Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 48

  • 28 809
  • 288
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 618
Привет момичета! Аз тъй като няма какво да покажа и само ви чета, но сега не успях да се сдържа като видях тортата на Димитрина #Crazy Дими Да ти е жив и здрав Сладура. Тази торта ми взе ума. Невероятен труд си хвърлила bouquet останах без думи. И да попитам тортата всъщност е само масичката ли?
Петя аз това което съм виждала да се прави е да потапят самите плодове в желето и после да ги редят, без да заливат.

# 151
  • Мнения: 1 854
Тандури, ЧРД  bouquet.Много здраве и дьлги години, заобиколена от вкусните си торти и грейналите лица на хората, с които ги радваш  chef

van444eto, страшни гадинки си забьркала  bouquet

Иринка, вие по колко торти ядете?хихи.Много вкусно изглежда и тази Grinning

Димитрина, тази тортичка така ми повдигна настроението.Поздравления за идеята, изпьлнението и оформлението.Направо се пренесох на масата с малките твари..хихи

petia_tag, много шарена и апетитно изглеждаща тортичка.

Аз ще правя тортичка на 12 септ. и ако стане както сьм я замислила, ще я пусна.Идеята е чийз кейк, а декорацията англ.знаме.Ако някой е правил нещо подобно, нека ми пусне снимка и идейки за вдьхновение Mr. Green

# 152
  • София
  • Мнения: 830
...Как си желирате тортите?... 
Close  И аз това питам?
Честно казано си мислех, че следващия път ако внимавам повече ще успея, но щом ти казваш че пети път не ти става ooooh!...

# 153
  • София
  • Мнения: 1 164
И аз съм пробвала само с потапяне в желатин, и бананите пак ми покафеняха. Следващия път смятам да пробвам тази рецепта, не си спомням кой я беше пуснал но беше направил една превъзходна  торта със желирани банани по тази рецепта, от един руски форум

 смес ЗА ЖЕЛИРАНЕ НА ПЛОДОВЕ ВЪРХУ ТОРТА
100 мл вода
20 мл водка
50гр захар
10гр желатин
1 ванилия

Желатинът се накисва с водата. Като набъбне се добавя захарта и се разтопява, без да завира. Прибавят се водката и ванилията и се изчаква да се охлади и да стане на гел. Тогава с помощта на найлоново пликче с дупка отпред се шприцова върху плодовете.



# 154
  • Мнения: 1 485
И аз съм пробвала само с потапяне в желатин, и бананите пак ми покафеняха. Следващия път смятам да пробвам тази рецепта, не си спомням кой я беше пуснал но беше направил една превъзходна  торта със желирани банани по тази рецепта, от един руски форум

 смес ЗА ЖЕЛИРАНЕ НА ПЛОДОВЕ ВЪРХУ ТОРТА
100 мл вода
20 мл водка
50гр захар
10гр желатин
1 ванилия

Желатинът се накисва с водата. Като набъбне се добавя захарта и се разтопява, без да завира. Прибавят се водката и ванилията и се изчаква да се охлади и да стане на гел. Тогава с помощта на найлоново пликче с дупка отпред се шприцова върху

С тази смес опеделено се получава страхотен резултат,рецептата ми я беше дала Лабрекс! Peace

# 155
  • Мнения: X

Не знам какъв ефект точно търсиш,но на тази съм изляла желатина течен и в хладилника.Стегна за 2 часа.
А така без откопчаваща форма...в кой точно момент на желиране да го слагаш...не знам как се преценява. newsm78

# 156
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Честит Рожден Ден, Тандури! Желая ти много здраве, много късмет и много вдъхновения за красотите, които създаваш!

Димитрина, тортата ти ме сразява, толкова детайли, толкова красота, знам, че от теб винаги може да се очаква нещо ново, различно, красиво... Думите са ми излишни. smile3505

Ванче, твоите фрогове са също уникални, изпипани и са като истински. Цветово също ми пасват много, абе майстор! smile3521

Аз също днес ще действам по цицестата торта, направих си вече самите цици, блатовете са ми изрязани и кремът е готов. Остава да забъркам ММФ-то и да работя по въпроса.



# 157
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Рожден Ден Tandoori! Бъди здрава, щастлива и обичана. Здраве и усмивки за цялото ти семейство!

Димитрина, тортата е страхотна.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 658
аз точно този гел правя и не мога да го уцеля  Tired

# 159
  • Мнения: 484
Петя,много изкушаваща плодова торта!!!
Оранжево небето,да не мислиш,че всички тия торти само ние ги ядем  Simple Smile В повечето случай в пластмасови кутийки и на най-близките или за гости .Ако ги ядехме сами досега да сме станали най-малко по 150 кила Joy Joy Joy

Вътре са 3 какаови блатове(домашно печени).Кремовете са два:
Първият е 1 п.крем "Оле" на Доктора+1 п.крема сирене и около 1 ч.ч. пудра захар
Втория е нишесте"Сметана"+ разбита сладка сметана и няколко капки есенция "лимон"
Сиропирах блатовете с карамелен сироп
Накрая цялата торта намазах със сметана.Имах доста остатъци от шоколадови яйца,парчета шоколад и около 100-на грама течен шоколад и ги разтопих с малко течна сметана и масло.Като поизстина го изсипах върху тортата и с лъжицата "оформих" Wink
Общо взето я правих с остатъци от шкафа,докато децата спяха вчера.

# 160
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Димитрина, много сладурска и изпипана торта, отлично изпълнение.  newsm10

А ето и тортичката на дъщеря ми:


# 161
  • Мнения: 1 965
radinna - Първо и на мен ми казаха че има куче. Но колкото и да търсих, не намерих. Ако някой знае за куче - да казва къде да го търся. Знам че са 4 броя животните. Първо аз питах за куче. Да не би аз да съм те подвела, защото и в Глобул звънях. Няма друг звяр....

petia_tag - Това което правя винаги е елементарно. 1 желатин се разкисва и после се затопля. После го смесвам най-често със сок от компот - круши, праскови, дюли, джанки. Някакъв светъл сок. Слагам нарязаните плодове вътре и си ги редя директно от купата със сока. След това с лъжица, поливам там където преценя че има нужда. последната торта стоя 2 дни. Нищо не пъотъмня. А и  по-дебеличко да залееш, сокчето е вкусно и не дразни желето.
Веси, тортичката ти е много сладка.  Сигурна съм че детенце е било щастливо.
Кой питаше за боички от женския пазар? Значи: Влизайки в пазара от Екзарх Йосиф /трамвая/  вървиш по десния ръкав  и по десния тротоар. Първото кръстовище е с Симеон. Подминаваш го и след 20тина метра има едно миниатюрноа магазинче. Тясно и дълго като коридорче. Зелени ламарини. Отвън виси капака с пакетчета подправки. Намира се 5 метра преди ресторант ДРАГОМАН. Табелата на ресторанта се вижда отдалече. Тя е най-добрия ориентир.Онзи ден имаше жълто, червено, оранжево и зелено. Струват по 1.60. Течни са. Доволна съм. Взех си жълто и червено. Ярки, наситени цветове. Нямат други цветове. Това предлагат винаги.
Ако някой ще оцветява шоколад с течни бои да знае, че директното смесване - води до провал. Смесете течната боя с 1 чаена или супена /зависи от количеството/ лъжица пудра захар. Получава се цветна зърнеста каша. От нея добавяйте към шоколада. Оцветява се перфектно. По същия начин оцветих и шоколад с черния гел от Кадемлия. Иначе не поема добре цвета.
Кувертюра от Варна /Илчовски/е уникален. Който има възможност и му трябва - смело да купува. Снощи забърках по половин килограм тесто от двата цвята. Приказно е за работа. Натуралният стана почти черен. И изби натуралният вкус. Иначе, от блока сладни. Перфектен за работа. Препоръчвам го горещо!!!

# 162
  • у дома
  • Мнения: 1 581
И аз съм пробвала само с потапяне в желатин, и бананите пак ми покафеняха.

за да не потъмняват плодовете (ябълка, банан, круша и подобни) се потапят предварително в лимонов сок  Peace това е изпитано и определено има ефект  Peace
но определено най-добре е да се работи в разкопчаваща форма при желираните торти  Peace
vesi_127, тортичката е чудна  smile3501

# 163
  • София
  • Мнения: 2 671
vesi_127, честита ти рожденничка, торта е много хубава! Каква е вътре?

Ванче, я покажи какво червено се получава от течното червено от Женския пазар, моля те!

# 164
  • Мнения: 592
Честит рожден ден Тандури ! Много щастливи моменти ти желаня и да  продължаваш да ни о4ароваш с твоите изящни торти. Музикален поздрав   bouquet

Димитрина , супер торта, разледах вси4ки снимки с подробности. Страхотна е какво говориШ, не била изипала това и онова. Дори  за в първия момент си помислих 4е снимала масата, а като видях насядалите на масата  Joy Joy Joy

Петя таг, харесва ми симетрията ти в плодовите ти украси, като се има впредвид, 4е плодовете и дроздовете са с разли4на големина. Много е апетитна страхотна е. Доста време я гледах.

Краси, супер се е полу4ило с желатина, а кремът отдолу какъв е? Аз един път правих торта парфе полу4и се супер, а втори път неЩо се разпадана въпреки достатъ4но желатин. Кажи какво слагаш.

Веси, тортата е супер, дай моля те пове4е информация за нея. 4естито на рождени4ката   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт