Програмата за детегледачките - 3

  • 48 815
  • 718
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 262
 Здравей, Клеопатра, аз на първо време, чакам отговор от Министерството, на въпроса - ще имам ли пречка при смяна на работа, която ми се очертава още от следващата седмица. Надявам се да са ти отговорили и ти да ми препратиш тежният отговор. Искам да съм подготвена, когато отида в СГ в Търговище.

  А за неплатения отпуск, повече като алтернатива за понататък питам, не ми е много важен и спешен засега.

# 76
  • Мнения: 145
Поправете м ако греша, но документите, които се изискват, за да станебаба детегледачка на трудов договор със Социални грижи ,са:
1. регистрационен номер от БТ
2. свидетелство за съдимост
3. медицинско
4. свидетелство от психо
5.???

А ако са пенсионери, т.е. не са регистрирани в БТ?

# 77
  • Мнения: 534
Д е н и, точно пенсионерите трябва да се регистрират в Бюрата по труда!
Тази сутрин получих информация, че май програмата с бабите да гледат внуци ще стартира до края на годината, а няма да е от 01.01.2009г. Колежката, която ми се обади, от Бюрото по труда ми каза, че им искат справка-прогноза колко пари ще им трябват до края на годината по тази програма, което ме навежда на мисълтта, че ще стартира Peace
Клеопатра, предполагам можеш да кажеш повече по въпроса Peace

# 78
  • Русе
  • Мнения: 299
Майка ми е безработна,но получава наследствена пенсия.Подписва се на бюрото по труда.Ако се назначи като детегледачка на дъщеря ми колко чисто ще получава?Осигуровки?Веднъж нали се осигурява като пенсионер?/колко лв е осигуровката на минимална работна заплата?/

# 79
  • Мнения: 8 242
Майка ми е безработна,но получава наследствена пенсия.Подписва се на бюрото по труда.Ако се назначи като детегледачка на дъщеря ми колко чисто ще получава?Осигуровки?Веднъж нали се осигурява като пенсионер?/колко лв е осигуровката на минимална работна заплата?/

Пише го в 1вия пост..
Около 170 лв чисто.

# 80
  • Мнения: 4 181
Момичета, ситуацията в момента е следната:

1)относно въпросите, на които още не съм отговорила, съжалявам, но жената в МТСП отговорна за програмата, както и жената в АСП са изключително заети. Изпратила съм един списък с въпроси, в момента в който намерят време и ми отговорят ще ви кажа. Уверявам ви че програмата е само една от многобройните им задачи. най-меродавен отговор се получава от там.

2) при роднинска връзка със сигурност отпадат с декларация от майката здравната книжка и свидетелство за съдимост

3) относно питането за граждански договор, ако майката работи на граждански договор принципно няма пречка в програмата, но все пак трябва да се види естеството на гражданския договор, тоест доколко той е за постоянна работа  Peace

4) най-важно Пенсионерите ще могат да се включат в програмата още след седмица, две
В момента се готвят промените по програмата, почти готови са, така че много ви моля имайте търпение за другите текущи въпроси.

- Пенсионерите трябва да са регистрирани в БТ
- При участие в програмата освен стандартните документи за детегледачка трябва да представят решение за отпускане на пенсия (от НОИ). това е документ, който имат, не са вади допълнително.
- относно осигуровките, ще бъдат осигурявани както и другите наети по програмата. Имайте предвид че от Нова година най-вероятно заплатата ще е 240лв.

Това е от мен, моля да ме извините, но и в моята работа по това време на годината е лудница, нямам възможност да преглеждам темата всеки ден. разбира се в момента в който е ясна че програмата е приета ще пиша  Hug

# 81
  • Мнения: 17 987
Последно- бабата пенсионерка не е роднина, медицинско ли трябва да вадим или здравна книжка? Регистрация в Бюрото по труда, свидетелство за съдимост, друго?

# 82
  • Мнения: 534
Като се отиде в Бюрото по труда за регистрация там ще кажат какво е необходимо да се представя допълнително или пък какъв е набора от документи, които трябва да се представят! Peace

# 83
  • Мнения: 17 987
А има ли вариант да изготвим всичко необходимо и накрая да не ни огрее- в смисъл здравната книжка е към 60 лв май, свидетелството за съдимост също се плаща. За всички ли ще важи или ще има някакъв "лимит". Колко чисто ще получава пенсионера, ще ходим ли да се подписваме някъде, как ще се получават парите- по карта или ще се чака по опашки. Съжалявам,че разпитвам толкова много, но работя извън града и не мога да отида лично. По телефона ми казаха, че още нищо не знаят

# 84
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Здравейте момичета!
Искам и аз да попитам нещо. Възможно ли е в програмата да се включи ПРАбаба - пенсионер, която така или иначе гледа детето. Има ли възрастови ограничения?

# 85
  • Мнения: 8 242
Здравейте момичета!
Искам и аз да попитам нещо. Възможно ли е в програмата да се включи ПРАбаба - пенсионер, която така или иначе гледа детето. Има ли възрастови ограничения?
Може, разбира се Simple Smile
И моята баба ще гледа Тони .. Ня 68 години е, не виждам причина да не може  Wink

# 86
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Супер! Благодаря!
А къде мога да видя какви документи са необходими в случая?
И още един въпрос - ако детенцето (недай си Боже) се разболее, имам ли право да ползвам болничен или не ако баба ми го гледа?

# 87
  • Мнения: 8 242
Супер! Благодаря!
А къде мога да видя какви документи са необходими в случая?
И още един въпрос - ако детенцето (недай си Боже) се разболее, имам ли право да ползвам болничен или не ако баба ми го гледа?
Ама четете малко де  Rolling Eyes 3 поста по-назад има отговори.. И се пита едно и също на всяка страница  Tired
Ако се разболее нямаш право на болничен.. Ако си вземеш - детегледачката трябва да излезе в отпуск.

# 88
 Rolling EyesЗдравейте момичета!
И аз имам един въпрос - Детето ми е на 2г и 1 м и съм в платена отпуска до 4 02,2009г.Ще мога ли още от сега да се възползвам от програмата "В подкрепа на майчинството с бавачка - баба или ще трябва да изчакам да ми свърши отпуската за 4години която не съм вземала по рано?
Бавачката дефакто е майка ми, която е пенсионер.  newsm78

# 89
  • София
  • Мнения: 607
Записвам се да следя тема.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт