Автоимунен тиреоидит на Хашимото (5)

  • 90 054
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 776
Моят ендокринолог е категорично против диетата Дюкан.
Момичета четох коментарите в една статия от първа страница и направо изтръпнах. Аз миналия месец цели две седмици бях като дон домат и кожата ми пареше буквално, най-много на крайниците и лицето, а в областта на щията се обривах. Казаха, че захарта най-вероятно ми е завишена, но беше на горни граници. Сега чета, че това било симптом. Аз съм с хипофункция. В понеделеник съм на ендокринолог. Само да попитам вие имали ли сте този симптом?
На мен ми се обрива шията лятото на морето от 2 години. Предполагам, че има връзка с водораслите, които съдържат йод. Много е неприятно и съръби. В началото, понеже не знаех , че съм Хашимотка се мажех с алергозан. Не ми помагаше особено. Оправях се чак след като се прибера. Не съм била с червена или болезнена кожа. Помисли си да не би да използваш нещо, което да съдържа йод - примерно лосион за тяло или коса. Другият вариант е да пиеш някакви витамини или лекарства с йод.

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Здравейте! От 2 години съм с Хашимото и някакъв възел. ТSХ е вечно завишен и съответно дозата на L- Тироксина се увеличава - в момента е 100. Досега ендокриноложката ми пускаше изследване само на ТSХ, но миналата седмица ходих при друг специалист, който ме посъветва да си направя FT4  - 1,5/в норма/ и МАТ - 1201,48 - вижда ми се доста висок. В понеделник ще ходя при ендокринолога да ми види резултатите, но съм малко притеснена. Нямам представа за какво става въпрос с МАТа и не мога да устискам до понеделник. Пишете да споделите опита си, моля!

# 107
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Зи МАТ - 1201,48 - вижда ми се доста висок. В понеделник ще ходя при ендокринолога да ми види резултатите, но съм малко притеснена. Нямам представа за какво става въпрос с МАТа и не мога да устискам до понеделник. Пишете да споделите опита си, моля!

Действително е много завишен МАТ, незнам какво означава, но знам, че се повишава при стрес, така че го давай по-спокойно.

# 108
  • Мнения: 371
Само да попитам вие имали ли сте този симптом?
Сходен симптом с твоя имам, но моето поне се знае , че е от студовата алергия/ може и да не е само от нея си мисля аз newsm78/

# 109
  • Мнения: 902
Прочетох статията на доктора-гл.редактор на в. Лечител и съм съгласна  с написаното. Вярно, че се изтъква на моменти и твърди, че
Цитат
Хроничната лаймска инфекция, като основен етиологичен фактор за А.З., засега тя може да се "улавя" (в над 90% от случаите!) само по моя Комплексен диагностичен метод, който се състои от два оригинални теста: Симптоматичен интегрален тест (СИТ) и Лабораторен индиректен тест (ЛИТ).
Но пък може и да е прав в твърдението си, че А.З. са в следствие на инфекциозно заболяване и на имунен дефицит от друга страна

# 110
  • Мнения: 2 111
Момичета,по 100 мг селен ли пиете на ден/тези,които пият/?

# 111
momicheta iskam da vi pomogna,i  no iskam da znam kak se kazva lekarstvoto koeto vi trqbva (pringil li be6e ili pregnil) pi6ete mi to4no kak se kazva za da proverq tuk v budapesta dali ima i kolko struva.za6toto razbrah 4e v buglaria e po4ti nevuzmojno da go nameri6.

# 112
ako nqkoi mu trqbva lekarstvoto da se svurje s men na skype : pileshka1 i se nadqvam 4e 6te uspeq da vi pomogna s ne6to 6te se radvam da vi buda polezna

# 113
  • Мнения: 776
Момичета,по 100 мг селен ли пиете на ден/тези,които пият/?

Да, по 100 мг. дневно пия Цефазел, което е селен. Предписан е от ендото , нямам представа дали е по добро лекарство от обикновения селен по аптеките.

# 114
  • Мнения: 2 111
Да, по 100 мг. дневно пия Цефазел, което е селен. Предписан е от ендото , нямам представа дали е по добро лекарство от обикновения селен по аптеките.
Благодаря    bouquet
Мисля да си го самопредпиша за 2 месеца.Тогава ще ходя на вторият си преглед и ще питам ендото за него.
Днес ми беше първи ден на житната диета.Дано устискам поне седмица,трудно ми се вижда.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Тази житна диета много гладна ми се струва. Нали не е добре за жлезата да гладуваме. Ще чакам да споделите как ви се отразява. И кой ви я препоръча, ако не е тайна? Моят инструктор по йога я препоръчваше, но аз въобще не съм дала ухо за нея. Знам само, че тези, които я пробваха отслабнаха и дори се озъбиха (по-слабите де).

# 116
  • София
  • Мнения: 6 798
Каква е тази диета? Rolling Eyes
Аз много не обичам жито, а мед само в чая...
Започнах да правя Петимата тибетци. Ама много топло ми става от тях, след това цял ден ми е топло.  Grinning При вас така ли е?

# 117
  • Мнения: 9 052
кратка справка
вярно ли е, че преz zимата жлеzата повече се натоварва и е въzможно леко да се повишат стойностите на ТСХ , но да не се повишава доzата, zащото като се zатопли стойностите се смъкват ?

# 118
  • Мнения: 13 769
кратка справка
вярно ли е, че преz zимата жлеzата повече се натоварва и е въzможно леко да се повишат стойностите на ТСХ , но да не се повишава доzата, zащото като се zатопли стойностите се смъкват ?

Не знам дали е точно твоето обяснение, но да, през зимата дейността на жлезата се забавя. На мен лично лекар ми е препоръчал леко качване на дозата през зимата и връщане към по-ниската през пролетта. Май и ние хората спим зимен сън Wink

Аз ги подлъгах за житната. После Ина15 се обади, че я е правила и резултатите са били чудесни.
Пресметнах ги калориите предварително Stop Колкото и странно да е, хич не са малко. Над 1000 Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 513
Привет момичета,
Може ли да ми кажете какви трябва да са стойностите на TSH и FT4 по време на бременноста и има ли значение в кой месец си?
Аз съм с Хашимото и сега влизам в 3-тия месец. Последното ми TSH беше 2.5 след като увеличих дозата и предполагам още е паднало. Тази седмица ми е контролата  Confused
Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт