Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 513
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 350
  • сред люляците
  • Мнения: 767
и маслените сладки с шам фъстъка, но аз го замених с кашу.

geleva, а би ли казала кашуто какво беше? Солено и изпечено или...?
И аз ги гледах тези сладки, но не се решавах. Обаче твоите изглеждат велико  и да знаеш, че ще ми бъдеш вдъхновението:bouquet:

# 1 351
  • София
  • Мнения: 3 814
ilrai78 , солено и изпечено, да.  Peace Нали така пишеше в рецептата за шам фъстъка и аз реших да сложа печено кашу.  Simple Smile Смлях го на кафемелачката, по- малко беше от посоченото количество в рецептата, но стана добре. Малко повече брашно сложих, на око, така че да се точи лесно тестото, че ми беше малко меко, въпреки че седя в хладилника. Аз малко на усет и на око ги карам рецептите, нещо никога не ги измервам точно, все си ги догаждам. Сладките са вкуснички много.  Peace

# 1 352
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Благодаря!  Heart Eyes И аз повече карам на око, и все нещо променям Embarassed Ще ги направя задължително Hug

# 1 353
  • София
  • Мнения: 74
Леле,  какви красоти показвате само! Много сте добри!  smile3501
Заинтригувахте ме с тази готова моделираща маса - може ли малко повече да кажете? Като е готова - значи се купува, ама откъде? А после как се работи с нея?
Тази година си купих айсинг - то не че много разбирам, ами покрай една колежка. И сега като съм го купила ще трябва да го използвам - и въпроса ми е към тези, които имат опит - ако го направя по-редичък, може ли да топвам меденките в него? Искам целите да са покрити с него, а не само декорирани.

# 1 354
  • Мнения: 1 461
аз цяла вечер се боря с марципан варна правя торта за рожденничката ми но аз съм си виновна че се туткам но се присетих че ако ми беше готова моделиращата маса щеше да ми е по лесно
направих за коледа фунийки http://kar4ita.multiply.com/photos/album/43/43#23 много са вкусни  Peace

# 1 355
  • София
  • Мнения: 1 807
Галева, Зори, Simple Smile), супер сте Hug Страхотни неща сте приготвили.

Зори, досетих се, че трябва да не лепне. Не лепнеше. Мога ли да ги прибера в пластмасова кутия и да ги метна на терасата??? Другия вариант, който имам е кутия от обувки newsm78

# 1 356
  • Мнения: 7 106
geleva, страхотии и вкусотии си приготвила!

etomira и двата варианта биват  Peace!

# 1 357
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ей, Карчита, ако знаеш, че от две седмици се каня да направя фунийки обаче съм си затрила някъде формичките - обърнах къщата с главата надолу - няма и няма Rolling Eyes. Всички Домашни потреби обиколих - и там няма. Днес ще ходим до Метро обаче се съмнявам и там да има.
Едно време майка ми изрязваше фунийки от капачки за буркани - ако не намеря в скоро време и аз май ще седна да изрязвам.
А най-много ме е яд, че сигурно свеки ги е прибрала някъде, пък тя прибере ли - пиши ги бЕгали ooooh!...

# 1 358
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Карчита, чудесни са фунииките. Много ги обичам. Искам да те попитам с купени формички ли ги прави? И какъв е кремът им? Извинявай ако съм ти досадила!

# 1 359
  • София
  • Мнения: 3 814
Ей, kar4ita, любими са ми тези фунийки.  Hug Майка ми ги правеше едно време и ми се струваше страшна врътня, както пише mari_eta използваше се фолиото на капачките от кисело мляко. Аз не съм ги правила, не знаех че се продават и формички за фунийките. Rolling Eyes

# 1 360
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Леле, какви красоти! Нямате милост  Hug.

Искам да попитам Зори от къде е купила комплекта с формичките (най-вече как е постигнала ефекта на белите снежинки, да не би да е нещо от Wilton)?

И да споделя една идея за финийките - миналата седмица и аз правих, но пълнени със солен пълнеж и понеже и майка ми навремето ги правеше  с капачки от буркани, но понеже аз нямах, навих гланцова по-дебела хартия от едно списание, залепих с тиксо и върху тях навих тестото на фунийките и стана.  съжалявам, че нямам снимки, но приемете на доверие и пробвайте!

# 1 361
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз яко изоставам  Sad Само маслени лимонови бисквитки съм направила. Планирам щолените и рохличките за уикенда. Ама да видим дали ще успея. Днес ще украсявам част от бисквитките, че са за Детски дом заедно с една торта  Simple Smile

# 1 362
  • София
  • Мнения: 3 814
Сега остава, някоя от вас да пусне рецептата за фунийките.   Whistling

# 1 363
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Сега остава, някоя от вас да пусне рецептата за фунийките.   Whistling

Ето моята рецепта:
3 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. кисело мляко
2 пак. амонячна сода
1 ч.ч. олио
лимонена есенция
окло 1,5 кг. брашно

Крем:
1 л. пр. мляко
300 гр. захар
4 яйца
200 гр. брашно

# 1 364
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Хайде и моята:

Сладки фунийки

за тестото
1яйце
1 чч захар
1 чч кисело мляко+1 кл сода бикарбонат
2-3 сл олио
брашно за меко тесто

крем
4 жълтъка
2 сл брашно-пълни
1 чч захар
1/2 литър прясно мляко
или готов крем-нишесте-1/2 литър

Общи условия

Активация на акаунт