Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 595
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 2 671
Диди, права си, че е най-добре да ги превеждам /дано успея със всички/.
/да, всеки ден ще има по една нова рецепта. В дясно можеш да видиш от предишните години/

Давам превода, мерките съм превърнала от унции в грамове; обясненията са само най-важните - пиша направо "разтапяме шоколада на водна баня", без всички подробности за това как взимаме една тенджера, пълним я с вода и в друга в/у нея разтапяме шоколада.


Най-после 12 Days of Cookies
 
/давам снимка, линк към рецептата и видеото, ако има интерес към някоя - ще превеждам/

1 ден: Paradise Macaroons

рецепта: http://www.foodnetwork.com/recipes/paradise-macaroons-recipe/index.html
видео: http://www.foodnetwork.com/12-days-of-cookies2/video/index.html
Съставки

    * 210-240 гр. подсладени кокосови стърготини /ако нямате подсладени - увеличаваме захарта/
    * 60 мл. /1/4 ч.ч./  подсладено кондензирано мляко
    * щипка сол
    * 1 ванилия
    * 4 белтъка от големи яйца на стайна температура
    * 140 гр. захар /увеличаваме, ако кокосът не е подлсаден/
    * 300 гр. полу-горчив шоколад ounces semisweet chocolate chips
    * 30 гр. маргарин
    * 60 гр. ситно нарязани изпечени ядки макадемия /могат да се заменят спокойно с лешници/

Указания за работа:

Загрейте фурната на 150 С.

Смесете кокоса, конд. мляко, солта и ванилията.

Разбийте на сняг белтъците и захарта.

Внимателно смесете двете. Върху пекарска хартия оформете топчета с помощта на малка лъжичка /за сипване на слаголед, ако имате/

Печете 20-25 мин. до златисто. Веднага извадете от тавата и изчакайте да изстинат преди да ги потопите в шоколадовата глазура.

За нея разстопете шоколада и маргарина на водна баня. Потопете изстиналите сладки и после посипете с малко ядки. Оставете да изсъхнат около 30 мин.

*  *   *

Само се чудя колко и как могат да се съхраняват тези сладки  newsm78

# 961
  • Мнения: 389
Rumya,благодаря за рецептата
Мишел + Hug

# 962
  • Мнения: 3 770
Благодаря , Rumya ! Мисля да ги направя тези дни ! А пък съхранението - в голяма кутия !  Grinning Името на сладките го сложих на първа страница както е на английски , но ако има някакъв превод , може би ще е по-добре , не знам втората дума какво означава !

# 963
  • Мнения: 1 541
Мишел +, ти нямаш сърце, момиче  Naughty Сега кои по- напред да направя от всички тези чудеса! Ако си ги правила- дали имаш снимки на някои от тях  Praynig

Моите рохлички снощи ги сполетя кончината им- мъжът ми ги е намерил и сега вече няма и една троха  Confused Ще се правят нови, а бях вдигнала мерника на къщичката и линцерките днес.

# 964
  • Мнения: 276
ДидиParadise Macaroons- Райски сладки.

Macaroons са тези сладки , който са като нашите целувки и ореховки или по- горе описаните кокоски. Сладки, които са между бисквита и бонбон Peace

Това е буквален превод, сега поетите идват на ред!Krische , къде си?

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 14:16 от MamaChrisi

# 965
  • Мнения: 4 358
Люсил много хубави меденки PeaceIrenanu - и твоите Peace как хубаво си ги изписала.
Оранжево небето мерси за милите думи Hug.Не съм чак такъв веселяк ама правя се Wink - весело трябва да е Peace И мерси за пожеланието за сполука при направата на сладките Hug.
Иване - по желание е всичко мила с количествата сладки.Която е повече изперкала  и на която финансите и докъдето стигнат да си начеше крастата - толкова повече ще направи ooooh! Joy
Ей момичета шегувам се Wink да не се засегнете ей..... - и аз боледувам тука от общата болест на Вкусната Коледа Hug

# 966
  • Мнения: 6 755
Ето и моите първи сладки - шоколадова кошничка и ванилени кравайчета


Оранжево небето,съжалявам,че така ти се е получило.Тази рецепта я дадох, заради питане за едни бастунчета на Танита, които се оформят на ръка.Правила съм сладки с това тесто,но не съм пробвала да го разточа.Обикновено го правя на топченца,които после приплесквам с вилица.Но въпреки това не би трябвало да е ронливо.Да не би брашното да ти е било в повече  newsm78   .Брашното никога не се добавя цялото,а постепено,защото все пак всеки ползва различна марка и понякога е необходимо повече или по-малко количество.Или е трябвало да помесиш още малко и от топлината на ръцете маслото ще се затопли и тестото ще се събере.Аз например,когато правя нещо тестяно,никога не слагам цялото дадено количество брашно. Замесвам колкото да не лепне и след като престои доомесвам с още брашно,ако е необходимо.
 Hug
pokahontas,виж на 1-ва стр. рецептата за шоколадови сладки "Baci".Те също са тип ореховки  Peace .

# 967
  • Мнения: 1 854
Момичета, благодаря Ви за милите думи Hug
Страхотни рецепти сте пуснали  chef  bouquet
2в1, мерси за пояснението.Тестото помесих в рьцете,че беше доста твьрдо от престоя си в хладилника.Мисля,че брашното ми е било добре като доза.Вкуса им е страхотен, само формичките не можах да изпипам, явно за топчета или кравайчета това е идеалното тесто! Hug

# 968
  • Мнения: 3 770
MamaChrisi , благодаря за пояснението , че моят английски стигна само до Рая !  Wink  Laughing Сега ще ги напиша на бг !  Peace


2в1
, много интересна кошничка , аз май съм я пропуснала някъде , ако е имало рецепта или пък не помня ?!  
newsm78

# 969
  • Мнения: 2 142
*MILADY*    Laughing Всичките сладки са изпитани. Пиша, когато някоя рецепта не съм я правила. Проблема, че нещо не мога да си открия снимките, защото съм някъде из архивите снимки, но не са отделени в оделна папка, а между другите.

# 970
  • Мнения: 6 755
Диди,не съм давала рецептата,защото Зори е дала подробно обяснение за това как се прави кошничка и да не се повтаряме. Разликата е в тестото.Но ако някой се заинтересува, няма проблем,ще дам и моята  Peace .

# 971
  • Мнения: 732
Диди,не съм давала рецептата,защото Зори е дала подробно обяснение за това как се прави кошничка и да не се повтаряме. Разликата е в тестото.Но ако някой се заинтересува, няма проблем,ще дам и моята  Peace .
Давай, давай. Решила съм тази Коледа да раздавам кошничи със сладки. И аз си копнах рецептата на Зори   bouquet, но твоят вариант ще е много по-интригуващ за децата.  Peace

# 972
  • Мнения: 3 770
2в1 , явно съм пропуснала нейните обяснения !  Blush Погледнах и в авторската й тема , но не открих нищо / пък може и да съм пропуснала ?! / . Може ли да напишеш рецептата - нейния вариант и твоите допълнения ?

# 973
  • Мнения: 6 755
Диди, ето обяснението на Зори (в старата обща тема са били  Blush )

А ето и моята рецепта:

Шоколадова кошничка
Продукти:
1 ¼  ч. брашно
½ ч. какао
¼ ч. смлени бадеми
½ ч.л. сол
4 с.л. меко масло (60 гр)
2/3 ч. захар
1 яйце
½ ч.л. ванилия
Приготвяне:  Покрийте от външната страна правоъгълна форма за кекс с алуминиево фолио и го намазнете.Смесете брашното, какаото,ядките и солта.Разбийте маслото,захарта,яйцето и ванилията на крем.Добавете сухата смес и добре омесете. Загрейте фурната на 175 С.Разточете тестото с дебелина 3-5 мм и изрежете кръгчета с формичка.Облепете приготвената форма като застъпвате кръгчетата и леко ги притискате.Изпечете докато крайчетата се втвърдят (около 15-20 мин).Извадете и охладете. Внимателно извадете формичката и махнете фолиото.Напълнете кошничката с различни сладки.
Аз "откраднах"  Crazy идеята на Зори за формичка за изрязване "цвете", а не "кръгче" .

# 974
  • Мнения: 1 265
Мишел+, за ореховките / от горната рецепта/ белтъците не се ли разбиват първо, или всичко общо се бие.
 Мили момичета, МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ!!??? Понеже иценките ми в кухната са общо взето ОКОЛО НУЛАТА - се престраших да питам: тази мярка ч.ч. /чаена чаша/ - самата чаша с каква вместимост е????  И в някои места казвате - 1 коф. кисело мляко ; това колко грама е / защото има вече различни разфасовки/. Ако някоя от Вас ми каже, ще се опитам да се престраша да направя нещо и със моите ръчички / че те горките и двете са леви и неуки/ Благодаря предварително за помоща.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 16:14 от sem22

Общи условия

Активация на акаунт