Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 41

  • 24 171
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • у дома
  • Мнения: 1 581
майчета, попитах и в старата тема.............някой дали ще може да ми помогне?
Дали покритието ако е готово разточено на др.йоткер бяло на цвят ще мога да го оцветя с течни бои с четка след полагането? ще трябва ли да разтворя с вода или с алкохол? А от водата може ли да се разтече покритието?

alexs, мислех да ти пиша, ама съвсем се отнесох покрай РД на брато  Crazy Hug то не, че ще ти помогна особено, но не съм сигурна и нямам идея какво е това покритие на др.йоткер  newsm78 но, ако си е обикновено захарно покритие, ще стане да се рисува с боички, няма да има проблем  Peace 
по принцип от водата омеква и лепне, обикновеното покритие. аз лично разтварям сухи бои в няколко капки ром, а с течните действам направо  Peace може да опиташ да разтопиш малко глюкоза и да добавиш боичка, ако е необходимо няколко капки водичка или алкохол, става перфектно за рисуване, а като изсъхне стои едно гланцирано  Simple Smile ама van44eto е по-спец  Mr. Green  Hug
най-добре, опитай върху малко парченце как стоят нещата, а и като нарисуваш, за да изсъхне по-бързо може да си помогнеш с вентилатор или духалка  Hug  bouquet

целувки от мен и Ния  Hug  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 965
Их, брееееееее.... чак спец станах....... Благодаряяяяяяяяяяяяяя   bouquet Joy Joy Joy
alexsb - и аз се облещих с това покритие. Я разкажи по-подробно какво точно имаш впредвид? Мисля че всичко ти е отговорено вече. Боичка с глюкоза си направих така:
1 прахче суха боичка разтворих в около 1 суп.лъжица хладка вода направо във кафена чашка. Към тях добавих 1 ч.л. глюкоза и разтопих внимателно на водна баня. Разбърква се добре и си готова. Може и мед, но гледай да е по-светъл за да не помътнеят цветовете. В меда не слагай водичка.... С това готово чудо оцветявах и марципан, масло и шоколад и направо рисувах.....
Я, докато сме на тема бои че аз затова се включвам извънредно.... Как в домашни условия да постигна сиво??? Имам червено, оранжево, зелено и синьо на прахчета и 4те цвята от МЕТРО. Лап-топа на проекто-зетя е сребрист.... и го закъсах.... Дали да оцветявам тесто или да рискувам и да боядисвам после???? А??? newsm78 newsm78 newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 2 116
И аз съм на тема сиво, присъединявам  се към въпроса на Ванчето, и с риск да досадя на Пепи, която за милион и втори път ще каже нещо за боите (защото го е казвала и за черното и за сивото, но по-често за черното) - Пепи, моля те, кажи пак за сивото и този път, след като ми трябва, сигурно ще го запомня:)))

Успех на всички, които се трудят над някаква торта в тези жеги:)))

# 48
  • Мнения: 1 965
Ясноо.... ще тормозим Пепи..... Пеееееееее-пииииииииии.... къдееееееее сииииииииии??? smile3514
Предполагам че като го докараме до черно, после сивото е ясно. Просто по-малко се слага и готово. Ама въпроса е че черното е трудно да му се не види. Не ми се ходи до Кадемлия за 5 капки черно...... Аз забърках вече нещо, сега ще видя какво ще се получи...

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Черно- смес от синьо, зелено и червено. Ако имате и кафяво ще е идеално. Ако ви зеленне добавяте още малко синьо. Обикновенно си правя кашичката в чашка и мацам с четка върху покритието, после яко меся. Ако искам сиво мацвам много леко, ако е бледо още малко и т.н....
Ванче, за сребристо ще ти трябва и перлена боя. Виж DJ-ския пулт. Основата му е светло сива и после е перленото от Торнадо.. има сайта на 1-ва страница (при майка ми съм и нямам фаворитите си тук)

# 50
  • Мнения: 1 965
 newsm44 newsm44 newsm44 Успяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяях!   
Забърках в една чашка от боичките на МЕТРО. Синьо, зелено червено. Добавих и лилаво което си правих сама с глюкоза.... Стана едно мърляво бледо-розово-лилавеНИКАКВО.... По-мъничко започнах да слагам във фондана. Отврат цвят.... обаче се оформи постепенно. Добавих и още малко синьо и стана пЪрфект!!! Като иноксово сиво......Урааааааааааааааааааааааааааа...... superuu  superuu  superuu
Мерси Пепи, току що видях че ме изпревари с няколко минутки....... Крайно време е да си купя черно. А перленото.... ще го заменя с гланциране с медец този път........ нямам време да тичкам сега...  bouquet

# 51
  • Мнения: 188
блу,
става въпрос за обикновено захарно покритие.
донесох си го от агнлия, има готово разточено, но не съобразих, че за малкия ще трябва да го оцветявам.
и моята идея беше леко да разтворя течните бои във водка и направо с четка да оцветявам след това.
ще трябва да стане, няма каде да ходи! иначе не ми се мачка наново, те хората си го разточили!
пък и наскоро ядохме една торта от сладкарница и си личеше, че марципана, отгоре както е зелен, отдолу стои бял, значи е оцветявам след полагането му?!

така е като правя 2-3 торти в годината, загубва се трейнинг Simple Smile
мерси и целувки и от нас със стиви!!!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 116
Пепи, благодаря, Ванче, браво за сивото!  bouquet

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
блу,
става въпрос за обикновено захарно покритие.
донесох си го от агнлия, има готово разточено, но не съобразих, че за малкия ще трябва да го оцветявам.
и моята идея беше леко да разтворя течните бои във водка и направо с четка да оцветявам след това.
ще трябва да стане, няма каде да ходи! иначе не ми се мачка наново, те хората си го разточили!
пък и наскоро ядохме една торта от сладкарница и си личеше, че марципана, отгоре както е зелен, отдолу стои бял, значи е оцветявам след полагането му?!

така е като правя 2-3 торти в годината, загубва се трейнинг Simple Smile
мерси и целувки и от нас със стиви!!!

Най-лесно и равномерно ще го оцветиш с гъба. Но боята трябва да е разтворена в малко алкохол и малко водичка. Само с алкохол понякога не се получава реалния цвят  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 4 358
Ванче  -  newsm59 на баща ти. Да ти е жив и здрав баща ти, дълги години още да бъде с вас и още много такива тортички да му направиш.
Шаха просто ме уби - като нареден истински шах от тези дето са пред Народния театър  -  smile3501
Silrai - записах си рецептата за таралежчетата.За детска торта са супер мисля а и не са трудни да се направят.Мога да ги включа в тортата дето ще е със Слънче за малкия hahaha - то ще стане манжа с грозде ама да има, да се радва.
Карамелената торта е върха.И за нея си записах рецептата Peace.
Irinka - мерси за поканата, ама много си ми далече душа, чак във Враца.Казах на мъжа ми - една жена ме кани на торта, той .....и къде, викам ами във Враца - падна от смях hahahaвика това само вие там от тортената може да го измислите - хи хи Peace Heart Eyes
Гараша ти ако е без сурови яйца - чакам рецептичка Mr. Green
Слънчогледка, Ванче - тези марципани и глазури ли бяха - от къде това от Кауфланд ли ги има newsm78.Да взема да си купя.
Сърбят ме ръчичките вече за торта -  hahahaама никой не поръчва, няма и кой да яде - освен аз hahaha
А и още нещо Ванче - с това голямото черното бая се посмяхме hahahaгледам и крак повлече и други мераклийки да го пробват има Mr. Green.
На тортата със сутиените то е ясно викаме и Торта Цици, а на това чудо - как ще го кръстим бе пиле Crazy Embarassed - ааааа аз не казвам - хи хи хи Mr. Green

# 55
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте момичета!Аз съм нова в този подфорум.Имам един въпрос относно тортата с рула на LEO.Забърках аз въпросната смес от сметана и шоколад за карема и като сложих разтворения желетин стана много течна "боза".Така ли трябва да стане или съм объркала нещо ooooh!Дали ще се стегне newsm78Май не трябваше да слагам целия желатин.Моля казвайте бързо,че ми трябва тортата за вечерта. Praynig

# 56
  • Мнения: 373
Ванче Ч. Р. Д.  на татко ти, да е жив и здрав !!!

Ванче, как ги докара тия фигури такива равномерни и еднакви? newsm78
Много ме кефи как снимаш из магазините, нищо ли не ти казват? Мен веднъж ме изцибаха, казаха че е забранено пък аз се направих, че не ги разбирам!   Sunglasses

# 57
  • София
  • Мнения: 2 658
ninon рядка става сместта, но после стяга, спокойно. Но изчакай поне една нощ да е в хладилника, хем хубаво да стегне и да не се развали формата, хем да дръпнат малко рулата.

# 58
  • Мнения: 484
Видях,че Ванчето е писала за течната глазура-на мен ми е любима.Особено с белия шоколад KATY.Разтопявам го на водна баня с малко масло(около 20-30 гр)и течна сметана(около 50-60 мл) става страхотно на вкус.Тортата я мажа обилно с разбита сметана и заливам.
тук стана по-течна,че сипах повече сметана
а тукстои по-твърда
но за голяма торта ще трябват два шоколада (а и повече за по-лакомите Wink)

Ето я рецептата за моята торта Гараш:
за блатовете:
10 белтъка
1 ч.ч захар
3 и 1/2 ч.ч. смлени орехе
Белтъците се разбиват със захарта на твърд сняг,прибавят се орехите и се разбърква на ръка само в една посока.Разделя се на 4 части и се пекат.

за крема:
10 жълтъка
1 ч.ч. пудра захар
2 п.масло(по 125 гр)
3 с.л.какао
Всичко се вари на водна баня докато се сгъсти.
Блатовете се слепват с крема и отгоре се залива с разтопен шоколад.
 
аз обаче винаги правя крема доза и половин,а останалите белтъци правя на целувки.

А,щях да забравя-Ванче,честит рожден ден на татко ти!!ОЩе дълги години да ви е жив и здрав и все такива чудни торти да му правиш!!!

# 59
  • Мнения: 4 358
Здравейте момичета!Аз съм нова в този подфорум.Имам един въпрос относно тортата с рула на LEO.Забърках аз въпросната смес от сметана и шоколад за карема и като сложих разтворения желетин стана много течна "боза".Така ли трябва да стане или съм объркала нещо ooooh!Дали ще се стегне newsm78Май не трябваше да слагам целия желатин.Моля казвайте бързо,че ми трябва тортата за вечерта. Praynig
Колко желатин сложи  newsm78.Да не разтвори д-р Йоткер в половин литър вода - че нещо доста жени се бъркат така.
Пакетчето желатин се разтваря със съвсем малко водичка да набъбне и после се разтапя на водна баня.
След това се прибавя към сместа от шоколад и сметана.

Общи условия

Активация на акаунт