АВГУСТ все е тъй далече, но пък бебчо мърда вече

  • 18 400
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 13
аз се старая за себе си да не прекалявам с нищо....жовотът ми за 3 месеца се преобърна ,и това ми харесва ,бебето беше чакано и искано,както всяка майка и аз като бъдеща такава искам всичко да бъде наред...не спирам да мисля за малкото човече в мен....но не забравям  и за себе си,позволявам си някоя глезотийка от време на време и това ме кара да се чувствам добре психически,защото хормоните и при мен играят ,не е полезно и да се ядосваме и нервираме.....но и това ни се случва....а относно кой къде какво е чел.........има една приказка че колкото повече научаваме толкова по-малко знаем....на мен например *др.радева* при която бях в началото ми беше забранила и секса...........и то за целите 9 месеца.....е какво сега ?!!!!на работа мога да ходя,на автобус не е вредно да се возя а да си позволявам любими неща понякога не може???!!!! и още нещо ,но не прочетено а от практиката....моя близка мед. лице ,без наследствени болести в рода ,никога не е пушила и не е близвала дори алкохол ,спазваше всички предписания и само си почиваше докато беше бременна .................роди момченце но със тежка кожна алергия???!!!всичко е божа работа,но ние наитина трябва да дадем сега необходимото от себе си за да сме поне със спокойна съвест.....

# 286
  • Мнения: 1 090
Всеки има право да изкаже мнение, но никой няма право да съди другия как ще живее живота си. Когато разбрах, че съм бременна, спрях цигарите. Не ми липсваха и не ми се пушеше. На 28.02.2008 почина майка ми, колкото и да бях подготвена, че това може да се случи всеки един момент, първото нещо, което направих след като разбрах, беше да си купя една кутия цигари. В момента все още запалвам сутрин по една цигара, но това е мое решение.
Приветствам всички, които водят здравословен живот. Аз не съм от тях - пия кафе, случва се и чаша бира веднъж в седмицата.
Но пожелавам на всички здрави и послушни бебеоци!

# 287
Здравейте на всички мами,аз изчетох почти всичко което сте написали като мнения относно цигарите и алкохола.Аз също сам против употребата им по време на бременност.Смятам че това е собствен избор на всяка жена и всеки сам си носи отговорността и последствията за това което прави.По важно е с нищо да не се прекалява,защотото има и много други неща с които по време на бременността можем да навредим на бебоците.

# 288
  • Мнения: 3
gracianaи аз съм на абсолютно същото мнение,че самия организъм ти подсказва какво да правиш или не. И аз докато ми прилошаваше въобще не съм си помисляла нито за цигара, нито за кафе, камо ли за алкохол. Лягах си в 20.30, ставах по 15 пъти нощем да пикам и т.н., а сега вече се чувствам страхотно! Пожелавам на всички ви да се чувствате така  newsm68 newsm44.
И ...съжалявам ,че предизвиках тази разпалена дискусия! Може би трябваше да си мълча за тия пусти цигари, ама както каза Febнали това е идеята на форума - да си споделяме и дискутираме различни въпроси, които ни вълнуват newsm12
smg много съжалявам за загубата ти! Въобще нямах представа! Много кураж ти желая и смелост и ....силна воля Weary

# 289
  • Мнения: 365
Ами, момичета, аз смятам, че трябва да сме толерантни, точно ние...
Нека си изказваме мненията, но и да приемаме мненията на останалите.
Всички ние сме много различни, сигурна съм, но фактът, че има нещо, което ни обединява, може да ни научи и да сме малко по-толерантни и недотам крайни в оценките си...
А съм сигурна, че хората когато се опознаят, почват да приемат както хубавите качества, така и недостатъците на другите...
Както се казва PEACE:))

# 290
  • Мнения: 92
mamadona  мила я по спокойно!Аз съм пушачка от 5 години ,сега като забременях ги спрях защото от повръщането и гаденето което имах по цял ден ,едва ли се сещах за тях ,нито кафе ,нито цигара!Свикнах и сега само кафето си пия сутрин и не ми прави впечатление че го пия без цигара.Припуши ми се когато много се ядосах един ден и цял ден се нервих ,и не съм толкоз нагла да не си призная ,да дръпнах си една цигарка сама(неможах цялата,че свят ми се зави Laughing) и някак си ми поолекна.Е от тогава мина седмица и не съм се сещала да пална.Като мислиш че не си зависима от тях и ти се пуши и познаваш добре себе си,или си палваш една да ти мине мирака(ако мислиш че ще е само тя),или не си палваш въобще и с доста воля се отказваш завинаги от тях!Стига с тез цигари вече,да подхванем другата тема Joyда не ме нападнат и мен Mr. Green
Аз денс бях на преглед,изкара ме точно в седмицата и дните които съм,нито -по малко,нито по голямо!Всичко му огледахме добре и си му е на мястото,само малко ми се понакара че сам съм си записла час за Фетална без да му кажа ,и да се консултирам с него Embarassed
Аз на 24ти си бях записала,и той като взе да  ми равива теорий че не се прави винаги в 20тата седмица ,а от 20-та до 22-ра,даже може и до 23-та,оффффффффффф лошо ми стана #2gunfireБило най добер в 21ва и половина!Как ги сметна Wink
На 4.04 ми записа лично той в тази клиника където праща всичките си пациентки и цената е 160 еврака Rolling Eyes ShockedЕ ще си ги даваме ,ама те пък се оливат с такива космични цени Naughty
Питах и за пола и се кьорках за "ташаци "Joy,ама нищо не скибах ,и ми каза че не се вижда ясно Party,разбрах го аз че май за момиче си мисли ама си викам айде кво да е ,ще чакам феталната!Мъжо и той само призвънява да пита дали ми е казал каво е,така се надява да е мъжко този път ,е не че и аз не ама сега няма да седна да притупам ако е женско пак Mr. Green
Иренка аз живея на остров Крит.Хайде всички се захващайте лятото с тумбаците и ми идвайте на гости,морето е под нас ,и е толкова екзотично...само за ваканция е Hug

# 291
Аз имам проблем и искам да попитам за мнение.Болна съм от грип,вече съм по-добре,но преди няколко дни бях адски зле,неможех да стана от леглото.Отидох на лекар и ми изписаха антибиотик.Направих консултация с 3-ма доктори включително и гинеколога ми>Всички казаха че изписаните лекарства не са опасни за бебо,но аз все пак се страхувам.Има ли някой мнение.Страхувам се въпреки успокоенията на всички,че всичко ще е наред. Sad

# 292
  • Мнения: 549
Feb, вероятно имаш предвид sonaschi  - заради еднаквите картинки на аватара Wink
Здравословните навици са нещо хубаво, но всеки иска най-доброто за детето си според своите разбирания и възможности.
По-добре кърмеща пушачка, отколкото пушачка, която дава ам  Wink
Проблема малко се преекспонира понякога. Има интересни мнения по този въпрос (а и други) в темата "Германската нова медицина", за който се интересува и не е  с лабилна психика.
Аз си позволявам по няколко глътки вино или бира от време на време, и кафе в млякото, когато ми се пие. Но това е така от години, не по повод бременността.

# 293
  • Мнения: 38
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275423.new#new - НОВА ТЕМА

Не я гледайте колко е хубава, само я копирах, че да има къде да пишете. Сега ще я пооправя

# 294
  • Мнения: 64
Feb, вероятно имаш предвид sonaschi  - заради еднаквите картинки на аватара Wink

Аpple, моля за извинение  Embarassed, права си - грешката е в моя "централен" компютър.  smile3525

# 295
  • Мнения: 7
Мене защо ме няма в списъка от чакащи??!!!




Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 23:39 от Morena

# 296
  • Мнения: 38
НОВА ТЕМА

ЗАПОВЯДАЙТЕ ТАМ!

# 297
  • Мнения: 7
o mila I NA MEN MI E PARVA BREMENOST i ni6to ne mi e qsno. kajete mi kakvo e БХС i ФМ

# 298
  • софия
  • Мнения: 495
shiiila има нова тема за очакващи през Август месец.Пиши там моля те и спри да повдигаш старата тема.И се ориентирай във форума Peace

Общи условия

Активация на акаунт