Пътя до АПРИЛ преполовихме и с покупките се заловихме!

  • 12 720
  • 287
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 172
Здравейте мамчета  Hug
Не съм писала скоро, но няма и нищо особена при мен. Правиха ми БХС и рискът е нисък, но един от хормоните е под минимума, което е малко притеснително. Аз не успях лично да си взема резултата и лекарката обяснила, че ниските нива на този хормон показват, че има контракции и ... отлепяне на плацентата може би. Да ме наблюдавала повече генеколожката ми  newsm78 Аз
чак на 8-ми съм на преглед и до тогава ще откача.  На 1.12 съм на ФМ при Балев и нямам търпение да видя малкото човече. Два три дена не го усещах и се бях запретеснила, но преди малко ме побутна на няклко пъти  Heart Eyes  Вие казвате че усещате вашите бебчета ниско долу, аз пък моето го усещам до пъпа- най- често отстрани точно до него- има ли някакъв шанс да греша и това да не моя бебо?
За кг - имам чувството, че качвам с часове, ама и не съм оставала гладна - невиждан апетит имам и постоянно нещо си тъпча в устата. На 8-ми съм сигурност че кантарчето ще покаже голяма разлика и ще трябва да се поограничавам, но ... не мога да стпра да се храня, не могааааа  Sad
Момичета, как сте с температурните усещания? На мен цял живот все ми е студено, но от седмица все ми е топло. Дори спя в друга стая, че половинката си пуска клематика, а на мен ми е топло и спя без отопление. И друга странност наблюдавам вечер- толкова ми става нервно- че чак усещам как мравки ми лазят по тялото, понякога имам чувството че докато родя наистина ще полудея. Не спирам да си мрънкам и че не мога да спя, защото не мога да спя нито на една страна, нито по гръб, а вече е невъзможно и по корем и ....  #Cussing out А най- стряскащото е , че едва сега ще започва тежкото. Няма да кажа, че адски ме боли кръста, понякога чак сълзички ми потичат, но мен си ме болеше кръста и от преди това, така че, това го очаквах.
 Наоплаквах ви се хубаво  Crazy
 Искрено ви желая на вас дните ви да са изпълнени само с усмивки и хубави моменти. Лека вечер ви желая и много целувки на коремчетата ви  Hug

# 91
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Добро утро мамчета  Hug
Първо радвамсе , че ДЕЯ се появи и всичко с нея е наред  Heart Eyes
Не съм ви чела от няколко дни и сега едвам смогнах ,но съм болна и подпирам леглото .
Io io - мойта лекарка ми каза да отида на кардиологичния преглед на бебето но в 22 седмица и аз я чакам да дойде  newsm78 Е...... каза ми , че не е налойително само за мое успокоение да е   Rolling Eyes Според нея ако се чувствам добре и усещам бебето няма причини да ходя  Thinking
Добре дошли на новите мами   bouquet Една от тях пита за албум4ето  newsm78 Виж на първа страница в темичката за линка а паролата сега ще ти я пратя на личен ако още  я нямаш де
Аз продължавам мниго яко с покупките за бебето . Напълних едно крило от гардероба  Peace. Последното което взех е одеалце и пакет памперси , но още не съм смогнала да снимам и да ви покажа . Нека се пооправя и ще ви ги кача .
Пожелавам ви лек и щастлив ден до половинките ви в това студено време  Heart Eyes Wink

# 92
  • София
  • Мнения: 333
Добро утро и честит първи сняг и от мен!

Както свети слънчице и снега блести - навън изглежда изключително красиво (ама е такъв студ, де не си подадеш носа през прозореца).

Мойта мушморочка само за върти за удоволствие на мама Hug

Сетих се тези дни, че не знам как стой работата с личните лекари на бебочетата - кога ги избираме, трябва ли бебешкият личен лекар да е същия като този на мама, кой може да ми препоръча читав педиатър в Младост в София, има ли частни клиники в София с педиатри (подобно на частните клиники с гинеколози и тези за раждане, където си плащаш, но поне получаваш нужното внимание)? Моята лична лекарка е твърде далеч от Младост и се чудя дали няма да трябва да я сменя с някоя наблизо, за да може да идва вкъщи при нужда  newsm78 По радиото чух реклама, че датата за смяна на личен лекар в до края на декември та трябва да започна да се ориентирам. Моля мамите, които са запознати да се изкажат.

Нашият тати си идва утре след едноседмично пътуване да щатско и вече нямам търпение да му демонстрирам порастанало шкембе и да видя какво е напазарувал за бебка. Толкова ми липсва....

# 93
  • Мнения: 182
роеm аз със първата си бременност също усещах бебето все около пъпа,но с тази все ниско долу ме побутва бебчето и вчера питах моята докторка на прегледа и ми каза че по принцип вторите бебета се носели по ниско и за това се усещали там.Радвай се на ритничетата  smile3525 .
Eli-G аз също съм на 25год  и живот и здраве като се роди бебчо след 1 месец ще стана на 26 а първото ми бебче също е родено на 22г без 2 месеца  smile3502
Добре дошли на новите мами  smile3525
Gaja Личния лекар на бебчето може и да не е същия като твоя и се записва на личен лекар след като се вземе акта за раждане  и тогава личния е длъжен да доиде и да прегледа бебчето и така.

# 94
  • Мнения: 1
добро утро!!! Simple Smile ....и ние въпреки,че сме в ремонт и е ужас някакъв,смело си пазаруваме за бебчо,стига с тези суеверия а и като разглеждам бебешките магазини,рядко нищо да не си хареса човек  smile3502  нашата кандидат баба Wink (майка ми)  живее от много одавна в Чикаго а термина ми съвпада с  рождения и ден и направо по-развалнувана не съм я виждала през живота си .почти всяка вечер по скайпа се показват всякакви дрешки и атрибути,направо изкупува магазините там  newsm62  все едно близнаци ще имаме...( а и в нашия и на моя човек рода има близнаци ама нищо другия път на поправителен  smile3521 Wink много исках близнаци аз!!!! ) ...това колко колета са идея си нямам.... и така  с моята мам,нали е овне та не се спори там....  Laughing луда работа но е много мило,оценявам го Simple Smile

# 95
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Gaja, педиатър си избираш преди раждането на бебето, трябва да идеш при него и да заявиш, че искаш да запишеш бебето при него. Бебешкият личен лекар няма нужда да е вашия личен лекар, трябва ви педиатър. В първия ден след изписванетотрябва да дойде на посещение вкъщи и да се запознае с бебето.  Laughing
За имена и клиники не мога да ти помогна, и аз тепърва ще разпитвам. ЖЗ, ако останем и ние в Младост, ще записвам някъде наблизо, знам че в 25 ДКЦ има педиатри.

dream-wish, чакам с нетърпение снимките.  Hug

poem, ако имаше отлепяне на плацентата щеше да имаш кървене. А контракциите все пак се усещат. Щом няма нищо такова, значи се предполага, че всичко е наред, знам ли.  Thinking Иначе и на мен все ми е горещо, а позите за сопане стават все по-малко и по-неудобни. А за усещането на бебето до пъпа - мисля, че е нормално.

Io_io, как така в Националната кардиология ще гледат бебчето? Някой лекар ли работи там, за специализиран преглед ли става въпрос?  newsm78  

Рони, щом ти е вкусно и ти понасят, рупай заешките храни.  Hug И на месото ще му дойде времето. Аз както се отвращавах от него, изведнъж като ми дойде мерак и сега маам ли маам пържоли.  Blush Иначе най-новото нещо е, че ужасно ми се ядат мандарини и мога да унищожа огромни количества.

Коледното настроение още не ме е обзело, чак взех да се чудя ще се случи ли въобще.  Rolling Eyes
Днес половинката иска да ме води на разходка до мола и на пазар за манджа. Много хубаво грее слънцето и снега блести, май ще се съглася, та да погазя малко.

# 96
  • Мнения: 1
снощи усетих някакво движение в мен но  не мога да го опиша,чак се замислих дали не си внушавам...но знам че при първескините малко по-късничко се усеща...аз вече съм в 20-та седмица... нямам търпение да идва сряда за да видя бебчо и по-спокойно ми става.... малко се притеснявам,че не рита както при повечето все още,дано всичко да е ок  newsm12

# 97
  • Мнения: 172
   desi054224 , благодаря за бързия отговор, сега определено се чувствам по- спокойна, като изключим факта, че съм малко притеснена от това, че май моето бебче предпочита да спинка отколкото да помръдва...дано всичко е наред  Praynig
    Жабче, благодаря за информацията, успокоих се, защото това с отлепянето на плацентата ми звучеше много плашещо, а иначе аз контракции си имам, за седмица бяха намалели и сега наново, явно се влиаят от психическото ми състояние. Когато стане нещо и се притеснявам, с известно закъснение идват и контракциите  Sad  Но се старая да не обръщам внимание на нищо, дори света да се срина, важното е половинката аз и бебчо да сме наред  Mr. Green...............Сега видях, че си споделила страстта си към мандарините- искам да се присъединя към теб. Вече трета седмица денят ми започва с мисълта за мандарини и половинката подсмихващ се в началото сега знай, че ако от вечерта са изядени, трябва преди да се събудя да ме снабди с ново количество  Crazy Изяждам по повече от кг всеки ден  Crazy Други плодове не искам и да помириша, но мондариниииии.....от три четири дена имам и още една страст - домашните доматки- една баба ги продава на пазара и редовно изкупувам наличните количества  Mr. Green
  Честит първи сняг и от мен, въпреки, че във Варна не е много снежно, даже никак, но определено не е и топло  Sad , а за лош късмет днес трябва да работя, защото не успях да се организирам през другите и дни и след малко тръгвам.
 Момичета, как сте с зимните дрехи??? Аз вече два дена си търся спортно яке или палтенце които сега да ми стават и да са ми малко широчки, но ... неуспешно. Обиколих цяла Варна и няма. Дори грейка не успях да си намеря- а не ми стига ума какво ще правя цяла зима. Ако корема ми расте с тази скорост старото ми яке ще ми става още не повече от две три седмици, грейката ... не съм убедена че мога да я закопчея, а палтенцата ... определено не успявам  Crazy Споделете какво смятате да носите в снеговитите дни и виелиците , защото аз не мога да измисля нищо. В магазините за бременни тук не се продават връхни дрехи, което е доста странно  Thinking
 Лек ден ви желая момичета, стойте на топличко, гушкайте се в легълцата и гледайте телевизия  Hug

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 09:40 от poem

# 98
  • Мнения: 7 132
poem, направи си една хубава ФМ, на която да погледнат каква информация се крие зад това по-ниско нещо. И да ти следят на ЖК въпросното нещо. Ако те не се сещат, ти ще ги подсещаш. Страх лозе пази.  Wink
И моите цифри от БХС излязоха. То и да не бяха, в някакъв игнор го бях сложила това чакане. Нормални са на пръв поглед. Така или иначе д-р Димитрова гледа навсякъде, където може да излезе нещо като риск. След 3 седмици и д-р Ганева ще ги погледне резултатите. Най-много да ми предложи амниоцентеза да направи профилактично, но ми се струва, че няма да се стигне дотам.
Йо-йо, аз още не съм ходила там, но имам записан час за близкия 22-ри декември. Понеже ми препоръчаха да избирам между три имена на ехокардио специалисти, за Спасов във Фемина нямаше възможност, записах си за Велковски. Само че трябваше да изслушам страшно "любезното" кастрене на онази дама, която ми вдигна телефона. Те си нямали д-р Велковски, Вълковски се бил казвал. Та при този д-р се записах, каквото и да му е името.  Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 52
Здравейте милички,

наистина Ви завиждам за снежната панорама, при нас е студено, но сняг за съжаление още няма. Да ви питам, кога се прави БХС, защото аз съм в 19 г.с. и още не са ми пуснали такива изследвания?
poem аз също съм малко притеснена откъм дрехи, защото тук нямаме особено голям избор, май ще се наложи да нося връхните дрехи на таткото.
Тръгвам по задачки, желая ви приятен ден и слънчево настроение...

# 100
  • Мнения: 65
poem, за повишената телесна температура четох на скоро в една книга за бременни. Т се покачва от 5 месец. И при мен е така, но още по-неприятното е, че често усещам гърдите ми да изгарят. Много са горещи, направо не се трае. За спането и аз съм долу, горе така - боли ме и от ляво и от дясно /но по-леко/ като спя на всяка от двете страни, а пък по гръб като легна и ми е трудно да се обърна после, защото много си ме заболява нерва в дясно на кръста. Имам чувството, че десният ми крак ще се откачи от ябълката.
Преди две вечери бъдещият татко най-сетне усети бебчо как рита. Много е доволен, защото до сега все го дебнехме, а то все спираше да рита щом тай си слагаше ръката на корема ми.
Една продавачка преди време ми каза, че ще ми е от полза едно палто като пелерина. Още не съм търсила, защото двете ми якета имат още за изпълване, но най-вероятно януари ще се наложи да се поразходя по магазините из Варна.

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 10:28 от sisely

# 101
  • Мнения: 7 132
the_empress, прави се между 15 и 19 г.с. Обаче единственото място, където може да се извърши изследването е МД в София. Видях, че си в Смолян. Там евентуално трябва да има лаборатория, която да изпраща източената ти за изследването кръв до София. Заедно с него се прилага една бланка на МД. В нея освен в коя седмица и ден де бременността по последна менструация и по актуално ехографско изследване се вписва насочващ лекар, навършена възраст на бременната, килограми и ръст (това последното не го знам защо е). Изследването е на база вероятност да има такъв случай, сравнен за статистическата бройка за възрастта. Ако не го направиш, поне е добре да намериш добър специалист по фетална морфология, който да огледа добре състоянието на плода. 

# 102
  • Мнения: 847
Жабче, по принцип докторите, които правят ФМ, не са специалисти по всичко. Моят доктор ми каза, че за всички органи на бебо е сигурен, че са ок, но не е кардиоспециалист и ми препоръча да отида при такъв в Националната Кардиология. Прегледът при мен е профилактичен-не че ако му има нещо на сърчицето на бебо, ще могат да направят нещо... но това е повод, да си видя сладурчето Simple Smile

Рони, лекарят ми ме прати точно при Ве/ълковски  Laughing и аз не съм сигурна как е  Rolling Eyes и ми каза, че бил много добър. Дали са ти толкова късен час, защото той не е в България в момента, но ще се върне в началото на декември. Ако искаш по-ранен час от този, който са ти дали, ми пиши на лични  Hug

# 103
  • Мнения: 182
Аз също не мога да си намеря якенце или палтенце,просто се учудвам как може да има всякакви панталони,гащеризони,туники а да не направят една перелина като хората за бременни,все пак бременни има през всеки сезон,ние няма да мръзнем я!Аз стигнах до решението ,че ще си ушия нещо,имам една позната шивачка и тя каза,че шиела редовно за бременни!
Жабче, поем аз със парвата си бременност ядях по повече от 1кг мандарини на ден и сега пак започнах.Само че вече сме две които омитат мандарините в къщи  newsm47 и взимаме двоини количества!

# 104
  • Мнения: 2 090
Добър ден и от мен!

Връхни дрехи имам от предната си бременност,бяха старателно съхранявани до този момент Mr. Green.Аз пък не мога да си харесам хубави дрехи за бременни за всеки ден(панталон,пола,нещо като сукманче може би...,туники също Crossing Arms)

desi054224,poem,и аз съм на вълна мандарини,хапвам в промишлени количества Crazy

........като изключим факта, че съм малко притеснена от това, че май моето бебче предпочита да спинка отколкото да помръдва...дано всичко е наред  Praynig
Не се тревожи,всички май се тревожим за това,особено като четем колко са активни бебетата на другите Rolling Eyes.Нооооо,ще видиш колко скоро ще започне да се върти като шило малкото човече Wink.Аз нали по едно време се бях попритеснила точно по същата причина,обаче минаха няколко дни и сега ела да видиш-постоянно побутва бебка(лекичко,мноооого лекичко,колкото да напомни за себе си Party).Търпение е нужно Simple Smile,не излишни тревоги Hug

Албумчето ни доста се е понапълнило,следобяд ще имам повече време,и ще кача и актуални сними на моето коремче Blush

Общи условия

Активация на акаунт