РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 071
  • 788
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 800
наскоро в едно кръчме ядохме бял боб в сач с пастърма и луканка, доматено пюре имаше.....
дали някой знае рецептата?
Мислех да пробвам първо да сваря боба, после да сложа дом. пюре, месцата и да метна във фурната в гюведже, но не съм сигурна....

# 226
  • Мнения: 592
Аз да се отчета - вчера направих един принцеси описани в по-предни страници тук. Много вкусни станаха Peace Благодаря на качилия рецептата Hug

# 227
  • Мнения: 7 430
Serendipity  Hug невероятна си  Peace

# 228
  • Мнения: 352
а някоя варненка дали случайно не знае рецептата за Специалитет Градината (или БМ,не съм сигурна) в БМ градината.Става въпрос за пилешкото със сметана и гъби-божествено е Blush

# 229
Здравейте момичета  Party

Попаднах тук случайно преди около 7 дни, търсейки в google рецептите на KFC. Наистина не издържах и се логнах. Тестото Verdi още тази вечер ще бъде приготвено  Wink

Попаднах на хубава рецепта за

Салата “Уолдорф” с трюфели и орехов дресинг




ПРОДУКТИ

1 ябълка “Грани Смит”, нарязана на жулиени
1 ябълка “Червена превъзходна”, нарязана на жулиени
3 жълтъка
110 мл орехово олио
110 мл créme fraiche (или заквасена сметана)
110 мл кисело мляко
40 мл лимонов сок (или на вкус)
сол и прясно смлян бял пипер на вкус
няколко щипки нарязани на ситно черни трюфели
1 глава крехка салата
захаросани орехи (приготвени по следната рецепта – Захаросани орехи)

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

Пригответе майонеза от жълтъците и ореховото олио. Смесете с créme fraiche и киселото мляко и разбъркайте добре. Подправете с лимонов сок, сол и прясно смлян бял пипер на вкус. Добавете ябълките, нарязани на жулиени и разбъркайте. Сервирайте върху легло от накъсана на едро крехка зелена салата. Поръсете отгоре със ситно нарязани черни трюфели и гарнирайте със захаросани орехи.

---
Създадена от maître d'hôtel Oscar Michel Tschirky (1866-1950) за откриването на хотел Уолдорф Астория в Ню Йорк на 9 март 1896 година. Наричан е от всички “Оскар от Уолдорф и работи в хотела от неговото откриване до пенсионирането си през декември 1943 година. Рецептата е публикувана в издадената от него през 1896 година готварска книга The Cook Book by "Oscar of the Waldorf”. Рецептата съдържа само ябълки, целина и майонеза. С течение на годините рецептата е променяна многократно, докато достигне съвременния си вид.

ИЗТОЧНИК
Hotel “Waldorf-Astoria”

P.S. Ето и сайта с още вкусотийки: http://kulinar.gbg.bg/index.php?p=recipe&area=1

# 230
  • Мнения: 929
Някои ще ме препратили към рецептата за тесто Верди  Praynig

# 231
  • Мнения: 3 219
На 10 страница има линкове към всичките рецепти.

# 232
  • Мнения: 539
здравейте,не видях тази рецепта та затова ви питам-знае ли някой как се правят чушки бюрек в заведенията-стоят по пухкави вътре в сместа,а вкъщи става сместа по-твърда и се сплескват,какво им добавят?

# 233
  • Мнения: 7 474
Някой, ако знае рецептата за бисквитената торта на ресторант Хасиенда да сподели  Whistling

# 234
  • Мнения: 7 474
Никой ли не се сеща за рецептата на френската селска торта...с много тънички блатове и крем със заквасена сметана или кисело мляко.... newsm78.Отгоре е поръсена обилно с натрошени орехи.

Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269418.msg6721025

# 235
  • Мнения: 4 358
Ауу Лео тази торта изглежда супер.Дано някой да пусне рецептата.Сигурно не  е сложно newsm78.Кремавоте са важни - доколкото виждам са два крема newsm78

# 236
  • Мнения: 940
Момичета и момчета,

много моля някой да ми копира тук рецептата за тесто на пицария Верди. Бях си я записала някъде, а сега не мога да отворя линка, който води към рецептата.

Мерси предварително.

# 237
  • Мнения: 2 018
Момичета, къде е изчезнало тестото за пица Верди?
Заповядай:

500гр. брашно
20гр. мая (1/2 кубче) - не суха!
1ч.ч прясно мляко
2 яйца
8с.л олио

Пече се в предварително загрята фурна!

Пиша ти и сосчето, което препоръчват към тестото. Комбинацията е убиец!!!

Доматен сос за намазване на тестото:

кетчуп, вода, олио, сол, риган, босилек

# 238
  • Мнения: 4 358
Вижте пък аз какво сътворих с това чудно невероятно тесто.


Това е нещо като Лучник с орехи и пиле.Описала съм как съм го направила в Любимите рецепти - линг има в подписа ми Hug.
Невероятно вкусно нещо, няма да казвам колко излапах нищо че съм на диета ooooh! Mr. Green Sick.
На първата снимка е половин кравай вече hahaha щото другото замина за в час по предназначение Joy

# 239
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Бъни, изгорял ли е лучника или изглежда така от снимката?

Общи условия

Активация на акаунт