гледа дъщерята. Като поостаря повече започна директно да я плюе (пред мен), да се оплаква и какво ли не, докато аз не и затворех устата. Добре че майка ми е търпелив и хрисим човек, но се е стигало и до скандали Crazy.

Казах ли ви обаче че майка ми си точи зъбите да идва за дълго време да "помага"? (Притеснила се че паспорта и изтича 2009та и като дойде, как ще го смени? Смятайте до кога смята да отсяда при нас...) Ха! Засега увъртам положението, но мисля скоро да и кажа в прав текст че помощ няма да ми трябва, най-много гости, и то за 2-3 седмици, не повече. Последно като беше на гости за 2 месеца просто полудях. Свекърите, слава богу, работят, и нямат време. Слава богу!

Уф, оплаках се и аз  Mr. Green

за желязото, не са ми казали специфично, но в мултивитамина който пия всеки ден има. Чела съм че е много важно да се взима.

болките в кръста и аз знам че са нормални, особено ако е по-слаба мускулатурата. слава богу засега нямам такъв проблем, но като порастне корема повече - като нищо.

за стягане на корема, и аз усещам от време на време, ако вървя по-дълго и по-бързо. Като се наведа обаче минава. Не ме притеснява, мисля че е нормално  Thinking

# 268
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Ох, гледам че сте зачекали темата за витамините! Аз днес ще питам доки може ли да я спра тази Матерна, че много взех да дебелея  Crazy! То всяка зима като пия витамини, аз пия основно центрум, дебелея, ама сега направо се чувствам подута от всякъде  Crazy! То може и от задържането на вода да е, ама.... А иначе хапвам достатъчно плодове, най-вече цитруси, ама то в този сезон това най-много го има.

П.П. Трънче, да не съм те чула да се оплакваш от качени кг  Naughty! Малееее, момичета съвсем ми се скапа самочувствието като ви видях бременните снимки  Embarassed! То сигурно вашите кореми в 9 месец ще се колкото моя сега  Blush! Пък и кг. сигурно няма да качите колкото съм качила аз  до 19 седмица  Blush!

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 17:28 от dari75

# 269
  • Miami
  • Мнения: 415
Ох, гледам че сте зачекали темата за витамините! Аз днес ще питам доки може ли да я спра тази Матерна, че много взех да дебелея  Crazy! То всяка зима като пия витамини, аз пия основно центрум, дебелея, ама сега направо се чувствам подута от всякъде  Crazy! То може и от задържането на вода да е, ама.... А иначе хапвам достатъчно плодове, най-вече цитруси, ама то в този сезон това най-много го има.

П.П. Трънче, да не съм те чула да се оплакваш от качени кг  Naughty! Малееее, момичета съвсем ми се скапа самочувствието като ви видях бременните снимки  Embarassed! То сигурно вашите кореми в 9 месец ще се колкото моя сега  Blush! Пък и кг. сигурно няма да качите колкото съм качила аз  до 19 седмица  Blush!
dari75 от витамини не се пълнее. Те спомагат за обмяната на веществата в органзизма-някой участват в мастната обмяна, други във въглехидратната. Пълнее се от това, че се приемат повече калории от колкото се изразходват Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт