Машина за хляб - 9 част

  • 58 688
  • 664
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 153
Олимпия не е писала, че  не е Скарлет О'Хара. Сигурна съм, че си мисли, че ти ползваш нейна рецепта за козунак  Laughing  Joy Хайде стига, че ще дойдат модераторите  ooooh!

Явно е станало объркване,но аз не съм давала рецепти за козунаци,така,че няма как да са мои....,но пък се възползвам с удоволствие от рецептите и понеже се заровихме в това коя Скарлет коя е, та по този повод си свалих и още една рецепта за козунак,за което момичета ви благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 211
  • София
  • Мнения: 285
мими81, благодаря за инструкциите, които ми даде на лични бележки.

накрая, след всички възможни варианти отидохме в Техномаркет и там тестваха машинката. Оказа се , че наистина не е била в изправност и веднага ни я замениха с нова! Новата работи и сега чакам да стане първият хляб на бързата програма 5.

за тези, които искат да си купуват такива машинки за печене на хляб ще препоръчам следното:

още в самия магазин нека консултантите да включат машинката и освен познатия звук, който тя издава, нека да пробват и стартовия бутон, който трябва да си светне в червено.

вероятно на нас ни се случиза късмет тази лека неизправност. Надявам се, че ще я експлоатирам с удоволствие!

радвам се , че тук се споделят всякакви изпитани рецепти, част от които си копирах!

# 212
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
shivani радвам се вече с машината ти всичко е наред.
Интересно ми е как са ви я продали без да я пробват,особено пък в Техномаркет,
и моята е от там,но и досега каквато и техника да съм купувала винаги се изпробва преди да излезе от магазина newsm78

# 213
Някой може ли да каже нещо за тази машинка UNOLD модел-86951, 2 пъти пробвах да направя нещо и няма полза newsm45 newsm45 newsm45

# 214
  • Мнения: 1 608
Моята е такава. Пробвах няколко рецепти от тук и от рецептите с машинката.
Две неща не станаха много добри, но все пак не бих ги нарекла фалове.

# 215
  • Мнения: 125
Я и аз да се разпиша ! Вчера им правих на моите ЧАБАТА за пръв път по рецептата от книжката . Нямам думи каква вкуснотия е! Това италианците ги разбират нещата, нямат грешка .  Пробвайте!

# 216
joop  дай рецептата щом си я изпитала моляте и кажи как се прави ,че аз нещо не се справям с моята машинка  :crazyeyes:newsm78

# 217
  • София
  • Мнения: 2 113
Димитрина, моята програма за месене е точно 1.30ч, но аз пускам само на предпорграмата ( 15 мин) 3 пъти, след това оставям цялата програма да върви. Не е много месенето, защо да е много, аз и в темата там бях писала, че в някои краища на България се казва 7 пъти месен хляб, защото преди години нашите прабаби са месели по цял ден, втасвали, пак месили и т.н. Simple Smile Козунакът се е печал чак на следващия ден. Разбира се трябва да внимаваш да не превтаса!
Между другото 100 мл олио е 100 гр олио, така че няма значение как ще го измериш, защото е течност.  Peace

Да, 3х15 мин не е много, но моята програма от общо 1ч30 мин, 30 мин й е месене, не че не мога да я спра по-рано, но точно това исках да разбера, твоята "месеща" част колко време трае, т.е. колко време общо месиш тази рецепта...

Аз съм много доволна от това, което получих снощи (благодаря Tandoori   bouquet).

Пускам и тук снимките и въпросът си, които публикувах в темата за козунаци от тази година -
"Здравейте, направих вчера козунака по рецептата на Tandoori, много съм доволна, само че днес вече не мога да забележа конците, които имаше вчера, това нормално ли е - толкова рано да "остарее"? Малко топъл го разрязахме, че малкият трябваше да си ляга, а му се ядеше, но не парещ и днес не е глетав от това, но е някак си по-сух и ронлив, съхранявам го след като изстина в кърпи и после найлонова торбичка, освен това малко го попрепекох - споменавам тези подробности, в случай, че имат отношение към въпроса ми:)
Благодаря на всички, които намерят време и желание да ми отговорят какво мислят."





# 218
  • Мнения: 7 091
Да, 3х15 мин не е много, но моята програма от общо 1ч30 мин, 30 мин й е месене, не че не мога да я спра по-рано, но точно това исках да разбера, твоята "месеща" част колко време трае, т.е. колко време общо месиш тази рецепта...

Димитрина, моята програма 1.30ч е следната - 15 мин меси( предпрограма), 5 мин затопля, 10 мин втасва, 20 мин меси и после 40 мин втасва.
Значи аз пускам 3 по 15 мин предпрограма ( 45) + 1 цяла програма ( което е още 15 мин месене, след това 5 мин затопляне, 10 мин втасване, 20 мин месене и 40 мин втасване). Ако съберем всичкото това месене като времетраене става 45+15+20= 80 мин месене.
Това ли ме питаш? newsm78

За козунака, не, не е нормално толкова бързо да " остарее". Може би това, че сте го отрязали топъл и чак след като е изстинал си го сложила в торбичка е фактор. По принцип се чака да го сложиш в торбичка за съхранение след като изстине цял, защото той се задушава под коричката си докато изстива, а след като е отрязан ттой не се задушава, а съхне и това вече не се получава. Не съм 100% сигурна разбира се, че това е причината, но съм го наблюдавала с пити, които са отрязани по-рано.  Peace

# 219
  • София
  • Мнения: 2 113
Благодаря ти и тук, Tandoori!

# 220
  • Мнения: 1 608
lusylusy, не съм те забравила, но кутията ти е пълна и не мога да ти пусна съобщение. Мошеш да ми пратиш email на ЛС.

# 221
Хляб от брашно от грис - става много хубав!
Използвам вече представена рецепта, със съвсем малки изменения.

300 мл. вода ( или мляко/вода в предпочитаеми пропорции)
12 гр. жива мая
2 ч.л. захар
2 с.л. соево олио/или зехтин/или обикновено олио.
550 гр. брашно от грис.
1 ч.л. сол


В млякото и/или водата се размива маята и се добавя захарта. Разбърква се.
Изсипва се във формата, добавя се олиото, брашното и солта.
Пече се на програма " Френски хляб".

Четох за semola, durum т.е грис, че е най-полезния и от най-диетичните хлябове.
Малко повече за това: http://en.wikipedia.org/wiki/Durum

Съдържанието на мазнини в 100гр е 0.1., богат е на протеини почти, колкото и на въглехидрати. ( 56 и 71)


Резултатът :
http://farm3.static.flickr.com/2047/2395377729_83587412e7.jpg?v=0

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 21:56 от hei astrid

# 222
  • София
  • Мнения: 3 816
Много добре изглежда. Peace Ти от къде купуваш брашно от грис, аз до сега не съм срещала. Rolling Eyes

# 223
  • Силистра
  • Мнения: 288
И аз не съм срещала брашно от грис, да не би гриса да се смила, а  Embarassed ?

# 224
  • Мнения: 7 091
Хляб от брашно от грис - става много хубав!
Използвам вече представена рецепта, със съвсем малки изменения.

Не става ли твърд? Аз имам цял пакет семолина, та се чудех на какво да направя, понеже на моите им омръзнаха кремчетата и супите  Laughing Ще взема да го пробвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт